Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
V Niedziela Wielkiego Postu - 26.03.2023
1. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych. Rozpoczną się w czwartek 30 marca i zakończą w sobotę (dzień spowiedzi). Msze św. w kościele: godz. 9 i 17; Kępa Gostecka: godz. 10.30; Zgoda: godz. 12.Spowiedź w sobotę: rozpocznie się o godz. 8.45 i po południu przed Mszą św. od godz. 16.30. W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12 gromadzimy się z palmami przed kościołem, by procesyjnie i uroczyście wejść na Eucharystię.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – piątek godz. 16.30. Gorzkie Żale –
w niedzielę o godz. 11.30.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

4. Dziękujemy Mieszkańcom Głodna i Druhom Strażakom z OSP Głodno za sumienną posługę na rzecz parafii w minionym roku. W tym roku prosimy o pomoc przy uroczystościach, odpustach i prace porządkowe przy kościele Mieszkańców Piotrawina i OSP Piotrawin. Druhów Strażaków z Piotrawina prosimy o pomoc przy organizacji procesji rezurekcyjnej.

5. Prasa katolicka: Niedziela: Dobra spowiedź, czyli jaka? Czy mogła powiedzieć Bogu nie? Zamach na normalność. W Gościu Niedzielnym: Nie pomnażaj zła; Rekolekcje u Kamedułów; Dlaczego otruto Ks. Blachnieckiego?

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Hannie Piątek, P. Elizie Wawer, P. Stanisławowi Owczarzowi, P. Adamowi Bochrze, P.Henrykowi Świątkowskiemu. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie o godz. 10.: P. Grażynę Osuch, P. Ryszarda Gliwickiego, P. Barbarę Stępień, P. Hannę Jakoniuk, P. Zofię Leptuch, P. Wandę Osuch, P. Agnieszkę Różalską, P. Małgorzatę Osuch.

7. Prosimy Państwa Radnych o przeprowadzenie zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. W zakrystii można nabyć czekoladowe ,,Baranki Wielkanocne” z których dochód przeznaczony jest na Caritas. Cena: 10 zł.

9. Rocznice śmierci: ++Anna Wajs, Jacek Bonarski, Janina Kania, Krystyna Nowak, Stanisław (k) Więcław, Stanisław Witczak, Marianna Nieróbca, Eugeniusz Witczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
IV Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2023
1. W liturgii: poniedziałek: Św. Józefa, sobota: Zwiastowanie Pańskie – Msze św. w kościele: godz. 8 i 17; w kaplicach: 9.30 i 10.45. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Fundusz Życia.

2. Zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – piątek godz. 16.30. Gorzkie Żale –
w niedzielę o godz. 11.30.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

4. Prasa katolicka: Niedziela: W sieci kłamstw; Bóg pisze historię człowieka. W Gościu Niedzielnym: Ostatnia deska ratunku; Czy Bóg istnieje?

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Halinie Węgrzyn, P. Marii Ciostek, P. Dominice Burek. Ze względu na to, że w sobotę jest Uroczystość Zwiastowania – sprzątanie kościoła będzie w piątek o godz. 9. Prosimy o sprzątanie: P. Hannę Piątek, P. Stanisława Owczarza, P. Justynę Świątkowską, P. Grażynę Bochrę, P. Elizę Wawer, P. Adelę Klucznik.

6. Prosimy Państwa Radnych o przeprowadzenie zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. W zakrystii można nabyć ,,Baranki Wielkanocne” z których dochód przeznaczony jest na Caritas. Cena: 10 zł.

8. Rekolekcje Wielkopostne: 30 marca (czwartek) – 1 kwietnia (sobota).

9. Rocznice śmierci: ++Genowefa Gregorczyk, Dominik Kwietniewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
III Niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2023
1. Zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – piątek godz. 16.30. Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 11.30.

2. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. Prasa katolicka: Niedziela: Módlcie się za mnie; Kogo słucha Kościół w Europie? W Gościu Niedzielnym: ciekawe artykuły z racji 10 – lecia pontyfikatu Papieża Franciszka.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w którym brały udział: Panie Maria i Angelika Kalita, P. Teresa Gazda i P. Maria Ciostek. W przyszłą sobotę prosimy na godz. 9: P. Ewelinę Walczak, P. Wandę Wronę, P. Andrzeja Śliwińskiego, P. Dominikę Burek, P. Jacka Ciostka, P. Halinę Węgrzyn, P. Tadeusza Sawickiego.

6. Prosimy Państwa Radnych o przeprowadzenie zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. Od przyszłej niedzieli można będzie nabyć ,,Baranki Wielkanocne” z których dochód przeznaczony jest na Caritas.

8. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej ,,Razem dla Rodaków ze Wschodu”. Pomagamy Polakom żyjącym za naszą wschodnią granicą. Zbierane są produkty spożywcze o długim okresie przechowywania, książki z polską literaturą piękną i książki dla dzieci, zabawki (wyłącznie miękkie – przytulanki). Akcja trwa do 17 marca. Dary można składać w Szkole Podstawowej w Kamieniu. Honorowy patronat nad akcją objęli m.in.: Abp Lubelski Stanisław Budzik, Marszałek Województwa, Lubelski Kurator Oświaty. Więcej szczegółów w gablocie przy kościele.

9. Rocznice śmierci: ++Zofia Choma, Stanisław Szczerba, Marianna Adamczyk, Bobumiła Kręcisz, Zygmunt Ciesielski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

II Niedziela Wielkiego Postu - 05.03.2023
1. Zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – piątek godz. 16.30. Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 11.30.

2. Ofiary składane do puszki przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. Prasa katolicka: Niedziela: Ratować człowieka czy klimat? Pierwszy grzech. W Gościu Niedzielnym: Czy Bóg karze? Bóg jest większy niż Twój problem.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Małgorzacie Kowalskiej, P. Annie Skrzyńskiej, P. Marlenie Skrzyńskiej, P. Ewie Cielepie, P. Andrzejowi Sak, P. Władysławowi Królowi. W przyszłą sobotę prosimy na godz. 9: P. Angelikę Kalitę, P. Marię Kalitę, P. Ewelinę Walczak, P. Marię Ciostek, P. Elżbietę Lejwodę, P. Teresę Gazdę.

6. Prosimy Państwa Radnych o przeprowadzenie zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej ,,Razem dla Rodaków ze Wschodu”. Pomagamy Polakom żyjącym za naszą wschodnią granicą. Zbierane są produkty spożywcze o długim okresie przechowywania, książki z polską literaturą piękną i książki dla dzieci, zabawki (wyłącznie miękkie – przytulanki). Akcja trwa do 17 marca. Dary można składać w Szkole Podstawowej w Kamieniu. Honorowy patronat nad akcją objęli m.in.: Abp Lubelski Stanisław Budzik, Marszałek Województwa, Lubelski Kurator Oświaty. Więcej szczegółów w gablocie przy kościele.

8. Rocznice śmierci: ++Wiesław Zygan, Zygmunt Komandera, Janusz Kaniewski, Stanisław Jąder, Jadwiga Spyt, Jan Kamiński, Stanisław Mazur. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

I Niedziela Wielkiego Postu - 26.02.2023
1. W liturgii: piątek – pierwszy miesiąca (odwiedzamy chorych), Droga Krzyżowa o godz. 16.30; spowiedź - podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Sobota – Św. Kazimierza i jest to pierwsza sobota miesiąca (Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 16, Msza św. wynagradzająca o godz. 16.30). W każdą niedzielę Wielkiego Postu: Gorzkie Żale o godz. 11.30.

2. Gościmy ks. kan. dr hab. Krzysztofa Grzesiaka - Dyrektora Studium Organistowskiego w Lublinie, który głosi Słowo Boże a po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszki na potrzeby Studium.

3. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszki – na Krajowy Fundusz Misyjny.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

5. Nauki przedmałżeńskie: w sobotę o godz. 15.30 (w kościele).

6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Jakub Kułaga i Agnieszka Szmidt; Jakub Borkowski i Weronika Wachowiec.

7. Prasa katolicka: Niedziela: Realny post; Świadectwo Miłosierdzia; W Gościu Niedzielnym: Jak upominać? Paciorki w męskich dłoniach.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Joannie Smyrgała, P. Barbarze Kozłowskiej, P. Marlenie Kozłowskiej, P. Annie Gąsior, P. Agnieszce Bonieckiej. W przyszłą sobotę prosimy na godz. 9: P. Janinę Sak, P. Małgorzatę Kowalską, P. Marlenę Skrzyńską, P. Annę Skrzyńską, P. Jana Stolę, P. Władysława Króla, P. Ewę Cielepę, P. Ewelinę Maruchę.

9. Na cmentarzu zostały wycięte drzewa. Koszt 6 tys. zł. Dziękujemy Państwu Annie i Antoniemu Piłatom ze Zgody za ofiarę 2500 zł na ten cel.

10. Prosimy Państwa Radnych o przeprowadzenie zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

11. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej ,,Razem dla Rodaków ze Wschodu”. Zbierane są produkty spożywcze o długim okresie przechowywania, książki z polską literaturą piękną i książki dla dzieci, zabawki (wyłącznie miękkie – przytulanki). Akcja trwa do 17 marca. Dary można składać w Szkole Podstawowej w Kamieniu. Honorowy patronat nad akcją objęli m.in.: Abp Lubelski Stanisław Budzik, Marszałek Województwa, Lubelski Kurator Oświaty. Więcej szczegółów w gablocie przy kościele.

12. Rocznice śmierci: ++ Mieczysław Skorek, Beata Żywarska, Jan Kosior, Jadwiga Spyt, Helena Sochalska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
VII Niedziela Zwykła - 19.02.2023
1. W liturgii: Środa Popielcowa - rozpoczyna czas Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły od pokarmów. Msze św.: 8 i 17 (w kaplicach 9.30 i 10.45). W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: Droga Krzyżowa - w każdy piątek o godz. 16.30 i Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 11.30.

2. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie. Natomiast taca w przyszłą niedzielę – na bieżące utrzymanie parafii.

3. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ks. Dyrektora Studium Organistowskiego z Lublina, który wygłosi kazania i będzie zbierał ofiary do puszki na potrzeby Studium.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania, który zostanie udzielony 12 maja (piątek) o godz. 18.

5. Nauki przedmałżeńskie: w sobotę o godz. 16 (w kościele).

6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Jakub Kułaga i Agnieszka Szmidt; Jakub Borkowski i Weronika Wachowiec.

7. Prasa katolicka: Niedziela : Zjednoczeni w dramacie; Strażnicy sumienia. W Gościu Niedzielnym: Cud pod gruzami; Haniebny wyrok.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Małgorzacie Myszce, P. Barbarze Muciek, P. Elżbiecie Szast, P. Agnieszce Szczygieł, P. Grzegorzowi Łyjakowi. W przyszłą sobotę na godz. 9 prosimy: P. Joannę Smyrgałę, P. Agnieszkę Boniecką, P. Barbarę Kozłowską, P. Marlenę Kozłowską, P. Annę Wojtanek, P. Wiolettę Nowaczek, P. Annę Gąsior.

9. Rocznice śmierci: ++ Wojciech Ostrowski, Helena Szast, Janina Wilk, Maria Skrzek, Stefania Skorek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
VI Niedziela Zwykła - 12.02.2023
1. W liturgii: we wtorek Św. Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

2. Ofiary składane do puszki będą przeznaczone na Caritas i pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii . Taca z przyszłej niedzieli: na Seminarium Duchowne w Lublinie.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci z klas III.

4. Nauki przedmałżeńskie: w sobotę o godz. 16 (w kościele).

5. Prasa katolicka: Niedziela – Cierpienie otwiera nam oczy; Polska Golgota Wschodu. W Gościu Niedzielnym – Otaczać modlitwą; Za wolność i pamięć.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty: P. Henrykowi Nowakowi, P. Barbarze Ciostek, P. Krystynie Szczepanek, P. Agacie Niedziałek, P. Małgorzacie Galek, P. Piotrowi Rutkowskiego. Prosimy o sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9 z Piotrawina: P. Elżbietę Szast, P. Grzegorza Łyjaka, P. Agnieszkę Szczygieł, P. Małgorzatę Myszkę, P. Roberta Myszkę, P. Barbarę Muciek.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli: +Eugeniusz Nader z Kaliszan Kolonii i +Tomasz Stolarski z Kamienia. Rocznice śmierci: ++ Czesław Moczydłowski, Elżbieta Ciostek, Wanda Głuch, Janina Wilk, Andrzej Szewczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30