Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Luty

II Niedziela W. Postu
II Niedziela Wielkiego Postu

1. Czwartek, 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych stanowi dzień upamiętniający polskie powojenne podziemie antykomunistyczne.

2. Po przewidzianym prawem kanonicznym przygotowaniu z rąk Metropolity, nasz parafianin Michał Szczygieł przyjął posługę szafarza nadzwyczajnego Komunii świętej.
I Niedziela Wielkiego Postu

1. Symbolika pustyni i drogi bardzo mi pomaga w życiu duchowym. Doświadczenie pustyni przekonuje mnie, że nieustannie coś musi we mnie obumrzeć, by narodziło się nowe. Jakaś cząstka mojej osoby musi zostać oczyszczona, abym mógł przyjąć dar, na który nie jestem jeszcze gotowy. W rzeczywistości to, do czego się przywiązuję, tworzy największą przeszkodę zatrzymującą mnie w drodze, rodząc we mnie wrażenie, jakbym już dotarł do kresu wędrówki. A bycie w drodze co rusz wyprowadza nas na pustynię. Potrzebujemy tych dwóch fundamentalnych doświadczeń jak napoju i pokarmu. Dzięki nim możemy rozkwitać jak kwiat i winna latorośl.
VI Niedziela zwykła, dzień chorego
VI Niedziela zwykła.
Puszka na Fundusz wschodni

1. 11 lutego jest obchodzony Światowy Dzień Chorego, ustanowiony w 1992 roku przez papieża Jana Pawła II. - To czas refleksji nad cierpieniem, ale i życiem. Dzisiaj Podczas Mszy św. kapłani udzielają sakramentu chorych.
V Niedziela zwykła

Intencja papieska: Aby ci, którzy sprawują władzę materialną, polityczną lub duchowa, nie pozwolili, by rządziła nimi korupcja.

1. Podziękowanie za sprzątanie kościoła. Byli proszeni. Na sobotę na godz. 9.00 z Wojciechowa; Wicha Wioletta, Fiuk Ewa vel Sebastian, Winiarz Bożena vel Michał, Adamczyk Krzysztof.

2. Lokalna Grupa Działania” Owocowy Szlak” w Opolu Lub. prowadzi od 1 do 14 lutego br. Nabór wniosków na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Pomoc dotacji 22.800zł. Wsparcie pomostowe 10.800zł.
IV Niedziela zwykła

1. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych.
Cieszymy się sukcesami naszych skoczków, piękne są ich słowa, że wygrane to prezent na 100-lecie niepodległości Polski.

2. Jeszcze raz dziękujemy za złożone w czasie kolędy ofiary na kościół
22.350 zł. Spłacony mamy kredyt na udział własny. Zapłacono odsetki. Znakomita większość rodzin zaangażowała się w solidarne wywiązywanie się Parafii ze spłaty udziału własnego w remoncie. O 4 lata wcześniej spłacone zostały nasze zobowiązania. Bóg zapłać za modlitwę i zrozumienie.
III Niedziela zwykła

1. Dzisiaj o godz. 11.45 wystąpi z kolędami chór „Cantata”. Od 20 lat na kulturalnej mapie naszego regionu podziwiamy jego występy. Za tydzień dzieci z jasełkami ze szkoły podstawowej w Kępie Piotrawińskiej.
II niedziela zwykła
II Niedziela zwykła

1. Dzisiaj o godz. 11.45 wystąpi z kolędami młodzieżowa orkiestra z Opola Lubelskiego. Wśród nich są nasi parafianie. Za tydzień chór „Cantata”. Od 20 lat na kulturalnej mapie naszego regionu podziwiamy jego występy.
Za Wisłą przed tygodniem przed licznie zgromadzonymi słuchaczami wystąpił chór miejscowej parafii pod dyrekcją p. mgr Kamila Jóźwika oraz solistka Maja Wojtaszek.