Zdjęcie miesciąca Czerwiec

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Niedziela Zesłania Ducha Świętego
Zesłanie Ducha Świętego

1. Przyjęcie komunijne to bardzo ważna uroczystość w życiu dziecka, całej rodziny i parafii. Przyjęcie Sakramentu Pierwszej Komunii świętujemy z radością w gronie rodziny i przyjaciół. Drodzy Rodzice ! Dziś wielką wdzięczność czujemy i z serca Wam dziękuję. Za dane dzieciom życie i wychowanie. Za trud, za pracę, za poświęcenie, nieprzespane noce i wasze zmęczenie. Za cierpliwość w tych dniach w oczekiwaniu decyzji o zniesieniu ograniczeń w kościołach. Dzisiaj przystępuje czworo dzieci.
VII Niedziela Wielkanocy
VII Niedziela- Wielkanocy Wniebowstąpienie Pańskie.

1. Ojciec Święty Franciszek 22 maja mianował ks. dr Adama Piotra BABA, proboszcza parafii św. Józefa w Lublinie i wikariusza biskupiego ds. młodzieży w archidiecezji lubelskiej, biskupem pomocniczym w naszej archidiecezji.
Po sumie na zewnątrz spotkanie w sprawie I Komunii.
VI Niedziela Wielkanocy

1. Jubileuszowy koncert z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II będziemy mogli obejrzeć dzisiaj na żywo na antenie TVP1 o godzinie 17.30 oraz 21.30. Emisja pierwszej części potrwa godzinę, natomiast drugiej prawie półtorej. W Wadowicach, Krakowie, Warszawie, Gdańsku oraz Częstochowie, czyli ważnych dla papieża Polaka miastach, zaśpiewają znane gwiazdy polskiej muzyki.
Minął rok jak, gościliśmy zespół „Śląsk”. Na ponad godzinę nasz kościół zamienił się na największą salę koncertową w regionie. Z okazji 200-lecia urodzin St. Moniuszki Zespół wykonał „Mszę Piotrawińską”.
NMP Królowej Polski

1. W piątek 8 maja doroczny odpust „ŚW. STANISŁAW SZCZEPANOWSKI – GORLIWY CZCICIEL EUCHARYSTII”
W 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły późniejszego papieża Rodaka i w roku beatyfikacji kard. St. Wyszyńskiego. Msze św. godz. 8.00, 9.30 i suma godz. 12.00. Nie ma postu. Spowiedź w kaplicy.
Zapraszamy codziennie do nawiedzenia świątyni, otwarta od rana. (Kościół 3502 - może być na Mszy 23 osoby). Apelujemy do wiernych o podporządkowanie się tym trudnym regułom.
III Niedziela Wielkanocy
III Niedziela Wielkanocy -Tegoroczne hasło XII Tygodnia Biblijnego (26 kwietnia - 2 maja) brzmi "Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia?

1.Zapraszamy codziennie do nawiedzenia świątyni, otwarta od rana. (Kościół 3502 - może być na Mszy 23 osoby). A wiernych o modlitwę indywidualną i rodzinną. Dla ludzi wierzących jest ważne, by umożliwić im ponownie życie religijne. Przy relikwiach św. Faustyny wypowiadamy „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia!”
Niedziela Miłosierdzia Bożego
Przy relikwiach św. Faustyny w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, 19 kwietnia 2020 r. w całym Kościele obchodzimy Święto Miłosierdzia. Pan Jezus powiedział w czasie objawień do św. s. Faustyny Kowalskiej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia Bożego”.
Zapraszamy codziennie do nawiedzenia świątyni, otwarta od rana. (Kościół 3502 - od poniedziałku może być na Mszy 23 osoby). Adoracji Najświętszego Sakramentu, a wiernych o modlitwę indywidualną i rodzinną. Dla ludzi wierzących jest ważne, by umożliwić im ponownie życie religijne - inaczej będzie jak w Czechach.
Niedziela Zmartwychwstania
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności oraz wiary, nadziei. Niech Zmartwychwstały Pan, który ofiarowuje nam Nowe Życie przyniesie nam obfite błogosławieństwo, pokój oraz paschalną radość, rozpraszając mroki serc i obdarzając wszelkim dobrem. Błogosławionych, wesołych i spędzonych w gronie najbliższych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał!