Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Czerwiec

św. Jana Chrzciciela
Niedziela Narodzenie Św. Jana Chrzciciela, uroczystość

1. Obok ciągłości prawnej władzy prezydenta Rzeczypospolitej i rządu istnieje ciągłość duchowa Polski nieśmiertelnej w odniesieniu do Boga Stwórcy, duchowa i szlachetna w swej twórczości, heroiczna w swojej historii dziejów. Taką Ojczyznę miliony rodaków widzą w swych uczuciach, umysłach i sumieniach obywatelskich, jaką dzieci otrzymały w przekazie od rodziców, nauczycieli i religii. We wrześniu br. minie 79 lat, kiedy w obronie mostu i naszej ziemi zginęli zabici przez Niemców śp. Andrzej Siuda i trzech żołnierzy Wojska Polskiego. Mogiłę ziemną przez lata porządkowały dzieci szkolne i ludzie dobrej woli. O godz. 17.00 poświęcenie krzyża na żołnierskiej mogile. Oddajemy hołd obrońcom, którzy zginęli. Zginąć w obronie Ojczyzny a umrzeć - to u nas wielka różnica. Cześć i chwała bohaterom! Opatrzność Boża zachowała nielicznych naocznych świadków ich śmierci..(testis ocularis). Ich zeznania i świadectwo naocznie widziane, przeżyte ma wartość nieocenioną. W IPN w Lublinie rozpoczęły się prace nad uznaniem miejsca spoczynku obrońców za mogiłę wojenną.
XI Niedziela zwykła
XI Niedziela zwykła. Odpust w Józefowie n. Wisłą

1. Msza wspólna w sobotę godz. 18.00. Narodzenie św. Jana Chrzciciela, urocz.

2. Za tydzień, w ostatnią niedzielę czerwca o godz. 17.00 - zgromadzimy się na modlitwie za zmarłych na cmentarzu parafialnym. Sprawować będziemy Eucharystię, przez którą Bóg w Chrystusie uświęca świat.
Ofiarujemy im modlitwę naszej nadziei. Wyrażoną niezmąconą wiarą przez Apostoła Pawła, że skoro umarli z Chrystusem, razem z Nim żyć będą. Wierzymy, że ich dusze uczestniczą już w paschalnej pełni Uczty w Królestwie Niebieskim.
X Niedziela zwykła
X Niedziela zwykła. Kolekta na Seminarium.

1. Dzisiaj odpust w Kraczewicach Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Od 23 do 29 czerwca XII piesza pielgrzymka w intencji rodzin. Łomianki- Gietrzwałd.
IX Niedziela zwykła
Czerwiec

Intencja powszechna: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.
1. Dzisiaj pielgrzymka strażaków do Tronu Pani Kębelskiej. Podczas tego ważnego wydarzenia dla naszej społeczności, będziemy za Jej pośrednictwem przedstawiali Bogu, nasze wielkie i małe sprawy, troski, zmartwienia, sukcesy i radości. Ufamy, że Matka Boża wyjedna nam potrzebne błogosławieństwa do dalszego owocnego życia w rodzinach i strażackiej służbie.
Trójcy Przenajświętszej
Najświętszej Trójcy, uroczystość- odpust Wrzelowiec

1. Niech Pan Bóg błogosławi nasze mamy. Niech radość i uśmiech będzie na ich twarzy, bo życie jest piękne. Niech otacza ich wdzięczność i modlitwa do najlepszej Matki Chrystusa.

2. W czwartek Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, uroczystość. Msze o godz. 8.00 i 9.30. Rocznica dzieci komunijnych. Po Mszy o godz. 9.30 procesja do 4 ołtarzy. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w procesji eucharystycznej. Prosimy o solidarną pomoc przy przygotowaniu ołtarzy jak co roku.
Dzień Pięćdziesiątnicy
Zesłanie Ducha Świętego

1. Dziełem Ducha Świętego będzie przekonanie świata o grzechu, sprawiedliwości i sądzie. Dzisiejsza zachodnia kultura kategorycznie odrzuca te prawdy. Pojęcie grzechu zostało powoli rozmyte, i prawie już nie funkcjonuje w świadomości społecznej. W każdej części świata, co potwierdzają pełne niepokoju wypowiedzi biskupów podczas wizyt Ad Limina Apostolorum, zauważa się trwałą niechęć wiernych, także kapłanów do sakramentu pojednania. Nie ma cienia wątpliwości, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest powszechne duchowe zdezorientowanie, polegające na zachowaniu z jednej strony ogólnego przeświadczenia o własnej grzeszności, z drugiej zaś na zatraceniu świadomości co do natury grzechu, a w konsekwencji, konieczności wyznania go i błagania Boga o wybaczenie. Już ponad pięćdziesiąt lat temu, Błogosławiony papież Paweł VI zauważył w jednej ze swoich homilii: „Nie znajdziecie już w języku ludzi z tak zwanych elit, w książkach, w dziełach, które mówią o człowieku, tego strasznego słowa, które tak często pojawia się w kontekście religijnym, w naszym, w tym bliskim Bogu: a mianowicie słowa „grzech”. Ludzie nie są już dzisiaj uważani za grzeszników. Są określani jako zdrowi lub chorzy, dobrzy, silni, słabi, bogaci, biedni, mądrzy, ignoranci; ale słowa „grzech” nie spotyka się już nigdzie. I nie powróci, ponieważ ludzki intelekt oderwał się od Boskiej mądrości, a w konsekwencji pojęcie grzechu zostało utracone. Pokutujcie- woła Niepokalana w Fatimie!
Wniebowstąpienie Pańskie

1. Kto nie uwierzy, będzie potępiony, ale nie przez Boga. Bóg nikogo nie potępia. To człowiek sam siebie potępia. Jesteśmy bardzo skłonni do potępiania - siebie i innych. Jeśli uwierzymy, nie będziemy już tego robić. Uwierzymy bowiem w Miłość, która nikogo nie potępia.
A kto uwierzy w Miłość, ten zapragnie nią żyć. I uda mu się nią żyć. I będzie wyrzucać złe duchy, najpierw z siebie, potem też z innych. I ludzie będą próbowali go "otruć" egoizmem lub nienawiścią, ale im się to nie uda.