Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŝOWA
Małe fotografie
DuĹźe fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Szopka 2008
Służba Liturgiczna
Szafarze
Cmentarz
WspĂłlnoty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z krĂłlem
Męczeństwo
Los krĂłla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Artykuły
Download
Forum
Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Autorzy NewsĂłw
Katedra na Wawelu
Bazylika SzczepanĂłw
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 49
Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesiąca
Zdjęcie miesciąca Sierpień
Liczba ocen: 0
Średnia:
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśl

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XII Niedziela zwykła
XII Niedziela zwykła.

1. Pierwsza Msza św. odprawiana przez neoprezbitera w rodzinnej parafii, a także przyjęcie prymicyjne są znakiem więzi młodego księdza Krzysztofa Dzierżaka z Ludem Bożym, z którego został wybrany, ale jednocześnie są znakiem odmienności jego życia – nowego stylu bycia w świecie – zgodnie z powołaniem, które otrzymał od Boga.

Uroczystość prymicji niech będzie w parafii przede wszystkim okazją do wdzięczności Bogu za dar kapłaństwa i powołania do posługi kapłańskiej. Kapłaństwo to skarb, który winno się pielęgnować i strzec, pamiętając, iż każdy kapłan działa in persona Christi, a więc nie w swoim imieniu. „Na mocy święceń, prezbiter zostaje upodobniony do Jezusa Chrystusa” (PDV 21) i nie siebie ma ukazywać wiernym, ale Jego. Podziękowanie za przygotowanie duchowe przez modlitwę w rodzinach i w naszej świątyni.
XI Niedziela zwykła
XI Niedziela zwykła. Odpust w Parafii Józefów n. Wisłą

1. Diakon Krzysztof Dzierżak z Kamienia święcenia kapłańskie przyjmie jutro w Sandomierzu. Msza św. prymicyjna na sumie za tydzień. Po południu o godz. 17.00 Msza na cmentarzu.

2. O wolność od nałogów, przemianę, uzdrowienie rodzin i wszystkich uzależnionych – modlą się w na Jasnej Górze uczestnicy 36. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości. Będzie to modlitewna część Narodowego Kongresu Trzeźwości. Alkohol degraduje najbardziej człowieka.

3. W czwartek oktawa Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w procesji eucharystycznej. Prosimy grupy modlitewne w przygotowaniu ołtarzy na kapitelach i bazach.
Trójcy Przenajświętszej
Przenajświętszej Trójcy urocz.

1.Trójca jest święta i doskonała. W swojej naturze tożsama i niepodzielna, jedna w mocy i jedna w działaniu. Ojciec dokonuje wszystkiego przez Słowo w Duchu Świętym. Pożyteczne jest poznawanie starożytnej tradycji, nauki i wiary, którą Pan przekazał, Apostołowie głosili, Ojcowie zachowali. Na niej zbudowany jest Kościół, a jeśli ktoś oddala się od Kościoła, nie jest już ani też nie może nazywać się chrześcijaninem.
Zesłanie Ducha Świetego
Zesłanie Ducha Świętego

Intencja Ogólna: Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.
1. Grupa przygotowanych dzieci przystąpi do I Komunii św. Podziękowanie rodzicom, nauczycielom, katechetom. Dar dla Parafii odnowiony ornat gotycki. Rocznica dzieci w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

2. Jutro pielgrzymka strażaków do Matki Bożej Kębelskiej. Godz. 11.15 powitanie jednostek. 11.30 różaniec. Godz. 12.00 Msza św. 13.00 przemarsz do Wąwolnicy i defilada, grochówka strażacka.
Wniebowstąpienie Pańskie
Wniebowstąpienie Pańskie

1. „Uczniów było 12-u a ludzi były miliony” .Wczoraj 12 diakonów z Metropolitalnego Seminarium w Lublinie otrzymało święcenia kapłańskie. Wśród nowych kapłanów jest ks. Przemysław Lemieszek. Niech modlitwa Kościoła prowadzi ich, aby dobrymi kapłanami.
VI Niedziela Wielkanocna
VI Niedziela Wielkanocna. Za tydzień Wniebowstąpienie

1. Wczoraj Metropolita Lubelski poświęcił kaplicę Ogniska Światła i Miłości w Łopocznie z prawem do przechowywania Najświętszego Sakramentu. Wezwanie N.M. Panny Niepokalanej Matki Kościoła . Warto odwiedzającym nasze rodziny pokazać to urokliwe miejsce n. Wisłą - dom rekolekcyjno - wypoczynkowy. Od strony Łopoczna jest utwardzony parking.
V Niedziela Wielkanocna
V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj odpust w Kępie Gosteckiej o godz. 13.00 Matki Bożej Fatimskiej.

2. Przedstawiciele Komendy Stołecznej Policji wczoraj na uroczystościach w Piotrawinie ofiarowali do sanktuarium ryngraf z wizerunkiem M.B. Częstochowskiej nawiązujący do ryngrafu, który w 1936 r. pozostawiła na Jasnej Górze pielgrzymka Klubu Szeregowych Policji Państwowej w Warszawie. Po obu stronach widnieją słowa: „Wiara dziadów i ojców, wiarą naszą, wiarą dzieci i wnuków naszych będzie”.
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Muzeum
Nasza Droga KrzyĹźowa

Droga KrzyĹźowa
Nasza Droga KrzyĹźowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Msze Św. w niedzielę
Porządek Mszy Świętej w niedziele w:

PIOTRAWIN
8.00 i 12.00
Godzinki 7.40

ZGODA
9.30

KĘPA GOSTECKA
10.45
Droga krzyżowa w piątki
godz. 16.00
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail
Statystyki
statystyka