Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Szopka 2008
Służba Liturgiczna
Szafarze
Cmentarz
Wspólnoty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Artykuły
Download
Forum
Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Autorzy Newsów
Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 4
Najnowszy użytkownik: lemieszek
Zdjęcie miesiąca
Zdjęcie miesciąca Czerwiec
Liczba ocen: 0
Średnia:
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
Niedziela Zesłania Ducha Świętego
Zesłanie Ducha Świętego

1. Przyjęcie komunijne to bardzo ważna uroczystość w życiu dziecka, całej rodziny i parafii. Przyjęcie Sakramentu Pierwszej Komunii świętujemy z radością w gronie rodziny i przyjaciół. Drodzy Rodzice ! Dziś wielką wdzięczność czujemy i z serca Wam dziękuję. Za dane dzieciom życie i wychowanie. Za trud, za pracę, za poświęcenie, nieprzespane noce i wasze zmęczenie. Za cierpliwość w tych dniach w oczekiwaniu decyzji o zniesieniu ograniczeń w kościołach. Dzisiaj przystępuje czworo dzieci.
VII Niedziela Wielkanocy
VII Niedziela- Wielkanocy Wniebowstąpienie Pańskie.

1. Ojciec Święty Franciszek 22 maja mianował ks. dr Adama Piotra BABA, proboszcza parafii św. Józefa w Lublinie i wikariusza biskupiego ds. młodzieży w archidiecezji lubelskiej, biskupem pomocniczym w naszej archidiecezji.
Po sumie na zewnątrz spotkanie w sprawie I Komunii.
VI Niedziela Wielkanocy
VI Niedziela Wielkanocy

1. Jubileuszowy koncert z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II będziemy mogli obejrzeć dzisiaj na żywo na antenie TVP1 o godzinie 17.30 oraz 21.30. Emisja pierwszej części potrwa godzinę, natomiast drugiej prawie półtorej. W Wadowicach, Krakowie, Warszawie, Gdańsku oraz Częstochowie, czyli ważnych dla papieża Polaka miastach, zaśpiewają znane gwiazdy polskiej muzyki.
Minął rok jak, gościliśmy zespół „Śląsk”. Na ponad godzinę nasz kościół zamienił się na największą salę koncertową w regionie. Z okazji 200-lecia urodzin St. Moniuszki Zespół wykonał „Mszę Piotrawińską”.
NMP Królowej Polski
NMP Królowej Polski

1. W piątek 8 maja doroczny odpust „ŚW. STANISŁAW SZCZEPANOWSKI – GORLIWY CZCICIEL EUCHARYSTII”
W 100 rocznicę urodzin Karola Wojtyły późniejszego papieża Rodaka i w roku beatyfikacji kard. St. Wyszyńskiego. Msze św. godz. 8.00, 9.30 i suma godz. 12.00. Nie ma postu. Spowiedź w kaplicy.
Zapraszamy codziennie do nawiedzenia świątyni, otwarta od rana. (Kościół 3502 - może być na Mszy 23 osoby). Apelujemy do wiernych o podporządkowanie się tym trudnym regułom.
III Niedziela Wielkanocy
III Niedziela Wielkanocy -Tegoroczne hasło XII Tygodnia Biblijnego (26 kwietnia - 2 maja) brzmi "Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia?

1.Zapraszamy codziennie do nawiedzenia świątyni, otwarta od rana. (Kościół 3502 - może być na Mszy 23 osoby). A wiernych o modlitwę indywidualną i rodzinną. Dla ludzi wierzących jest ważne, by umożliwić im ponownie życie religijne. Przy relikwiach św. Faustyny wypowiadamy „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami miłosierdzia!”
Niedziela Miłosierdzia Bożego
Przy relikwiach św. Faustyny w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, 19 kwietnia 2020 r. w całym Kościele obchodzimy Święto Miłosierdzia. Pan Jezus powiedział w czasie objawień do św. s. Faustyny Kowalskiej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia Bożego”.
Zapraszamy codziennie do nawiedzenia świątyni, otwarta od rana. (Kościół 3502 - od poniedziałku może być na Mszy 23 osoby). Adoracji Najświętszego Sakramentu, a wiernych o modlitwę indywidualną i rodzinną. Dla ludzi wierzących jest ważne, by umożliwić im ponownie życie religijne - inaczej będzie jak w Czechach.
Niedziela Zmartwychwstania
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności oraz wiary, nadziei. Niech Zmartwychwstały Pan, który ofiarowuje nam Nowe Życie przyniesie nam obfite błogosławieństwo, pokój oraz paschalną radość, rozpraszając mroki serc i obdarzając wszelkim dobrem. Błogosławionych, wesołych i spędzonych w gronie najbliższych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! Chrystus Zmartwychwstał – Prawdziwie Zmartwychwstał!

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Porządek Mszy Świętej w niedziele w:

PIOTRAWIN
8.00 i 12.00
Godzinki 7.40

ZGODA
9.30

KĘPA GOSTECKA
10.45
Droga krzyżowa w piątki
godz. 16.00
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail
Statystyki
statystyka