Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: ks Krzysztof Lichota
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
III Niedziela Zwykła - 24 stycznia 2021
1. Obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego, która zgodnie z wolą Papieża Franciszka przypada w każdym roku na trzecią niedzielę okresu zwykłego. Przypomina ona pasterzom i wiernym o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym i liturgią. Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku, ponieważ musimy pilnie stać się bliscy Pismu Świętemu oraz Zmartwychwstałemu, który nigdy nie przestaje dzielić się Słowem i Chlebem we wspólnocie wierzących. W tym celu musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serce pozostanie zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty.

2. Dziękujemy Rodzinom, które odpowiedziały na nasze zaproszenie i uczestniczyły we Mszy św. i nabożeństwie z błogosławieństwem Rodzin. Modliło się ponad 300 Rodzin. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Parafii (10350zł).

INTENCJE MSZALNE 24 - 31 stycznia 2021
INTENCJE MSZALNE


NIEDZIELA – 24.01.2021
8.00 + Przemysław Kutyna 24 r. śm.
11.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
12.00 + Renisława (k) 7 mies. po śm., Tadeusz 4 mies. po śm. zm. z Rodz. Dyszczak
12.00 + Maria Cholewińska, Jan
Zgoda: 9.30 + Janina, Jan z Rodz. Lidaków; Zofia, Ksawery, Wiesław, Mieczysław i Piotr z Rodz. Maciuków
Kępa G.: 10.45 + Gustawa (k), Eugeniusz, Jan, Helena z Rodz. Gralców
10.45 + Zm. z Rodz. Juraków

II Niedziela Zwykła - 17 stycznia 2021
1. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan.

2. Dziękujemy Rodzinom, które w minionym tygodniu odpowiedziały na nasze zaproszenie i uczestniczyły we Mszy św. i nabożeństwie z błogosławieństwem Rodzin. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Parafii.Niedziela Chrztu Pańskiego - 10 stycznia 2021
1. Dziękujemy Rodzinom, które w minionym tygodniu odpowiedziały na nasze zaproszenie i uczestniczyły we Mszy św. i nabożeństwie z błogosławieństwem Rodzin. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Parafii. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców kolejnych miejscowości na Msze św. o godz. 17 (w kaplicach o godz. 16) w intencji Rodzin połączone z Nabożeństwem i specjalnym indywidualnym błogosławieństwem rodziny Najświętszym Sakramentem. Każda rodzina otrzyma przygotowaną w specjalnym pojemniczku wodę święconą i obrazek z modlitwą błogosławieństwa. Cały harmonogram wywieszony jest w tablicy ogłoszeń oraz dostępny na stronie internetowej naszej Parafii. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Parafii. Można tam znaleźć m.in. aktualne informacje duszpasterskie oraz intencje mszalne na najbliższy tydzień.

2. Msze św. z błogosławieństwem Rodzin w najbliższym tygodniu:
Poniedziałek 11 stycznia godz. 17 – GŁODNO
Wtorek 12 stycznia godz. 17 – KĘPA SOLECKA
Środa 13 stycznia godz. 17 - WOJCIECHÓW
Czwartek 14 stycznia godz. 17 – KĘPA PIOTRAWIŃSKA
Piątek 15 stycznia godz. 17 – KOPANINA KAMIEŃSKA
Sobota 16 stycznia godz. 16 w kaplicy – KOPANINA KALISZAŃSKA

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim - 03 stycznia 2021
1. W ostatni dzień roku kalendarzowego wspólnie dziękowaliśmy za Boże Łaski podczas nabożeństwa o godz. 15 i Mszy św. Dziękujemy wszystkim Parafianom, Gościom, Dobroczyńcom za modlitwę oraz zaangażowanie w utrzymanie naszej Parafii. Życzymy Wszystkim w Nowym Roku Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej oraz naszych Patronów: Św. Stanisława BM, Św. Tomasza Ap. i Św. Siostry Faustyny. W minionym roku do naszej wspólnoty parafialnej przez Sakrament Chrztu św. przyjęliśmy 41 Dzieci. Do I Komunii Św. przystąpiło 32 dzieci. 9 Par zawarło Sakrament Małżeństwa, pożegnaliśmy 47 osób. Od poniedziałku zapraszamy mieszkańców poszczególnych miejscowości na Msze św. o godz. 17 (w kaplicach o godz. 16) w intencji Rodzin połączone z Nabożeństwem i specjalnym indywidualnym błogosławieństwem rodziny. Każda rodzina otrzyma przygotowaną w specjalnym pojemniczku wodę święconą i obrazek z modlitwą błogosławieństwa. Cały harmonogram wywieszony jest w tablicy ogłoszeń oraz dostępny na stronie internetowej naszej Parafii. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej Parafii. Można tam znaleźć m.in. aktualne informacje duszpasterskie oraz intencje mszalne na najbliższy tydzień.

2. Msze św. z błogosławieństwem Rodzin w najbliższym tygodniu:
Poniedziałek 4 stycznia godz. 17 – Piotrawin, Kol. Piotrawin
Wtorek 5 stycznia godz. 17 – Kamień (Szosa)
Czwartek 7 stycznia godz. 17 – Kamień Kolonia, Wierzby, Park
Piątek 8 stycznia godz. 17 – Janiszów
Sobota 9 stycznia godz. 16 w kaplicy - Zgoda
Niedziela Św. Rodziny - 27 grudnia 2020
1. Komunikat Kurii Metropolitalnej ws. Wizyty duszpasterskiej. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, mając na względzie bezpieczeństwo zarówno wiernych, jak i duszpasterzy, po konsultacji przeprowadzonej podczas Konferencji Księży Dziekanów, informujemy, iż w tym roku nie będzie w Archidiecezji Lubelskiej wizyty duszpasterskiej. Nie wykluczamy jednak posługi pobłogosławienia nowych domów na specjalne zaproszenie rodziny i oczywiście odwiedzania chorych. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach Świętych w dni powszednie. Grupy wiernych z parafii mogłyby wtedy otrzymać błogosławieństwo kapłańskie związane tradycyjnie z kolędą. (Kanclerz Kurii Metropolitalnej ks. dr Krzysztof Kwiatkowski).

2. W styczniu będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych miejscowości na Msze św. o godz. 17 (w kaplicach o godz. 16) w intencji Rodzin połączone z Nabożeństwem i specjalnym błogosławieństwem. Każda rodzina otrzyma przygotowaną w specjalnym pojemniczku wodę święconą i obrazek z modlitwą błogosławieństwa. Szczegółowy plan zostanie podany w następną niedzielę.
IV Niedziela Adwentu - 20 grudnia
W BOŻE NARODZENIE MSZE ŚW.: GODZ. 8, 10, 12 (w kaplicach 9.30 i 10.45)

1. Zapraszamy na Msze św. Roratnie o godz. 7. Jeżeli nie skorzystaliśmy podczas rekolekcji to zachęcamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Dziś spowiedź w kaplicy obok kościoła 15 min. przed i podczas Mszy św. W dni powszednie zapraszamy 15 min. przed Mszą św. wieczorową do zakrystii.

2. W tym tygodniu w liturgii: czwartek - Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 8 zapraszamy na Mszę św. za naszych bliskich zmarłych, których zabraknie przy stole Wigilijnym. Imiona zmarłych można jeszcze zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. W Wigilię zgodnie z tradycją zachowajmy post. W czasie Wieczerzy Wigilijnej czytamy fragm. Pisma Św. o narodzeniu Chrystusa, odmawiamy „Ojcze nasz”, śpiewamy kolędę i łamiemy się opłatkiem.

3. Msza św. ,,Pasterka” o godz. 24, natomiast w Kępie Gosteckiej o godz. 22; Zgoda godz. 22.45. Bardzo prosimy, aby przestrzegać limitu 30 osób w kościele. Ofiary składane na tacę podczas ,,Pasterki” przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail