Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Grudzien

II Niedziela Adwentu
II Niedziela Adwentu - puszka „Pomoc Kościołowi na Wschodzie.”

1. Rekolekcje przed Bożym Narodzeniem 20 i 21 grudnia; środa i czwartek, okazja do pojednania, spowiedzi, aby mądrze przeżyć i przyjąć dary jakie Jezus Chrystus przynosi ludziom.
I Niedziela Adwentu
I Niedziela Adwentu. Int ogólna: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowania nowych pokoleń.
Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Chrystusa Króla Wszechświata

1. Chociaż Chrystus nigdy nie nosił korony królewskiej, nie trzymał w ręku berła i nie zasiadał na tronie królewskim, tytuł Króla najzupełniej Mu się należy i to w zakresie, jakim nie dysponował żaden władca świata.
Władcy ziemscy nabywają tytuł królewski przez dziedziczenie, nominację i podbój. Wszystkie trzy tytuły dają Chrystusowi pełne prawo do korony i najwyższej władzy. Jako człowiek, w swej ludzkiej naturze, pochodził on przecież w prostej linii od króla Izraela, Dawida. Wykazują to Ewangeliści, podając Jego rodowód (Mt 1, 5-16; Łk 3, 23-38). W narodzie wybranym ta prawda była tak pospolicie znana, że powszechnie nazywano Go Synem Dawida (Mt 22, 41-46; Mk 12, 35-37; Łk 1, 27. Tak więc z krwi i dziedziczenia Chrystus miał prawo do tytułu Króla.
Chrystus jest ponadto Synem Bożym, naturą równy Bogu, drugą Osobą Trójcy Przenajświętszej. Jako taki jest Panem nieba i ziemi, Panem najwyższym i absolutnym, z którym wszelkie królestwa ziemskie nie mogą się porównywać. Aby to powszechne władztwo Jezusa podkreślić, liturgia dodała do tytułu "Król" dopełnienie "Wszechświata".
XXXIII Niedziela zwykła
XXXIII Niedziela zwykła. Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1.Wybory do parafialnych rad duszpasterskich. Na karteczkach podajemy imię i nazwisko, miejscowość. Ogłoszenie wyników wyborów 10 grudnia. 17 grudnia – zaprzysiężenie rad parafialnych.
Wybory Rady parafialnej
Wybory do parafialnych rad duszpasterskich, na podstawie statutu i regulaminu wyborów, zarządzone zostały na I. niedzielę adwentu, tj. 3 grudnia 2017 roku.

Ustalony został jednocześnie następujący kalendarz wyborczy: Na karteczkach podajemy imię i nazwisko kandydata i miejscowość:

19 listopada – ostateczny termin składania kandydatur do proboszcza

26 listopada – ogłoszenie listy kandydatów i poinformowanie wiernych o sposobie i miejscu głosowania

3 grudnia – głosowanie

10 grudnia – ogłoszenie wyników wyborów

15 grudnia – ostatni dzień składania odwołań do Kurii Metropolitalnej

17 grudnia – zaprzysiężenie rad parafialnych

31 stycznia 2018 r. – termin przekazania list członków rad do kancelarii Kurii Metropolitalnej i dziekana dekanatu.
XXXII Niedziela zwykła

1. Pamiętajmy o sortowaniu śmieci. Nie wrzucajmy do kontenerów ze szkłem, plastikiem ziemi, liści, gałęzi, całych doniczek z kwiatami.

XXX Niedziela zwykła
XXX Niedziela zwykła. Rocznica poświęcenia własnego kościoła

1. O Święta Pani, wzrok litościwie racz zwrócić na nasze sioła.
Błogosław chatom i wiejskiej niwie, łąkom i sadom dokoła.
Rola się nasza już zielenieje, ma wydać obfite kłosy.
W nich spoczywają nasze nadzieje, o daj nam ciepła i rosy.
Gdy straszną burzą miotana niwa, wnet gradu bijące strzały,
zniszczyć potrafią nadzieję żniwa a z niemi obróbek cały.
O Święta Pani, niebios Królowo, Ty nasze pola osłaniaj
i plony nasze zachowaj zdrowo, i szkody wszelkie odganiaj.

1. Podziękowanie za owocobranie .Przychodzimy, aby podziękować, uwielbiać szczodrobliwość Pana Boga i prosić o chleb powszedni. I aby nie zabrakło nam wiary, nadziei i miłości. Dziękujemy mieszkańcom Głodna za przygotowanie „chleba o smaku jabłek” upieczenie szarlotki. Niesione będą dary ołtarza. Chcemy poczęstować zgromadzonych parafian i gości.

2. W środę 25 października 2017 r. zmarł ks. Jan Augustynek urodzony: 16 kwietnia 1931 r. w Chrzanowie, diec. sandomierska (zmarł w 87. roku życia) święcenia prezbiteratu: 22 grudnia 1956 r. (zmarł w 61. roku kapłaństwa) wikariusz Piotrawin, 04.01.1957 – 10.06.1961 Administrator parafii: Piotrawin, od X.1970 do 26.11.1977. Pogrzeb odbędzie się 30 października 2017 r. (poniedziałek) godz. 10.00 – Msza św. żałobna w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piaskach – przewodniczy bp Ryszard Karpiński 14.00 – Msza św. pogrzebowa w kościele pw. św. Jacka w parafialnym w Chrzanowie R.I.P. Wyjazd autokarem dla chętnych godz. 11.30.

3.Uroczystości Wszystkich Świętych i dzień zaduszny jak co roku bez zmian. 11.30 różaniec wspominkowy. 12.00 Msza na cmentarzu. Plan wypominek w gablocie. Zapraszamy.

4. Podziękowanie za sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz. 9.00 z Kaliszany Kol. Da Aneta, Lasek Wojciech, Kuś Maria, Czuba Mieczysław, Matuska Piotr.

5. Prasa katolicka. Gość Niedzielny, Mały Gość. Zachęcamy do nabycia. Kalendarze fatimskie na 2018r. Nie wpuszczajmy obcych do naszych mieszkań. Często to złodzieje.

6. Regionalne oddziały ZUS-u z całej Polski, między innymi z Podkarpacia i Dolnego Śląska alarmują o odbieranych sygnałach, że do płatników docierają fałszywe listy spreparowane przez przestępców i łudząco podobne do oryginałów. Listy zawierają nieprawidłowy numer rachunku, który zapewne jest kontrolowany przez przestępców” .

7. Za tych, których rocznica śmierci w tym tygodniu. Requiescant in pace.