Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Kwiecień

Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Miłosierdzie Boże – w teologii chrześcijańskiej największy z przymiotów Boga, polegający na bezgranicznej dobroci w stosunku do ludzi potrzebujących – przede wszystkim dla grzeszników, którym Jezus chce wszystko wybaczyć. Kluczowa rola tej prawdy została przypomniana przez samego Chrystusa za pośrednictwem św. Faustyny, co potwierdzili oficjalnie papieże, a zwłaszcza Jan Paweł II (m.in. encyklika Dives in misericordia). Światowym centrum jego kultu jest sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. Z objawieniami Świętej Siostry Faustyny wiążą się nowe formy nabożeństwa, z których najważniejszą jest Święto Miłosierdzia, czyli pierwsza niedziela po Wielkanocy, kiedy odpuszczane są wszystkie winy i kary. Odpowiedzią na miłość Jezusa jest zaufanie do niego oraz pomoc ludziom.
Poniedziałek Wielkanocny
Kwiecień

Int. Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucić gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

1. Dzisiaj 13 rocznica śmierci Jana Pawła II. Zanosimy modlitwy do Pana Boga przez jego orędownictwo.
Niedziela Palmowa
Niedziela palmowa, Męki Pańskiej

1. Radnych prosimy o przeprowadzenie zbiórki na kwiaty.

2. Święte Triduum Paschalne. W. Czwartek godz. 17.00 W. Piątek droga krzyżowa godz. 17.00 i liturgia Męki Pańskiej, adoracja Krzyża. W. Sobota - poświęcenie pokarmów. W kościele godz. 8.00, 9.00 i1200.
I Kol. Kamień. 9.15, Kop. Kamieńska 9.30, Kamień - remiza 9.45. Kamień przy parku - poświęcenie kapliczki 10.00. Kępa Solecka 10.15. Kępa Gostecka - Opas 10.30. Kaplica 10.45, powrót do kościoła.
II Stare Kaliszany w Ognisku. Kol. Kaliszany 9.15 w remizie, Kopanina Kaliszańska - 9.30, Zgoda - 9.45. Kępa Piotrawińska - 10.15, Wojciechów - 10.30, Janiszów - razem przy krzyżu na wsi - 10.45, Łaziska - 11.00, Głodno zakręt k. figury M. Bożej - 11.15 i wieś - 11.30. Przyjedziemy własnym pojazdem! Liturgia Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia godz. 19.00.
Rezurekcja godz. 6.00 rano. Prosimy strażaków z Głodna o prowadzenie procesji.
V Niedziela W.Postu
V Niedziela Wielkiego Postu

1. Mocna jest śmierć, albowiem potrafi odrzeć nas z ciała. Mocna jest miłość, bo potrafi odebrać łup śmierci i nam go oddać. Mocna jest śmierć, nikt z ludzi nie zdoła się jej oprzeć. Mocna jest miłość – umie pokonać śmierć, złamać jej oścień, uśmierzyć zapędy, unicestwić zwycięstwo. Nadejdzie czas, kiedy dozna skarcenia. Gdy nasza miłość będzie mocniejsza od śmierci, to zawsze będziemy gotowi na spotkanie z Panem Bogiem”.
IV Niedziela Adwentu
IV Niedziela Wielkiego Postu laetare - cieszcie się

1. Zbyt często myśląc o krzyżu, mamy jedynie wizję cierpienia, trudów, ofiary. Zapominamy, że krzyż jest pełnią życia, daru z siebie, oddaniem życia. Jest objawieniem i wezwaniem do miłości.
Upłynęło tak niewiele czasu, a wszystko już zostało ośmieszone. Zużyte i oplute ideały ludzkie. Nie ma już autorytetów. Zdegradowały się same lub zostały zlikwidowane przez polityczną konkurencję. Nie jest łatwo, gdy katolikom nie tylko zabrania się aby nie piętnowali poglądy przeciwnika, lecz po prostu nie wolno im bronić wartości własnych przekonań, czy przekonań ogólnoludzkich.
III Niedziela W. Postu
Marzec

Int. ewang. Aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do indywidualnego i wspólnotowego rozeznania duchowego.
1. Okres W. Postu ma charakter chrzcielny i pokutny. Rozbrzmiewa głos; ”pojednajcie się z Bogiem”. Analizując rolę macierzyństwa N.M. Panny nazywano ją „drogą pojednania”, rodzicielką pojednania, ucieczką grzeszników. W czwartek w ten piękny dzień polecamy Matce Bożej wszystkie kobiety.
II Niedziela W. Postu
II Niedziela Wielkiego Postu

1. Czwartek, 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych stanowi dzień upamiętniający polskie powojenne podziemie antykomunistyczne.

2. Po przewidzianym prawem kanonicznym przygotowaniu z rąk Metropolity, nasz parafianin Michał Szczygieł przyjął posługę szafarza nadzwyczajnego Komunii świętej.