Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Czerwiec

XI Niedziela zwykła
XI Niedziela zwykła. Odpust w Parafii Józefów n. Wisłą

1. Diakon Krzysztof Dzierżak z Kamienia święcenia kapłańskie przyjmie jutro w Sandomierzu. Msza św. prymicyjna na sumie za tydzień. Po południu o godz. 17.00 Msza na cmentarzu.

2. O wolność od nałogów, przemianę, uzdrowienie rodzin i wszystkich uzależnionych – modlą się w na Jasnej Górze uczestnicy 36. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości. Będzie to modlitewna część Narodowego Kongresu Trzeźwości. Alkohol degraduje najbardziej człowieka.

3. W czwartek oktawa Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w procesji eucharystycznej. Prosimy grupy modlitewne w przygotowaniu ołtarzy na kapitelach i bazach.
Trójcy Przenajświętszej
Przenajświętszej Trójcy urocz.

1.Trójca jest święta i doskonała. W swojej naturze tożsama i niepodzielna, jedna w mocy i jedna w działaniu. Ojciec dokonuje wszystkiego przez Słowo w Duchu Świętym. Pożyteczne jest poznawanie starożytnej tradycji, nauki i wiary, którą Pan przekazał, Apostołowie głosili, Ojcowie zachowali. Na niej zbudowany jest Kościół, a jeśli ktoś oddala się od Kościoła, nie jest już ani też nie może nazywać się chrześcijaninem.
Zesłanie Ducha Świetego
Zesłanie Ducha Świętego

Intencja Ogólna: Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.
1. Grupa przygotowanych dzieci przystąpi do I Komunii św. Podziękowanie rodzicom, nauczycielom, katechetom. Dar dla Parafii odnowiony ornat gotycki. Rocznica dzieci w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

2. Jutro pielgrzymka strażaków do Matki Bożej Kębelskiej. Godz. 11.15 powitanie jednostek. 11.30 różaniec. Godz. 12.00 Msza św. 13.00 przemarsz do Wąwolnicy i defilada, grochówka strażacka.
Wniebowstąpienie Pańskie

1. „Uczniów było 12-u a ludzi były miliony” .Wczoraj 12 diakonów z Metropolitalnego Seminarium w Lublinie otrzymało święcenia kapłańskie. Wśród nowych kapłanów jest ks. Przemysław Lemieszek. Niech modlitwa Kościoła prowadzi ich, aby dobrymi kapłanami.
VI Niedziela Wielkanocna
VI Niedziela Wielkanocna. Za tydzień Wniebowstąpienie

1. Wczoraj Metropolita Lubelski poświęcił kaplicę Ogniska Światła i Miłości w Łopocznie z prawem do przechowywania Najświętszego Sakramentu. Wezwanie N.M. Panny Niepokalanej Matki Kościoła . Warto odwiedzającym nasze rodziny pokazać to urokliwe miejsce n. Wisłą - dom rekolekcyjno - wypoczynkowy. Od strony Łopoczna jest utwardzony parking.
V Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj odpust w Kępie Gosteckiej o godz. 13.00 Matki Bożej Fatimskiej.

2. Przedstawiciele Komendy Stołecznej Policji wczoraj na uroczystościach w Piotrawinie ofiarowali do sanktuarium ryngraf z wizerunkiem M.B. Częstochowskiej nawiązujący do ryngrafu, który w 1936 r. pozostawiła na Jasnej Górze pielgrzymka Klubu Szeregowych Policji Państwowej w Warszawie. Po obu stronach widnieją słowa: „Wiara dziadów i ojców, wiarą naszą, wiarą dzieci i wnuków naszych będzie”.
IV Niedziela Wielkanocna
Maj

Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Afryce dawali świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.
1.Zapraszamy na uroczystości odpustowe w Piotrawinie 8 maja. Zapraszamy dzieci szkolne do sypania kwiatów. Strażaków ze Zgody do prowadzenia procesji. Po odpuście zapraszamy dzieci, które przygotowują się przez modlitwę i próby do I Komunii św. w dni powszednie na godz. 17.30 nauka pieśni, wzajemne poznanie. Zapraszamy 13 maja w sobotę - droga światła po naszej kalwarii w rocznicę Fatimy. Odpust w Kępie Gosteckiej 14 maja.