Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Grudzien

III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj po sumie spotkanie formacyjne dla bierzmowanych.

2. Zapraszamy na rekolekcje 18 i 19 grudnia, (wtorek, środa). Prowadzi ks. dr Czesław Bielec. Godziny spotkań bez zmian. W kościele 9.30, 15.30 i 17.00. Kępa 11.00, Zgoda 18.30. W środę pół godziny przed Eucharystią spowiedź.
II Niedziela Adwentu
II Niedziela Adwentu Puszka pomoc Kościołowi na wschodzie

1. „Klęska. Wielka moralna klęska. Wstydliwe, parszywe potomstwo wolności: warcholstwo, podłość. To potworne, że wolność nikczemnieje bodaj szybciej niż niewola, która często zmusza do szlachetności, wyzwala poczucie godności jako ostatnią obronę. Co się z nami stało? Nie upłynęły jeszcze dwa lata od momentu, kiedy wkroczyliśmy na drogę transformacji – , a wszystko już zostało ośmieszone, zużyte i oplute, ideały, ludzie. Nie ma już autorytetów: zdegradowały się same lub zostały zlikwidowane przez polityczną konkurencję. Ks. prof. Janusz Pasierb
Minęło 25 lat, a tego zamętu nie daje się zatrzymać.
I Niedziela Adwentu
I Niedziela Adwentu Zmiana tajemnic różańcowych

Int. ewangelizacyjna: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, właściwy dla dialogu z kulturami.
1. Mszę św. roratnią o godz. 7.00 rozpoczyna się przy wyłączonych światłach, mrok kościoła rozpraszają jedynie świece i lampiony, przyniesione przez wiernych. Udział brali zazwyczaj: król, duchowieństwo, senatorowie, szlachta, rycerze, mieszczanie i chłopi. Nazwa "roraty" pochodzi od pierwszych słów pieśni, towarzyszącej rozpoczęciu Mszy św. w okresie adwentu: "Rorate coeli de super... (niebiosa rosę spuśćcie nam z góry...)". Uczestnicy roratów kolejno zapalali jedną świecę siedmioramiennego świecznika, wypowiadając słowa: "jestem gotowy na sąd boski". Zapraszamy do naszej świątyni; kościół mamy przyjazny dla zdrowia, ogrzewany.
XXXIII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj w całym Kościele dzień modlitwy za ludzi ubogich wg psalmu „biedak zawołał a Pan go usłyszał”. Przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć ofiarą do puszki Lubelską „Caritas”. Od lat realizuje w swych dziełach Miłość Miłosierną, którą kieruje do tych najbardziej potrzebujących, również i w tym roku zaprasza zarówno do refleksji dotyczącej obecności ubogich wokół nas, ale i konkretnych działań.
XXXII Niedziela Święto Niepodległości
XXXII Niedziela zwykła

1. Każdy jubileusz daje nadzieję, krzepi zmęczone serca, otwiera na wizję świata i życia wykraczającą poza cierpienie i śmierć. Ten, kto wierzy, że Chrystus Pan jest drogą, prawdą i życiem, kto wie, że Kościół kontynuuje Jego misję w dziejach staje się apostołem. Dzisiaj z radością niesiemy- jak chleb w darach- swoje życie, z jego radościami i cierpieniami, planami i porażkami, wątpliwościami i obawami, aby je przedstawić miłosierdziu Pana. Jesteśmy pewni, że Jezus staje się bliskim, aby spotkać każdego z nas, aby przynieść i dać swoje potężne pocieszające słowo: nie zniechęcaj się, wstań i wierz!
XXXI Niedziela zwykła
Informacje duszpasterskie Parafia św. Tomasza Ap. i św. Stanisława BM
w Piotrawinie tel. 81/ 828-01-68 kom. 602-289-840

Int. powszechna : Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.
XXXI Niedziela zwykła Puszka „Pomoc kościołowi w Pakistanie”

1. Różaniec wypominkowy kościele godz. 16.30 i Msza. Od 1 do 8 codziennie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
XXX Niedziela zwykła
XXX Niedziela zwykła.

1. W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. 1 i 2 listopada jak, co roku bez zmian. 11.30 różaniec wypominkowy Msza św. godz. 12.00 . Spowiedź w piątek godz. 16.00. Chorych odwiedzamy w sobotę od rana.

2. Pielęgnując groby pamiętajmy; kto jest prawnym opiekunem grobowca jego dysponentem. W kancelarii parafialnej po upływie 20 lat należy zgłosić przedłużenie rezerwacji lub rezygnację - zgodnie z ustawą o cmentarzach.