Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Szopka 2008
Służba Liturgiczna
Szafarze
Cmentarz
Wspólnoty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Artykuły
Download
Forum
Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Autorzy Newsów
Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 49
Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesiąca
Zdjęcie miesciąca Marzec
Liczba ocen: 0
Średnia:
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśl

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
III Niedziela W. Postu
1. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątki 16.30. Gorzkie Żale po sumie.

2. Rekolekcje w naszej Parafii 31 marca i 1 kwietnia - piątek i sobota. Prowadzi ks. dr Zbigniew Skwierczyński z Lublina.

3. We wtorek o godz. 17.00 w szkole w Braciejowicach otwarte spotkanie dla ludzi zmagających się z problemem alkoholowym. Spotkanie wiele dające dobrych motywacji i zwyczajnego wsparcia dla trzeźwiejących alkoholików i ich rodzin. Jak radzić sobie z chorobą, która dotyka nas wielu.

4. Podziękowanie za sprzątanie kościoła. Byli wszyscy proszeni. Na sobotę na godz. 9.00 zapraszamy z Kamienia; Makuszewska Julita, Lichota Hanna, Cholewiński Krzysztof, Szynkaruk Karolina, Sowińska, Ilona, Wójcicki Kamil, Frączek Barbara. Prosimy rodziców dzieci komunijnych o pomoc przy sortowaniu składanych doniczek z kwiatami w boksie betonowym przy cmentarzu.

13 marca do BS wpłacono na udział własny 6 tyś zł. Pozostało do spłaty 42 tys. zł. Podziękowanie Stowarzyszenia…

5. Zapowiedzi: Michał Wróbel kaw. ze Zgody i Beata Katarzyna Świrkosz panna z par. w Turce.

Prasa katolicka. Gość Niedzielny, Mały Gość. Zachęcamy do nabycia.
W środę od godz. 14.00 w Józefowie podpisanie umów na projekt” Ekoenergia”...

6. Za tych, których rocznica śmierci w tym tygodniu. W czwartek był pogrzeb Wiesława Zygana z Kępy Gosteckiej Requiescant in pace…
II Niedziela W. Postu
1. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątki 16.30. Gorzkie Żale po sumie.

2. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie w Poniatowej, z którego wsparcia korzystają też nasi parafianie, pragnie zebrać ofiary do puszki na zakup autobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. ( Kilka zdań od opiekunów - w czasie ogłoszeń).
I Niedziela W. Postu
I Niedziela W. Postu

1. Jezus obarczył się naszymi słabościami, dał radykalny odpór diabłu, który Go kusił. Diabeł to nie ponura legenda czy bezsilny straszak na tych, których trzeba powstrzymać przed popełnianiem zła. Istnieje naprawdę nie tylko w wyobraźni. Pokusy, którym Jezus sprostał nie należą wyłącznie do przeszłości, ale nieustannie powracają. Ukazują się w nowych przebraniach i na nowe sposoby. Są sytuacje, kiedy trzeba jednoznacznie oddać się panu Bogu, gdyż przeciwna postawa oznacza oddanie się na służbę Złemu.

2. W najbliższych dniach wszystkim paniom z racji ich święta - składamy życzenia odkrywania małych radości każdego dnia, poczucia sensu przy podejmowaniu codziennych małych acz koniecznych obowiązków w domu. Zawsze jesteś najpiękniejszą, kiedy jesteś Mamą. Świat tego nie docenia, dlatego odrywa Was od najpiękniejszego wzoru jaki macie w naśladowaniu Niepokalanej. Nich Jej macierzyńska opieka ociera łzy, podnosi na duchu, ochrania i błogosławi.
VIII Niedziela zwykła
VIII Niedziela zwykła - taca na seminarium. Tydzień modlitw o trzeźwość

1. 1 marca Środa popielcowa. Przyjacielu po coś przyszedł ? To Chrystusowe pytanie do Judasza było ostatnimi słowami przed pojmaniem. Rozpoczynając post usłyszmy to pytanie skierowane do nas. Do mnie i ciebie. Przyjacielu po coś przyszedł? Po co idę do kościoła, na drogę krzyżową? Krzyż jest zgorszeniem, głupstwem i porażką. Na pewno chcesz iść za tym, co dzisiaj jest wyśmiewane… skandaliści w teatrze. A wiesz, co mówią, kiedy jest zbiórka na remont, na opłatek itp. Niektórzy zachowują się jak tchórze, chowają się, wstydzą itp. Nosimy krzyżyki na szyi, różaniec w kieszeni, torebce. Zawieszamy w domach, salach lekcyjnych, szpitalach i nierzadko potem pod tym krzyżem przeklinamy, gdy coś się nie powiodło, nie po naszej myśli i planach. Przyjacielu po coś przyszedł?. Kto z nas jest tak odważny, by stanąć przy krzyżu, bronić. Czy mamy pozostać w domu?. Na Mszę w parafii uczęszcza ok. 17 % ludzi… Czy i my mamy wrócić do domu? Czy możecie pić kielich, który ja mam pić? Jezus sam odpowiedział uczniom. Kielich mój pić będziecie. Uczniowie dostąpią uczestnictwa w tajemnicy krzyża.. Idźmy więc za krzyżem, pokorni, uważni, skupieni. Idźmy na kolejną lekcję życia i wiary.
VII Niedziela zwykła
VII Niedziela zwykła
Z tydzień taca na seminarium

1. Na zasuwie ołtarza obraz M.B Różańcowej ze św. Dominikiem, Katarzyną ze Sieny. Czas powstania 1893 r. Matka Dominika, błogosławiona Joanna, miała przed narodzeniem syna sen, w którym śniło się jej, że urodziła psa trzymającego zapaloną pochodnię. Pochodnia ta miała rozpalić cały świat. Pies koloru biało-czarnego symbolizuje Dominikanów. Pochodnia oznacza rozpalenie ognia Słowa Bożego na całym świecie.
VI Niedziela zwykła
VI Niedziela zwykła

1. Przy odsłanianiu obrazu śpiewamy Gaude Mater Polonia (Raduj się, matko Polsko) – polski średniowieczny hymn ku czci św. Stanisława ze Szczepanowa skomponowany do słów Wincentego z Kielc; jeden z najstarszych religijnych utworów liryki polsko - łacińskiej. Najstarszy zapis zachował się w Antyfonarzu kieleckim z 1372 roku. Na kanonizację biskupa Stanisława ze Szczepanowa w 1253 roku. Po raz pierwszy pieśń została wykonana w Krakowie podczas uroczystości kanonizacyjnych w 1254 roku, 8 maja.
Śpiewało ją rycerstwo polskie po odniesionym zwycięstwie. Później pieśń towarzyszyła uroczystościom narodowym. W opracowaniu Teofila Klonowskiego.
V Niedziela zwykła
V Niedziela zwykła
L U T Y

Int. Ogólna: Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotkali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.

1. Podziękowanie uczniom szkoły muzycznej I stopnia oraz Ogniska Muzycznego w Siennie za niezwykły koncert. Dziękujemy opiekunom, nauczycielom, rodzicom.
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Msze Św. w niedzielę
Porządek Mszy Świętej w niedziele w:

PIOTRAWIN
8.00 i 12.00
Godzinki 7.40

ZGODA
9.30

KĘPA GOSTECKA
10.45
Droga krzyżowa w piątki
godz. 16.00
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail
Statystyki
statystyka