Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Szopka 2008
Służba Liturgiczna
Szafarze
Cmentarz
Wspólnoty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Artykuły
Download
Forum
Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Autorzy Newsów
Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 49
Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesiąca
Zdjęcie miesciąca Kwiecień
Liczba ocen: 0
Średnia:
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśl

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
Niedziela Miłosierdzia Bożego
Niedziela Miłosierdzia Bożego

1. Miłosierdzie Boże – w teologii chrześcijańskiej największy z przymiotów Boga, polegający na bezgranicznej dobroci w stosunku do ludzi potrzebujących – przede wszystkim dla grzeszników, którym Jezus chce wszystko wybaczyć. Kluczowa rola tej prawdy została przypomniana przez samego Chrystusa za pośrednictwem św. Faustyny, co potwierdzili oficjalnie papieże, a zwłaszcza Jan Paweł II (m.in. encyklika Dives in misericordia). Światowym centrum jego kultu jest sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. Z objawieniami Świętej Siostry Faustyny wiążą się nowe formy nabożeństwa, z których najważniejszą jest Święto Miłosierdzia, czyli pierwsza niedziela po Wielkanocy, kiedy odpuszczane są wszystkie winy i kary. Odpowiedzią na miłość Jezusa jest zaufanie do niego oraz pomoc ludziom.
Poniedziałek Wielkanocny
Poniedziałek Wielkanocny
Kwiecień

Int. Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucić gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

1. Dzisiaj 13 rocznica śmierci Jana Pawła II. Zanosimy modlitwy do Pana Boga przez jego orędownictwo.
Niedziela Palmowa
Niedziela palmowa, Męki Pańskiej

1. Radnych prosimy o przeprowadzenie zbiórki na kwiaty.

2. Święte Triduum Paschalne. W. Czwartek godz. 17.00 W. Piątek droga krzyżowa godz. 17.00 i liturgia Męki Pańskiej, adoracja Krzyża. W. Sobota - poświęcenie pokarmów. W kościele godz. 8.00, 9.00 i1200.
I Kol. Kamień. 9.15, Kop. Kamieńska 9.30, Kamień - remiza 9.45. Kamień przy parku - poświęcenie kapliczki 10.00. Kępa Solecka 10.15. Kępa Gostecka - Opas 10.30. Kaplica 10.45, powrót do kościoła.
II Stare Kaliszany w Ognisku. Kol. Kaliszany 9.15 w remizie, Kopanina Kaliszańska - 9.30, Zgoda - 9.45. Kępa Piotrawińska - 10.15, Wojciechów - 10.30, Janiszów - razem przy krzyżu na wsi - 10.45, Łaziska - 11.00, Głodno zakręt k. figury M. Bożej - 11.15 i wieś - 11.30. Przyjedziemy własnym pojazdem! Liturgia Wigilii Paschalnej od poświęcenia ognia godz. 19.00.
Rezurekcja godz. 6.00 rano. Prosimy strażaków z Głodna o prowadzenie procesji.
V Niedziela W.Postu
V Niedziela Wielkiego Postu

1. Mocna jest śmierć, albowiem potrafi odrzeć nas z ciała. Mocna jest miłość, bo potrafi odebrać łup śmierci i nam go oddać. Mocna jest śmierć, nikt z ludzi nie zdoła się jej oprzeć. Mocna jest miłość – umie pokonać śmierć, złamać jej oścień, uśmierzyć zapędy, unicestwić zwycięstwo. Nadejdzie czas, kiedy dozna skarcenia. Gdy nasza miłość będzie mocniejsza od śmierci, to zawsze będziemy gotowi na spotkanie z Panem Bogiem”.
IV Niedziela Adwentu
IV Niedziela Wielkiego Postu laetare - cieszcie się

1. Zbyt często myśląc o krzyżu, mamy jedynie wizję cierpienia, trudów, ofiary. Zapominamy, że krzyż jest pełnią życia, daru z siebie, oddaniem życia. Jest objawieniem i wezwaniem do miłości.
Upłynęło tak niewiele czasu, a wszystko już zostało ośmieszone. Zużyte i oplute ideały ludzkie. Nie ma już autorytetów. Zdegradowały się same lub zostały zlikwidowane przez polityczną konkurencję. Nie jest łatwo, gdy katolikom nie tylko zabrania się aby nie piętnowali poglądy przeciwnika, lecz po prostu nie wolno im bronić wartości własnych przekonań, czy przekonań ogólnoludzkich.
III Niedziela W. Postu
III Niedziela W. Postu
Marzec

Int. ewang. Aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do indywidualnego i wspólnotowego rozeznania duchowego.
1. Okres W. Postu ma charakter chrzcielny i pokutny. Rozbrzmiewa głos; ”pojednajcie się z Bogiem”. Analizując rolę macierzyństwa N.M. Panny nazywano ją „drogą pojednania”, rodzicielką pojednania, ucieczką grzeszników. W czwartek w ten piękny dzień polecamy Matce Bożej wszystkie kobiety.
II Niedziela W. Postu
II Niedziela Wielkiego Postu

1. Czwartek, 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych stanowi dzień upamiętniający polskie powojenne podziemie antykomunistyczne.

2. Po przewidzianym prawem kanonicznym przygotowaniu z rąk Metropolity, nasz parafianin Michał Szczygieł przyjął posługę szafarza nadzwyczajnego Komunii świętej.
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Msze Św. w niedzielę
Porządek Mszy Świętej w niedziele w:

PIOTRAWIN
8.00 i 12.00
Godzinki 7.40

ZGODA
9.30

KĘPA GOSTECKA
10.45
Droga krzyżowa w piątki
godz. 16.00
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail
Statystyki
statystyka