Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Październik

XXVIII Niedziela zwykła
XXVIII Niedziela zwykła. Ofiary na świętopietrze.

1. Dzisiaj obchodzimy 200 lecie śmierci 15 października 1817r. Solura, Szwajcaria najczystszego z synów wolności. Miejsce pochówku: Bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława w Krakowie.
24 marca 1794 na rynku krakowskim złożył narodowi uroczystą przysięgę i objął formalnie przywództwo insurekcji jako Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej.
Ja, Tadeusz Kościuszko, przysięgam w obliczu Boga całemu Narodowi Polskiemu, iż powierzonej mi władzy na niczyj prywatny ucisk nie użyję, lecz jedynie jej dla obrony całości granic, odzyskania samowładności Narodu i ugruntowania powszechnej wolności używać będę. Tak mi Panie Boże dopomóż i niewinna męka Syna Jego. Na sumie gościmy ks. prof. Stanisława Koczwarę.
XXVII Niedziela zwykła
XXVII Niedziela zwykła.

1. Inicjatywa "Różańca do granic" zrodziła się pośród ludzi świeckich w konkretnej sytuacji. Kiedy wiele sił wewnętrznych i zewnętrznych wobec naszej ojczyzny jest żywotnie zainteresowanych tym, aby żyć tak jakby Boga nie było, aby swoją wiarę zamknąć do wstydliwie zakrywanej prywatności, aby w przestrzeni publicznej nie było miejsca dla krzyża Pana Jezusa Chrystusa. Zapraszamy zwłaszcza młodych parafian na różaniec godz. 17.00.
XXVI Niedziela zwykła
XXVI Niedziela zwykła.
Październik

Int. Ogólna: Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.

1. I - piątek spowiedź 16.30 i Msza. Nabożeństwo różańcowe w kościele o godz. 17.00.

2. Różaniec do granic. Świat bardzo potrzebuje modlitwy. Dlatego otoczmy nasz kraj różańcem. Stańmy wszyscy 7 października w 100 rocznicę objawień w Fatimie, w święto Matki Bożej Różańcowej, w pierwszą sobotę miesiąca. Różaniec przy figurze M. Bożej na zewnątrz godz. 17.00.
XV Niedziela zwykła
XXV Niedziela zwykła.

1. Odpust z racji przeniesienia relikwii św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel. Główna Msza św. suma o godz. 12.00. Kazanie O. Mirosław Bielecki z Ogniska Światła i Miłości. Prosimy strażaków ze Zgody o prowadzenia procesji.

2. W czwartek o godz. 10.00 w Kamieniu Kol. otwarcie cmentarza, na którym spoczywają żołnierze armii austro - węgierskiej i rosyjskiej polegli podczas I wojny światowej. Modlitwa ekumeniczna.
XXIV Niedziela zwykła
XXIV Niedziela zwykła.

1. W najbliższą sobotę ks. bp prof. dr hab. Józef Wróbel potwierdził wolę przybycia do Piotrawina. Przygotowanej grupie młodzieży o godz. 12.00 udzieli sakramentu umocnienia we wierze.
Najbliższe spotkanie przed bierzmowaniem czwartek godz. 16.00. Końcowe sprawdzenie dokumentów, dopuszczenie do bierzmowania, porządki wokół sanktuarium. Spowiedź w piątek od godz.16.30 .

2. Za tydzień odpust z racji przeniesienia relikwii św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel. Główna Msza św. suma o godz. 12.00. Prosimy strażaków ze Zgody o prowadzenia procesji. Zaprośmy dzieci pochodzące z parafii, znajomych, rodziny.
XIIINiedziela zwykła
XXIII Niedziela zwykła.

1. Błogosławieństwo dzieci rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny. Błogosławieństwo przyborów szkolnych.
XX Niedziela zwykła
Wrzesień

Int. Aby nasze parafie, ożywione duchem misyjnym, były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.

1. Za tydzień na sumie błogosławieństwo dzieci rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny. Błogosławieństwo przyborów szkolnych.
W najbliższą sobotę XV Dzień Młodych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i zmagań sportowych na stadionie.