Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
II Niedziela Zwykła - 15.01.2023
1. W liturgii: wtorek – Św. Antoniego, sobota: Św. Agnieszki.

2. Dziękujemy naszym Parafianom za życzliwe przyjmowanie Księży z wizytą duszpasterską, za wspólną modlitwę, za szczere rozmowy, uwagi dotyczące funkcjonowania parafii, za ofiary na potrzeby Parafii.

3. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Lublinie.

4. Kancelaria parafialna czynna: wtorek, czwartek, piątek.

5. Prasa katolicka: Niedziela – Jak się modlić, by zostać wysłuchanym? Świecka twarz Kościoła. W Gościu Niedzielnym – Jak umierali Papieże? Troskliwy pasterz.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: Panu Bogusławowi Ceglarskiemu. Prosimy o sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9 z Kolonii Piotrawin: P. Ilonę Osuch, P. Elżbietę Przydatek, P. Zofię Walos, P. Teresę Kamińską, P. Ewę Kamińską, P. Teresę Jakubczyk.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty +Jana Wydrę z Głodna. Rocznice śmierci: ++Krzysztof Pilichowski, Halina Wicha, Zofia Gogół, Stefania Wójtowicz. Krystyna Pietras, Mieczysław Pilichowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Święto Chrztu Pańskiego - 08.01.2023
1. W liturgii: piątek – Św. Hilarego.

2. Wizyta duszpasterska:

• poniedziałek: Kaliszany Kolonia od godz. 9 (jeden ks. od Państwa Grzywów, a drugi ks. od Państwa Włodarczyków);
• poniedziałek: Stare Kaliszany – od godz. 13.00 (dwóch księży)
• wtorek: Piotrawin (cała miejscowość) od godz. 9: jeden ks. od Państwa Maciejewskich a drugi od Państwa Osuchów i kończymy za cmentarzem i stadionem u Państwa Bonieckich i Państwa Gąsiorów);
• środa: Wojciechów od godz. 9 (chodzi jeden ksiądz i rozpocznie od Państwa Anny i Marka Kutynów);
• środa: Kolonia Kamień od godz. 8.45 (chodzi jeden ksiądz i rozpocznie od P. Anny Kosiak);
• czwartek: Kępa Solecka od godz. 9 (chodzi jeden ksiądz);
• czwartek: Kolonia Piotrawin od godz. 13 (chodzi jeden ksiądz i rozpocznie od Państwa Ewy i Zbigniewa Kramków);
• piątek: Kamień Szosa od godz. 9 (dwóch księży od strony Piotrawina po lewej i po prawej stronie w kierunku parku).
• sobota: Kamień Park od godz. 9 (chodzi jeden ksiądz);
• sobota: Kępa Piotrawińska od godz. 13.30 (chodzi jeden ksiądz);

3. Prasa katolicka: Niedziela – Małżeństwo po katolicku; Dodatek poświęcony Papieżowi Benedyktowi; W Gościu Niedzielnym: Otoczony modlitwą; Modlitwa i przebaczenie; Artykułu nt. Papieża Benedykta XVI.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Jolancie Szczygieł, P. Barbarze Czaja, P. Ewie Kramek, P. Sylwii Jagodzińskiej. Prosimy o sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9 z Kolonii Piotrawin: P. Jana Jarskiego, P. Wiesława Mroczkowskiego, P. Małgorzatę Mroczkowską, P. Krystynę Długosz, P. Bogusława Ceglarskiego, P. Beatę Łyjak, P. Mariolę Kwiatkowską.

5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Sabinę Owcarz z Kolonii Piotrawin i +Danutę Chibowską – Mamę Ks. Proboszcza. Rocznice śmierci: Danuta Węzka, Stanisław Pernak, Henryk Skwarek, Stanisław Rzepka, Piotr Świder. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 01.01.2023
1. W liturgii: piątek – Objawienie Pańskie (Msze św. tak, jak w każdą niedzielę). Na Mszy św. o godz. 12 odbędzie się zaprzysiężenie nowej Rady Duszpasterskiej, a po Mszy św. spotkanie opłatkowe z Radnymi. W tym dniu wypada pierwszy piątek miesiąca (spowiedź przed każdą Mszą św.) – młodzież przygotowująca się się do Sakr. Bierzmowania uczestniczy w dowolnej Mszy św.

3. Poniedziałek i piątek: kancelaria nieczynna.

4. Wizyta duszpasterska:

• poniedziałek: Kępa Gostecka Opas – od godz. 9. Jeden ksiądz od Pani Joanny Stolarek, a drugi od. P. Aliny Tomali;

• poniedziałek: Kamień Wierzby – od godz. 12.30 (jeden ks. od parku, a drugi od P. Todorowskiego);

• wtorek: Kopanina Kamieńska: od godz. 9 od Pana Śpiewaka do P. Maryniowskiego i od godz. 13.00 od P. Marty Głodzik do P. Jóźwika;

• środa: od godz. 9 Kopanina Kaliszańska;

• czwartek: od godz. 9 Zgoda;5. Prasa katolicka: Niedziela – Dokąd zmierza nasz świat? Matka Boga.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Krystynie Kosior, P. Annie Rybak, P. Sylwii Dobrzańskiej, P. Andrzejowi Cybuli, P. Sławomirowi Wójcickiemu, P. Waldemarowi Kotowskiemu. Prosimy o sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9 z Kolonii Piotrawin: P. Sylwię Jagodzińską, P. Ewę Kramek, P. Monikę Bojko, P. Ewę Olender, P. Krystynę Cybulak, P. Barbarę Czaję, P. Małgorzatę Czaplę, P. Jolantę Szczygieł.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Stanisława Hetmana z Kolonii Kamień. Rocznice śmierci: Ziemowit Szuba, Marianna Krupa, Teresa Maciąg, Lucyna Pakuła, Aleksandra Wójtowicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Uroczystość Narodzenia Pańskiego - 25.12.2022
1. W liturgii: poniedziałek – Św. Szczepana (Msze św. tak jak w każdą niedzielę); wtorek - Św. Jana Ap. i Ew.; środa – Św. Młodzianków; piątek – Św. Rodziny; sobota – zakończenie roku; Nabożeństwo o godz. 15 a po nim Msza św.

2. Dziękujemy Państwu Radnym za dostarczenie opłatków do Rodzin naszej parafii. Ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

3. Dziękujemy Mieszkańcom Głodna za przygotowanie dekoracji Świątecznej
i sprzątanie kościoła.

4. Wizyta duszpasterska od godz. 9: 28 grudnia (środa) – Głodno; 29 grudnia (czwartek) – Kępa Gostecka (od Pana Głodzika do P. Jagiełły); 30 grudnia (piątek) – Janiszów; 31 grudnia sobota - Łaziska.

5. Prosimy o sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9: P. Waldemara Kotowskiego, P. Sylwię Dobrzańską, P. Annę Rybak, P. Krystynę Kosior, P. Grażynę Kundel, P. Małgorzatę Szkudlarek, P. Andrzeja Cybulę, P. Zofię Wójcicką.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej (podwójne wydanie Świąteczne). W Niedzieli: Dlaczego Bóg stał się człowiekiem? Wolne miejsce ma sens. (dodatek kalendarz ze Świętymi). W Gościu Niedzielnym: Dary dla Nowonarodzonego; Kto się boi Bożego Narodzenia?

7. W miniony wtorek pożegnaliśmy +Wacława Kosiora z Kolonii Kamień. Rocznice śmierci: ++ Ryszard Czajka, Janina Pawlińska, Regina Banaś, Zofia Raźnik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
IV Niedziela Adwentu - 18.12.2022
1. W liturgii: sobota: Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego: o godz. 8 Msza św. za zmarłych, których zabraknie przy Wigilijnym stole (można zgłaszać intencje), ,,Pasterka”: w Kępie Gosteckiej o godz. 22.30, w Zgodzie o godz. 22.45, w kościele o północy.

2. Podziękowania dla Księdza Rekolekcjonisty.

3. Roraty o godz. 7, w czwartki o godz. 17 dla dzieci i młodzieży.

4. Prosimy Państwa Radnych o dostarczenie opłatków do Rodzin naszej parafii. Ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

5. Ofiary składane do puszki przez cały okres Adwentu – na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki: na Fundusz Obrony Życia.

6. Sprzątanie kościoła.

7. Świece Caritas na stół wigilijny: mała 10 zł, duża 20 zł.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Nie przegapić Pana Boga; Gdy obojętni domagają się Sakramentów; W Gościu Niedzielnym: Puste miejsca; Grzech natury.

9. Prosimy Mieszkańców Głodna o przygotowanie dekoracji Świątecznej w kościele oraz sprzątanie kościoła.

10. We wtorek o godz. 14: Msza św. pogrzebowa: +Wacław Kosior z Kolonii Kamień. Rocznice śmierci: ++ Bronisława Kijak, Genowefa Rakowska, Jan Grądziel, Marian Stola. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
III Niedziela Adwentu - 11.12.2022
1. W liturgii: wtorek: Św. Łucji; środa - Św. Jana od Krzyża;

2. Zapraszamy Dzieci z klas III na Mszę św. o godz. 12, a po niej spotkanie formacyjne. (poświęcenie łańcuszków i medalików).

3. Roraty o godz. 7, w czwartki o godz. 17 dla dzieci i młodzieży.

4. Prosimy Państwa Radnych o dostarczenie opłatków do Rodzin naszej parafii. Ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

5. Ofiary składane do puszki przez cały okres Adwentu – na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

6. Zapraszamy na Rekolekcje adwentowe: 16 – 18 grudnia (piątek – niedziela). Prowadzi Ks. Piotr Skwira – Kanclerz Sądu Metropolitalnego w Lublinie.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Teresie i Bogdanowi Wrzołek, P. Renacie Witczak, P. Adamowi Gizie, P. Teresie Wojda. W sobotę (ze względu na rekolekcje) na godz. 10 prosimy: P. Annę Kosiak, P. Jarosław Stochmal, P. Jerzy Zając, P. Stanisław Hetman, P. Krystyna Harosz, P. Danuta Czarnota. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

8. Świece Caritas na stół wigilijny: mała 10 zł, duża 20 zł;

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Kalwaria nawróceń; Usłyszeć siebie nawzajem. W Gościu Niedzielnym: Prawdziwe oblicze patrona; Siła kłamstwa.

10. Ogłoszenie wyników wyborów do Rady Duszpasterskiej.

11. Prosimy Mieszkańców Głodna o przygotowanie dekoracji Świątecznej w kościele.

12. Wójt Gminy Łaziska, Kierownik i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Łaziskach zwracają się z gorącą prośbą do wszystkich mieszkańców o wzięcie udziału w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Termin: 14 grudnia 2022 r. – środa - w godz. od 8:00 do 9:00. Zbiórka: jabłek, warzyw, żywności, środków czystości, zabawek, przyborów szkolnych itp. Więcej informacji w gablocie.

13. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Alinę Piątek ze Starych Kaliszan. Rocznice śmierci: ++ Krzysztof Otocki, Janina Burdyn, Zdzisław Walos, Edward Stolarek, Eugeniusz Stola, Stanisław Gubernat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

REKOLEKCJE ADWENTOWE

PIĄTEK – 16.12.2022

9.00 – Msza św. z nauką
17.00 – Msza św. z nauką

Kępa Gostecka: 10.30
Zgoda: 12.00


SOBOTA - 17.12.2022 - SPOWIEDŹ

9.00 – Msza św. z nauką
17.00 – Msza św. z nauką

Kępa Gostecka: 10.30
Zgoda: 12.00


NIEDZIELA - 18.12.2022

8.00 – Msza św. z nauką
12.00 – Msza św. z nauką. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

II Niedziela Adwentu - 04.12.2022
1. W liturgii: wtorek: Św. Mikołaja bp; środa - Św. Ambrożego; czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP: Msze św. w kościele 8 i 17, w kaplicach 9.30 i 10.45.

2. Roraty o godz. 7, w czwartki o godz. 17 dla dzieci i młodzieży.

3. Ofiary składane do puszki - na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

4. Dziś zostaną poświęcone opłatki na stół Wigilijny. Prosimy Państwa Radnych o dostarczenie opłatków do Rodzin naszej parafii. Ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy Dzieci z klas III na Mszę św. o godz. 12, a po niej spotkanie formacyjne. (poświęcenie łańcuszków i medalików).

6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii: 16 – 18 grudnia. Prowadzi Ks. Piotr Skwira – Kanclerz Sądu Metropolitalnego w Lublinie.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Wiesławie Wiśniewskiej, P. Lucynie Polak, P. Agacie Jakóbczyk, P. Krzysztofowi Wiśniewskiemu, P. Marcinowi Kutynie. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Annę Szczygieł, P. Wiolettę Wojda, P. Renatę Witczak, P. Zofię Witczak, P. Lucynę Turczyn, P. Adama Bidę, P. Teresę Wrzołek, P. Halinę Sperudę. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

8. Świece Caritas na stół wigilijny: mała 10 zł, duża 20 zł; Kalendarze Maryjne -10 zł.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Jak rozmawiać z dzieckiem o Bogu? Obrzędy i zwyczaje adwentowe, Dodatek dla dzieci z kolorowankami. W Gościu Niedzielnym: Promienie świętości; Warto żyć w świętości.

10. W związku z upływającą pięcioletnią kadencją parafialnych rad duszpasterskich dziś głosujemy na kandydatów (lista została zaktualizowana). 11 grudnia – ogłoszenie wyników wyborów.

11. Prosimy Mieszkańców Głodna o przygotowanie dekoracji Świątecznej w kościele.

12. Rocznice śmierci: ++Kazimiera Pawłowska, Janina Kuś. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30