Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
INTENCJE MSZALNE
Niedziela – 23.06.2024
8.00 +Grzegorz Woś 10r. śm. (z okazji Dnia Ojca)
11.30 Nabożeństwo czerwcowe
12.00 +Zofia Kamińska 8r. śm., Jan
ZGODA: 9.30 +Lucyna, Józef, Jakub, Marianna z Rodz. Tomczyków; Katarzyna, Tomasz z Rodz. Zysków
KĘPA G.: 10.45+Jan Tumala

Poniedziałek - 24.06.2024
18.00 Msza św. wspólna przez wstaw. Św. Jana Chrzciciela:
O zdrowie dla Elżbiety Fryś
+Jan Wydra (im.) - od Żony i Dzieci
++ Zm. Janów z Rodz. Supersonów i Jaśkowskich
+Tadeusz Tymberski 17r. śm. – od Syna i Synowej
+Zbigniew Szczygieł – od Żony i Dzieci
+Alicja Sochalska

Wtorek – 25.06.2024
18.00 +Wacław Sobka r. śm. – od Rodziny

Środa – 26.06.2024
18.00 +Arkadiusz Jezierski z okazji Dnia Ojca – od Córki Agaty i Ilony

Czwartek - 27.06.2024

Piątek – 28.06.2024
17.30 +Marian,Władysława (k), Jan Stępień; Bronisława (k) i Władysław Wesołowscy
18.00 +Stanisław Dobijas – od Siostrzenicy Jolanty z Rodz.

Sobota – 29.06.2024
8.00 +Helena Rosiak – od Agnieszki z Rodz.
18.00 O Boże błog., opiekę MB i Św. Patronów dla Ks. Proboszcza z okazji imienin
18.00 Msza św. wspólna przez wstaw. Św. Piotra i Pawła:
+Piotr Chechliński (im.)
+Paweł Skrzyński (im. i ur.)
+Piotr Śpiewak (im.)
+Piotr Giza (im.) – od Rodziców i Żony z Córką Nikolą
+Piotr Jaśkowski
+Jan Szmit (im.) – od Rodziny
+Jan, Helena, Czesław Czerwonka – od Wnuczki Oliwii
+Stanisław Czaja i Zm. z Rodz. Czajów i Pisulów
+Stanisława (k), Rozalia, Stefan, Edward z Rodz. Stolarków – od Synów i Braci
ZGODA 9.30 +Lucyna i Jan Szmit
Kępa G. 10.45

Niedziela – 30.06.2024
8.00 +Lucyna i Marian Głodzik – od Dzieci
11.30 Różaniec na cmentarzu
12.00 Msza św. na cmentarzu
ZGODA: 9.30 +Jadwiga Kłódka, Anna Domaniuk, Kazimierz, Feliksa (k) z Rodz. Wiśniewskich
KĘPA G.: 10.45+Bolesław, Zofia Jagiełło
XII Niedziela Zwykła - 23.06.2024
1. W liturgii: poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela (Msza św. wspólna przez wstawiennictwo św. Jana o godz. 18, można zgłaszać intencje); piątek – Św. Ireneusza; sobota – Uroczystość Św. Piotra i Pawła: Msze św. o godz. 8 i 18, (o godz. 18 Msza św. wspólna – można zgłaszać intencje), w kaplicach 9.30 i 10.45 (ofiary z tacy przeznaczone są na Stolicę Apostolską).

2. W okresie wakacji (czyli od jutra do końca sierpnia) kancelaria parafialna będzie czynna: wtorek, czwartek, piątek w godz. 16-17.

3. Msza św. na cmentarzu: 30 czerwca o godz. 12 (11.30 różaniec za zmarłych).

4. Zapowiedzi: Dariusz Grzegorz Głąb kaw. z Par. Bełżyce i Julita Makuszewska panna z par. tutejszej; Paweł Mizura kaw. z Par. Wojciechów i Joanna Przychodzeń panna z par. tutejszej; Mateusz Zygmunt Zielonka kaw. z Lublina i Dominika Kowalska panna z par. tutejszej.

5. Prasa katolicka – Niedziela: Ojciec – rola życia; Zdrowa religijność; Gość Niedzielny: Pan Bóg wie, co robi; Aby Boga nie zastąpił cielec;

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Marii Ciostek, P. Halinie Węgrzyn, P. Dominice Burek. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Tadeusza Sawickiego, P. Katarzynę Piątek, P. Hannę Piątek, P. Justynę Świątkowską, P. Henryka Świątkowskiego, P. Grażynę Bochra, P. Elizę Wawer, P. Andrzeja Klucznika.

7. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty +Grzegorza Łysońka z Kępy Gosteckiej. Rocznice śmierci: ++Julianna Pawlińska, Bogdan Śliwiński, Emilia Strachacka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Caritas rozpoczyna pomoc żywnościową, w której w tym roku można otrzymać ok. 34 kg produktów żywnościowych na osobę. Osoby samotne, mające miesięczny dochód do 2.056,40 zł, lub osoby mieszkające w rodzinie z dochodem do 1.590,00 zł na osobę, mogą zgłosić się do programu, jeżeli nie zapisały się już wcześniej w tym roku na podobną pomoc w Ośrodku Pomocy Społecznej, PCK czy Banku Żywności. Aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz dostępny do pobrania na stronie www.lublin.caritas.pl Z wypełnionym formularzem udajemy się do Ośrodka Pomocy Społecznej, który kwalifikuje nas do programu. Po zakwalifikowaniu, formularz przekazujemy do sekretariatu Caritas w Lublinie, albo do kancelarii parafialnej i czekamy na informację o terminie i miejscu odbioru paczki żywnościowej.
XI Niedziela Zwykła - 16.06.2024
1. W liturgii: poniedziałek – Św. Brata Alberta Chmielowskiego.

2. Środa – kancelaria parafialna nieczynna

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, a w niedzielę o godz. 11.30.

4. Dziś przy kościele po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar dla Rodziny z Parafii w Bobach, której w ubiegłym roku w grudniu spłonął dom i cały dobytek. Więcej informacji w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.

5. Msza św. na cmentarzu: 30 czerwca o godz. 12.

6. Pielgrzymka Mężczyzn Archidiecezji Lubelskiej: Sanktuarium MB Chełmskiej 22.06.2024, godz. 9.30.

7. Zapowiedzi: Mariusz Duda kawaler z Kędzierzyna-Koźla i Justyna Szczęsna panna z parafii tutejszej.

8. Prasa katolicka - Niedziela: Spychani na margines; Czy czeka nas katolickie podziemie? Mądrość w krzyżu. Gość Niedzielny: Świat maszeruje dla życia; Dar Św. Antoniego.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Marii Ciostek, P. Teresie Gaździe, P. Angelice Kalicie, P. Elżbiecie Lejwodzie. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Dominikę Burek, P. Marię Ciostek, P. Halinę Węgrzyn, P. Tadeusza Sawickiego, P. Katarzynę Piątek, P. Hannę Piątek.

10. Rocznice śmierci: Józef Jakubowski, Jadwiga Kłódka, Wacław Sobka, Zofia Kamińska, Grzegorz Czuba, Władysław Olender, Ryszard Mikołajczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

KOMUNIKAT METROPOLITY LUBELSKIEGO

Umiłowani w Chrystusie Panu – Siostry i Bracia!

23 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy odbędzie się II Dzień Rodzin Archidiecezji Lubelskiej. Chcemy dziękować Bogu za dar sakramentu małżeństwa oraz zawierzyć mu wszystkie rodziny naszej Archidiecezji.
W tym roku spotkanie odbędzie się pod hasłem „W górę serca”. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 12.00, podczas której małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie. Po zakończonej liturgii będzie czas na wspólne świętowanie na błoniach przy Sanktuarium.
Będziemy mieli również okazję wysłuchać świadectwa małżeństw oraz wspólnie modlić się przed Najświętszym Sakramentem. Całość zakończy koncert oraz rodzinny Różaniec.
Zachęcam do uczestnictwa w tym ważnym dla rodzin naszej Archidiecezji wydarzeniu! Z modlitwą i błogosławieństwem

Wasz biskup Stanisław

X Niedziela Zwykła - 09.06.2024
1. W liturgii: wtorek: Św. Barnaby; czwartek: Św. Antoniego z Padwy i jest to 13. dzień miesiąca – zapraszamy na Mszę św. przez wstaw. MB Fatimskiej o godz. 18, a po niej na procesję różańcową z lampionami (intencje można zgłaszać w zakrystii); piątek – Bł. Michała Kozala.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, a w niedzielę o godz. 11.30.

3. Msza św. na cmentarzu: 30 czerwca o godz. 12.

4. Dziękujemy Rodzicom Dzieci, które 26 maja przyjęły Pierwszą Komunię Św. za ofiarę na podstawę pod Monstrancję (2600 zł).

5. Pielgrzymka Mężczyzn Archidiecezji Lubelskiej: Sanktuarium MB Chełmskiej 22.06.2024, godz. 9.30.

6. Zapowiedzi: Mariusz Duda kawaler z Kędzierzyna-Koźla i Justyna Szczęsna panna z parafii tutejszej.

7. Prasa katolicka - Niedziela: Różaniec ratunkiem dla świata; Manipulowanie Biblią; Co się z nami stało? Gość Niedzielny: Orędownicy na trudne czasy; Znak naszej tożsamości.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Annie Gąsior, Paniom Annie i Marlenie Skrzyńskim, P. Małgorzacie Kowalskiej, P. Andrzejowi Sak. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Angelikę Kalitę, P. Ewelinę Walczak, P. Marię Ciostek, P. Elżbietę Lejwodę, P. Wandę Wronę, P. Andrzeja Śliwińskiego. P. Teresę Gazdę.

9. Pielgrzymka Dzieci Komunijnych z Rodzicami z naszej Parafii na Jasną Górę – 20 czerwca. Są jeszcze wolne miejsca, więc zapraszamy wszystkich chętnych Parafian. Więcej informacji u ks. Krzysztofa.

10. W przyszłą niedzielę przy kościele po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar dla Rodziny z Parafii w Bobach, której w ubiegłym roku w grudniu spłonął dom i cały dobytek. Więcej informacji w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.

11. Rocznice śmierci: Ewa Cybula, Adam Lasota, Paweł Skrzyński, Renisława Dyszczak, Irena Kania, Sławomir Ostrowski, Ryszard Mikołajczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

PROŚBA O POMOC
W następną niedzielę tj. 16 czerwca, przy naszym kościele odbędzie się zbiórka na pomoc rodzinie, której spłonął dom i cały dobytek.

Ja Renata wraz z mężem Jarosławem i niespełna dwuletnim synem oraz jego rodzicami Piotrem i Teresą oraz stryjem mieszkaliśmy w miejscowości Majdan Moniacki, gmina Urzędów, Parafia Boby. 2 grudnia 2023 roku straciliśmy dom w pożarze w wyniku zapalenia sadzy w kominie. Uszkodzenia budynku były tak duże, że decyzją nadzoru budowlanego budynek musiał zostać zburzony. W związku z czym stoimy przed wyzwaniem wybudowania nowego domu. Niestety pieniądze z ubezpieczenia nie są w stanie pokryć kosztów całej inwestycji. Sąsiedzi i przyjaciele zorganizowali zbiórkę na bieżące potrzeby, środki czystości i ubrania. W dalszym ciągu potrzebne są fundusze jakich niestety nie posiadamy. W związku z czym zbieramy dobrowolne datki pod kościołami. Prowadzimy również zbiórkę internetową na stronie ,,Szczytny cel " z dopiskiem: ,,Pożar domu w miejscowości Majdan Moniacki”. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

IX Niedziela Zwykła - 02.06.2024
1. W liturgii: poniedziałek: Św. Karola Lwangi i Towarzyszy; środa – Św. Bonifacego; czwartek – Zakończenie Oktawy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz. 18, a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy przy kościele. O przygotowanie ołtarzy prosimy: 1. Koła Różańcowe, 2. Legion Maryi, 3. Radę Duszpasterską, 4. Mieszkańców Kamienia. Prosimy o pomoc Druhów Strażaków z Kamienia, dziewczynki do sypania kwiatków; piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i jest to pierwszy piątek miesiąca (od rana odwiedzamy chorych, spowiedź w kościele o godz. 17.30); sobota: Niepokalanego Serca NMP.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, a w niedzielę o godz. 11.30.

3. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne.

4. Prasa katolicka - Niedziela: Św. Jan Paweł II – uczył nas wolności; Służyć Bogu i Kościołowi; Gość Niedzielny: Krzyż powinien zostać; Sygnał do walki z religią.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Beacie Łyjak, Państwu Ewie i Stanisławowi Kamińskim. W przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie kościoła o godz. 9 z Piotrawina: P. Wioletta Nowaczek, P. Anna Gąsior, P. Janina Sak, P. Marlena Skrzyńska, P. Anna Skrzyńska, P. Małgorzata Kowalska, P. Jan Stola, P. Ewelina Marucha.

6. Związek Sadowników RP zaprasza na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę 9 VI. Koszt 100 – 120 zł w zależności od ilości chętnych (płatne przy zapisie). Zapisy u przedstawicieli Zarządu w poszczególnych miejscowościach lub u Prezesa P. Krzysztofa Cybulaka do 30 maja. Wyjazd w niedzielę 9 VI o godz. 3.30 z Łazisk.

7. Pielgrzymka Dzieci Komunijnych z naszej Parafii na Jasną Górę.

8. Rocznice śmierci: Zbigniew Piłat, Andrzej Gruchała, Andrzej Jadach, Kazimierz Pakuła, Robert Mroczkowski, Danuta Czajczyk, Joanna Nowak, Zofia Rękas. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 26.05.2024
1. Dziś w naszej Parafii na Mszy św. o godz. 12 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej (26 dzieci). Dzieci zapraszamy do uczestnictwa w ,,białym tygodniu” (17.30).

2. W liturgii: środa – Św. Urszuli Ledóchowskiej; czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz. 8 i 9.30, a po niej procesja eucharystyczna – prosimy Druhów Strażaków z Kamienia o pomoc przy zorganizowaniu procesji, dziewczynki do sypania kwiatków, Mieszkańców Piotrawina o przygotowanie czterech ołtarzy. Zapraszamy dzieci z klas IV na rocznicę Pierwszej Komunii Św. o godz. 9.30; piątek – Nawiedzenie NMP; sobota – pierwsza miesiąca: adoracja o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18; niedziela – pierwsza miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.

3. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na bieżące utrzymanie Parafii. Natomiast taca w przyszłą niedzielę – na Seminarium Duchowne.

4. W środę o godz. 18.30 próba sypania kwiatków.

5. Dziękujemy wszystkim Parafianom za udział w Mszach św. o uświęcenie pracy i dobre urodzaje oraz za ofiary złożone na potrzeby Parafii.

6. Dziękujemy Rodzicom dzieci z klas III za przygotowanie kościoła i otoczenia na Uroczystość Pierwszej Komunii Św.

7. Prasa katolicka - Niedziela: Nasze Boże Ciało; Cud czy oszustwo? Gość Niedzielny: Cuda i objawienia; Skąd wiemy o Bogu Trójjedynym?

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Ewie Jarskiej i P. Bogusławowi Ceglarskiemu. W przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie kościoła o godz. 9 z Kol. Piotrawin: P. Teresę Jakubczyk, P. Ewę Kamińską, P. Teresę Kamińską, P. Beatę Łyjak, P. Ilonę Osuch.

9. Związek Sadowników RP zaprasza na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę 9 VI. Koszt 100 – 120 zł w zależności od ilości chętnych (płatne przy zapisie). Zapisy u przedstawicieli Zarządu w poszczególnych miejscowościach lub u Prezesa P. Krzysztofa Cybulaka do 30 maja. Wyjazd w niedzielę 9 VI o godz. 3.30 z Łazisk.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty śp. Janusza Długosza z Kolonii Piotrawin. Rocznice śmierci: ++ Helena Hetman, Krystyna Dziwisz, Zbigniew Piłat, Andrzej Gruchała, Andrzej Jadach, Kazimierz Pakuła, Robert Mroczkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30