Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XXIV Niedziela Zwykła - 17.09.2023
1. W liturgii: poniedziałek – Św. Stanisława Kostki; czwartek – Św. Mateusza; sobota – Św. Ojca Pio.

2. Od września kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 15.30 – 16.30.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie Pierwszej Komunii Św.

4. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii Uroczystość Odpustowa. Zapraszamy na uroczystą Sumę o godz. 12. Prosimy o przygotowanie feretronów. Druhów Strażaków z OSP Piotrawin prosimy o pomoc przy organizacji procesji. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii.

5. W nawiązaniu do Dekretu na temat przygotowania młodzieży do Sakramentu Bierzmowania informujemy, że młodzież z klas VI i VII z naszej Parafii otrzyma indeksy i rozpocznie dwuletnie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Sakrament Bierzmowania będzie w przyszłym roku szkolnym. Spotkanie Młodzieży i Rodziców planujemy na początek października.

6. Prasa katolicka. Niedziela: Kto kradnie dzieci? Jacy są pielgrzymi? Jest także dodatkowy Kwartalnik Niedzieli w cenie 15 zł, a w nim: Bitwa o pamięć; Tajemnice Fatimskie; Kulisy wyboru Jana Pawła II; W Gościu Niedzielnym: Czy Papież potrzebuje obrony? Gdy emocje zastępują rozum.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła P. Elżbiecie Jakubczyk i P. Marii Spyt. W przyszłą sobotę o godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła Mieszkańców Łazisk: P. Barbarę Rybak, P. Jakuba Rybaka, P. Annę Drąg, P. Janinę Wit, P. Marzenę Samonek, P. Beatę Czaję, P. Helenę Kurek.

8. Rocznice śmierci: + Halina Borecka, Krystyna Osuch, Helena Czerwonka, Władysław Wicha, Irena Owcarz, Marianna Skrzyńska, Jadwiga Jastrzębska, Mieczysława Stola, Jan Król. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XXIII Niedziela Zwykła - 10.09.2023
1. W liturgii: środa – 13 dzień miesiąca: o godz. 18 Msza św. wspólna przez wstaw. MB Fatimskiej, a po niej procesja różańcowa (można zgłaszać intencje); czwartek – Podwyższenie Krzyża Św., piątek – NMP Bolesnej.

2. Dziś w kaplicy w Łaziskach o godz. 13 będzie sprawowana Msza św. z racji 50 – lecia powstania Gminy Łaziska.

3. Od września kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 15.30 – 16.30.

4. Ofiary składane do puszki są przeznaczone na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z klas III i ich Rodziców na Mszę św. o godz. 12, a po niej na spotkanie organizacyjne w sprawie Pierwszej Komunii Św.

6. W nawiązaniu do Dekretu na temat przygotowania młodzieży do Sakramentu Bierzmowania informujemy, że młodzież z klas VI i VII z naszej Parafii otrzyma indeksy i rozpocznie dwuletnie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Sakrament Bierzmowania będzie w przyszłym roku szkolnym. Spotkanie Młodzieży i Rodziców planujemy na początek października.


7. We wrześniu można będzie skorzystać z badania wzroku w poszczególnych miejscowościach naszej Parafii. Zapisy u Sołtysów. Więcej informacji znajduje się w gablocie.

8. Prasa katolicka. Niedziela: Świętość z sąsiedztwa; Rozum nie dusi wiary; W szkole Maryi; W Gościu Niedzielnym: Wyproszone Łaski; Strumień Miłosierdzia.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła P. Małgorzacie Piłat i P. Justynie Spyt. W przyszłą sobotę o godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła Mieszkańców Łazisk: P. Marię Cisowską, P. Edytę Spyt, P. Marię Superson, P. Jolantę Majak, P. Ewę Kwiatkowską, P. Hannę Bińczyk, P. Elżbietę Jakubczyk.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Kołodziejczyk z Głodna. Rocznice śmierci: + Stefania Stępień, Helena Jarska, Natalia Skorek, Bogumiła Mroczkowska, Łucja Owczarz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XXII Niedziela Zwykła - 03.09.2023
1. W liturgii: czwartek – bł. Ignacego Kłopotowskiego, piątek – Święto Narodzenia NMP (błogosławieństwo ziarna i nasion na zasiew; Msze św. w kościele o godz, 8 i 18, w kaplicach: 9.30 i 10.45).

2. Od września kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 15.30 – 16.30.

3. Ofiary składane do puszki są przeznaczone na Świetlice prowadzone przez Caritas. Natomiast w przyszłą niedzielę – puszka na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.

4. Dziś na Mszy św. o godz. 12 będzie poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 13 będzie sprawowana Msza św. w kaplicy w Łaziskach z racji 50 – lecia powstania Gminy Łaziska.

6. Zapowiedzi: Tomasz Kędra kaw. z par. Piotrowice i Dominika Korgul panna z par. tut.

7. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 9 – 10 września (piątek-sobota). Wyjazd z Opola Lubelskiego i z Kamienia. Więcej informacji znajduje się w gablocie.

8. We wrześniu można będzie skorzystać z badania wzroku w poszczególnych miejscowościach naszej Parafii. Zapisy u Sołtysów. Więcej informacji znajduje się w gablocie.

9. Prasa katolicka. Niedziela: Czas podziękować Bogu; Skąd popularność szkół katolickich? Nieczyste sumienia. W Gościu Niedzielnym: Zaufać katechezie; Wierność, która daje życie; Kontrrewolucja matek.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła Państwu Edycie i Mariuszowi Smaga, Państwu Halinie i Michałowi Pakuła, P. Romanowi Radzikowskiemu. W przyszłą sobotę o godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła Mieszkańców Łazisk: P. Waldemara Fludę, P. Irenę Jachowicz, Wiesławę Dobosz, P. Małgorzatę Piłat, P. Monikę Podkowińską, P. Elżbietę Bajon, P. Marka Spyt, P. Justynę Spyt.

11. Rocznica śmierci: +Ewa Demiańczuk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
XXI Niedziela Zwykła - 27.08.2023
1. W liturgii: poniedziałek - Św. Augustyna; wtorek –Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela; piątek – pierwszy miesiąca (od rana odwiedzamy chorych, spowiedź w kościele od godz. 17.30 - zapraszamy dzieci i młodzież); sobota – pierwsza miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.

Komunikat Metropolity Lubelskiego - Zaproszenie na Uroczystości Maryjne (odczytać z kartki, wywieszony również w gablocie).

2. Ofiary składane do puszki są przeznaczone na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej. Natomiast w przyszłą niedzielę – puszka na Świetlice prowadzone przez Caritas.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12 będzie poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.

4. Zapowiedzi: Sebastian Cybulak kaw. z par. tut. i Izabela Pietras panna z par. Zagłoba; Tomasz Kędra kaw. z par. Piotrowice i Dominika Korgul panna z par. tut.

5. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 9 – 10 września (piątek-sobota). Wyjazd z Opola Lubelskiego i z Kamienia. Więcej informacji znajduje się w gablocie.

6. We wrześniu można będzie skorzystać z badania wzroku w poszczególnych miejscowościach naszej Parafii. Zapisy u Sołtysów. Więcej informacji znajduje się w gablocie.

7. Prasa katolicka. Niedziela: Nowe cuda; Ekologia po chrześcijańsku; W Gościu Niedzielnym: Jaka jest moja wiara? Nie ma jak u mamy;

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła P. Elżbiecie i Ilonie Giza, P. Teresie Szmit, P. Henryce Wydra, P. Marzenie Jagiełło, P. Urszuli Jakubczyk. W przyszłą sobotę o godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła Mieszkańców Łazisk: P. Halinę Pakułę, P. Waldemara Fludę, P. Romana Radzikowskiego, P. Irenę Jachowicz, P. Edytę Smagę, P. Wiesławę Dobosz.

9. Rocznice śmierci: + Mirosław Mroczkowski, Piotr Jakubowski, Grzegorz Chyliński, Adam Mroczkowski, Piotr Morek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XX Niedziela Zwykła - 20.08.2023
1. W liturgii: poniedziałek - Św. Piusa X; wtorek –NMP Królowej; czwartek – Św. Bartłomieja Apostoła; sobota – NMP Częstochowskiej.

2. Ofiary składane do puszki będą przeznaczone na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej. Natomiast ofiary składane do puszki w przyszłą niedzielę – będą przeznaczone na Świetlice prowadzone przez Caritas.

3. Nowożeńcom Agacie i Patrykowi, Arturowi i Martynie, Michałowi i Iwonie życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MB oraz dziękujemy za kwiaty do kościoła.

4. Zapowiedzi: Sebastian Cybulak kaw. z par. tut. i Izabela Pietras panna z par. Zagłoba.

5. Prasa katolicka. Niedziela: Wiara w biznesie; Apostoł odrzuconych; Weź ksiądz wyspowiadaj. W Gościu Niedzielnym: Produkt katolickopodobny; Dorosłe dzieci przebaczają.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła P. Grażynie Chechlińskiej, P. Wandzie Jadach, P. Grażynie Jezierskiej, P. Krystynie Czapli. W przyszłą sobotę o godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła Mieszkańców Głodna: P. Teresę Szmit, P. Urszulę Jakubczyk, P. Henrykę Wydrę, P. Elżbietę Gizę, P. Ilonę Gizę, P. Ewę Gierczak, P. Marzannę Jagiełło.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty Parafialnej: +Stanisława Węglińskiego z Kępy Gosteckiej. Rocznice śmierci: + Marianna Skrzyńska, Andrzej Zyska, Janina Jurak, Wiesława (k) Giza, Marianna Skórska, Adam Mroczkowski, Jan Skrzyński, Marcin Rosiak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XIX Niedziela Zwykła - 13.08.2023
1. W liturgii: poniedziałek Św. Maksymiliana Marii Kolbego; wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Msze św. tak, jak w każdą niedzielę) – kancelaria parafialna nieczynna; środa – od rana Ks. Proboszcz odwiedza chorych; czwartek – Św. Jacka.

2. Ofiary składane na tacę są będą przeznaczone na Caritas. Ofiary składane do puszki w dn. 15 sierpnia będą przeznaczone na pomoc powodzianom w Słowenii (zbiórkę prowadzi Caritas).

3. Nowożeńcom Dominice i Kamilowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MB oraz dziękujemy za kwiaty do kościoła. Rodzinie Państwa Młodych dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na Kościół 200 zł.

4. Prasa katolicka. Niedziela: Światowe Dni Młodzieży; W drodze do Maryi. W Gościu Niedzielnym: Kościół wciąż młody; Papież znów porwał młodych; W drodze do Maryi.

5. W przyszłą sobotę o godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła Mieszkańców Głodna: P. Jana Kręcisza, P. Krystynę Czaplę, P. Grażynę Jezierską, P. Grażynę Chechlińską, P. Bożenę Złotuchę, P. Annę Książek.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty Parafialnej: +Zbigniewa Rybaka z Kępy Gosteckiej. Rocznice śmierci: Stanisław Lasota, Czesław Witczak, Helena Lasek, Anna Śpiewak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XVIII Niedziela Zwykła - 06.08.2023 - Przemienienie Pańskie
1. W liturgii: poniedziałek – Bł. Edmunda Bojanowskiego; wtorek – Św. Dominika; środa – Św. Teresy Benedykty od Krzyża; czwartek – Św. Wawrzyńca; piątek – Św. Klary; niedziela – 13 dz. miesiąca o godz. 12 Msza św. wspólna przez wstawiennictwo MB Fatimskiej.

2. Wczoraj gościliśmy pieszą pielgrzymkę (Lublin – Jasna Góra). Dyrektor Pielgrzymki, Pielgrzymi i miejscowi Duszpasterze serdecznie dziękują Mieszkańcom Piotrawina i Kolonii Piotrawin, którzy przygotowali posiłek dla ponad 200 Pielgrzymów; Podziękowania także dla Władz Gminy, Dyrekcji i Pracowników Szkoły Podstawowej w Kamieniu, którzy przygotowali miejsce na odpoczynek i P. Krzysztofowi Osuchowi za wykoszenie trawy przy szkole. Ze względu na pogodę odpoczynek był w remizie OSP w Kamieniu. Dziękujemy OSP z Kamienia za życzliwość i udostępnienie remizy. Dziękujemy także Druhom Strażakom z Łazisk za okazaną pomoc. Serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich, którzy się zaangażowali, aby dobrze przyjąć Pielgrzymów.

3. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Caritas.

4. Nowożeńcom Monice i Mateuszowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MB oraz dziękujemy za kwiaty do kościoła.

5. Prasa katolicka. Niedziela: Sierpniowa abstynencja; Współczesne sekty; Kardynał z Łodzi. W Gościu Niedzielnym: Sam na sam z Bogiem; Błogosławieństwo – to działa; Kto zgrzeszył?

6. Apel Policji w sprawie oszustw ,,na wnuczka”, ,,pracownika banku” itp. (z kartki).

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Danucie Chechlińskiej, P. Joannie Wydra, P. Aleksandrze Gruchała, P. Adamowi Krzakowi.

8. W przyszłą sobotę inicjatywę sprzątania kościoła podejmuje Rodzina Państwa Młodych.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty Parafialnej: +Krystynę Jackowską z Janiszowa, +Janinę Rękas z Kaliszan Kolonii, +Annę Kutynę
z Wojciechowa. Rocznice śmierci: ++ Władysław Kozak, Marianna Szczerba, Stanisław Kwiatkowski, Janina Lasota, Aleksander Stola, Stanisław Szkutnik, Zofia Sobka. W poniedziałek o godz. 15.30 Msza św. pogrzebowa +Zbigniewa Rybaka z Kępy Gosteckiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30