Najnowszy użytkownik: krzysiek1233216

Komunikat Administratora Archidiecezji Lubelskiej ks. bpa Mieczysława Cisło
Biskup Stanisław Budzik. Fot. Wojciech Łączyński - fotoKAI

Drodzy Siostry i Bracia,
Ojciec Św. Benedykt XVI mianował nowym Metropolitą Lubelskim ks. bpa prof. dra hab. Stanisława Budzika, dotychczasowego Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski.
Spełniła się modlitwa wiernych naszej archidiecezji, zanoszona od wielu miesięcy, o nominację następcy Księdza Arcybiskupa Józefa Życińskiego. Oto przybywa biskup, który mocno jest związany ze swoim poprzednikiem, gdyż był kapłanem diecezji tarnowskiej, był rektorem seminarium tarnowskiego oraz rzecznikiem ówczesnego biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego, zanim przybył on do Lublina. Niezwykła to i symboliczna zbieżność faktów, że niegdyś biskup tarnowski w osobie księdza arcybiskupa Józefa Życińskiego przybył do Lublina i dzisiaj także przychodzi biskup Stanisław Budzik z Tarnowa do Lublina.
XXV Niedziela Zwykła
18 września 2011

1. Po sumie konferencja dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Następne spotkanie w sobotę 24 września o godzinie 10.00. Obecność obowiązkowa.

2. Za dwa tygodnie odpust ku czci Świętego Stanisława BM - przeniesienie relikwi z udzieleniem młodzieży sakramentu bierzmowania przez Ks Abpa Stanisława Wielgusa. Suma odpustowa o godzinie 12.00.
XXI Niedziela Zwykła
21 sierpnia 2011

1. Prosimy o ofiary do puszki zgodnie z apelem Ojca Świętego na potrzeby głodującej Afryki. Serdeczne Bóg zapłać.

2. Od dzisiaj do 4 września trwają zapisy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, które będzie udzielone w odpust Przeniesienia Relikwii św. Stanisława w dniu 2 października przez J.E. abpa Stanisława Wielgusa.
15 - 08 -2011
15 sierpnia 2011

1. Najświetszej Maryi Panny Wniebowziętej. Rocznica "Cudu nad Wisłą". Dzień Wojska Polskiego.

2. Dziękujemy za modlitwę za pielgrzymów (gościnę w parku w Kamieniu), którzy z modlitwą, ofiarą trudu drogi i pieśnią nieśli przed Tron Królowej Polski intencje osobiste, rodzin Parafii, naszej Ojczyzny.
14 - 08 - 2011
14 sierpnia 2011

1. Koncert w wykonaniu artystów festiwalu Belcanto 2011 w naszym Sanktuarium o godzinie 14.00. W koncercie wystapią artyści, absolwenci wydziałów wokalnych wyższych szkół muzycznych. Białoruska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Aleksandra Sosnowskiego.

2. Dzisiaj puszka - dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów parafii na remont kościoła i poczęstunek dla artystów.

3. Bóg zapłać za przyzdobienie kościoła Pani Halinie i Małgorzacie Morawskiej, Irenie Jachowicz.
Lubelska pielgrzymka
Proponuję sledzenie serwisu Lubelska pielgrzymka