Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
III Niedziela Wielkanocy - 23.04.2023
1. W liturgii: poniedziałek – Św. Wojciecha BM (Głównego Patrona Polski); wtorek – Św. Marka Ewangelisty; sobota – Św. Katarzyny Sieneńskiej. 1 maja - Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Józefa w kaplicy w Zgodzie (Ks. kan. Józef Brzozowski).

2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 - spotkanie formacyjne dla Młodzieży przygotowującej się do Sakr. Bierzmowania.

3. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Jakub Gazda kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Solis panna z par. Prawno.

4. Prasa katolicka: Niedziela: Skąd agresja u młodych ludzi? Spowiedź; Naśladować Maryję. W Gościu Niedzielnym: Bóg nie wyjechał; Co zmienia Chrzest?

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Annie Matuska i P. Elżbiecie Lasek. W sobotę na godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła: P. Piotra Matuskę, P. Eugeniusza Kutynę, P. Mieczysława Czubę, P. Lidię Woś, P. Krystynę Jurak, P. Teresę Kuś, P. Karolinę Lasek.

6. Rocznice śmierci: + Sławomir Szwarc, Rozalia Wróbel, Sabina Minkina, Alfreda Wrzochol, Władysław Giza, Marianna Wojcieszek, Henryk Maruszczak. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
Niedziela Miłosierdzia Bożego - 16.04.2023
1. Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to święto patronalne Caritas. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Caritas.

2. Dziś na Mszy św. o godz. 12 Dzieci z klas III otrzymają książeczki do nabożeństwa a po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne.

3. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Dariusz Wilk i Aleksandra Wilk z par. tut.

4. Prasa katolicka: Niedziela – Miłosierni Miłosierdzia dostąpią; Smutek Boga; Zbawiciel ma motyw. W Gościu Niedzielnym – Nie bądź niedowiarkiem; Zapomniany świadek.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Agnieszce i Amelii Kramek, P. Anecie Mroczkowskiej, P. Marzannie Woś, P. Agnieszce Rękas. W sobotę na godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła: P. Piotra Matuskę, P. Eugeniusza Kutynę, P. Elżbietę Lasek, P. Annę Matuskę, P. Mieczysława Czubę.

6. Rocznice śmierci: + Janina Walczak. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 09.04.2023
1. Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy: Msze św. godz. 8 i 12, w kaplicach 9.30 i 10.45. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL. Przyszła niedziela, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Caritas.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz Państwu Radnym za przeprowadzenie zbiórki.

3. Dziękujemy Mieszkańcom Piotrawina, Kolonii Piotrawin, Kolonii Kamień, Druhom Strażakom z OSP Piotrawin i Kołu Gospodyń Wiejskich z Piotrawina za porządki wokół kościoła, na Kalwarii i parkingu (było ok. 30 osób). Państwu Rosołowskim z Kamienia dziękujemy za wykonanie Grobu Pańskiego, ciemnicy, za ofiarowanie nowego welonu na monstrancję. Anonimowemu Parafianinowi z Lipska za baner do ciemnicy.

4. Dziękujemy Druhom Strażakom z OSP Piotrawin za wartę honorową przy Grobie Pańskim i za pomoc przy procesji rezurekcyjnej.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy Dzieci z klas III na Mszę św. o godz. 12 i na spotkanie formacyjne.

6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Dariusz Wilk i Aleksandra Wilk z par. tut.

7. Prasa katolicka: Niedziela – Jak mogło wyglądać zmartwychwstanie? Świadkowie Zmartwychwstania. Zbrodnia bez kary. W Gościu Niedzielnym – Paschalne spotkania. Zmartwychwstaje cały człowiek.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Zofii Jastrzębskiej, P. Hannie Jastrzębskiej, P. Iwonie Góralskiej, P. Beacie Pawlińskiej, P. Stanisławowi Grzywie, Amelce Kramek, Natalce i Julii Pawlińskim, Janowi Góralskiemu. W sobotę na godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła: P. Agnieszkę Kramek, P. Marzannę Woś, P. Anetę Mroczkowską, P. Annę Furtak, P. Danutę Szymanek, P. Agnieszkę Rękas.

9. Rocznice śmierci: ++ Aleksandra Cybulak, Tadeusz Kłódka, Ryszard Cholewiński, Eugeniusz Książek, Janina Jackowska, Janina Gliwicka, Zofia Nieróbca, Marianna Stolarska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Niedziela Palmowa Męki Pańskiej - 02.04.2023
1. Zapraszamy do udziału w Triduum Paschalnym. Porządek Mszy św. i Nabożeństw:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej - godz. 17.

Wielki Piątek – obowiązuje post ścisły - od rana odwiedzamy chorych (można zgłaszać chorych w zakrystii);

16.30 Droga Krzyżowa
17.00 Liturgia Męki Pańskiej, Gorzkie Żale i Adoracja do godz. 21.

Wielka Sobota – błogosławieństwo pokarmów w kościele: godz. 8.30 i 11.30; W innych miejscowościach przy krzyżach od godz. 9 (szczegóły w gablocie). Prosimy przyjechać po Księży, a później do kolejnych miejscowości zawieźć Księdza. Ofiary składane na tacę przy poświęceniu pokarmów będą przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii.

Adoracja: w godz. 17 – 18 Koła Różańcowe, Legion Maryi, Ministranci.

Liturgia Paschalna rozpocznie się o godz. 18. Adoracja indywidualna do godz. 21.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Msze św. o godz. 6 i 12; w kaplicach 9.30 i 10.45; W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8 i 12; w kaplicach 9.30 i 10.45 (taca na KUL).

2. Prosimy Druhów Strażaków z OSP Piotrawin o wartę honorową przy Grobie Pańskim i o pomoc przy procesji rezurekcyjnej.

3. Mieszkańcy Piotrawina podjęli inicjatywę sprzątania otoczenia kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych we wtorek na godz. 14.

4. Prasa katolicka: Niedziela – Jak przekazać dzieciom wiarę? Jan Paweł II do Rodaków; W Gościu Niedzielnym – Sekrety Ostatniej Wieczerzy; Nocna spowiedź.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Grażynie Osuch, P. Barbarze Stępień, P. Hannie Jakoniuk, P. Agnieszce Różalskiej, P. Małgorzacie Osuch. W następną sobotę prosimy o sprzątanie o godz. 12 z Kaliszan Kolonii: P. Joanna Grzywa, P. Zofia Zarębska, P. Iwona Góralska, P. Ilona Góralska, P. Beata Pawlińska, P. Hanna Jastrzębska, P. Zofia Jastrzębska.

6. W zakrystii można nabyć czekoladowe ,,Baranki Wielkanocne” z których dochód przeznaczony jest na Caritas. Cena: 10 zł.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Janusza Solisa z Kępy Gosteckiej. Rocznice śmierci: ++ Stanisław Konopa, Halina Kutyna, Marian Mordel, Krystyna Jakubowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

V Niedziela Wielkiego Postu - 26.03.2023
1. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych. Rozpoczną się w czwartek 30 marca i zakończą w sobotę (dzień spowiedzi). Msze św. w kościele: godz. 9 i 17; Kępa Gostecka: godz. 10.30; Zgoda: godz. 12.Spowiedź w sobotę: rozpocznie się o godz. 8.45 i po południu przed Mszą św. od godz. 16.30. W przyszłą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12 gromadzimy się z palmami przed kościołem, by procesyjnie i uroczyście wejść na Eucharystię.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – piątek godz. 16.30. Gorzkie Żale –
w niedzielę o godz. 11.30.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

4. Dziękujemy Mieszkańcom Głodna i Druhom Strażakom z OSP Głodno za sumienną posługę na rzecz parafii w minionym roku. W tym roku prosimy o pomoc przy uroczystościach, odpustach i prace porządkowe przy kościele Mieszkańców Piotrawina i OSP Piotrawin. Druhów Strażaków z Piotrawina prosimy o pomoc przy organizacji procesji rezurekcyjnej.

5. Prasa katolicka: Niedziela: Dobra spowiedź, czyli jaka? Czy mogła powiedzieć Bogu nie? Zamach na normalność. W Gościu Niedzielnym: Nie pomnażaj zła; Rekolekcje u Kamedułów; Dlaczego otruto Ks. Blachnieckiego?

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Hannie Piątek, P. Elizie Wawer, P. Stanisławowi Owczarzowi, P. Adamowi Bochrze, P.Henrykowi Świątkowskiemu. W najbliższą sobotę prosimy o sprzątanie o godz. 10.: P. Grażynę Osuch, P. Ryszarda Gliwickiego, P. Barbarę Stępień, P. Hannę Jakoniuk, P. Zofię Leptuch, P. Wandę Osuch, P. Agnieszkę Różalską, P. Małgorzatę Osuch.

7. Prosimy Państwa Radnych o przeprowadzenie zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

8. W zakrystii można nabyć czekoladowe ,,Baranki Wielkanocne” z których dochód przeznaczony jest na Caritas. Cena: 10 zł.

9. Rocznice śmierci: ++Anna Wajs, Jacek Bonarski, Janina Kania, Krystyna Nowak, Stanisław (k) Więcław, Stanisław Witczak, Marianna Nieróbca, Eugeniusz Witczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
IV Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2023
1. W liturgii: poniedziałek: Św. Józefa, sobota: Zwiastowanie Pańskie – Msze św. w kościele: godz. 8 i 17; w kaplicach: 9.30 i 10.45. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Fundusz Życia.

2. Zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – piątek godz. 16.30. Gorzkie Żale –
w niedzielę o godz. 11.30.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

4. Prasa katolicka: Niedziela: W sieci kłamstw; Bóg pisze historię człowieka. W Gościu Niedzielnym: Ostatnia deska ratunku; Czy Bóg istnieje?

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Halinie Węgrzyn, P. Marii Ciostek, P. Dominice Burek. Ze względu na to, że w sobotę jest Uroczystość Zwiastowania – sprzątanie kościoła będzie w piątek o godz. 9. Prosimy o sprzątanie: P. Hannę Piątek, P. Stanisława Owczarza, P. Justynę Świątkowską, P. Grażynę Bochrę, P. Elizę Wawer, P. Adelę Klucznik.

6. Prosimy Państwa Radnych o przeprowadzenie zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. W zakrystii można nabyć ,,Baranki Wielkanocne” z których dochód przeznaczony jest na Caritas. Cena: 10 zł.

8. Rekolekcje Wielkopostne: 30 marca (czwartek) – 1 kwietnia (sobota).

9. Rocznice śmierci: ++Genowefa Gregorczyk, Dominik Kwietniewski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
III Niedziela Wielkiego Postu - 12.03.2023
1. Zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – piątek godz. 16.30. Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 11.30.

2. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. Prasa katolicka: Niedziela: Módlcie się za mnie; Kogo słucha Kościół w Europie? W Gościu Niedzielnym: ciekawe artykuły z racji 10 – lecia pontyfikatu Papieża Franciszka.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w którym brały udział: Panie Maria i Angelika Kalita, P. Teresa Gazda i P. Maria Ciostek. W przyszłą sobotę prosimy na godz. 9: P. Ewelinę Walczak, P. Wandę Wronę, P. Andrzeja Śliwińskiego, P. Dominikę Burek, P. Jacka Ciostka, P. Halinę Węgrzyn, P. Tadeusza Sawickiego.

6. Prosimy Państwa Radnych o przeprowadzenie zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

7. Od przyszłej niedzieli można będzie nabyć ,,Baranki Wielkanocne” z których dochód przeznaczony jest na Caritas.

8. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej ,,Razem dla Rodaków ze Wschodu”. Pomagamy Polakom żyjącym za naszą wschodnią granicą. Zbierane są produkty spożywcze o długim okresie przechowywania, książki z polską literaturą piękną i książki dla dzieci, zabawki (wyłącznie miękkie – przytulanki). Akcja trwa do 17 marca. Dary można składać w Szkole Podstawowej w Kamieniu. Honorowy patronat nad akcją objęli m.in.: Abp Lubelski Stanisław Budzik, Marszałek Województwa, Lubelski Kurator Oświaty. Więcej szczegółów w gablocie przy kościele.

9. Rocznice śmierci: ++Zofia Choma, Stanisław Szczerba, Marianna Adamczyk, Bobumiła Kręcisz, Zygmunt Ciesielski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30