Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XVIII Niedziela Zwykła - 31.07.2022
1. W poniedziałek: Św. Alfonsa Marii Liguoriego; czwartek: Św. Jana Marii Vianneya; piątek (pierwszy miesiąca) - od rana Komunia Św. dla chorych; sobota: Przemienienie Pańskie (Msze św. 8, 18; w kaplicach 9.30, 10.45).

2. Wczoraj gościliśmy Ks. Abp Stanisława Budzika, który sprawował Mszę św. o godz. 18.

3. Zapowiedzi: Bartłomiej Rukasz kaw. z Par. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie i Magdalena Michalik panna z par. tut.

4. Bóg zapłać za ofiary na remont dachu.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty: P. Ewie Śpiewak, P. Grażynie Wolińskiej, P. Annie Wolińskiej, P. Teresie Piątek, P. Annie Nowak, P. Tatianie Nieróbca. Ze względu na to, że w sobotę jest Święto Przemienienia Pańskiego prosimy o sprzątanie kościoła w piątek o godz. 9: P. Grażynę Stępniak, P. Andrzeja Flasińskiego, P. Jolantę Czajka, P. Edytę Czajka, P. Mirosławę Jaśkowską, P. Małgorzatę Osiak.

6. W piątek będziemy gościć Pielgrzymkę na Jasną Górę. Posiłek – przy szkole w Kamieniu. Prosimy mieszkańców Głodna o przygotowanie posiłku (ok. 500 osób).

7. W okresie wakacji (lipiec – sierpień) kancelaria parafialna będzie czynna w dniach: wtorek, czwartek i piątek w godz. 16 - 17. Pilne sprawy należy ustalać telefonicznie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Męczennicy Powstania, Nie jesteśmy sami; W Gościu Niedzielnym: Sierpniowa wolność, Cuda to nie złuda.

9. Rocznice śmierci: ++ Marek Świerkosz, Regina Flasińska, Marianna Świątek, Jadwiga Piłat, Władysław Komorowski, Stanisław Mazur, Andrzej Leśniak, Grażyna Grzesik, Mirosława Sochaj, Marek Wikira. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


XVII Niedziela Zwykła - 24.07.2022
1. Dzisiejsza niedziela z ustanowienia Ojca Św. Franciszka jest Światowym Dniem Modlitwy w intencji Babć, Dziadków i Osób Starszych. W poniedziałek: Św. Jakuba Ap. i Św. Krzysztofa; Wtorek: Św. Joachima i Anny – Rodziców NMP; W piątek od rana Ks. Proboszcz będzie odwiedzał chorych.

2. Dziś po każdej Mszy św. - poświęcenie pojazdów i zbiórka ofiar na MIVA Polska (środki lokomocji dla misjonarzy).

3. Ognisko Światła i Miłości zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Spotkaniu Małżeństw w dn. 28-31 lipca 2022r., które odbędzie się w nowym domu rekolekcyjnym w Łopocznie oraz w naszej parafii. W Piotrawinie będziemy gościć Ks. Abp Stanisława Budzika, który będzie sprawował Mszę św. w dn. 30 lipca o godz. 18.

4. Zapowiedzi: Łukasz Jaśkowski kawaler z par. tut. i Antonina Czachór panna z par. Stróża Kolonia.

5. Nowożeńcom Agacie i Mateuszowi życzymy Bożego błogosławieństwa na Nowej Drodze Życia i dziękujemy za kwiaty do kościoła.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Marii Gralec, P. Ewie Fiuk. W sobotę na godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła z Kopaniny Kamieńskiej: P. Ewa Śpiewak, P. Teresa Piątek, P. Ilona Piątek, P. Grażyna Wolińska, P. Anna Wolińska, P. Anna Nowak, P. Mieczysława Gawlik, P. Agnieszka Kijak, P. Tatiana Nieróbca. (Dziękujemy P. Łukaszowi Owczarzowi za wykoszenie trawy przy kaplicy w Kępie Gosteckiej).

7. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę i w funduszu Idę z Tobą. W sierpniu będziemy gościć Pielgrzymkę na Jasną Górę. Posiłek – przy szkole w Kamieniu. Prosimy mieszkańców Głodna o przygotowanie posiłku (ok. 500 osób).

8. W okresie wakacji (lipiec – sierpień) kancelaria parafialna będzie czynna w dniach: wtorek, czwartek i piątek w godz. 16 - 17. Pilne sprawy należy ustalać telefonicznie.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Usłyszeć mądrość, Oddech duszy; W Gościu Niedzielnym: Obietnice Matki Bożej, Cena wiary.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. +Teresę Lidacką z Kępy Soleckiej i +Cecylię Skrzyńską z Piotrawina. Rocznice śmierci: ++ Helena Sajnóg, Władysława Pik, Stanisław Stolarski, Henryk Olender, Danuta Krzak, Cecylia Wnuk, Elżbieta Fluda, Teresa Ciostek, Cecylia Głodzik, Janina Buczek, Władysława Mikołajczyk, Henryk Piątek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XVI Niedziela Zwykła - 17.07.2022
1. W liturgii Kościoła: piątek: Św. Marii Magdaleny; sobota: Św. Brygidy.

2. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. - poświęcenie pojazdów i zbiórka ofiar na MIVA Polska (dla misjonarzy).

3. Ognisko Światła i Miłości zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Spotkaniu Małżeństw w dn. 28-31 lipca 2022r., które odbędzie się w nowym domu rekolekcyjnym w Łopocznie oraz w naszej parafii. W Piotrawinie będziemy gościć Ks. Abp Stanisława Budzika, który będzie sprawował Mszę św. w dn. 30 lipca o godz. 18.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty: P. Teresie Kutyna, P. Małgorzacie Szczęsnej, P. Małgorzacie Śpiewak, P. Patrycji Śpiewak, P. Monice Nabrzęckiej. W sobotę na godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła z Wojciechowa: P. Ewę Fiuk, P. Filipa Maryniowskiego, P. Irenę Maryniowską, P. Annę Gralec, P. Bożenę Winiarz, P. Lucynę Gogół, P. Marię Gralec.

5. W sierpniu będziemy gościć Pielgrzymkę na Jasną Górę. Posiłek – przy szkole w Kamieniu. Prosimy mieszkańców Głodna o przygotowanie posiłku (ok. 500 osób).

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Chrońmy dzieci; Wrzawa wokół Ojca Pio; W Gościu Niedzielnym: Państwo, które ginie; Pan Bóg daje okazje.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. +Stanisława Wajsa z Kaliszan Kolonii i +Mieczysława Szczerbę. Rocznice śmierci: ++ Jan Cieplak, Mieczysław Ciostek, Julianna Pawlińska, Lech Jędryszek, Marianna Kurta, Tadeusz Wróbel, Zofia Lasek, Mieczysław Marniak, Leokadia Kuźnicka, Bolesław Tumala, Henryk Jakubczyk, Bogumiła Jastrzębska, Stanisław Zyska, Kazimierz Wit, Łucja Mendak, Irena Wróbel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XV Niedziela Zwykła - 10.07.2022
1. W liturgii Kościoła: poniedziałek: Św. Benedykta, sobota: NMP z Góry Karmel.

2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła z Wojciechowa: P. Annę Sarna, P. Patrycję Śpiewak, P. Danutę Szczęsną, P. Kingę Adamczyk, P. Krzysztofa Wichę, P. Wiolettę Wicha.

3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

4. Rocznice śmierci: ++ Jan Cieplak, Mieczysław Ciostek, Julianna Pawlińska, Lech Jędryszek, Marianna Kurta, Tadeusz Wróbel, Zofia Lasek, Mieczysław Marniak, Leokadia Kuźnicka, Bolesław Tumala, Henryk Jakubczyk, Bogumiła Jastrzębska, Stanisław Zyska, Kazimierz Wit, Łucja Mendak, Irena Wróbel, Paweł Lichota. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XIV Niedziela zwykła - 03.07.2022
1. W liturgii Kościoła: Środa: Św. Ireneusza; środa: Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; piątek: Św. Jana z Dukli;

2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W sobotę na godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła z Wojciechowa: P. Annę Kutynę, P. Sabinę Pietras, P. Joannę Wójtowicz, P. Teresę Kutynę, P. Marię Kutynę.

3. W okresie wakacji (lipiec – sierpień) kancelaria parafialna będzie czynna w dniach: wtorek, czwartek i piątek w godz. 16 - 17. Pilne sprawy należy ustalać telefonicznie.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

5. Rocznice śmierci: ++Anna Jastrzębska, Urszula Klucznik, Jan Mroczkowski, Zofia Złotucha, Cecylia Wikira, Cecylia Wnuk, Elżbieta Fluda, Stanisław Gozdur, Barbara Morek, Janina Witczak, Józef Mroczkowski, Natalia Solis, Genowefa Sobko, Henryk Wójtowicz, Marianna Szkutnik, Jan Śpiewak, Regina Kułaga, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XIII Niedziela Zwykła - 26.06.2022
1. W liturgii Kościoła: wtorek: Św. Ireneusza; środa: Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. w kościele o godz. 8 i 18, w kaplicach 9.30 i 10.45. KANCELARIA NIECZYNNA. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na Stolicę Apostolską; piątek – pierwszy miesiąca: od rana Komunia św. dla chorych, spowiedź o godz. 17.30; Sobota: pierwsza miesiąca – Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17, Msza św. wynagradzająca za grzechy świata o godz. 17.30.

2. W okresie wakacji (lipiec – sierpień) kancelaria parafialna będzie czynna w dniach: wtorek, czwartek i piątek w godz. 16 - 17. Pilne sprawy należy ustalać telefonicznie.

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 12.06.2022
1. W liturgii Kościoła: poniedziałek – Św. Antoniego z Padwy i jest to 13. dzień miesiąca – zapraszamy na Mszę św. przez wstawiennictwo MB Fatimskiej o godz. 18 (po Mszy św. procesja różańcowa) – można zgłaszać intencje; wtorek – bł. Michała Kozala; czwartek: Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – Msze św. o godz. 8 i 9.30 (procesja); piątek – Św. Brata Alberta;

2. Spowiedź dla dzieci z klas IV i próba we wtorek o godz. 18.30. Msza św. w rocznicę Pierwszej Komunii Św. – W uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca o godz. 9.30.

3. Msza św. na cmentarzu: w niedzielę 26 czerwca o godz. 12.

4. Prosimy Druhów Strażaków z Głodna o pomoc przy procesji w Dniu Bożego Ciała. Dziewczynki Komunijne – sypanie kwiatków podczas procesji.

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30