Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Luty

XXIV Niedziela zwykła
XXIV Niedziela zwykła.

1. Przeżywamy 24 Niedzielę Zwykłą w roku liturgicznym. Dzisiaj jest niedziela poświęcona środkom społecznego przekazu. Naszą modlitwą i ofiarą składaną po Mszach św. wspieramy Fundusz Ewangelizacji w mediach.
XXIII Niedziela zwykła

1. We wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi obchodzimy 324 rocznicę bitwy pod Wiedniem (12 IX 1683).

Venimus, vidimus et Deus vicit - "Przybyliśmy, zobaczyliśmy i Bóg zwyciężył" - takie słowa napisał Król Polski Jan III Sobieski do Ojca Świętego po zwycięskiej bitwie z Turkami 12 września A.D. 1683.

Drugi list, do swojej żony Marysieńki zaczął od słów "Bóg i Pan nasz na wieki błogosławiony dał zwycięstwo i sławę narodowi naszemu, o jakiej wieki przeszłe nigdy nie słyszały". 12 września, z okazji wielkiego pogromu Turków pod Wiedniem, Papież Innocenty XI corocznie kazał obchodzić pamiątkę Najświętszego Imienia Maryi.
XXII Niedziela zwykła
XXII Niedziela zwykła. Puszka „Fundusz wspierania nauki chrześcijańskiej”
Wrzesień

Int. powszechna: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.
NMP Częstochowskiej
XXI Niedziela zwykła. Dzisiaj odpust w Parafii Wrzelowiec.

1. Dziś uroczystość NMP Częstochowskiej.
Koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej dokonano 7 września 1717 r. Nałożenie koron było także potwierdzeniem tytułu “Królowej Polski i Polaków”, przypisywanego od wieków Maryi.
Jednocześnie koronacja ta była niejako zwieńczeniem trwającego od wieków nabożeństwa maryjnego, charakteryzującego nie tylko niższe warstwy społeczeństwa polskiego, ale też jego elity z kręgów intelektualnych i politycznych. Ukoronowaniem były śluby lwowskie króla Jana Kazimierza złożone 1 kwietnia 1656 r. w katedrze lwowskiej według roty autorstwa późniejszego świętego Andrzeja Boboli. Poprzez te śluby, złożone w czasie potopu szwedzkiego przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, w obecności nuncjusza apostolskiego, królewskiego dworu i rycerzy, król Polski powierzył Rzeczpospolitą, wszystkich rodaków i trwającą wojnę opiece Maryi.
“Ciebie za Patronkę moją i państwa mego Królową dzisiaj obieram”.
XX Niedziela zwykła
XX Niedziela zwykła.

1. Z Bogiem, dobry i mądry człowiek spędza swój czas, również ten wolny od większości obowiązków. Bóg daje odpoczynek, daje pokój i siły do kolejnego etapu naszego życia. Mamy się chlubić nie naszą wolnością, ale mamy mieć radość w Jezusie. Zdarza się niekiedy, i to nawet w religijnych rodzinach, że ludzie biorą sobie urlop od Boga. Nie można bowiem mieć wakacji od Boga, od religii, od Kościoła!
XIX Niedziela zwykła
XIX Niedziela zwykła.
Ofiary na centrum paliatywne w Krasnymstawie

1. „Dlaczego zamartwiacie się i niepokoicie? Zostawcie Mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zaprawdę mówię wam, że każdy akt prawdziwego, głębokiego i całkowitego zawierzenia Mnie- wywołuje pożądany przez was efekt i rozwiązuje trudne sytuacje. (…) zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Jezu, Ty się tym zajmij”.
XVIII Niedziela zwykłal
XVIII Niedziela zwykła

1. Święto Przemienienia Pańskiego zostało ustanowione na pamiątkę cudownej przemiany Chrystusa wobec wybranych uczniów - Piotra, Jakuba i Jana, do której, według tradycji, doszło na górze Tabor.
Święto Przemienienia Pańskiego w Kościele Katolickim obchodzone jest 6 sierpnia. Zostało wprowadzone przez Papieża Kaliksta III jako podziękowanie Bogu za odniesione przez chrześcijan zwycięstwo nad armią turecką w bitwie pod Belgradem w dniu 6 sierpnia 1456 roku.