Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Szopka 2008
Służba Liturgiczna
Szafarze
Cmentarz
Wspólnoty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Artykuły
Download
Forum
Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Autorzy Newsów
Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 49
Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesiąca
Zdjęcie miesciąca Grudzien
Liczba ocen: 0
Średnia:
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśl

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XIV Niedziela zwykła
XIV Niedziela zwykła

1. Moje serce jest zatwardziałe i uparte w trwaniu przy swoim. To ja jestem ludem opornym i nieposłusznym Bogu. To bardzo ważne, żeby dzisiejszy świat widział proroków, widział ludzi, którzy inaczej żyją i myślą niż wszyscy. Ich obecność zmienia świat.
XIII Niedziela zwykła
LIPIEC

Int. ewangelizacyjna: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepieni przez przyjaźń z Panem i braćmi.

1. Dzisiaj w sanktuariach maryjnych doroczne odpusty. Na Roztoczu największe zgromadzenie w Krasnobrodzie. Zachęcamy do udziału w sierpniowej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, aby zanieść intencje osobiste, parafii, Ojczyzny.

2. 29 czerwca 2018 r., w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła przypadła 70 rocznica święceń kapłańskich Arcybiskupa Seniora Bolesława Pylaka.
św. Jana Chrzciciela
Niedziela Narodzenie Św. Jana Chrzciciela, uroczystość

1. Obok ciągłości prawnej władzy prezydenta Rzeczypospolitej i rządu istnieje ciągłość duchowa Polski nieśmiertelnej w odniesieniu do Boga Stwórcy, duchowa i szlachetna w swej twórczości, heroiczna w swojej historii dziejów. Taką Ojczyznę miliony rodaków widzą w swych uczuciach, umysłach i sumieniach obywatelskich, jaką dzieci otrzymały w przekazie od rodziców, nauczycieli i religii. We wrześniu br. minie 79 lat, kiedy w obronie mostu i naszej ziemi zginęli zabici przez Niemców śp. Andrzej Siuda i trzech żołnierzy Wojska Polskiego. Mogiłę ziemną przez lata porządkowały dzieci szkolne i ludzie dobrej woli. O godz. 17.00 poświęcenie krzyża na żołnierskiej mogile. Oddajemy hołd obrońcom, którzy zginęli. Zginąć w obronie Ojczyzny a umrzeć - to u nas wielka różnica. Cześć i chwała bohaterom! Opatrzność Boża zachowała nielicznych naocznych świadków ich śmierci..(testis ocularis). Ich zeznania i świadectwo naocznie widziane, przeżyte ma wartość nieocenioną. W IPN w Lublinie rozpoczęły się prace nad uznaniem miejsca spoczynku obrońców za mogiłę wojenną.
XI Niedziela zwykła
XI Niedziela zwykła. Odpust w Józefowie n. Wisłą

1. Msza wspólna w sobotę godz. 18.00. Narodzenie św. Jana Chrzciciela, urocz.

2. Za tydzień, w ostatnią niedzielę czerwca o godz. 17.00 - zgromadzimy się na modlitwie za zmarłych na cmentarzu parafialnym. Sprawować będziemy Eucharystię, przez którą Bóg w Chrystusie uświęca świat.
Ofiarujemy im modlitwę naszej nadziei. Wyrażoną niezmąconą wiarą przez Apostoła Pawła, że skoro umarli z Chrystusem, razem z Nim żyć będą. Wierzymy, że ich dusze uczestniczą już w paschalnej pełni Uczty w Królestwie Niebieskim.
X Niedziela zwykła
X Niedziela zwykła. Kolekta na Seminarium.

1. Dzisiaj odpust w Kraczewicach Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Od 23 do 29 czerwca XII piesza pielgrzymka w intencji rodzin. Łomianki- Gietrzwałd.
IX Niedziela zwykła
Czerwiec

Intencja powszechna: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.
1. Dzisiaj pielgrzymka strażaków do Tronu Pani Kębelskiej. Podczas tego ważnego wydarzenia dla naszej społeczności, będziemy za Jej pośrednictwem przedstawiali Bogu, nasze wielkie i małe sprawy, troski, zmartwienia, sukcesy i radości. Ufamy, że Matka Boża wyjedna nam potrzebne błogosławieństwa do dalszego owocnego życia w rodzinach i strażackiej służbie.
Trójcy Przenajświętszej
Najświętszej Trójcy, uroczystość- odpust Wrzelowiec

1. Niech Pan Bóg błogosławi nasze mamy. Niech radość i uśmiech będzie na ich twarzy, bo życie jest piękne. Niech otacza ich wdzięczność i modlitwa do najlepszej Matki Chrystusa.

2. W czwartek Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, uroczystość. Msze o godz. 8.00 i 9.30. Rocznica dzieci komunijnych. Po Mszy o godz. 9.30 procesja do 4 ołtarzy. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który będzie pobożnie uczestniczył w procesji eucharystycznej. Prosimy o solidarną pomoc przy przygotowaniu ołtarzy jak co roku.
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Msze Św. w niedzielę
Porządek Mszy Świętej w niedziele w:

PIOTRAWIN
8.00 i 12.00
Godzinki 7.40

ZGODA
9.30

KĘPA GOSTECKA
10.45
Droga krzyżowa w piątki
godz. 16.00
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail
Statystyki
statystyka