Zdjęcie miesciąca Czerwiec

II Niedziela zwykła
Kolekta na Seminarium
Tydzień modlitw o jedność chrześcijan

Kto ci opowie o dawnych latach? Tych lat naoczny świadek.
Jak kraj nasz rośnie, jak ludzie rosną, opowie Ci - Twój Dziadek.
Otworzy serce, kieszeń otworzy, podsunie czekoladę.
Z Twoich sukcesów zawsze się cieszy. Kto? No, wiadomo – Dziadek.
A jak coś spsocisz, jak coś naknocisz, jak trzeba spytać o radę,
to kto za uszy wyciągnie z biedy? Wiadomo, zawsze – Dziadek!
Kiedy tata basem huknie, kiedy mama cię ofuknie, kiedy patrzą na człowieka okiem złym - to do kogo człowiek stuka, gdzie azylu sobie szuka,
to do kogo, to do kogo tak jak w dym? U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką. No, proszę, zjedz jeszcze ździebełko
i głowa do góry! Odpędzę te chmury i niebo odkurzę miotełką.
Chrzest Pański
Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Jezus pozostawił dom, Matkę, pracę, którą dotąd się trudnił, i rozpoczął swoją misję. Do tego chrzest Janowy nadawał się doskonale. Zanurzenie w wodzie oznaczało bowiem właśnie pozostawienie dawnego życia i wynurzenie się do nowego.
W tym dniu rozpoczęła się Jego misja wobec świata. Duch zstąpił na Jezusa, aby rzeczywiście umocnić Go w misji (a nie tylko po to, by okazać ludziom, iż Jezus jest pełen Ducha), Ojciec przemówił do Niego, aby utwierdzić Go w rozeznanej i podjętej decyzji. Możemy się jedynie domyślać, co działo się wówczas w sercu Jezusa. Wchodził przecież na drogę, od której zależało - bagatela - zbawienie ludzkości. Czy przeczuwał już, z jak wielkim niezrozumieniem się spotka? Że zostanie odrzucony? Jak straszną śmiercią przyjdzie Mu umrzeć? Nasza ciekawość zostaje wystawiona na ciężką próbę przez dyskretne milczenie Ewangelistów. Jedynie następujący zaraz po chrzcie okres czterdziestodniowego pobytu Jezusa na pustyni - modlitwy, zmagań ze sobą i pokusami - rzuca nieco światła na to, jakie burze przewalały się wówczas przez serce Jezusa.
OBJAWIENIE PAŃSKIE
Objawienie Pańskie Kolekta na misje.

Intencja papieska: Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, ab za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.

1. Prawidłowy zapis na naszych drzwiach powinien wyglądać tak: C + M + B 2019. Znaczy to "Christus Mansionem Benedicat" - czyli "Niech Chrystus błogosławi ten dom (mieszkanie)" (niektórzy tłumaczą to: "Chryste błogosław temu domowi/mieszkaniu"). W związku z powyższym trzeba też powiedzieć, że dwukrotne pojawiające się "+", to nie "plusiki", tylko "krzyżyki" - znak błogosławieństwa. W przeszłości ludzie zaczęli coraz bardziej utożsamiać owe "K M B" z inicjałami imion trzech mędrców.
Niedziela św. Rodziny

1. W Nowy Rok odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, w kościele i w kaplicach. Małżonkowie, którzy zdecydowali się odnowić przyrzeczenia zwracają się twarzami ku sobie, podają sobie prawe ręce i odpowiadają na pytania kapłana.
Boże narodzenie 2018
Świąteczny list

Drodzy przyjaciele pewnie wiecie, że zbliżają się moje urodziny. Świętowanie moich urodzin rozpoczęło się wiele lat temu. Na początku wydawało się, że ludzie zrozumieli to i doceniali , wszystko, co dla nich zrobiłem, ale w obecnych czasach wydaje się, że nikt nie wie jaki jest prawdziwy powód tych uroczystości. Rodzina i przyjaciele spotykają się razem, ale nie znają znaczenia tych świąt. Pamiętam zeszłoroczne wielkie przyjęcia organizowane ku mojej czci. Stół był zastawiony smacznym jedzeniem ciastami, owocami, łakociami. Wszystko było pięknie przystrojone a pod choinką czekało wiele prezentów. Chcesz coś wiedzieć, byłem jubilatem, ale nie zostałem zaproszony. Nikt nie pamiętał aby mnie zaprosić. Przyjęcie było z mojej okazji, ale gdy ten dzień nadszedł, zostałem na zewnątrz, przed zamkniętymi drzwiami.
IV Niedziela Adwentu

1. Boże Narodzenie już blisko. W tę niedzielę czcimy Maryję, przez którą Zbawiciel stał się człowiekiem. Spełniły się zapowiedzi proroków, gdy Służebnica Pańska przyjęła Słowo przedwieczne, które w Niej stało się Ciałem. Uczymy się także wiary od Józefa, który w każdej sytuacji potrafi powiedzieć Bogu "tak" i przez to staje się świadkiem spełniających się mesjańskich nadziei. Chrystus przychodzi także dzisiaj do nas w tej Eucharystii, przyjmijmy z wiarą Jego słowo i Jego Ciało. Zaufać Słowu Boga i wyruszyć. Może wiele razy w swoim życiu i Ty stawałeś w obliczu niedostatków, a nawet braków: materialnych, uczuciowych czy duchowych, z którymi nie byłeś w stanie poradzić sobie samodzielnie. Przypomnij sobie którąś z takich chwil i to, co wtedy czułeś. Gdzie i w jaki sposób szukałeś ratunku? Wiara.
III Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj po sumie spotkanie formacyjne dla bierzmowanych.

2. Zapraszamy na rekolekcje 18 i 19 grudnia, (wtorek, środa). Prowadzi ks. dr Czesław Bielec. Godziny spotkań bez zmian. W kościele 9.30, 15.30 i 17.00. Kępa 11.00, Zgoda 18.30. W środę pół godziny przed Eucharystią spowiedź.