Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XXVI Niedziela Zwykła - 25.09.2022
1. W liturgii: wtorek: Św. Wincentego a Paulo; środa: Św. Wacława; czwartek: Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała; piątek: Św. Hieronima. Sobota: rozpoczyna się miesiąc październik – zapraszamy na nabożeństwa różańcowe (dni powszednie o godz. 16.30; niedziela o godz. 11.30). W najbliższą sobotę prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej przez koła różańcowe, a w niedzielę: Legion Maryi. W tygodniu: poniedziałek: mieszkańcy Piotrawina, wtorek: Kamień, środa: Kaliszany, czwartek: Głodno, Janiszów, Łaziska; piątek: Dzieci z kl. III z Rodzicami, sobota: młodzież przygotowująca się do Sakr. Bierzmowania, niedziela: Legion Maryi i Koła Różańcowe.

2. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na bieżące utrzymanie parafii.

3. Przeżywamy Uroczystość Odpustową w naszej Parafii. Uroczysta Suma o godz. 12. Prosimy Druhów Strażaków z OSP z Głodna o pomoc przy zorganizowaniu procesji.

4. Młodzież z kl. VII i VIII zapraszamy z jednym z Rodziców do kancelarii parafialnej w terminie do 30 września w sprawie złożenia deklaracji dotyczącej Sakr. Bierzmowania. Przypominamy, że Młodzież przyjmuje Sakr. Bierzmowania w swojej rodzinnej parafii. Pierwsze spotkanie dla młodzieży i rodziców będzie w pierwszy piątek miesiąca października.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z kl. III z Rodzicami na Mszę św. o godz. 12. (poświęcenie różańców).

6. Nowożeńcom Agnieszce i Adamowi życzymy Bożego błog. i opieki MB na nowej drodze życia i dziękujemy za kwiaty do kościoła.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Anecie Rękas i P. Katarzynie Smagieł. W przyszłą sobotę prosimy na godz. 9: P. Barbara Lipa, P. Halina Pilichowska, P. Grażyna Pastwa, P. Maria Ozimek, P. Agnieszka Głazowska, P. Elżbieta Lasek. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Czy dzisiejszy człowiek wierzy Bogu? Zbrodnia i Miłosierdzie. W Gościu Niedzielnym: Błąd i niewierność; Jak nie dać się oszukać.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty +Łucję Owczarz z Piotrawina. Rocznice śmierci: ++Stanisław Osuch, Stanisław Szmit, Stanisław Nieróbca, Dariusz Kułaga, Piotr Śpiewak, Apolonia Banaś, Władysław Stola, Wiesław Maruszczak, Jan Sawicki, Tadeusz Dyszczak, Ryszard Kalisz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XXV Niedziela Zwykła - 18.09.2022
1. W liturgii: środa – Św. Mateusza Apostoła; piątek – Św. Ojca Pio.

2. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchownego w Lublinie. W przyszłą niedzielę – taca na bieżące utrzymanie parafii.

3. W przyszłą niedzielę 25 września – Odpust Parafialny. Uroczysta Suma o godz. 12. Prosimy Druhów Strażaków z OSP z Głodna o pomoc przy zorganizowaniu procesji.

4. Młodzież z kl. VII i VIII zapraszamy z jednym z Rodziców do kancelarii parafialnej w terminie do 30 września w sprawie złożenia deklaracji dotyczącej Sakr. Bierzmowania. Przypominamy, że Młodzież przyjmuje Sakr. Bierzmowania w swojej rodzinnej parafii.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty: P. Zuzannie Szymańskiej, P. Joannie Sałasińskiej, P. Krystynie Kozioł, P. Irenie Sochaj, P. Henrykowi Nieróbcy. W sobotę na godz. 9 prosimy z Kamienia (Szosa): P. Krystyna Wróbel, P. Agnieszka Ozimek, P. Danuta Skorek, P. Aneta Rękas, P. Danuta Tomala, P. Katarzyna Smagieł, P. Elżbieta Frączek, P. Agnieszka Frączek. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Media z misją; Bluźniąca ateistka spotkała Boga; W Gościu Niedzielnym: Elżbieta II; Budujemy odporność na fałsz.

7. Rocznice śmierci: ++ Marian Głodzik, Henryk Szczerba, Włodzimierz Wrzochol, Władysława Osuch, Irena Wojciechowska, Ryszard Świątkowski, Stanisław Łyjak, Helena Chechlińska, Krystyna Osuch, Helena Czerwonka, Marianna Skrzyńska, Jadwiga Jastrzębska, Mieczysława Stola, Leokadia Pilichowska, Tadeusz Styliński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXIV Niedziela Zwykła - 11.09.2022
1. W liturgii: wtorek – Św. Jana Chryzostoma i jest to 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. przez wstaw. MB Fatimskiej a po niej na procesję różańcową z lampionami. środa – Podwyższenie Krzyża Świętego, czwartek – NMP Bolesnej.

2. Ofiary zbierane do puszki są przeznaczone na Ewangelizację w Środkach Społecznego Przekazu. Natomiast w przyszłą niedzielę – taca na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy Dzieci z klas III i ich Rodziców na spotkanie organizacyjne w sprawie Pierwszej Komunii Św.

4. Młodzież z kl. VII i VIII zapraszamy z jednym z Rodziców do kancelarii parafialnej w terminie do 30 września w sprawie złożenia deklaracji dotyczącej Sakr. Bierzmowania. Przypominamy, że Młodzież przyjmuje Sakr. Bierzmowania w swojej rodzinnej parafii.


5. Odpust parafialny: 25 września. Uroczysta Suma o godz. 12. Prosimy Druhów Strażaków z OSP z Głodna o pomoc przy zorganizowaniu procesji.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Marii Banaś, P. Bożenie Gozdur, P. Annie Wąsik. W sobotę na godz. 9 prosimy z Kępy Soleckiej: P. Krystynę Kozioł, P. Irenę Sochaj, P. Zuzannę Szymańską, P. Teresę Frączek, P. Joannę Sałasińską, P. Marka Wawrzyniaka, P. Henryka Nieróbcę.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Niańka XXI wieku (o uzależnieniu od smartfonów), O wychowaniu w trzech obrazkach, Czy jest powrót po apostazji? W Gościu Niedzielnym: Między hejtem a krytyką; Młodzi w obronie Kościoła.

8. Rocznice śmierci: ++ Janina Rosołowska, Mieczysław Kamiński, Marta Ozimek, Zofia Smyrgała, Wanda Czaja, Cecylia Gorajczyk, Halina Borecka, Irena Owcarz, Marianna Skrzyńska, Natalia Skorek, Bogumiła Mroczkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXIII Niedziela Zwykła - 04.09.2022
1. W liturgii: środa – Bł. Ignacego Kłopotowskiego, czwartek – Narodzenie NMP (Msze św. o godz. 8 i 18; w kaplicach 9.30; 10.45).

2. Metropolita Lubelski zaprasza do wspólnej modlitwy i udziału w Uroczystościach Maryjnych: dziś o godz. 12 w Wąwolnicy; 8 września o godz. 11.30 w Sanktuarium Matki Bożej w Chełmie i 11 września w Chełmie: spotkanie dla młodzieży. Więcej informacji będzie można znaleźć na plakatach w gablocie.

3. Ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na programy edukacyjne prowadzone przez Caritas. Natomiast w przyszła niedzielę – na Ewangelizację w Środkach Społecznego Przekazu.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy Dzieci z klas III i ich Rodziców na Mszę św. na godz. 12 a po niej na spotkanie organizacyjne w sprawie Pierwszej Komunii Św.

5. Młodzież z kl. VII i VIII zapraszamy z jednym z Rodziców do kancelarii parafialnej w terminie do 30 września w sprawie złożenia deklaracji dotyczącej Sakr. Bierzmowania. Przypominamy, że Młodzież przyjmuje Sakr. Bierzmowania w swojej rodzinnej parafii.


6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty: P. Krystynie Jastrzębskiej i P. Małgorzacie Banaś. W sobotę na godz. 9 prosimy z Kępy Soleckiej: P. Bożenę Gozdur, P. Annę Wąsik, P. Marię Banaś, P. Bogusławę Zając, P. Monikę Przytarską.

7. Zapraszamy do śpiewania w scholi parafialnej. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy próby. Próba w sobotę o godz. 18.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli - dodatek z nowym promocyjnym tygodnikiem: Bliżej życia z wiarą (całość 10zł). W Gościu Niedzielnym: Zamysł Boży przekracza doczesność; Spotkać Pana Boga w szkole.

9. Rocznice śmierci: ++ Stanisław Szkutnicki, Adam Jezierski, Zofia Wójtowicz, Jan Mendak, Czesław Walos, Feliks Maruszczak, Marianna Szczygieł, Marianna Zając, Stefania Stępień. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXII Niedziela Zwykła - 28.08.2022
1. W poniedziałek: Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela, piątek: Pierwszy Miesiąca (od rana Komunia dla chorych, spowiedź o godz. 17.30 - zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z Sakr. Pokuty i Pojednania z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego; sobota: Św. Grzegorza Wielkiego i jest to pierwsza sobota miesiąca: godz. 17 – Adoracja Najśw. Sakramentu, godz. 17.30 – Msza św. wynagradzająca za grzechy świata. W niedzielę na Mszy św. o godz. 12 będziemy modlić się w intencji Dzieci, Młodzieży i Nauczycieli z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego (poświęcenie przyborów szkolnych).

2. Metropolita Lubelski zaprasza do wspólnej modlitwy i udziału w Uroczystościach Maryjnych: 4 września o godz. 12 w Wąwolnicy; 8 września o godz. 11.30 w Sanktuarium Matki Bożej w Chełmie i 11 września w Chełmie: spotkanie dla młodzieży. Więcej informacji będzie można znaleźć na plakatach w gablocie.

3. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii. Natomiast ofiary do puszki: przeznaczone na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na programy edukacyjne prowadzone przez Caritas.

4. Zapowiedzi: Dawid Figura kaw. z par. Ciepielów i Agata Skórska panna z par. tut.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Marzenie Chodoła, P. Bożenie Czech i P. Barbarze Czech. W sobotę na godz. 9 prosimy z Kępy Soleckiej: P. Bogumiłę Czaja, P. Krystynę Jastrzębską, P. Agnieszkę Stępniak, P. Janusza Banaś, P. Małgorzatę Mroczkowską.

6. Zapraszamy do śpiewania w scholi parafialnej. Próba w najbliższą sobotę o godz. 18.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Tajemnicza obecność, Przyznać się do Jezusa. W Gościu Niedzielnym: Niepotrzebny Bóg? Kult obrazów czy obraza boska?

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. + Jana Skrzyńskiego z Piotrawina i +Marcina Rosiaka. Rocznice śmierci: ++ Marian Wodecki, Zofia Kwiatkowska, Mirosław Mroczkowski, Andrzej Zyska, Piotr Jakubowski, Wiesława Giza, Grzegorz Chyliński, Marianna Skórska, Adam Mroczkowski, Piotr Morek, Bronisław Hetman, Adam Cieślak, Stanisław Giza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XX Niedziela Zwykła - 14.08.2022
1. W poniedziałek: Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Msze św. o godz. 8 i 12; w kaplicach 9.30 i 10.45); środa: Św. Jacka, sobota: Św. Bernarda.

2. W dniach 18 – 21 sierpnia odbędzie się X edycja SMALu – Spotkania Młodych Arch. Lubelskiej. Jest to cykliczne wydarzenie w Garbowie, podczas którego młodzież może dzielić się swoją wiarą, nawiązywać nowe znajomości, uczestniczyć w konferencjach duchowych i koncertach. Szczegóły w Internecie i na plakacie w gablocie.

3. Zapowiedzi: Adrian Gębala kaw. ze Stalowej Woli i Dorota Klucznik panna z par. tut.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Krystynie Świder i Weronice, P. Justynie Maryniowskiej, P. Małgorzacie Świerkosz. Oraz za kwiaty: Paniom, które sprzątały i dodatkowo P. Marcie Głodzik i P. Grzegorzowi Jurak. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Stanisław Głodzik, P. Agnieszka Witczak, P. Maria Grzęda, P. Barbara Witczak, P. Krystyna Samonek.

5. W okresie wakacji (lipiec – sierpień) kancelaria parafialna będzie czynna w dniach: wtorek, czwartek i piątek w godz. 16 - 17. Pilne sprawy należy ustalać telefonicznie.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Dlaczego lubimy pielgrzymować? Jak przebaczyć? W Gościu Niedzielnym: Pusty grób Maryi; Wolność wiary i sumienia.

7. Rocznice śmierci: ++ Krzysztof Kołodziejczyk, Genowefa Owczarz, Julian Raźnik, Zuzanna Bardzel, Marianna Woś, Czesław Witczak, Janina Jurak, Anna Śpiewak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XIX Niedziela Zwykła - 07.08.2022
1. W poniedziałek: Św. Dominika; wtorek: Św. Teresy Benedykty od Krzyża; środa: Św. Wawrzyńca; czwartek: Św. Klary. W sobotę 13 sierpnia o godz. 19 zapraszamy na Mszę Św. zbiorową przez wstaw. MB Fatimskiej, a po Mszy św. na procesję różańcową dookoła kościoła (lampiony). Można zgłaszać intencje.

2. Wczoraj gościliśmy Pielgrzymów wędrujących z Lublina na Jasną Górę. Przy szkole w Kamieniu był posiłek. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły w Kamieniu i Pracownikom za udostępnienie miejsca na odpoczynek. Bóg zapłać Mieszkańcom Głodna za przygotowanie obiadu dla Pielgrzymów oraz obsługę kuchni polowej.

3. W dniach 18 – 21 sierpnia odbędzie się X edycja SMALu – Spotkania Młodych Arch. Lubelskiej. Jest to cykliczne wydarzenie w Garbowie, podczas którego młodzież może dzielić się swoją wiarą, nawiązywać nowe znajomości, uczestniczyć w konferencjach duchowych i koncertach. Szczegóły w Internecie i na plakacie w gablocie.

4. Zapowiedzi: Bartłomiej Rukasz kaw. z Par. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie i Magdalena Michalik panna z par. tut.; Adrian Gębala kaw. ze Stalowej Woli i Dorota Klucznik panna z par. tut.

5. Nowożeńcom Weronice i Pawłowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MB oraz dziękujemy za kwiaty do kościoła.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Grażynie Stępniak, P. Joannie Czajka, P. Edycie Czajka, P. Mirosławie Jaśkowskiej, P. Małgorzacie Osiak, P. Andrzejowi Flasińskiemu. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Danutę Świerkosz, P. Małgorzatę Świerkosz, P. Justynę Maryniowską, P. Martę Głodzik, P. Krystynę Świder, P. Barbarę Jurak, P. Stanisławę Adamczyk.

7. Dziękujemy za wniesienie ekogroszku przeznaczonego na ogrzewanie kościoła z palet na starą plebanię: P. Ryszardowi Pawlińskiemu, P. Mieczysławowi Rosołowskiemu, P. Krzysztofowi Jastrzębskiemu, P. Piotrowi Rosołowskiemu.

8. W okresie wakacji (lipiec – sierpień) kancelaria parafialna będzie czynna w dniach: wtorek, czwartek i piątek w godz. 16 - 17. Pilne sprawy należy ustalać telefonicznie.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Czysta Ewangelia, Polski Mojżesz, W Gościu Niedzielnym: Tydzień Męczenników, Krzyżyk w uchu.

10. Rocznice śmierci: ++ Emilia Smagieł, Marian Owcarz, Genowefa Dobroń, Bolesław Kozak, Stanisław Lasota, Marianna Szczerba, Stanisław Kwiatkowski, Janina Lasota, Aleksander Stola, Stanisław Szkutnik, Helena Lasek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30