Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XXVIII Niedziela Zwykła - 09.10.2022
1. W liturgii: czwartek - 13 dzień miesiąca – zapraszamy na Mszę św. przez wstaw. MB Fatimskiejo godz. 17, a po niej na procesję różańcową. W tym dniu nie odmawiamy różańca o godz. 16.30, ale po Mszy św. o godz. 17; sobota – Św. Teresy od Jezusa.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe (dni powszednie o godz. 16.30; niedziela o godz. 11.30). Prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej- poniedziałek: mieszkańcy Piotrawina, wtorek: Kamień, środa: Kaliszany, czwartek: Głodno, Janiszów, Łaziska; piątek: Dzieci z kl. III z Rodzicami, sobota: młodzież przygotowująca się do Sakr. Bierzmowania, niedziela: Legion Maryi i Koła Różańcowe.

3. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Papieskie Dzieło Krzewienia Wiary. Natomiast w przyszła niedzielę z racji Dnia Papieskiego ofiary do puszki na Fundusz Papieski Dzieło Nowego Tysiąclecia.

4. Z okazji zbliżającej się rocznicy wybrania kard. Karola Wojtyły na Papieża rozprowadzamy Kremówki Papieskie z materiałami formacyjnymi, które będą cegiełką wsparcia finansowego wakacyjnego Spotkania dla Młodzieży w Garbowie (które odbywa się już od kilku lat w wakacje). Kremówki w niedzielę nad ranem zostały przywiezione z Wadowic do Lublina, a stąd do wybranych parafii naszej Archidiecezji. Koszt 7 zł.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież z kl. VII i VIII na Mszę św. o godz. 12, a po niej na spotkanie formacyjne przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Grażynie Mroczkowskiej, Państwu Annie i Henrykowi Stola oraz za kwiaty Państwu, którzy sprzątali i P. Katarzynie Jarskiej. W przyszłą sobotę prosimy na godz. 9: P. Mirosława Skórskiego, P. Iwonę Pucicką, P. Elżbietę Pik, P. Agnieszkę Pik, P. Hannę Szuba, P. Ryszarda Kanię, P. Irenę Mroczkowską. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Kogo wychowuje szkoła? Między pobożnością a dewocją. W Gościu Niedzielnym: Jezus jako okup; Ludzki ksiądz.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty +Piotra Gizę z Głodna. W poniedziałek będzie pogrzeb Śp. Zofii Szczygieł, we wtorek Śp. Danuty Świerkosz, i Śp. Krystyny Rybak. Rocznice śmierci: ++ Zofia Mroczkowska, Rozalia Jabłońska, Antoni Osuch, Kazimiera Maruszczak, Jan Stępień, Stanisława Gazda, Marianna Stola, Julian Lenartowicz, Zenon Kowalski, Stanisław Wiśniewski, Piotr Węgrzyn, Krystyna Grądziel, Zofia Fota, Henryk Pawłowski, Anna Skwarek, Wanda Głodzik, Marek Korgul, Danuta Kwiatkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XXVII Niedziela Zwykła - 02.10.2022
1. W liturgii: wtorek: Św. Franciszka z Asyżu; środa: Św. Siostry Faustyny; piątek: NMP Różańcowej i pierwszy piątek miesiąca (od rana Komunia chorych, spowiedź podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30).

2. Dziś na Mszy św. o godz. 12 poświęcenie różańców dla Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe (dni powszednie o godz. 16.30; niedziela o godz. 11.30). Prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej: poniedziałek: mieszkańcy Piotrawina, wtorek: Kamień, środa: Kaliszany, czwartek: Głodno, Janiszów, Łaziska; piątek: Dzieci z kl. III z Rodzicami, sobota: młodzież przygotowująca się do Sakr. Bierzmowania, niedziela: Legion Maryi i Koła Różańcowe.

4. W piątek zapraszamy młodzież z kl. VII i VIII z Rodzicami: spowiedź o godz. 16.30; o godz. 17 Msza św. a po niej spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

5. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Papieskie Dzieło Krzewienia Wiary.

6. W przyszłą niedzielę 9 października z okazji zbliżającej się rocznicy wybrania kard. Karola Wojtyły na Papieża będą rozprowadzane Kremówki Papieskie z materiałami formacyjnymi, które będą cegiełką wsparcia finansowego wakacyjnego Spotkania dla Młodzieży w Garbowie (które odbywa się już od kilku lat w wakacje). Kremówki w niedzielę nad ranem zostaną przywiezione z Wadowic do Lublina, a stąd trafią do wybranych parafii naszej Archidiecezji. Koszt 7 zł.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Elżbiecie Lasek, P. Agnieszce Głazowskiej, P. Grażynie Pastwa, P. Halinie Pilichowskiej. W przyszłą sobotę prosimy na godz. 9: P. Anna Stola, P. Danuta Rudzka, P. Grażyna Mroczkowska, P. Anna Skórska, P. Katarzyna Jarska, P. Teresa Lipowska. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Gdzie twój różaniec? Pusty kościół. W Gościu Niedzielnym: Brakuje słów i łez. Przejście do Nieba.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty +Jana Króla z Piotrawina. Rocznice śmierci: ++ Zdzisław Szczygieł, Marianna Frączek, Genowefa Sobka, Henryk Jadczak, Mirosława Gruchała, Stanisław Smagieł, Leonard Rosołowski, Marian Kosiak, Stanisław Raźnik, Maria Cholewińska, Helena Stalka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XXVI Niedziela Zwykła - 25.09.2022
1. W liturgii: wtorek: Św. Wincentego a Paulo; środa: Św. Wacława; czwartek: Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała; piątek: Św. Hieronima. Sobota: rozpoczyna się miesiąc październik – zapraszamy na nabożeństwa różańcowe (dni powszednie o godz. 16.30; niedziela o godz. 11.30). W najbliższą sobotę prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej przez koła różańcowe, a w niedzielę: Legion Maryi. W tygodniu: poniedziałek: mieszkańcy Piotrawina, wtorek: Kamień, środa: Kaliszany, czwartek: Głodno, Janiszów, Łaziska; piątek: Dzieci z kl. III z Rodzicami, sobota: młodzież przygotowująca się do Sakr. Bierzmowania, niedziela: Legion Maryi i Koła Różańcowe.

2. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na bieżące utrzymanie parafii.

3. Przeżywamy Uroczystość Odpustową w naszej Parafii. Uroczysta Suma o godz. 12. Prosimy Druhów Strażaków z OSP z Głodna o pomoc przy zorganizowaniu procesji.

4. Młodzież z kl. VII i VIII zapraszamy z jednym z Rodziców do kancelarii parafialnej w terminie do 30 września w sprawie złożenia deklaracji dotyczącej Sakr. Bierzmowania. Przypominamy, że Młodzież przyjmuje Sakr. Bierzmowania w swojej rodzinnej parafii. Pierwsze spotkanie dla młodzieży i rodziców będzie w pierwszy piątek miesiąca października.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z kl. III z Rodzicami na Mszę św. o godz. 12. (poświęcenie różańców).

6. Nowożeńcom Agnieszce i Adamowi życzymy Bożego błog. i opieki MB na nowej drodze życia i dziękujemy za kwiaty do kościoła.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Anecie Rękas i P. Katarzynie Smagieł. W przyszłą sobotę prosimy na godz. 9: P. Barbara Lipa, P. Halina Pilichowska, P. Grażyna Pastwa, P. Maria Ozimek, P. Agnieszka Głazowska, P. Elżbieta Lasek. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Czy dzisiejszy człowiek wierzy Bogu? Zbrodnia i Miłosierdzie. W Gościu Niedzielnym: Błąd i niewierność; Jak nie dać się oszukać.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty +Łucję Owczarz z Piotrawina. Rocznice śmierci: ++Stanisław Osuch, Stanisław Szmit, Stanisław Nieróbca, Dariusz Kułaga, Piotr Śpiewak, Apolonia Banaś, Władysław Stola, Wiesław Maruszczak, Jan Sawicki, Tadeusz Dyszczak, Ryszard Kalisz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XXV Niedziela Zwykła - 18.09.2022
1. W liturgii: środa – Św. Mateusza Apostoła; piątek – Św. Ojca Pio.

2. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchownego w Lublinie. W przyszłą niedzielę – taca na bieżące utrzymanie parafii.

3. W przyszłą niedzielę 25 września – Odpust Parafialny. Uroczysta Suma o godz. 12. Prosimy Druhów Strażaków z OSP z Głodna o pomoc przy zorganizowaniu procesji.

4. Młodzież z kl. VII i VIII zapraszamy z jednym z Rodziców do kancelarii parafialnej w terminie do 30 września w sprawie złożenia deklaracji dotyczącej Sakr. Bierzmowania. Przypominamy, że Młodzież przyjmuje Sakr. Bierzmowania w swojej rodzinnej parafii.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty: P. Zuzannie Szymańskiej, P. Joannie Sałasińskiej, P. Krystynie Kozioł, P. Irenie Sochaj, P. Henrykowi Nieróbcy. W sobotę na godz. 9 prosimy z Kamienia (Szosa): P. Krystyna Wróbel, P. Agnieszka Ozimek, P. Danuta Skorek, P. Aneta Rękas, P. Danuta Tomala, P. Katarzyna Smagieł, P. Elżbieta Frączek, P. Agnieszka Frączek. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Media z misją; Bluźniąca ateistka spotkała Boga; W Gościu Niedzielnym: Elżbieta II; Budujemy odporność na fałsz.

7. Rocznice śmierci: ++ Marian Głodzik, Henryk Szczerba, Włodzimierz Wrzochol, Władysława Osuch, Irena Wojciechowska, Ryszard Świątkowski, Stanisław Łyjak, Helena Chechlińska, Krystyna Osuch, Helena Czerwonka, Marianna Skrzyńska, Jadwiga Jastrzębska, Mieczysława Stola, Leokadia Pilichowska, Tadeusz Styliński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXIV Niedziela Zwykła - 11.09.2022
1. W liturgii: wtorek – Św. Jana Chryzostoma i jest to 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. przez wstaw. MB Fatimskiej a po niej na procesję różańcową z lampionami. środa – Podwyższenie Krzyża Świętego, czwartek – NMP Bolesnej.

2. Ofiary zbierane do puszki są przeznaczone na Ewangelizację w Środkach Społecznego Przekazu. Natomiast w przyszłą niedzielę – taca na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy Dzieci z klas III i ich Rodziców na spotkanie organizacyjne w sprawie Pierwszej Komunii Św.

4. Młodzież z kl. VII i VIII zapraszamy z jednym z Rodziców do kancelarii parafialnej w terminie do 30 września w sprawie złożenia deklaracji dotyczącej Sakr. Bierzmowania. Przypominamy, że Młodzież przyjmuje Sakr. Bierzmowania w swojej rodzinnej parafii.


5. Odpust parafialny: 25 września. Uroczysta Suma o godz. 12. Prosimy Druhów Strażaków z OSP z Głodna o pomoc przy zorganizowaniu procesji.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Marii Banaś, P. Bożenie Gozdur, P. Annie Wąsik. W sobotę na godz. 9 prosimy z Kępy Soleckiej: P. Krystynę Kozioł, P. Irenę Sochaj, P. Zuzannę Szymańską, P. Teresę Frączek, P. Joannę Sałasińską, P. Marka Wawrzyniaka, P. Henryka Nieróbcę.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Niańka XXI wieku (o uzależnieniu od smartfonów), O wychowaniu w trzech obrazkach, Czy jest powrót po apostazji? W Gościu Niedzielnym: Między hejtem a krytyką; Młodzi w obronie Kościoła.

8. Rocznice śmierci: ++ Janina Rosołowska, Mieczysław Kamiński, Marta Ozimek, Zofia Smyrgała, Wanda Czaja, Cecylia Gorajczyk, Halina Borecka, Irena Owcarz, Marianna Skrzyńska, Natalia Skorek, Bogumiła Mroczkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXIII Niedziela Zwykła - 04.09.2022
1. W liturgii: środa – Bł. Ignacego Kłopotowskiego, czwartek – Narodzenie NMP (Msze św. o godz. 8 i 18; w kaplicach 9.30; 10.45).

2. Metropolita Lubelski zaprasza do wspólnej modlitwy i udziału w Uroczystościach Maryjnych: dziś o godz. 12 w Wąwolnicy; 8 września o godz. 11.30 w Sanktuarium Matki Bożej w Chełmie i 11 września w Chełmie: spotkanie dla młodzieży. Więcej informacji będzie można znaleźć na plakatach w gablocie.

3. Ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na programy edukacyjne prowadzone przez Caritas. Natomiast w przyszła niedzielę – na Ewangelizację w Środkach Społecznego Przekazu.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy Dzieci z klas III i ich Rodziców na Mszę św. na godz. 12 a po niej na spotkanie organizacyjne w sprawie Pierwszej Komunii Św.

5. Młodzież z kl. VII i VIII zapraszamy z jednym z Rodziców do kancelarii parafialnej w terminie do 30 września w sprawie złożenia deklaracji dotyczącej Sakr. Bierzmowania. Przypominamy, że Młodzież przyjmuje Sakr. Bierzmowania w swojej rodzinnej parafii.


6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty: P. Krystynie Jastrzębskiej i P. Małgorzacie Banaś. W sobotę na godz. 9 prosimy z Kępy Soleckiej: P. Bożenę Gozdur, P. Annę Wąsik, P. Marię Banaś, P. Bogusławę Zając, P. Monikę Przytarską.

7. Zapraszamy do śpiewania w scholi parafialnej. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy próby. Próba w sobotę o godz. 18.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli - dodatek z nowym promocyjnym tygodnikiem: Bliżej życia z wiarą (całość 10zł). W Gościu Niedzielnym: Zamysł Boży przekracza doczesność; Spotkać Pana Boga w szkole.

9. Rocznice śmierci: ++ Stanisław Szkutnicki, Adam Jezierski, Zofia Wójtowicz, Jan Mendak, Czesław Walos, Feliks Maruszczak, Marianna Szczygieł, Marianna Zając, Stefania Stępień. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXII Niedziela Zwykła - 28.08.2022
1. W poniedziałek: Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela, piątek: Pierwszy Miesiąca (od rana Komunia dla chorych, spowiedź o godz. 17.30 - zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z Sakr. Pokuty i Pojednania z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego; sobota: Św. Grzegorza Wielkiego i jest to pierwsza sobota miesiąca: godz. 17 – Adoracja Najśw. Sakramentu, godz. 17.30 – Msza św. wynagradzająca za grzechy świata. W niedzielę na Mszy św. o godz. 12 będziemy modlić się w intencji Dzieci, Młodzieży i Nauczycieli z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego (poświęcenie przyborów szkolnych).

2. Metropolita Lubelski zaprasza do wspólnej modlitwy i udziału w Uroczystościach Maryjnych: 4 września o godz. 12 w Wąwolnicy; 8 września o godz. 11.30 w Sanktuarium Matki Bożej w Chełmie i 11 września w Chełmie: spotkanie dla młodzieży. Więcej informacji będzie można znaleźć na plakatach w gablocie.

3. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii. Natomiast ofiary do puszki: przeznaczone na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na programy edukacyjne prowadzone przez Caritas.

4. Zapowiedzi: Dawid Figura kaw. z par. Ciepielów i Agata Skórska panna z par. tut.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Marzenie Chodoła, P. Bożenie Czech i P. Barbarze Czech. W sobotę na godz. 9 prosimy z Kępy Soleckiej: P. Bogumiłę Czaja, P. Krystynę Jastrzębską, P. Agnieszkę Stępniak, P. Janusza Banaś, P. Małgorzatę Mroczkowską.

6. Zapraszamy do śpiewania w scholi parafialnej. Próba w najbliższą sobotę o godz. 18.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Tajemnicza obecność, Przyznać się do Jezusa. W Gościu Niedzielnym: Niepotrzebny Bóg? Kult obrazów czy obraza boska?

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. + Jana Skrzyńskiego z Piotrawina i +Marcina Rosiaka. Rocznice śmierci: ++ Marian Wodecki, Zofia Kwiatkowska, Mirosław Mroczkowski, Andrzej Zyska, Piotr Jakubowski, Wiesława Giza, Grzegorz Chyliński, Marianna Skórska, Adam Mroczkowski, Piotr Morek, Bronisław Hetman, Adam Cieślak, Stanisław Giza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30