Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
IV Niedziela Wielkanocy - 21.04.2023
1. W liturgii: Wtorek – Uroczystość Św. Wojciecha; czwartek – Św. Marka Ewangelisty.

2. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Lublinie.

3. Wizytacja Księdza Biskupa: W niedzielę 5 maja 2024r. Każda parafia jest wizytowana co 5 lat. Ks. Biskup będzie obecny na wszystkich Mszach św., spotka się z przedstawicielami naszej Parafii oraz z Radą Parafialną.

4. 7 maja, a więc w wigilię odpustu parafialnego, o godz. 18 będziemy sprawować Mszę św. wspólną przez wstawiennictwo Św. Stanisława. Intencje można zgłaszać w zakrystii.

5. Prasa katolicka-Niedziela: Póki wierzę, nic mnie nie złamie; Po co nam ciało w Niebie? Gość Niedzielny: Jezus -Dobry Pasterz; Porozumienie ponad podziałami.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła P. Stanisławie Grabowskiej, P. Zofii Czarneckiej, P. Danucie i Małgorzacie Ułanek, P. Lucynie Polak, P. Annie Stochmal. W przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie kościoła o godz. 9: P. Emilię Wiśniewską, P. Krystynę Kutynę, P. Agatę Jakóbczyk, P. Annę Szczygieł, P. Halinę Sperudę, P. Zygmunta Szczygła, P. Stanisława Kupisa. Również w najbliższą sobotę o godz. 9 bardzo prosimy naszych Parafian o pomoc przy generalnych porządkach wokół kościoła w związku z przygotowaniem do wizytacji biskupiej.

7. Rocznice śmierci: ++Sławomir Szwarc, Rozalia Wróbel, Sabina Minkina, Alfreda Wrzochol, Władysław Giza, Marianna Wojcieszek, Henryk Maruszczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…III Niedziela Wielkanocy - 14.04.2024
1. Dziś po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie formacyjne dla dzieci z klas III.

2. Zapraszamy Państwa Radnych na zebranie, które odbędzie się w czwartek 18 kwietnia o godz. 17.30.

3. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.

4. Prasa katolicka-Niedziela: Komu wierzy dziś człowiek? Przykład idzie z góry; Przepis na szczęście. Gość Niedzielny: Święto Chrztu Polski; Echo Łagiewnik.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła P. Edycie Jastrzębskiej, P. Renacie Dzierżak, P. Mieczysławie Wychodzkiej, P. Barbarze Marosz, P. Grzegorzowi Walczakowi, P. Michałowi Dedek. W przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie kościoła o godz. 9: P. Stanisławę Grabowską, P. Zofię Czarnecką, P. Barbarę Maj, P. Annę Stochmal, P. Danutę Ułanek, P. Teresę Wiśniewską, P. Ewę Piotrowską.

6. Apel Przewodniczącego Episkopatu Polski o modlitwę w intencji obrony życia (odczytać z kartki).

7. Rocznice śmierci: +Janina Walczak. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Niedziela Miłosierdzia Bożego - 07.04.2024
1. W liturgii: Poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Msze św. o godz. 8 i 17 (w kaplicach 9.30 i 10.45). Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia. Podczas Mszy św. o godz. 17 będzie udzielany sakrament Namaszczenia Chorych a na zakończenie Mszy św. przyrzeczenia złożą osoby podejmujące się duchowej adopcji dziecka poczętego.

2. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z klas III na Mszę św. o godz. 12, a po niej na spotkanie formacyjne.

3. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Lublinie.

4. Bóg zapłać Parafianom za złożone ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego (7700zł). Bóg zapłać Państwu Radnym za przeprowadzoną zbiórkę.


5. Prasa katolicka-Niedziela: Można na nas liczyć; Boli świadomość porzucenia; Boży epilog. Gość Niedzielny: Nadzieja dla grzeszników; Skok w wierze; Więcej ochrzczonych.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła P. Annie Markowskiej, P. Małgorzacie Mendak i P. Leonowi Klucznikowi. W przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie kościoła o godz. 9: P. Grzegorza Walczaka, P. Edytę Jastrzębską, P. Michała Dedek, P. Renatę Dzierżak, P. Katarzynę Bardzel, P. Mieczysławę Wychodzką, P. Barbarę Marosz.

7. Rocznice śmierci: ++Stanisław Konopa, Halina Kutyna, Marian Mordel, Krystyna Jakubowska, Aleksandra Cybulak, Tadeusz Kłódka, Ryszard Cholewiński, Eugeniusz Książek, Janina Jackowska, Janina Gliwicka, Zofia Nieróbca, Marianna Stolarska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 31.03.2024
1. W liturgii: Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. o godz. 8 i 12 (w kaplicach 9.30 i 10.45). Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na KUL. Piątek – pierwszy miesiąca (od rana odwiedzamy chorych), spowiedź w kościele o godz. 16.30. Sobota – pierwsza miesiąca – adoracja o godz. 16, Msza św. z pierwszej soboty o godz. 16.30.

2. Serdecznie dziękujemy za wykonanie symbolicznego grobu Pańskiego i dekorację kościoła: P. Irenie Mroczkowskiej, P. Iwonie Pucickiej, P. Agnieszce Pik, P. Katarzynie Rosołowskiej, P. Annie Szubie, P. Hannie Lichocie, P. Barbarze Frączek, P. Elżbiecie Frączek, P. Elżbiecie Lasek, P. Teresie Wiśniewskiej, Panom Piotrowi i Andrzejowi Rosołowskim. Dziękujemy Druhom Strażakom z OSP w Kamieniu za straż honorową w czasie Triduum Paschalnego i pomoc przy procesji rezurekcyjnej.

3. Prasa katolicka-Niedziela: Ziemia Święta przemawia, Fan Matki Bożej, My chcemy Boga w książce, w szkole… Gość Niedzielny: Jezus żyje, Chrystus wyciąga z grobu, Wiara i tradycja.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Halinie Todorowskiej, P. Annie Sójce, P. Piotrowi Sochajowi, P. Andrzejowi Wrzocholowi, P. Krzysztofowi Nieróbcy P. Mariuszowi Plucie, P. Piotrowi Biskupowi, P. Janowi Szczerbie. W przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie kościoła o godz. 9: P. Leona Klucznika, P. Anetę Kwiatkowską, P. Elżbietę Mendak, P. Małgorzatę Mendak, P. Annę Markowską.

5. Rocznice śmierci: ++ Anna Wajs, Jacek Bonarski, Janina Kania, Krystyna Nowak, Stanisław (k) Więcław, Stanisław Witczak, Marianna Nieróbca, Eugeniusz Witczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej - 24.03.2023
1. W liturgii: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest przeniesiona z 25 marca na 8 kwietnia. Zapraszamy do udziału w Triduum Paschalnym:

Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17; Adoracja do godz. 20.

Wielki Piątek: Droga Krzyżowa o godz. 16.30, Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17. Gorzki Żale i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który pobożnie uczestniczy w adoracji krzyża. Ofiary składane podczas adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

Wielka Sobota: Błogosławieństwo pokarmów w kościele o godz. 8.30 i 11.30. W innych miejscowościach od godz. 9 przy krzyżach (szczegóły w gablocie). Prosimy przyjechać po Księży, a później do kolejnych miejscowości zawieźć Księdza. Ofiary składane na tacę przy poświęceniu pokarmów będą przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii. Adoracja: w godz. 17–18: Koła Różańcowe, Legion Maryi, Ministranci. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się na zewnątrz kościoła o godz. 18. Adoracja indywidualna do godz. 21.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Msza św. rezurekcyjna z procesją o godz. 6. Nie ma Mszy św. o godz. 8. Suma o godz. 12. W kaplicach 9.30 i 10.45.

2. Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom Kamienia za posprzątanie terenu wokół kościoła i Drogi Krzyżowej z wycięciem krzewów (było 16 osób) oraz za wykonanie palmy i dekoracji. Dzieciom ze szkoły w Kamieniu dziękujemy za udział w konkursie szkolno-parafialnym na najpiękniejszą palmę. Palmy można oglądać przy ołtarzu.

3. Prosimy Druhów Strażaków z OSP z Kamienia o wartę honorową przy Grobie Pana Jezusa i pomoc podczas procesji rezurekcyjnej.

4. W zakrystii można nabyć Baranki Wielkanocne z czekolady (dochód przeznaczony na Caritas, cena 12 zł).

5. Prasa katolicka -Niedziela: Święte dni Kościoła; Pomysły na Kościół; Mężne serca. Gość Niedzielny: Odzyskaj życie; Rodzina drogą do świętości.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Annie Stoli, P. Danucie Skorek, P. Anecie Rękas i P. Katarzynie Smagieł. W przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie kościoła o godz. 12: P. Halinę Todorowską, P. Piotra Sochaja, P. Wiesława Tomalę, P. Andrzeja Wrzochola, P. Krzysztofa Nieróbcę, P. Annę Sójkę, P. Mariusza Plutę, P. Piotra Biskupa, P. Jana Szczerbę.

7. Rocznice śmierci: ++ Anna Wajs, Jacek Bonarski, Janina Kania, Krystyna Nowak, Stanisław (k) Więcław, Stanisław Witczak, Marianna Nieróbca, Eugeniusz Witczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

V Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2024
1. W liturgii: Wczoraj na prośbę Episkopatu Polski rozpoczęliśmy Narodową Nowennę w intencji Ojczyzny (na zakończenie Mszy św. odmówimy wspólną modlitwę); wtorek – Uroczystość Św. Józefa, msza św. o godz. 17.

2. Rekolekcje Wielkopostne: 21-23 marca (czwartek-sobota), prowadzi Ks. Dr hab. Krzysztof Grzesiak - Dyrektor Archidiecezjalnego Studium Organistowskiego w Lublinie. Msze św. w kościele o godz. 9 i 17. W Kępie Gosteckiej o 10.30, w Zgodzie o 12. Spowiedź: w sobotę przed Mszą św. od godz. 8.45 i przed Mszą św. wieczorem od godz. 16.30.

3. Dziś po Mszy św. o godz. 12 – spotkanie formacyjne dla Dzieci z klas III.

4. Bardzo prosimy Mieszkańców Kamienia o posprzątanie terenu wokół kościoła.

5. W zakrystii można nabyć Baranki Wielkanocne z czekolady (dochód przeznaczony na Caritas, cena 12 zł).

6. Zapowiedzi: Jakub Solecki kaw. z parafii Oleksów i Katarzyna Wicha panna z parafii tutejszej.

7. Prasa katolicka. Niedziela: Gdy boli dusza; Geniusz kobiety; Bóg zatroszczył się o mnie. Gość Niedzielny: Głosy z Nieba; Relikwie na sprzedaż; Medycyna miłosierdzia.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Elżbiecie Lasek, P. Agnieszce Głazowskiej, P. Małgorzacie Pastwa, P. Grażynie Mroczkowskiej, P. Annie Szuba. W przyszłą sobotę ze względu na rekolekcje prosimy o sprzątanie kościoła o godz. 10.30: P. Annę Stolę, P. Agnieszkę Frączek, P. Katarzynę Smagieł, P. Anetę Rękas, P. Danutę Skorek, P. Agnieszkę Ozimek,

9. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Helenę Rosiak z Kopaniny Kamieńskiej. Rocznice śmierci: ++ Genowefa Gregorczyk, Dominik Kwietniewski, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

IV Niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2024
1. W liturgii: piątek – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 11.30. W dniach 16-24 marca modlimy się Nowenną w intencji Ojczyzny.

2. Prosimy Państwa Radnych o przeprowadzenie zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego i na nowy stojak pod paschał.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 – spotkanie formacyjne dla Dzieci z klas III.

4. W zakrystii można nabyć Baranki Wielkanocne z czekolady (dochód przeznaczony na Caritas, cena 12 zł).

5. Zapowiedzi: Jakub Solecki kaw. z parafii Oleksów i Katarzyna Wicha panna z parafii tutejszej.

6. Rekolekcje Wielkopostne: w tygodniu przed Niedzielą Palmową (21-23 marca, czwartek-sobota).

7. Prasa katolicka. Niedziela: Post dla Jezusa; Gniew i Miłosierdzie Boga; Pomysł na jedność; Gość Niedzielny: Kobiety w Kościele; Nowy głos Kościoła; Spór o sakramenty.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Agnieszce Pik, P. Elżbiecie Frączek, P. Annie Skórskiej, P. Iwonie Pucickiej, P. Stanisławowi i Krzysztofowi Cholewińskim. W przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie kościoła Mieszkańców Kamienia: P. Grażynę Mroczkowską, P. Wojciecha Pilichowskiego, P. Ewę Pilichowską, P. Agnieszkę Głazowską, P. Grażynę Pastwę, P. Elżbietę Lasek.

9. Rocznice śmierci: ++Zofia Choma, Stanisław Szczerba, Marianna Adamczyk, Bogumiła Kręcisz, Zygmunt Ciesielski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30