Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
IX Niedziela Zwykła - 02.06.2024
1. W liturgii: poniedziałek: Św. Karola Lwangi i Towarzyszy; środa – Św. Bonifacego; czwartek – Zakończenie Oktawy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz. 18, a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy przy kościele. O przygotowanie ołtarzy prosimy: 1. Koła Różańcowe, 2. Legion Maryi, 3. Radę Duszpasterską, 4. Mieszkańców Kamienia. Prosimy o pomoc Druhów Strażaków z Kamienia, dziewczynki do sypania kwiatków; piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i jest to pierwszy piątek miesiąca (od rana odwiedzamy chorych, spowiedź w kościele o godz. 17.30); sobota: Niepokalanego Serca NMP.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, a w niedzielę o godz. 11.30.

3. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne.

4. Prasa katolicka - Niedziela: Św. Jan Paweł II – uczył nas wolności; Służyć Bogu i Kościołowi; Gość Niedzielny: Krzyż powinien zostać; Sygnał do walki z religią.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Beacie Łyjak, Państwu Ewie i Stanisławowi Kamińskim. W przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie kościoła o godz. 9 z Piotrawina: P. Wioletta Nowaczek, P. Anna Gąsior, P. Janina Sak, P. Marlena Skrzyńska, P. Anna Skrzyńska, P. Małgorzata Kowalska, P. Jan Stola, P. Ewelina Marucha.

6. Związek Sadowników RP zaprasza na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę 9 VI. Koszt 100 – 120 zł w zależności od ilości chętnych (płatne przy zapisie). Zapisy u przedstawicieli Zarządu w poszczególnych miejscowościach lub u Prezesa P. Krzysztofa Cybulaka do 30 maja. Wyjazd w niedzielę 9 VI o godz. 3.30 z Łazisk.

7. Pielgrzymka Dzieci Komunijnych z naszej Parafii na Jasną Górę.

8. Rocznice śmierci: Zbigniew Piłat, Andrzej Gruchała, Andrzej Jadach, Kazimierz Pakuła, Robert Mroczkowski, Danuta Czajczyk, Joanna Nowak, Zofia Rękas. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 26.05.2024
1. Dziś w naszej Parafii na Mszy św. o godz. 12 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej (26 dzieci). Dzieci zapraszamy do uczestnictwa w ,,białym tygodniu” (17.30).

2. W liturgii: środa – Św. Urszuli Ledóchowskiej; czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz. 8 i 9.30, a po niej procesja eucharystyczna – prosimy Druhów Strażaków z Kamienia o pomoc przy zorganizowaniu procesji, dziewczynki do sypania kwiatków, Mieszkańców Piotrawina o przygotowanie czterech ołtarzy. Zapraszamy dzieci z klas IV na rocznicę Pierwszej Komunii Św. o godz. 9.30; piątek – Nawiedzenie NMP; sobota – pierwsza miesiąca: adoracja o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18; niedziela – pierwsza miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.

3. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na bieżące utrzymanie Parafii. Natomiast taca w przyszłą niedzielę – na Seminarium Duchowne.

4. W środę o godz. 18.30 próba sypania kwiatków.

5. Dziękujemy wszystkim Parafianom za udział w Mszach św. o uświęcenie pracy i dobre urodzaje oraz za ofiary złożone na potrzeby Parafii.

6. Dziękujemy Rodzicom dzieci z klas III za przygotowanie kościoła i otoczenia na Uroczystość Pierwszej Komunii Św.

7. Prasa katolicka - Niedziela: Nasze Boże Ciało; Cud czy oszustwo? Gość Niedzielny: Cuda i objawienia; Skąd wiemy o Bogu Trójjedynym?

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Ewie Jarskiej i P. Bogusławowi Ceglarskiemu. W przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie kościoła o godz. 9 z Kol. Piotrawin: P. Teresę Jakubczyk, P. Ewę Kamińską, P. Teresę Kamińską, P. Beatę Łyjak, P. Ilonę Osuch.

9. Związek Sadowników RP zaprasza na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę 9 VI. Koszt 100 – 120 zł w zależności od ilości chętnych (płatne przy zapisie). Zapisy u przedstawicieli Zarządu w poszczególnych miejscowościach lub u Prezesa P. Krzysztofa Cybulaka do 30 maja. Wyjazd w niedzielę 9 VI o godz. 3.30 z Łazisk.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty śp. Janusza Długosza z Kolonii Piotrawin. Rocznice śmierci: ++ Helena Hetman, Krystyna Dziwisz, Zbigniew Piłat, Andrzej Gruchała, Andrzej Jadach, Kazimierz Pakuła, Robert Mroczkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 19.05.2024
1. W liturgii: poniedziałek – NMP Matki Kościoła (Msze św. w kościele o godz. 8 i 18, w kaplicach 9.30 i 10.45) – w tym dniu kancelaria parafialna nieczynna; środa – Św. Rity; czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych; niedziela – Pierwsza Komunia Święta dla dzieci z klas III (godz. 12). Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 11.30.

2. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na bieżące utrzymanie Parafii.

3. We wtorek o godz. 18.30 próba przed Pierwszą Komunią Św.

4. Poświęcenie pól: czwartek: Kopanina Kamieńska o godz. 17.45 i Kaliszany Kolonia o godz. 18.45; piątek: Kępa Piotrawińska o godz. 18.45 i Kopanina Kaliszańska o godz. 19.15.

5. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) będziemy przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy Dzieci z klas IV na Mszę św. o godz. 9.30.

6. Prasa katolicka-Niedziela: Maryja – lustro Kościoła; Trzeba bić na alarm; Uczmy się od dzieci. Gość Niedzielny: Zacznijcie mnie czcić; Naszym celem jest Niebo.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: Paniom Wiolecie i Jolancie Szczygieł, P. Barbarze Czaja, P. Małgorzacie Czapli, P. Krystynie Cybulak. W przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie kościoła o godz. 9 z Kol. Piotrawin: P. Ewę Jarską, P. Wiesława Mroczkowskiego, P. Małgorzatę Mroczkowską, P. Dorotę Gil, P. Bogusława Ceglarskiego, P. Elżbietę Przydatek, P. Zofię Walos.

8. W zakrystii można nabyć kremówki papieskie. Dochód na Centrum Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

9. Rocznice śmierci: ++Józef Mendak, Józef Smyrgała, Piotr Jaśkowski, Dariusz Giziński, Piotr Chechliński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Komunikat Metropolity Lubelskiego

26 maja kolejny raz ulicami Lublina przejdzie Marsz dla życia i rodziny. Chcemy dziękować Bogu za bezcenny dar, jakim jest życie. Wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom za to, że nas otoczyli miłością i troską. W Dniu Matki zwrócimy się ku naszym mamom i zgromadzimy się pod hasłem „Dziękuję, że mnie urodziłaś”. Początkiem spotkania będzie Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 15.00. Po jej zakończeniu przejdziemy ulicami miasta do Ogrodu Saskiego, gdzie będziemy przeżywać radość i wdzięczność dzieci Bożych. Dla najmłodszych będą przygotowane liczne atrakcje, między innymi piknik rodzinny. Całość zakończy się koncertem. Wyrazem naszego konkretnego zaangażowania będzie zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Lublinie oraz na Hospicjum Małego Księcia. Zachęcam do uczestnictwa i wyrażenia swojego poparcia dla życia i rodziny. Do zobaczenia! Z modlitwą i błogosławieństwem.
Wasz biskup Stanisław.
Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia
Deklaracja Dignitasinfinitao godności człowieka to dokument Dykasterii Nauki Wiary zaaprobowany przez Ojca Świętego Franciszka, poruszający kluczowe zagadnienia ludzkiego życia. W związku z narastającą w przestrzeni publicznej i działaniach rządu presją dotyczącą zmiany prawnej ochrony życia ludzkiego w kierunku legalizacji zabijania dzieci w łonie matek, pragniemy przypomnieć jednoznaczne i niezmienne stanowisko Kościoła w tej kwestii...
Wniebowstąpienie Pańskie - 12.05.2024
1. W liturgii: poniedziałek – 13 maja – rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. Msza św. wspólna przez wstaw. NMP Fatimskiej o godz. 18, a po niej procesja różańcowa wokół kościoła. Można zgłaszać intencje; wtorek – Św. Macieja Apostoła; czwartek – Św. Andrzeja Boboli; Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 11.30.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w przygotowanie Parafii do wizytacji Ks. Biskupa.

3. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budownictwo sakralne w naszej Archidiecezji.

4. W czwartek zapraszamy Dzieci z klas III na godz. 18.30 na próbę przed Pierwszą Komunią Św.

5. Poświęcenie pól: środa - Piotrawin i Kol. Piotrawin o godz. 18 w kościele i Kol. Kamień przy krzyżu o godz. 18.45; czwartek Głodno o godz. 18; piątek: Kępa Solecka o godz. 17.30; Kamień o godz. 18.15; Wojciechów o godz. 18.45 (prosimy przyjechać po Ks.).

6. Prasa katolicka-Niedziela: Usłyszeć co mówi Bóg; Co oznacza Wniebowstąpienie? Gość Niedzielny: Czego pragną młodzi? Szczególny czas Łaski.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Ewie Kramek, P. Anecie Styczyńskiej, P. Sylwii Jagodzińskiej. W przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie kościoła o godz. 9 z Kol. Piotrawin: P. Ewę Olender, P. Krystynę Cybulak, P. Barbarę Czaję, P. Małgorzatę Czaplę, P. Jolantę Szczygieł.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. +Krystynę Czaplę z Janiszowa. Rocznice śmierci: ++Regina Kijak, Stanisław Dobijas, Dariusz Giziński, Witold Kozieł, Zbigniew Muciek, Janina Witczak, Marek Morawski, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
VI Niedziela Wielkanocy - 05.05.2024
1. Dziś w naszej Parafii gościmy Jego Ekscelencję Bp Adama Baba.

2. W liturgii: poniedziałek – Św. Apostołów Filipa i Jakuba, wtorek – W wigilię odpustu parafialnego: Msza św. wspólna przez wstawiennictwo św. Stanisława o godz. 18 (można jeszcze zgłaszać intencje), środa – Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Stanisława BM: Msze św. w kościele o godz. 8 i Suma odpustowa o godz. 12. Prosimy Druhów Strażaków z Kamienia o pomoc przy organizacji procesji. W dniu Odpustu kancelaria parafialna jest nieczynna. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 11.30.

4. We wtorek zapraszamy Dzieci z klas III na godz. 18.45 na próbę przed Pierwszą Komunią Św.

5. Poświęcenie pól: czwartek godz. 18.45 w Janiszowie; piątek o godz. 18.45 w Łaziskach (prosimy przyjechać po Ks.).

6. Prasa katolicka-Niedziela: Wierni naszej Królowej, Majowe drogi do Nieba, Świętość. Gość Niedzielny: Matka dla Narodu; Boga trzeba słuchać; Czuwaj ze mną.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Teresie Wrzołek, P. Wiolecie Frączek, P. Tamarze Cieślak, P. Renacie Witczak, P. Bogusławowi Wrzołek. W przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie kościoła o godz. 9 z Kol. Piotrawin: P. Ewę Kramek, P. Anetę Styczyńską, P. Sylwię Jagodzińską, P. Ewę Olender, P. Krystynę Cybulak, P. Barbarę Czaję.

8. Rocznice śmierci: ++Stanisław Wójtowicz, Maria Biernacka, Henryk Sobko, Janina Cybulak, Genowefa Jacak, Czesław Dobosz, Zofia Stola, Bronisława Zyska, Jan Baran. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


V Niedziela Wielkanocy - 28.04.2024
1. W liturgii: poniedziałek – Św. Katarzyny Sieneńskiej, środa – Św. Józefa Rzemieślnika (w kaplicy w Zgodzie Uroczystość Odpustowa o godz. 12), czwartek – Św. Atanazego i od rana odwiedzamy chorych (bardzo prosimy o poinformowanie zainteresowanych), piątek – NMP Królowej Polski (Msze św. jak w niedzielę), sobota – Św. Floriana. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 11.30.

2. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na bieżące utrzymanie parafii.

3. Poświęcenie pól: poniedziałek o godz. 18 – Kępa Gostecka; wtorek o godz. 17 – Zgoda.

4. Wizytacja Księdza Biskupa: W niedzielę 5 maja 2024r. Każda parafia jest wizytowana co 5 lat. Ks. Biskup będzie obecny na wszystkich Mszach św., spotka się z przedstawicielami naszej Parafii oraz z Radą Parafialną.

5. 7 maja, a więc w wigilię odpustu parafialnego, o godz. 18 będziemy sprawować Mszę św. wspólną przez wstawiennictwo Św. Stanisława. Intencje można zgłaszać w zakrystii.

6. Prasa katolicka-Niedziela: Patriotyzm to nie nacjonalizm; Kapłańskie drogi; Cenzura czy mowa nienawiści? Gość Niedzielny: Europa bez Chrystusa; Polski gen wolności.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Krzysztofowi Wiśniewskiemu, P. Marcinowi Kutynie, Państwu Agacie i Arturowi Jakóbczyk. W przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie kościoła o godz. 9: P. Teresę Wrzołek, P. Tamarę Cieślak, P. Zofię Witczak, P. Renatę Witczak, P. Wiolettę Frączek.

8. Dziękujemy za porządkowanie terenu wokół kościoła, plebanii i na Drodze Krzyżowej: Mieszkańcom Głodna: P. Wandzie Jadach, P. Katarzynie Kosik, P. Elżbiecie Kręcisz, P. Teresie Wydra, P. Annie Ostrach, P. Barbarze Wit, P. Henrykowi Kołodziejczykowi; dziękujemy P. Tomaszowi Kwietniewskiemu, Mieszkańcom Kamienia, Kołu Różańcowemu z Kamienia, Radzie Parafialnej.

9. Rocznice śmierci: ++Janina Wajs, Tadeusz Wojciechowski, Andrzej Szczygieł, Janina Jaśkowska, Marianna Ryba, Zofia Jóźwik, Wanda Koconowska, Alicja Kobiałka, Andrzej Gozdur, Bożena Nieróbca, Stanisław Czaja. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30