Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Szopka 2008
Służba Liturgiczna
Szafarze
Cmentarz
Wspólnoty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Artykuły
Download
Forum
Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Autorzy Newsów
Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 4
Najnowszy użytkownik: lemieszek
Zdjęcie miesiąca
Zdjęcie miesciąca Grudzien
Liczba ocen: 0
Średnia:
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśl

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XXVIII Niedziela zwykła
XXVIII Niedziela zwykła. Psał. IV tygodnia

div style='text-align: justify'>1.Na prośbę radnych i wiernych przed dwoma tygodniami zamówiliśmy nowe nagłośnienie do kościoła. Poprzednie, pomimo kilku napraw pod koniec Mszy przestawało działać. Nowy wzmacniacz, mikrofony, obniżone kolumny nagłośnieniowe. Wykonawcą jest firma Rduch polecana przez Metropolitę, który był odpowiedzialny za nagłośnienie pielgrzymek papieskich. Od dwóch tygodni korzystamy ze wzmacniacza serwisowego firmy Rduch. W związku z kosztami, jakie, będziemy musieli ponieść ogłaszamy zbiórkę. Księża pomogą w piątek Kol. Kaliszany, sobota - Piotrawin od godz. 13.00. Za tydzień w niedzielę Kamień przy szosie. Radnym dostarczone zostaną wypominki. Do domów księżą i radni przyniosą karty wypominkowe.
XXVII Niedziela zwykła
XXVII Niedziela zwykła. Psał. III tygodnia
Październik

Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele
1. Dziękujemy Michałowi Szczygłowi, że przy naszym sanktuarium rozpoczynał swoją przygodę z muzyką kościelną. Przed miesiącem rozpoczął kształcenie w studium organistowskim, które trwa 5 lat. Na nową drogę wraz z modlitwą życzymy wytrwałości i odnalezienia siebie, powołania i wymarzonej pracy. Ze względu na nowe obowiązki rezygnuje z posługi w naszej parafii.
Młodzi ludzie próbują różnych rzeczy, poznają nowe środowiska i zakresy obowiązków w poszukiwaniu właściwej dla siebie ścieżki kariery, stąd charakterystyczne są dla nich kilku-miesięczne staże, których w swoim życiorysie często mają kilka.
XXVI Niedziela zwykła
XXVI Niedziela zwykła. Psał. II tygodnia

Odpust z racji przeniesienia relikwii św. Stanisława ze Skałki na Wawel. Wizytacja pasterska.

1. Św. Stanisława w Polsce ponad 300 parafii. Wiele miejscowości. Piotrawin w XVI w był sławniejszy od krakowskiej Skałki. A jeszcze wcześnie na uroczystych sesjach soboru w Bazylei wspomniano cud w Piotrawinie.

O tych, którzy w czasie nabożeństw włóczą się po kościele
Każdy zauważony beneficjent włóczący się po kościele (zwłaszcza w kościołach większych) lub poza nim, krążący wokół kościoła w czasie nabożeństwa, albo rozmawiający z innymi, utraci z dochodu nie tylko tę godzinę, ale ipso facto cały bieżący dzień. Jeśli upomniany raz nie poprawi się, będzie pozbawiony dochodu na jeden miesiąc, a nawet surowiej ukarany (gdyby trwał w uporze), w ten jednak sposób, aby skłonić go do poprawy. Zakazuje się tak- że uniemożliwiania i zakłócania służby Bożej przez hałaśliwy ruch w kościele. BAZYLEA (1431-1437): sesja 21, V-VIII
-200 lecie urodzin Stanisława Moniuszki „Ja nic nowego nie tworzę; wędruję po polskich ziemiach, jestem natchniony duchem polskich pieśni ludowych i z nich mimo woli przelewam natchnienie do wszystkich moich dzieł.” Ideą przewodnią programu jest przywrócenie Stanisławowi Moniuszce należytej rangi w panteonie twórców narodowych, Msza Piotrawińska w wykonaniu Zespołu Śląska 12 maja br.
XXV Niedziela zwykła
XXV Niedziela zwykła. Psał. I tygodnia

1. Za tydzień - przebieg kanonicznej wizytacji pasterskiej w parafii Piotrawin 29 września 2019 r.
Godz. 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu; Msza w kościele- sprawozdanie duszpastersko - gospodarcze księdza proboszcza.
Godz. 9.30 Msza w kaplicy w Zgodzie 9 km,( dojazd 15 minut) spotkanie z wiernymi
Godz. 10.45 Msza w Kępie Gosteckiej 14 km (dojazd 20 minut) Odprawia ks. Proboszcz
Godz. 11.30 w kościele; spotkanie z rodzicami kapłanów pochodzących z parafii; spotkanie z katechetami, nauczycielami i spotkanie z grupami parafialnymi.
Godz. 12.00 Suma odpustowa z racji przeniesienia relikwii św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel
Godz. 13.30 przerwa obiadowa w dawnym pałacu biskupów krakowskich, spotkanie z kapłanami Dekanatu Opole Lubelskie.
Godz. 15.00 nawiedzenie cmentarza, mogił kapłanów. Modlitwa za zmarłych na cmentarzu parafialnym. Godz. 15.30 nawiedzenie matki ks. Ryszarda Ciostka (+2009r).
Godz. 16.00 nawiedzenie domu rekolekcyjnego Ogniska Światła – Miłości w Kaliszanach Starych. Podziękowanie księdza proboszcza i przedstawicieli wiernych parafii.
XXIV niedziela zwykła
XXIV Niedziela zwykła. Psał. IV tygodnia

1 „ Teraz przychodzi dla Świętego Krzyża okres chwały i odrodzenia, że znowu kultura chrześcijańska zaczyna tu panować niepodzielnie „- głosi na płycie cytat z kazania, które wygłosił kardynał Stefan Wyszyński 7 lipca 1957 r. na Świętym Krzyżu. Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież wychowawców.

2. Za dwa tygodnie wizytacja biskupia i odpust. Pasterz przyjeżdża by słuchać o radościach, wejść w nasze troski, by prosić Boga o błogosławieństwo dla naszego życia. Biskup na wizytację przybywa zawsze jako gospodarz diecezji, by zapoznać się z sytuacją duszpasterską i gospodarczą parafii. Wizytacja jest więc nie tyle czasem sprawdzania i kontroli, ale także czasem spotkań z wiernymi, czasem umacniania ich wierności Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi. Wizytacja jest zawsze dla wspólnoty parafialnej Darem i Zadaniem. Darem – bo doświadczamy, że Kościół jest apostolski. Oto pośród nas stanie Apostoł posłany przez Chrystusa, aby nas pouczał, umacniał w wierze i błogosławił nam. Zadaniem – bo uświadamiamy sobie, że Kościół Powszechny potrzebuje naszej gorącej modlitwy za Ojca Świętego, za biskupów i kapłanów. Potrzebuje także, naszego osobistego nawrócenia, naszej dojrzałej wiary.
XXIII Niedziela zwykła
XXIII Niedziela zwykła. Psał. III tygodnia

1 Święto Narodzenia MB, popularnie zwane Świętem MB Siewnej. Na wszystkich Mszach Św. obrzęd poświęcenia ziarna siewnego.
XXII niedziela zwykła
XXII Niedziela zwykła. Psał. II tygodnia

Wrzesień intencja papieska: Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.

1. Dzień modlitw za poległych w obronie Ojczyzny. Mogiła żołnierska na naszym cmentarzu. Andrzej Siuda z Kielc i trzej nieznani żołnierze Wojska Polskiego obrońcy mostu we wrześniu 1939 r. Żyją autentyczni świadkowie ich śmierci i pochówku. Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie ks. prymas Stefan Wyszyński.
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Porządek Mszy Świętej w niedziele w:

PIOTRAWIN
8.00 i 12.00
Godzinki 7.40

ZGODA
9.30

KĘPA GOSTECKA
10.45
Droga krzyżowa w piątki
godz. 16.00
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail
Statystyki
statystyka