Zdjęcie miesciąca Sierpień

Zesłanie Ducha Świętego
Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Jutro święto Matki Kościoła

Dzisiaj to wydarzenie wewnętrzne. Nie nastąpią zewnętrzne znaki w postaci szumu wichru i ognia. Nie postępujmy za naszymi chorymi wyobrażeniami, lecz niech nas ogarnia prawda Chrystusa, prawda Jego nauki- Dobrej nowiny. Módlmy się, niech Duch nas oświeca i prowadzi do przezwyciężania pragnienia podążania za naszymi prawdami, oskarżania drugiego człowieka. Żyjmy wedle Ducha jedności.
Wniebowstąpienie Pańskie
VII Wniebowstąpienie Pańskie

Intencja; Za kapłanów, aby poprzez skromność i pokorę życia angażowali się w czynną służbę wobec potrzebujących.

1. Wniebowstąpienie to nie tylko dzień wielkiej radości dla nieba ale również dla całego rodzaju ludzkiego. Oto Pan Jezus wstąpił do nieba nie sam, ale zabrał ze sobą wszystkie dusze świętych. Ten dzień jest tym radośniejszy, że Chrystus powrócił do swojego Ojca wraz z naturą ludzką, w której walczył na ziemi i zwyciężył. Przyoblekł się w nią dla naszego zbawienia, kiedy począł się z Ducha Świętego w łonie Maryi Dziewicy. Teraz jako Bóg - Człowiek po pokonaniu śmierci w tajemnicy zmartwychwstania i w tej naturze odbiera dodatkową chwałę. Wniebowstąpienie to więc nie tylko osobisty triumf Chrystusa, ale także nasze zwycięstwo, najwyższa chwała naszej ludzkiej natury.
VI Niedziela zwykła
VI Niedziela Wielkanocy

1. Zanosimy prośby o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli i zachowanie nas wszystkich od nieszczęść, kataklizmów i powodzi. O męstwo i wiarę dla ratowników czuwających na wałach. W Dniu Mamy dziękujemy za piękny dar macierzyństwa naszych Mam. Matka słynnych już sześcioraczków podziękowała wszystkim za "wsparcie i modlitwę". Ma jednak ważny apel. - Nie wpłacajcie pieniędzy na internetowe zbiórki - mówi. Zapewnia, że jej rodzina nie jest organizatorem żadnej z nich.
V Niedziela Wielkanocy
Po sumie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania

1. Śląsk" to synonim kunsztu artystycznego i wszystko to potwierdziło się w naszym kościele, który w niedzielne popołudnie zamienił się na ponad godzinę w największą salę koncertową w regionie. Gdyby nie pomoc Piotra Glińskiego Ministra kultury i dziedzictwa narodowego to tego wspaniałego wydarzenia by nie było, więc bardzo serdecznie chcemy Panu profesorowi podziękować. Radością i zaszczytem jest dla nas, że ten koncert odbył się w naszym Sanktuarium, że mogliśmy gościć solistów i chórzystów Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. Podziękowanie dla Zbigniewa Cierniaka - Dyrektora Zespołu; Dyrygent Maestro Mirosław Maciej Banach. Podziękowanie dla pani Hanny Samson-Majak i drogich Gości z całego regionu. Panu Stanisławowi Demczukowi kierownikowi działu organizacji koncertów. Koncert zabezpieczali druhowie strażacy z Kamienia i Policja z Opola Lubelskiego.
Niedziela Dobrego Pasterza
IV Niedziela Wielkanocy

1. Niedziela Dobrego Pasterza. Modlitwą prosimy o dobre powołania do służby w Kościele, o odwagę w obronie zasad wiary i wytrwanie dla powołanych.

2. Dzisiaj odpust ku czci M.B. Fatimskiej w Kępie Gosteckiej o godz. 11.00. Zapraszamy.

3. „Z okazji jubileuszu 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki zespół „Śląsk” w sposób szczególny pragnie przypomnieć słuchaczom, że ten polski kompozytor, dyrygent, pedagog, organista był także twórcą ok. 80 utworów muzyki sakralnej, w tym m.in.; Mszy, kantat, hymnów, litanii i psalmów. Mamy ogromny zaszczyt gościć i słuchać artystów na koncercie dzisiaj w Piotrawinie o godz. 16.00.
III Niedziela Wielkanocy

1. Odpust ku czci św Stanisława BM w środę 8 maja. Suma odpustowa, procesja godz. 12.00. W Kępie Gosteckiej M.B. Fatimskiej 12 maja o godz. 11.00. Zapraszamy. Druhnom i druhom strażakom z OSP i PSP życzymy bezpiecznej służby w ratowaniu życia i zdrowia poszkodowanym, szczęśliwych powrotów, błogosławieństwa św. Floriana.

2. „Z okazji jubileuszu 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki zespół „Śląsk” w sposób szczególny pragnie przypomnieć słuchaczom, że ten narodowy kompozytor był także twórcą ok. 80 utworów muzyki sakralnej, w tym m.in.: mszy, kantat, hymnów, litanii i psalmów. Od 3 maja Wileńska publiczność wysłuchała przy Ostrej Bramie i w kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła „Mszy Piotrowińskiej”, która w interpretacji chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” – ‚nabiera nowego wyrazu i wyjątkowo podniosłego charakteru”. Koncerty w Wilnie mają ogromne znaczenie zarówno emocjonalne, artystyczne, jak i pod względem promocji twórczości sakralnej kompozytora wśród Litwinów. Niezwykle ważny jest udział w tym wydarzeniu Polaków mieszkających na Litwie, uczestników Dni Polonii i Polaków na Litwie. Będziemy mieli ogromny zaszczyt gościć i słuchać artystów na koncercie w Piotrawinie w niedzielę 12 maja o godz. 16.00.
Niedziela Miłosierdzia Bożego
Dzisiejsze ofiary składane na tacę, są przeznaczone na Seminarium. Do puszki na fundusz „Caritas”. Dzisiaj koncert charytatywny „Polska Pomaga: godz. 20.00 w TVP 2

1.Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»). Udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który – przynajmniej z sercem skruszonym – skieruje do Pana Jezusa Miłosiernego jedno z prawnie zatwierdzonych pobożnych wezwań.