Zdjęcie miesciąca Październik

XI Niedziela zwykła
XXI Niedziela zwykła. Psał. I tygodnia

1. Co rządzisz ziemią, niebem. Opatrz dzieci Twoje chlebem. Ty nam daj urodzaj złoty. My Ci dajem trud i poty. Dożynki to podziękowanie za szczęśliwe plony- to symbolizuje wieniec. Gospodynie do budowy wieńca używają lnu, prosa, czarnuszki, wiejskich kwiatów, kaliny i jarzębiny. Korona z 4 podstawowych zbóż przyozdabia się „brylantami „ z kwiatów. Ta praca żmudna trwa długie wieczory. Każda wieś z gminy przygotowuje stoisko promujące miejscowość. Potem jest konkurs na wieńce i piosenkę ludową. Dożynki w Prawnie od godz. 12.30.
XX Niedziela zwykła
XX Niedziela zwykła. Psał. IV tygodnia

1. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających w wakacje w naszej parafii.

2. W czwartek delegowany przez Metropolitę wizytator diecezjalny wraz z ks. Dziekanem sprawdzi prowadzenie kancelarii, księgi chrztów, ślubów, pogrzebów, korespondencję, księgi finansowe, stan zachowania obiektów kościelnych, wyposażenia, cmentarz, ubezpieczenia, umowy, ocena i zakres pracy osób zatrudnionych itp. Wizytacja biskupia w ostatnią niedzielę września tego roku.
XVI Niedziela zwykła
XVII Niedziela zwykła

1. Krzyż wczoraj przejęła parafia Zagłoba. Dziękujemy druhom z OSP Kamień i innych miejscowości za asystę honorową w niesieniu Krzyża. Młodym naszym rycerzom Chrystusa życzymy wytrwania na drodze przyjaźni z Jezusem. Szczęśliwej drogi już czas… jak w pięknej piosence. Dziękujemy za ponad roczne przygotowania, za dyscyplinę. Rodzicom dziękujemy za katolickie wychowanie, za codzienne towarzyszenie w życiu. Za dary ołtarza, nowy Mszał do kościoła. Solenizantowi, wikariuszowi ks. Krzysztofowi za opiekę, prowadzenie prób, duchowe przewodnictwo.
XVI Niedziela zwykła

1. Krzyż do naszej parafii przybył z parafii Kluczkowice-Wrzelowiec W kolejnych dniach podczas nabożeństw wieczornych o godz. 19.00 zapraszamy do czuwania wiernych parafian. W sobotę peregrynacja krzyża zakończy się liturgią sakramentu Bierzmowania. Krzyż przejmuje 27 lipca parafia Zagłoba. Prosimy druhów z OSP Kamień i innych miejscowości o asystę w niesieniu Krzyża.

2. Plan czuwania przy Krzyżu:
- w poniedziałek 22 lipca Łaziska i Janiszów i Głodno,
- wtorek 23 lipca, Kopanina Kaliszańska, Zgoda i Wojciechów,
- środa 24 lipca Kępa Gostecka, Kępa Solecka, Kamień i Kol.,
- w czwartek 25 lipca Kępa Piotrawińska, Kopanina Kamieńska , Piotrawin i Kol.
- w piątek 26 lipca Kol. Kaliszany i Stare Kaliszany.
XV Niedziela zwykła

1. W najbliższy czwartek o godz. 19.00 rozpoczynamy rekolekcje – spotkania przed peregrynacją Krzyża Świętego w parafii. Krzyż do naszej parafii przybędzie z parafii Kluczkowice-Wrzelowiec w sobotę 20 lipca i pozostanie przez tydzień. W kolejnych dniach podczas nabożeństw wieczornych do czuwania zapraszamy wiernych parafian. Dziesiątego dnia od rekolekcji, w sobotę peregrynacja krzyża zakończy się liturgią sakramentu Bierzmowania. Krzyż przejmuje 27 lipca parafia Zagłoba. Poznaliśmy w ubiegłą niedzielę ks. dr Andrzeja Oleszko, który zachęca nas do czuwania i głębokiej modlitwy, będzie prowadził rekolekcje. Przybędzie grupa świeckich ewangelizatorów.

2. Plan czuwania przy Krzyżu:
- w poniedziałek 22 lipca Łaziska i Janiszów i Głodno,
- wtorek 23 lipca, Kopanina Kaliszańska, Zgoda i Wojciechów,
- środa 24 lipca Kępa Gostecka, Kępa Solecka, Kamień i Kol.,
- w czwartek 25 lipca Kępa Piotrawińska, Kopanina Kamieńska, Piotrawin i Kol.,
- w piątek 26 lipca Kol. Kaliszany i Stare Kaliszany.
XIV Niedziela zwykła
XIV Niedziela zwykła, dzisiaj odpust w Opolu Lub.

1. Nowa Ewangelizacja w jednych budzi wewnętrzny ogień, innych przyprawia o dreszcze. Jan Paweł II określił ją jako działanie pastoralne skierowane do grup ochrzczonych, które utraciły żywy sens wiary albo wprost nie uważają sie za członków Kościoła, nie praktykują. Większość z nas wyniosła wiarę z domu, co jest wielkim darem, ale nie wytrzymuje ona często próby czasu i życia. Im trzeba głosić Ewangelię od nowa. Gościmy ks. dr Andrzeja Oleszko, który na 10 dni przed rekolekcjami i przybyciem Krzyża do naszej parafii zachęca nas do czuwania i głębokiej modlitwy. Przybędzie grupa świeckich ewangelizatorów.
XIII Niedziela zwykła

1. Idziemy na cmentarz odwiedzić zmarłych, a przecież tam ich nie ma! Czyż nie jest to dziwne? „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych?” pytają aniołowie kobiet, które przyszły do grobu Jezusa. Nie ma go tutaj zmartwychwstał. Mądrość mówi „ nie wiemy gdzie są zmarli. W grobowcu są szczątki ubrania, niszczejące szczątki bliskich. Ich tam nie ma! Bóg sam wie, gdzie są. Idę na cmentarz, aby być bliżej moich świętych. Idę, by zadawać wiele pytań.. gdzie oni są? Nie wszystko kończy się wraz ze śmiercią! Idziemy na cmentarz, ale spotykamy tych, którzy jeszcze żyją. Zmarli nasi bliscy chcą, byśmy byli bliżej siebie i docenili ten dar drugiego człowieka.