Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Kwiecień

VII Niedziela zwykła
VII Niedziela zwykła Kolekta na Seminarium

1. Jezus stawia tamę naszemu niewłaściwemu reagowaniu na zło, stawiając nam przed oczy Dobroć Boga Ojca i zachęcając nas do stawania się doskonałymi jak doskonały jest Ojciec nasz niebieski. Widomym znakiem nieograniczonej życzliwości Boga jest Słońce, które świeci wszystkim, i deszcz, który pada na wszystkich – bez różnicy. Słońce naszej miłości przyćmiewa się dość szybko w zderzeniu z czyimś atakiem na nas. Jezus przestrzega nas, byśmy nie szli bezmyślnie za pierwszym odruchem zranionego serca. Nalega, byśmy nie przyzwalali na niechęć wobec osoby krzywdziciela. W świat pierwszych emocji winien co prędzej wkroczyć nasz rozum i światło wiary. W przeciwnym razie niechęć będzie rosła i, po jakimś czasie, objawi się jako ślepa nienawiść, żądająca odwetu i zemsty. – Gdyby pierwszy akt czyjejś złości przedstawić symbolicznie jako półokrąg, a naszą niechęć czy nienawiść jako drugi półokrąg, to ich połączenie okaże się dla nas zamkniętym kręgiem i więzieniem.
VI Niedziela zwykła

1.Wiele osób w lutym ma urodziny. Tak bardzo brakuje w naszym życiu prostej serdeczności, uśmiechu, spojrzenia pełnego podziwu. Kochany Bracie/ Siostro! W dniu Twoich urodzin życzę Ci, aby WIARA umacniała się w Tobie, NADZIEJA nie opuszczała Twojego serca!!! MIŁOŚĆ uczyła Cię mądrości, pokory i przebaczenia! Urodziny - dzień radosny,
Pełen kwiatów zapach wiosny.
Dziś chcę złożyć Ci życzenia,
Szczęścia, zdrowia, powodzenia.
Niech Ci słońce jasno świeci,
I w radości dzień przeleci.
Niech odejdą smutki troski,
By nastąpił dzień radości.
Te życzenia choć z daleka,
Płyną niby wielka rzeka.
I choć skromnie ułożone,
Są dla Ciebie przeznaczone.
V Niedziela zwykła
„Fundusz wschodni „ ofiary do puszki

1. Z okazji XXVII Światowego Dnia Chorego, który w sposób uroczysty będzie obchodzony w Kalkucie w Indiach, Ojciec Święty kieruje orędzie, apelując o podjęcie współpracy pomiędzy narodami biednymi i bogatymi, mającej na celu ochronę zdrowia i życia ludzkiego. W tegorocznym orędziu, papież przypomina postać św. Matki Teresy, która "uwidoczniła miłość Boga wobec ubogich i chorych. Ojciec Święty broni życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Dziękując wolontariuszom zachęca ich, aby nadal byli znakiem obecności Kościoła. Nawiązując do tegorocznego hasła Światowego Dnia Chorego: "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie", papież podkreśla, że są to słowa wypowiedziane przez Jezusa, gdy wysyłał apostołów do głoszenia Ewangelii, aby Jego Królestwo było propagowane "przez gesty bezinteresownej miłości".
IV Niedziela zwykła

1. Jutro o godz. 15.00 będą księża z Lublina, którzy przygotowują rekolekcje ewangelizacyjne. Zapraszamy parafian na rozmowę, przygotowanie godzin spotkań, planu rekolekcji.
III Niedziela zwykła

1. W I sobotę, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji jest to święto Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej w kościele godz. 9.30 i 17.00. Przynieśmy, ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata również w naszych domach. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach burz i nawałnic, trwogi i zagrożenia oraz śmierci naszych bliskich.
II Niedziela zwykła
Kolekta na Seminarium
Tydzień modlitw o jedność chrześcijan

Kto ci opowie o dawnych latach? Tych lat naoczny świadek.
Jak kraj nasz rośnie, jak ludzie rosną, opowie Ci - Twój Dziadek.
Otworzy serce, kieszeń otworzy, podsunie czekoladę.
Z Twoich sukcesów zawsze się cieszy. Kto? No, wiadomo – Dziadek.
A jak coś spsocisz, jak coś naknocisz, jak trzeba spytać o radę,
to kto za uszy wyciągnie z biedy? Wiadomo, zawsze – Dziadek!
Kiedy tata basem huknie, kiedy mama cię ofuknie, kiedy patrzą na człowieka okiem złym - to do kogo człowiek stuka, gdzie azylu sobie szuka,
to do kogo, to do kogo tak jak w dym? U babci jest słodko, świat pachnie szarlotką. No, proszę, zjedz jeszcze ździebełko
i głowa do góry! Odpędzę te chmury i niebo odkurzę miotełką.
Chrzest Pański
Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Jezus pozostawił dom, Matkę, pracę, którą dotąd się trudnił, i rozpoczął swoją misję. Do tego chrzest Janowy nadawał się doskonale. Zanurzenie w wodzie oznaczało bowiem właśnie pozostawienie dawnego życia i wynurzenie się do nowego.
W tym dniu rozpoczęła się Jego misja wobec świata. Duch zstąpił na Jezusa, aby rzeczywiście umocnić Go w misji (a nie tylko po to, by okazać ludziom, iż Jezus jest pełen Ducha), Ojciec przemówił do Niego, aby utwierdzić Go w rozeznanej i podjętej decyzji. Możemy się jedynie domyślać, co działo się wówczas w sercu Jezusa. Wchodził przecież na drogę, od której zależało - bagatela - zbawienie ludzkości. Czy przeczuwał już, z jak wielkim niezrozumieniem się spotka? Że zostanie odrzucony? Jak straszną śmiercią przyjdzie Mu umrzeć? Nasza ciekawość zostaje wystawiona na ciężką próbę przez dyskretne milczenie Ewangelistów. Jedynie następujący zaraz po chrzcie okres czterdziestodniowego pobytu Jezusa na pustyni - modlitwy, zmagań ze sobą i pokusami - rzuca nieco światła na to, jakie burze przewalały się wówczas przez serce Jezusa.