Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
IV Niedziela Adwentu - 18.12.2022
1. W liturgii: sobota: Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego: o godz. 8 Msza św. za zmarłych, których zabraknie przy Wigilijnym stole (można zgłaszać intencje), ,,Pasterka”: w Kępie Gosteckiej o godz. 22.30, w Zgodzie o godz. 22.45, w kościele o północy.

2. Podziękowania dla Księdza Rekolekcjonisty.

3. Roraty o godz. 7, w czwartki o godz. 17 dla dzieci i młodzieży.

4. Prosimy Państwa Radnych o dostarczenie opłatków do Rodzin naszej parafii. Ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

5. Ofiary składane do puszki przez cały okres Adwentu – na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki: na Fundusz Obrony Życia.

6. Sprzątanie kościoła.

7. Świece Caritas na stół wigilijny: mała 10 zł, duża 20 zł.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Nie przegapić Pana Boga; Gdy obojętni domagają się Sakramentów; W Gościu Niedzielnym: Puste miejsca; Grzech natury.

9. Prosimy Mieszkańców Głodna o przygotowanie dekoracji Świątecznej w kościele oraz sprzątanie kościoła.

10. We wtorek o godz. 14: Msza św. pogrzebowa: +Wacław Kosior z Kolonii Kamień. Rocznice śmierci: ++ Bronisława Kijak, Genowefa Rakowska, Jan Grądziel, Marian Stola. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
III Niedziela Adwentu - 11.12.2022
1. W liturgii: wtorek: Św. Łucji; środa - Św. Jana od Krzyża;

2. Zapraszamy Dzieci z klas III na Mszę św. o godz. 12, a po niej spotkanie formacyjne. (poświęcenie łańcuszków i medalików).

3. Roraty o godz. 7, w czwartki o godz. 17 dla dzieci i młodzieży.

4. Prosimy Państwa Radnych o dostarczenie opłatków do Rodzin naszej parafii. Ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

5. Ofiary składane do puszki przez cały okres Adwentu – na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

6. Zapraszamy na Rekolekcje adwentowe: 16 – 18 grudnia (piątek – niedziela). Prowadzi Ks. Piotr Skwira – Kanclerz Sądu Metropolitalnego w Lublinie.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Teresie i Bogdanowi Wrzołek, P. Renacie Witczak, P. Adamowi Gizie, P. Teresie Wojda. W sobotę (ze względu na rekolekcje) na godz. 10 prosimy: P. Annę Kosiak, P. Jarosław Stochmal, P. Jerzy Zając, P. Stanisław Hetman, P. Krystyna Harosz, P. Danuta Czarnota. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

8. Świece Caritas na stół wigilijny: mała 10 zł, duża 20 zł;

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Kalwaria nawróceń; Usłyszeć siebie nawzajem. W Gościu Niedzielnym: Prawdziwe oblicze patrona; Siła kłamstwa.

10. Ogłoszenie wyników wyborów do Rady Duszpasterskiej.

11. Prosimy Mieszkańców Głodna o przygotowanie dekoracji Świątecznej w kościele.

12. Wójt Gminy Łaziska, Kierownik i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Łaziskach zwracają się z gorącą prośbą do wszystkich mieszkańców o wzięcie udziału w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Termin: 14 grudnia 2022 r. – środa - w godz. od 8:00 do 9:00. Zbiórka: jabłek, warzyw, żywności, środków czystości, zabawek, przyborów szkolnych itp. Więcej informacji w gablocie.

13. Wczoraj pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Alinę Piątek ze Starych Kaliszan. Rocznice śmierci: ++ Krzysztof Otocki, Janina Burdyn, Zdzisław Walos, Edward Stolarek, Eugeniusz Stola, Stanisław Gubernat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

REKOLEKCJE ADWENTOWE

PIĄTEK – 16.12.2022

9.00 – Msza św. z nauką
17.00 – Msza św. z nauką

Kępa Gostecka: 10.30
Zgoda: 12.00


SOBOTA - 17.12.2022 - SPOWIEDŹ

9.00 – Msza św. z nauką
17.00 – Msza św. z nauką

Kępa Gostecka: 10.30
Zgoda: 12.00


NIEDZIELA - 18.12.2022

8.00 – Msza św. z nauką
12.00 – Msza św. z nauką. Po Mszy św. spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

II Niedziela Adwentu - 04.12.2022
1. W liturgii: wtorek: Św. Mikołaja bp; środa - Św. Ambrożego; czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP: Msze św. w kościele 8 i 17, w kaplicach 9.30 i 10.45.

2. Roraty o godz. 7, w czwartki o godz. 17 dla dzieci i młodzieży.

3. Ofiary składane do puszki - na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

4. Dziś zostaną poświęcone opłatki na stół Wigilijny. Prosimy Państwa Radnych o dostarczenie opłatków do Rodzin naszej parafii. Ofiary będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy Dzieci z klas III na Mszę św. o godz. 12, a po niej spotkanie formacyjne. (poświęcenie łańcuszków i medalików).

6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii: 16 – 18 grudnia. Prowadzi Ks. Piotr Skwira – Kanclerz Sądu Metropolitalnego w Lublinie.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Wiesławie Wiśniewskiej, P. Lucynie Polak, P. Agacie Jakóbczyk, P. Krzysztofowi Wiśniewskiemu, P. Marcinowi Kutynie. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Annę Szczygieł, P. Wiolettę Wojda, P. Renatę Witczak, P. Zofię Witczak, P. Lucynę Turczyn, P. Adama Bidę, P. Teresę Wrzołek, P. Halinę Sperudę. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

8. Świece Caritas na stół wigilijny: mała 10 zł, duża 20 zł; Kalendarze Maryjne -10 zł.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Jak rozmawiać z dzieckiem o Bogu? Obrzędy i zwyczaje adwentowe, Dodatek dla dzieci z kolorowankami. W Gościu Niedzielnym: Promienie świętości; Warto żyć w świętości.

10. W związku z upływającą pięcioletnią kadencją parafialnych rad duszpasterskich dziś głosujemy na kandydatów (lista została zaktualizowana). 11 grudnia – ogłoszenie wyników wyborów.

11. Prosimy Mieszkańców Głodna o przygotowanie dekoracji Świątecznej w kościele.

12. Rocznice śmierci: ++Kazimiera Pawłowska, Janina Kuś. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
I Niedziela Adwentu - 27.11.2022
1. W liturgii: środa - Św. Andrzeja Apostoła; piątek – pierwszy miesiąca: od rana Komunia Św. dla chorych, spowiedź o godz. 16.30, Msza św. o godz. 17. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Sobota: pierwsza miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30.

2. Roraty o godz. 7, natomiast w czwartki o godz. 17 dla dzieci i młodzieży.

3. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na bieżące utrzymanie parafii. Natomiast ofiary składane do puszki w przyszłą niedzielę – na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

4. W przyszłą niedzielę – poświęcenie opłatków. Prosimy Państwa Radnych o dostarczenie opłatków do Rodzin naszej parafii.

5. Dziękujemy Mieszkańcom Głodna za prace porządkowe przy kościele i na placu Drogi Krzyżowej. Paniom Lasek z Kaliszan Kolonii za wieniec adwentowy.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i dekorację adwentową z wieńcem adwentowym: P. Zofii Czarneckiej, P. Barbarze Maj, P. Annie Stochmal, P. Annie Ułanek, P. Stanisławie Grabowskiej, P. Grzegorzowi Walczakowi. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Lucynę Polak, P. Teresę Wiśniewską, P. Ewę Piotrowską, P. Krystynę Kutynę, P. Artura Jakóbczyka, P. Emilię Wiśniewską. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

7. Świece Caritas na stół wigilijny: mała 10 zł, duża 20 zł; Kalendarze Maryjne -10 zł.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Świętość w naszym zasięgu; Bronimy Św. Jana Pawła II; W Gościu Niedzielnym: Kto chce zakazać spowiedzi dzieci? Intencja odpustu.

9. W związku z upływającą pięcioletnią kadencją parafialnych rad duszpasterskich Metropolita Lubelski Abp Stanisław Budzik ustalił następujący kalendarz wyborczy: 27 listopada – ogłoszenie listy kandydatów, 4 grudnia – głosowanie, 11 grudnia – ogłoszenie wyników wyborów

10. Rocznice śmierci: ++Cecylia Wach, Czesław Szczepanek, Marianna Szafran, Tomasz Jaśkowski, Zdzisław Gliwicki, Irena Stępniak, Janina Kuś. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXXIV Niedziela Zwykła - 20.11.2022
1. W liturgii: poniedziałek – Ofiarowanie NMP; wtorek - Św. Cecylii; piątek – Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Następna Niedziela rozpoczyna czas Adwentu. Roraty o godz. 7, w czwartki o godz. 17 dla dzieci i młodzieży.

2. Ofiary składane do puszki przeznaczone są na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę – na bieżące utrzymanie parafii.

3. Dziś po Mszę św. o godz, 12 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Renacie Dzierżak, P. Barbarze Marosz, P. Małgorzacie Mendak, P. Mieczysławie Wychodzkiej. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Grzegorza Walczaka, P. Andrzeja Sikorę, P. Katarzynę Bardzel, P. Stanisławę Grabowską, P. Zofię Czarnecką, P. Annę Stochmal, P. Annę Ułanek. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Jeszcze wolność czy już niewola? Za tydzień Adwent. W Gościu Niedzielnym: Św. Jan Paweł II niesłusznie oskarżany. Niepokój rodziców.

6. W związku z upływającą pięcioletnią kadencją parafialnych rad duszpasterskich Metropolita Lubelski Abp Stanisław Budzik ustalił następujący kalendarz wyborczy:
26 listopada – ostateczny termin składania kandydatur
27 listopada – ogłoszenie listy kandydatów
4 grudnia – głosowanie
11 grudnia – ogłoszenie wyników wyborów

7. Rocznice śmierci: ++Grażyna Kosiak, Marianna Bardzel, Mieczysław Kosik, Wanda Wicha, Zofia Czarnecka, Helena Pietras, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XXXIII Niedziela Zwykła - 13.11.2022
1. W liturgii: czwartek – Św. Elżbiety Węgierskiej, piątek: bł. Karoliny Kózkówny.

2. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Lublinie.

3. Dziś po Mszę św. o godz, 12 odbędzie się spotkanie formacyjne dla Dzieci z kl. III.

4. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii będzie głosił Słowo Boże Ojciec Duchowny z Seminarium -
ks. Andrzej Flis.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakr. Bierzmowania na Mszę św. o godz. 12, a po niej na spotkanie formacyjne.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Piotrowi Biskupowi. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Jana Szczerbę, P. Dorotę Gębalę, P. Anetę Kwiatkowską, P. Elżbietę Mendak, P. Małgorzatę Mendak, P. Annę Markowską, P. Barbarę Marosz, P. Edytę Jastrzębską, P. Mieczysławę Wychodzką. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

7. W zakrystii dostępne są kalendarze Maryjne na 2023 r.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Dlaczego atakują? PO co nam wspólnoty? W Gościu Niedzielnym: Ciała zmartwychwstanie; Z tradycją w nowoczesność.

9. W związku z upływającą pięcioletnią kadencją parafialnych rad duszpasterskich Metropolita Lubelski Abp Stanisław Budzik ustalił następujący kalendarz wyborczy:
26 listopada – ostateczny termin składania kandydatur do proboszcza
27 listopada – ogłoszenie listy kandydatów
4 grudnia – głosowanie
11 grudnia – ogłoszenie wyników wyborów

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Śp. +Adama Nitę ze Zgody. Rocznice śmierci: +Marianna Zygan, Wanda Olender, Grażyna Kosiak, Janusz Szkutnik, Zygmunt Kręcisz, Halina Morawska, Marianna Bardzel, Henryk Rękas, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
XXXII Niedziela Zwykła - 06.11.2022
1. W liturgii: środa – Święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, czwartek – Św. Leona Wielkiego, piątek – 11 listopada Święto Niepodległości: Msze św.o godz. 8 i 9.30. O godz. 14 Msza św. w intencji Ojczyzny przy Urzędzie Gminy w Łaziskach. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych (dyspensa Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego).

2. Zapraszamy na różaniec wypominkowy i Mszę św. za dusze czyśćcowe (godz. 16.30) Harmonogram jest wywieszony w gablocie.

3. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na budownictwo sakralne w naszej Archidiecezji. Taca w przyszłą niedzielę – na Seminarium Duchowne w Lublinie.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy Dzieci z klas III i Rodziców na Mszę św. o godz, 12, a po niej na spotkanie formacyjne.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Halinie Sójka, P. Andrzejowi Wrzocholowi, P. Michałowi Dedek. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Piotra Biskupa, P. Jana Szczerbę, P. Dorotę Gębalę, P. Anetę Kwiatkowską, P. Elżbietę Mendak. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

6. W zakrystii dostępne są kalendarze Maryjne na 2023 r.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Kochamy Cię Polsko; Polskie drogi do wolności. W Gościu Niedzielnym: Jak przetrwać żałobę; Czerwony Cesarz.

8. W związku z upływającą pięcioletnią kadencją parafialnych rad duszpasterskich Metropolita Lubelski Abp Stanisław Budzik ustalił następujący kalendarz wyborczy:
26 listopada – ostateczny termin składania kandydatur do proboszcza
27 listopada – ogłoszenie listy kandydatów i poinformowanie wiernych o sposobie i miejscu głosowania
4 grudnia – głosowanie
11 grudnia – ogłoszenie wyników wyborów
27 grudnia – ostatni dzień składania odwołań do Kurii Metropolitalnej
8 stycznia – zaprzysiężenie rad parafialnych
31 stycznia – termin przekazania list członków rad do kancelarii Kurii Metropolitalnej i dziekana.


9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Śp. +Zofię Jagiełło z Kępy Gosteckiej. Rocznice śmierci: ++ Marianna Zygan, Zofia Łyjak, Danuta Jabłońska. Janusz Szkutnik, Stanisław Piątek, Mariusz Ciostek, Jan Tumala, Lucjan Nosek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30