Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XVI Niedziela Zwykła
1. W dniach 19-26 lipca 2020 obchodzimy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa organizowany przez MIVA Polska. Naszą modlitwą i ofiarami wspieramy misjonarzy niosących Ewangelię w najdalsze zakątki Świata. Tak jak co roku ofiary składane z racji poświęcenia pojazdów przeznaczone są na zakup środków lokomocji dla misjonarzy. Zachęca się by ofiarować na ten cel 1 gr za każdy przejechany kilometr w ciągu minionego roku.

2. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek bł. Czesława, 22 lipca (środa) Św. Marii Magdaleny; 23 lipca (czwartek) Św. Brygidy; 24 lipca (piątek) Św. Kingi; 25 lipca (sobota) Św. Jakuba i Św. Krzysztofa; 26 lipca (niedziela) Św. Anny.

3. Poświęcenie pojazdów w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. na parkingu.

4. 4 sierpnia wyruszy z Lublina 42. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. W kancelarii lub drogą elektroniczną można składać intencje na Fundusz ,,Idę z Tobą”. Ofiara dowolna.

5. Kancelaria parafialna jest czynna w godz. 8-9. Pilne sprawy lub inną godzinę można uzgadniać telefonicznie. Numery telefonów do nowego Księdza Proboszcza i Ks. Wikariusza podane są na stronie internetowej Parafii.

6. Informujemy, że wszelkie prace murarskie, montowanie i naprawa pomników na cmentarzu wykonywane przez firmę lub prywatnie zgłaszamy w kancelarii parafialnej. Zostają one odnotowane w księdze cmentarnej.

7. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Bartosz Grabczak kaw., i Ewelina Kundel panna.

8. Dziękujemy P. Teresie Wydra i Bratankowi za opryskanie od chwastów chodnika wokół kościoła i przy Drodze Krzyżowej. P. Krzysztofowi Osuchowi za koszenie trawy przy kościele, dzwonnicy, między kościołem i plebanią oraz na Drodze Krzyżowej. P. Piotrowi Rosołowskiemu i P. Wojciechowi Pilichowskiemu za koszenie trawy wokół cmentarza, na podwórku parafialnym, przy stodole, przy krzewach wokół Drogi Krzyżowej, przy chodniku od głównej drogi.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy z Kaliszany Kolonii: P. Joanna Grzywa, P. Iwona Góralska, P. Beata Pawlińska, P. Jerzy Jastrzębski, P. Zofia Jastrzębska, P. Agnieszka Kramek.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Bardzo ciekawe artykuły. Niedziela: Małżeński czyściec, Wiara sprawa osobista czy kościelna? Papież Franciszek mówi o przejawach zła w naszych czasach. W Gościu Niedzielnym: Artykuł o życiu codziennym sióstr karmelitanek, o inkwizycji, wywiad z nowym bp pomocniczym naszej Archidiecezji.

11. Czas wakacji i urlopów nie zwania nas od obowiązku modlitwy oraz uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy spokojnego i bezpiecznego wypoczynku.

12. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich, których rocznice śmierci będziemy przeżywać w tym tygodniu. Wieczny odpoczynek…
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30