Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XIII Niedziela Zwykła - 26.06.2022
1. W liturgii Kościoła: wtorek: Św. Ireneusza; środa: Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. w kościele o godz. 8 i 18, w kaplicach 9.30 i 10.45. KANCELARIA NIECZYNNA. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na Stolicę Apostolską; piątek – pierwszy miesiąca: od rana Komunia św. dla chorych, spowiedź o godz. 17.30; Sobota: pierwsza miesiąca – Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17, Msza św. wynagradzająca za grzechy świata o godz. 17.30.

2. W okresie wakacji (lipiec – sierpień) kancelaria parafialna będzie czynna w dniach: wtorek, czwartek i piątek w godz. 16 - 17. Pilne sprawy należy ustalać telefonicznie.

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 12.06.2022
1. W liturgii Kościoła: poniedziałek – Św. Antoniego z Padwy i jest to 13. dzień miesiąca – zapraszamy na Mszę św. przez wstawiennictwo MB Fatimskiej o godz. 18 (po Mszy św. procesja różańcowa) – można zgłaszać intencje; wtorek – bł. Michała Kozala; czwartek: Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – Msze św. o godz. 8 i 9.30 (procesja); piątek – Św. Brata Alberta;

2. Spowiedź dla dzieci z klas IV i próba we wtorek o godz. 18.30. Msza św. w rocznicę Pierwszej Komunii Św. – W uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca o godz. 9.30.

3. Msza św. na cmentarzu: w niedzielę 26 czerwca o godz. 12.

4. Prosimy Druhów Strażaków z Głodna o pomoc przy procesji w Dniu Bożego Ciała. Dziewczynki Komunijne – sypanie kwiatków podczas procesji.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 05.06.2022
1. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. tak jak w każdą niedzielę 8,12 (w kaplicach 9.30; 10.45). – kancelaria nieczynna; środa: Św. Jadwigi Królowej; czwartek: Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; sobota: Św. Barnaby Apostoła; niedziela: Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. Msza św. w rocznicę Pierwszej Komunii Św. dla uczniów kl. IV – W uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca o godz. 9.30.

3. Msza św. na cmentarzu: w niedzielę 26 czerwca o godz. 12.

4. Dziś przy Szkole Podstawowej w Kamieniu organizowany jest Piknik. Będzie promocja Szlaku Edukacyjnego Tropiciele Natury, występy uczniów, zabawy i konkursy z nagrodami. Wstęp wolny. Początek o godz. 14. Więcej informacji na plakacie przy głównej bramie kościoła.

Wniebowstąpienie Pańskie - 29.05.2022
1. Dziś w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Św. We wtorek: Nawiedzenia NMP, piątek – pierwszy miesiąca. Od rana Komunia dla chorych. Spowiedź o godz. 17.30; sobota - pierwsza miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17. niedziela: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Rodzicom Dzieci z klas III dziękujemy za sprzątanie kościoła, porządki wokół kościoła i koszenie trawy oraz za ufundowanie ornatów. Zapraszamy na biały tydzień codziennie o godz. 18.

3. Prosimy Mieszkańców Głodna o pomoc w tym roku przy uroczystościach kościelnych. W sobotę prosimy o dostarczenie brzózek.


VI Niedziela Wielkanocy - 22.05.2022
1. W liturgii: wtorek - NMP Wspomożycielki Wiernych; czwartek: Św. Filipa Neri; W przyszłą niedzielę 29 maja o godz. 12 Uroczystość Pierwszej Komunii Św.

2. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na budownictwo sakralne w naszej Archidiecezji. W następną niedzielę – taca na bieżące utrzymanie parafii.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu prosimy Rodziców, których dzieci przystąpią do Pierwszej Komunii Św. o sprzątanie kościoła i terenu przy kościele.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Jak zrozumieć Papieża? Tydzień w Kościele. W Gościu Niedzielnym: Kto popiera zło? To nie Bóg zawinił.

5. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: +Witold Kozieł z Kamienia i +Zbigniew Muciek z Piotrawina. Rocznice śmierci: Janina Grądziel, Stanisława Grądziel, Antonina Olender, Adam Banaś, Władysława Jakóbczyk, Stanisław Lichota, Lidia Spyt, Helena Ciostek, Józef Mendak, Stanisław Olender, Helena Hetman, Andrzej Gruchała, Józef Smyrgała, Piotr Jaśkowski, Kazimierz Pakuła, Robert Mroczkowski, Piotr Chechliński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
IV Niedziela Wielkanocy - 08.05. 2022
1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci Św. Stanisława BM. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 12, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Kanclerz Sądu Metropolitalnego w Lublinie Ks. Piotr Skwira.

2. We wtorek o godz. 18.30 - spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

3. W czwartek poświęcenie pól: Zgoda godz. 18.30; Kępa Gostecka godz. 19.

4. W piątek 13 maja rozpoczynamy Msze św. i Nabożeństwa Fatimskie z procesją. Można zgłaszać intencje. Msza św. o godz. 18.

III Niedziela Wielkanocy - 01.05.2022
1. W liturgii: poniedziałek: Św. Atanazego, wtorek: 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski: Msze św. jak w każdą niedzielę (8,12, w kaplicach 9.30 i 10.45); środa: Św. Floriana, piątek: Św. Apostołów Filipa i Jakuba, pierwszy piątek miesiąca – od rana odwiedzamy chorych; spowiedź:17.30; sobota – pierwsza miesiąca: adoracja o godz. 16.30; Msza św. wynagradzająca o godz. 17.

2. Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 17.30; niedziela – godz. 11.30.

3. 7 maja (sobota) przed Odpustem będzie sprawowana Msza św. zbiorowa przez wstaw. Św. Stanisława (można zgłaszać intencje). Po Mszy św. – procesja z relikwiami dookoła kościoła.

4. W niedzielę 8 maja - Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Stanisława BM. Suma o godz. 12. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi Kanclerz Sądu Metropolitalnego w Lublinie ks. Piotr Skwira. Prosimy Strażaków z OSP Kaliszany Kolonia o pomoc przy organizacji procesji.

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30