Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
VIII Niedziela Zwykła - 27.02.2022
1. W odpowiedzi na apel naszego Arcypasterza Stanisława Budzika zachęcamy do modlitwy w intencji pokoju na świecie. W tym tygodniu w liturgii: Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Msze św. o godz. 8 i 17, w kaplicach 9.30 i 10.45; piątek - pierwszy miesiąca: od rana Komunia dla chorych, spowiedź o godz. 16.30 (podczas Drogi Krzyżowej); sobota – pierwsza miesiąca: Adoracja o godz. 16.

2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.30 i Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 11.30. Ofiary składane na tacę podczas Drogi Krzyżowej przeznaczone będą na zakup nowej figury Pana Jezusa do Grobu Pańskiego, figury Chrystusa Zmartwychwstałego oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ofiary składane do puszki w Wielkim Poście przeznaczone są na jałmużnę wielkopostną. W Wielkim Poście – spowiedź w kościele przed Mszą św.

3. Ofiary składane do puszki dziś i w Środę Popielcową przeznaczone są na Caritas: ,,Pomoc uchodźcom z Ukrainy”.

4. Nauki przedmałżeńskie: sobota godz. 17.30.


VII Niedziela Zwykła - 20.02.2022
1. W odpowiedzi na apel naszego Arcypasterza Stanisława Budzika zachęcamy do modlitwy różańcowej w intencji pokoju na świecie. W liturgii: wtorek: Katedry Św. Piotra; środa: Św. Polikarpa.

2. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Lublinie.

3. Od przyszłej soboty po Mszy św. wieczorowej zapraszamy narzeczonych na nauki przedmałżeńskie. Najbliższe nauki: sobota godz. 18.

4. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12 spotkanie z Radą Parafialną.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Janowi Józefackiemu i Katarzynie Rosołowskiej. W sobotę na godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła z Kaliszan Starych: P. Joannę Piątek, P. Annę Ścibor, P. Mariana Bardzel, P. Małgorzatę Rosołowską. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Pieśń wszystkich Polaków, Twoja mowa cię zdradza. W Gościu Niedzielnym: Dobre obyczaje; Wojna jest szaleństwem.

7. Sanepid przypomina o noszeniu maseczek i zachowaniu dystansu.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: +Apolinarego Kołosińskiego, +Ignacego Piątka, +Elizę Czaja, +Andrzeja Szewczyka.

9. Rocznice śmierci: ++ Genowefa Kołodziejczyk, Lesław Pik, Grażyna Jakubowska, Henryk Kramek, Edward Grądziel, Julian Lejwoda, Tadeusz Lidacki, Władysław Wrzochol, Aniela Ułanek, Czesław Kozak, Augustyn Rakowski, Zofia Maciąg, Irena Grzegorczyk, Wojciech Ostrowski, Helena Szast, Maria Skrzek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
V Niedziela Zwykła - 06.02.2022
1. W liturgii wspominamy: czwartek – Św. Scholastykę, piątek – NMP z Lourdes i jest to Światowy Dzień Chorego (na Mszy św. o godz. 17 – Namaszczenie Chorych).

2. W przyszłą niedzielę zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. na Mszę św. o godz. 12 i spotkanie formacyjne.

3. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: +Cecylię Markowską z Kopaniny Kamieńskiej, +Elżbietę Rękas z Kaliszan Kolonii, +Zofię Banaś.

IV Niedziela Zwykła - 30.01.2022
1. W liturgii wspominamy: poniedziałek: Św. Jana Bosko (kancelaria nieczynna); środa: Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej) – Msze św. w kościele 8 i 17 (w kaplicach 9.30, 10.45) – ofiary złożone na tacę przeznaczone są na zakony kontemplacyjne; piątek – pierwszy miesiąca: od rana komunia chorych, spowiedź o godz. 16.30; sobota: Św. Agaty i pierwsza sobota miesiąca: o godz. 16 – Adoracja Najśw. Sakramentu, o godz. 16.30 – Msza św. wynagradzająca za grzechy świata; Niedziela – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.

2. Dziś podczas Mszy św. o godz. 12 - koncert kolęd w wykonaniu dzieci.

3. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na bieżące utrzymanie parafii. Ofiary do puszki: na pomoc trędowatym.

III Niedziela Zwykła - 23.01.2022
1. W liturgii wspominamy: poniedziałek: Św. Franciszka Salezego; wtorek: Nawrócenie Św. Pawła; środa: Św. bpów Tymoteusza i Tytusa; piątek: Św. Tomasza z Akwinu.

2. Dziękujemy Wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i uczestniczyli w Mszach Św. z błogosławieństwem rodzin. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby parafii. (17500)

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 12 i koncert kolęd w wykonaniu dzieci.

4. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na bieżące utrzymanie parafii. Ofiary do puszki: na pomoc trędowatym.

II Niedziela Zwykła - 16.01.2022
1. Jutro rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. W środę – Św. Józefa Sebastiana Pelczara; piątek – Św. Agnieszki.

2. Dziś na Mszę św. o godz. godz. 12 zapraszamy Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św., a po niej na spotkanie formacyjne.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Barbarze Rosołowskiej i P. Annie Jaskot.
W sobotę na godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła:, P. Marię Józefacką, P. Halinę Gawlik, P. Anetę Duda, P. Jolantę Rękas, P. Julię Włodarczyk, P. Krzysztofa Wójtowicza. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Dodatek: Dbaj o zdrowie; Co musi się stać by chrześcijanie byli jedno? Prawo na cmentarzach. W Gościu Niedzielnym: Historia Mojżesza, Rodzina uratuje świat, Mieć czyste sumienie.

5. Sanepid przypomina o noszeniu maseczek i zachowaniu dystansu.

6. Rocznice śmierci: ++ Anna Śpiewak, Janina Ułanek, Janina Lidak, Cecylia Majak, Ryszard Lidacki, Krzysztof Pilichowski, Zofia Stola, Halina Wicha, Henryk Wicha, Stefania Wójtowicz, Krystyna Pietras, Mieczysław Pilichowski, Stanisław Bańczerowski, Marianna Ciesielska, Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Niedziela Św. Rodziny - 26.12.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek: Św. Jana Ap. i Ewang.; wtorek: Św. Młodzianków; piątek: zakończenie roku: godz. 15– Nabożeństwo, 15.30 - Msza św.

2. Dziękujemy Mieszkańcom Kaliszan Kolonii za dekorację i posprzątanie kościoła na Święta.

3. W piątek o godz. 9 prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła: P. Elżbietę Lasek, P. Annę Matuska, P. Lidię Woś, P. Edytę Kalisz, P. Barbarę Kramek, P. Ewelinę Gorczyca. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

4. Arcybiskup Stanisław Budzik informuje, że w tym roku w parafiach naszej diecezji nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska. Możemy poświęcić nowe domy lub mieszkania. Wzorem ubiegłego roku będziemy zapraszać poszczególne miejscowości na Mszę św. z błogosławieństwem rodzin. Rodziny otrzymają także przygotowaną w pojemniczkach wodę święconą oraz obrazek z modlitwą. Po Świętach do naszych skrzynek trafią zaproszenia z informacją o dacie i godzinie Mszy św. dla danej miejscowości. O pomoc w dostarczeniu zaproszeń prosimy Radnych.

4. Rocznice śmierci: ++ Edward Czaja, Czesław Kania, Alina Góralska, Julianna Frączek, Antonina Kwiatek, Wanda Jakubowska, Irena Mizera, Janina Niezgoda, Helena Rakowska, Ryszard Czajka, Janina Pawlińska, Marianna Krupa, Zofia Raźnik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30