Zdjęcie miesciąca Grudzien

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
Ofiary na tacę na ubezpieczenie naszego kościoła, kaplic (1750 zł)

1. Od momentu przyjścia Chrystusa urzeczywistnia się w świecie królestwo Boże. Nie ma ono nic wspólnego z jakąkolwiek formą panowania człowieka w świecie. Oznacza „wieczne i powszechne Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju”.
Przede wszystkim królestwo Jezusa już się realizuje. Nie trzeba więc Chrystusa ogłaszać Królem, wprowadzać Go na tron. Bóg Ojciec wywyższył Go ponad wszystko. Trzeba natomiast uznać i przyjąć Jego królowanie, poddać się Jego władzy, z perspektywą życia na wieki. Konieczne jest szerokie otwarcie drzwi Jezusowi, oddanie mu swego życia. Gdy dokonamy tego w naszych domach i parafiach, zmieni się oblicze naszej Ojczyzny i Kościoła. Szczególną drogą może być uznanie królowania Jezusa poprzez umiłowanie Jego Najświętszego Serca.

2. Do boksu betonowego składamy ziemię, liście, uschłe chryzantemy bez doniczek. Nie wrzucajmy całych reklamówek. Są oznaczone kontenery, aby segregować śmieci. Zabierajmy plastik, wypalone znicze do naszych domowych śmieci.

3. Podziękowanie za sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz. 9.00 prosimy z Kamienia: Gnaś Justyna vel Klaudia, Wójcicka Krystyna, Frączek Barbara, Mroczkowska Olga.

4. Szkolenie chemizacyjne 29 listopada o godz. 9.00 w Gminnej Bibliotece w Łaziskach. Normy glifosatu (zawarty jest w środku chwastobójczym Roundup) - związku, który wywołuje nowotwory u ludzi i negatywnie wpływa na środowisko.
Poszukujemy osoby z okolic Powiśla do gry na organach. Czy ktoś jest z tej okolicy i byłby chętny? ¼ etatu.

5. Zachęcamy do mądrej lektury prasy. Niedziela i Gość Niedzielny. Mały Gość.

6. Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach. Reqiescant in pace