Zdjęcie miesciąca Grudzien

XXIX Niedziela zwykła
XXIX Niedziela zwykła. Psał. I tygodnia. Kolekta na misje. Ofiary do puszki na Papieskie Dzieło Dziecięctwa misyjnego

1. Aby bardziej rozbudzić swiadomość missio ad gentes i podjąć z nową energią misyjną przemianę życia i duszpasterstwa. Aby wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii, umiłowanie misji, będących umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu. Papież ogłasza nadzwyczajny miesiąc misyjny.

2.Obecnie korzystamy ze wzmacniacza serwisowego firmy Rduch. W związku z kosztami, jakie należy ponieść, prosimy o ofiarę na nagłośnienie do kościoła. Radnym dostarczone zostały wypominki. Bóg zapłać za ofiary z Kol. Kaliszany 530 zł. Piotrawin 620 zł.

3. Jezu Ufam Tobie. Zamówiony jest obraz Jezusa Miłosiernego z Warszawy od malarki polecanej przez siostry Miłosierdzia Bożego. Byłoby wielkim darem i łaską w sanktuarium posiadać relikwie św. Faustyny. Procedura otrzymania jest wymagająca i bardzo trudna. W najbliższych dniach dostarczymy pismo do Matki Generalnej. Przez kilka miesięcy jest przekonywanie, że jest kult Miłosierdzia. Gdyby udało się przebrnąć tą konieczną drogę relikwie św. Faustyny mielibyśmy już na Święto Miłosierdzia Bożego 2020r. Byłyby umiejscowione w klęczniku za osłoną z szyby pancernej. Relikwie najpopularniejszej świętej udostępniane byłyby wiernym i pielgrzymom. Od I-j niedzieli listopada przed sumą byłoby nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

4.Podziękowanie za owocobranie 11 listopada w święto Niepodległości.

5. Na sobotę na godz. 9.00 prosimy z Kępy Soleckiej: Stępniak Agnieszka vel Paweł, Mroczkowska Małgorzata, Gozdur Bożena vel Mirosław, Wąsik Katarzyna. Chętnych prosimy o pomoc przy grabieniu liści.

6. Zachęcamy do mądrej lektury prasy. Niedziela i Gość Niedzielny. Mały Gość.

7. Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach. We wtorek był pogrzeb Krystyny Grądziel z Janiszowa. Reqiescant in pace.
Dzisiaj liczenie wiernych!