Zdjęcie miesciąca Październik

III Niedziela Wielkanocy

1. Odpust ku czci św Stanisława BM w środę 8 maja. Suma odpustowa, procesja godz. 12.00. W Kępie Gosteckiej M.B. Fatimskiej 12 maja o godz. 11.00. Zapraszamy. Druhnom i druhom strażakom z OSP i PSP życzymy bezpiecznej służby w ratowaniu życia i zdrowia poszkodowanym, szczęśliwych powrotów, błogosławieństwa św. Floriana.

2. „Z okazji jubileuszu 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki zespół „Śląsk” w sposób szczególny pragnie przypomnieć słuchaczom, że ten narodowy kompozytor był także twórcą ok. 80 utworów muzyki sakralnej, w tym m.in.: mszy, kantat, hymnów, litanii i psalmów. Od 3 maja Wileńska publiczność wysłuchała przy Ostrej Bramie i w kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła „Mszy Piotrowińskiej”, która w interpretacji chóru Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” – ‚nabiera nowego wyrazu i wyjątkowo podniosłego charakteru”. Koncerty w Wilnie mają ogromne znaczenie zarówno emocjonalne, artystyczne, jak i pod względem promocji twórczości sakralnej kompozytora wśród Litwinów. Niezwykle ważny jest udział w tym wydarzeniu Polaków mieszkających na Litwie, uczestników Dni Polonii i Polaków na Litwie. Będziemy mieli ogromny zaszczyt gościć i słuchać artystów na koncercie w Piotrawinie w niedzielę 12 maja o godz. 16.00.

3. Radnych z poszczególnych miejscowości prosimy o wyznaczenie po dwie osoby do koszenia, oczyszczenia z pajęczyny kościoła na jutro na godz. 8.00. O zabezpieczenie koncertu prosimy druhów strażaków z Kamienia. Do kościoła ze względów bezpieczeństwa nie wnosimy plecaków, butelek szklanych, metalowych rzeczy. Na sprzątanie otoczenia sanktuarium, kalwarii zapraszamy młodsze róże z Kół Różańcowych we wtorek przed Odpustem.

4. Podziękowanie za sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz. 9.00 z Głodna
Od rodziny Wydrów do Jagiełłów do końca Głodna. Kościół udekoruje „Frezja”.

5. Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach. Reqiescant in pace.