Zdjęcie miesciąca Październik

Niedziela Miłosierdzia Bożego
Dzisiejsze ofiary składane na tacę, są przeznaczone na Seminarium. Do puszki na fundusz „Caritas”. Dzisiaj koncert charytatywny „Polska Pomaga: godz. 20.00 w TVP 2

1.Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»). Udziela się odpustu cząstkowego wiernemu, który – przynajmniej z sercem skruszonym – skieruje do Pana Jezusa Miłosiernego jedno z prawnie zatwierdzonych pobożnych wezwań.

2. Kandydaci do bierzmowania Msze święte w piątek 3 Maja - porządek niedzielny. Chorych odwiedzamy w sobotę od rana. Odpust w Zgodzie 1 maja godz. 12.00. Odpust ku czci św. Stanisława MB 8 maja godz. 12.00 - suma odpustowa. W Kępie Gosteckiej 12 maja o godz. 11.00. Msza Piotrawińska Stanisława Moniuszki koncert w wykonaniu chóru i orkiestry Zespołu, „Śląsk” w Piotrawinie 12 maja br.

3. Nowożeńcom Arkadiuszowi i Dorocie życzenia wytrwania w miłości.
Na sprzątanie otoczenia sanktuarium, kalwarii i parkingu zapraszamy młodsze róże z Kół Różańcowych 7 maja przed Odpustem.

4. Podziękowanie za sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz. 9.00 z Głodna
Kręcisz Jan, Chechlińska Danuta vel Radosław, Gruchała Piotr, Czapla Krystyna.

5. Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach. Reqiescant in pace