Zdjęcie miesciąca Styczeń

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

04.01.2009

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Intencja ogólna na miesiąc styczeń, "Aby rodzina była zawsze miejscem wychowania do miłości, rozwoju osobistego i przekazywania wiary". Intencja misyjna "Aby różne wyznania chrześcijańskie, świadome konieczności nowej ewangelizacji w obecnej epoce głębokich przemian, niestrudzenie głosiły Dobrą Nowinę i dążyły do pełnej jedności wszystkich chrześcijan, by móc składać bardziej wiarygodne świadectwo Ewangelii".

We wtorek Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli - Msze św. w Piotrawinie o godzinie 9.30 i 16.00, w Zgodzie o godzinie 8.00, w Kępie Gosteckiej o godzinie 10.45. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary na tacę składane w tym dniu przeznaczone są na Misje.

Wizyta duszpasterska:
Poniedziałek - Janiszów,
Środa - Głodno,
Czwartek - Kamień przy szosie i przy wierzbach,
Piatek - Piotrawin za kościołem,
Sobota - Piotrawin za cmentarzem i Kamień za gorzelnią.

Prosimy o pojazdy na godzinę 9.00.

C + M + B 2009 - co to znaczy?

Na ogół tłumaczy się to jako pamiatkę odwiedzin Trzech Mędrców u nowo narodzonego Jezusa. Przyjęło się, że (K + M + B) to pierwsze litery imion tych mędrców. Według tradycji, nosili oni imiona: Kacper, Melchior i Baltazar.

W rzeczywistości jednak te litery pochodzą od jeszcze innych wyrazów. CMB to skrót od łacińskich słów - Christus Mansionem Benedicat, co oznacza: Niech Chrystus błogosławi mieszkanie.
List na Niedzielę Świętej Rodziny
OTOCZMY TROSKĄ ŻYCIE CZŁOWIEKA

List pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Świętej Rodziny 28 XII 2008

Siostry i Bracia! Umiłowani w Chrystusie Panu!
Radość wielka, która z okazji Bożego Narodzenia staje się udziałem całego ludu, to radość z narodzenia Dziecka. Radość tę wypowiedział Symeon, który „wziął Dzieciątko Jezus w objęcia, błogosławił Boga” i wypowiedział proroctwo wobec Izraela, a także do „Matki Jego, Maryi.” Radość tę wypowiedziała prorokini Anna, która „sławiła Boga i mówiła o Nim wszystkim, którzy oczekiwali wyzwolenia Jerozolimy” (por. Łk 2, 22-40). Niestety, nie wszyscy dostrzegają w Nim nadzieję dla świata. Herod widzi w tym Dziecku zagrożenie i poleca mordować dzieci. Ponieważ i dzisiaj narasta agresja wobec rodziny i życia ludzkiego, pragniemy umocnić rodziny w pełnieniu ich powołania, a równocześnie prosić wszystkich, aby bardziej zdecydowanie troszczyli się o życie każdego człowieka.
ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO BENEDYKTA XVI NA ŚWIATOWY DZIEŃ POKOJU

1 STYCZNIA 2009 ROKU

ZWALCZANIE UBÓSTWA DROGĄ DO POKOJU

1. Pragnę również na początku tego nowego roku, aby do wszystkich dotarły moje życzenia pokoju i chcę zaprosić tym moim orędziem do wspólnej refleksji nad tematem: Zwalczanie ubóstwa drogą do pokoju. Już mój czcigodny poprzednik Jan Paweł II w Orędziu na Światowy Dzień Pokoju w 1993 roku podkreślił, że negatywne skutki ubóstwa całych narodów stanowią przeszkodę dla pokoju. Rzeczywiście, ubóstwo często jest jednym z czynników sprzyjających konfliktom — również zbrojnym — albo je zaogniających. I odwrotnie, konflikty są przyczyną tragicznych sytuacji ubóstwa. « Coraz powszechniejszym i poważniejszym zagrożeniem dla pokoju w świecie staje się inne jeszcze zjawisko: wielu ludzi, a nawet całe narody żyją dziś w warunkach skrajnego ubóstwa. Nierówności między bogatymi i ubogimi stają się coraz jaskrawsze nawet w krajach najbardziej rozwiniętych gospodarczo. Problem ten musi niepokoić sumienie ludzkości, jako że wielka liczba osób żyje w warunkach, które uwłaczają ich wrodzonej godności, co stanowi przeszkodę dla autentycznego i harmonijnego postępu całej wspólnoty światowej » [1].
Kolędowanie Jezusowi

Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

28.12.2008

W środę 31 grudnia zakończenie roku - Msza św. w Piotrawinie o godzinie 16.00, na zakończenie Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, śpiew "Święty Boże" oraz hymn "Ciebie Boga wysławiamy".

W czwartek 1 stycznia - Nowy Rok, Uroczystość Świetej Bożej Rodzicielki, Msze jak w niedzielę.

W piątek 2 stycznia - I piątek miesiąca, spowiedź dla uczniów klas II i III gimnazjum przed bierzmowaniem od godziny 16.00 i msza św. o Najświętszym Sercu Jezusa o godzinie 17.00.

W sobotę 3 stycznia - I sobota miesiąca, Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godzinie 7.30.

Wizyta duszpasterska:
29 grudnia 2008 r. - Kępa Piotrawińska i Kępa Solecka,
30 grudnia 2008 r. - Wojciechów i Kopanina Kamieńska,
2 stycznia 2009 r. - Kaliszany Stare i Łaziska,
3 stycznia 2009 r. - Kolonia Kaliszany.

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godziny 9.00, prosimy o pojazdy i obiad. Uczniowie przygotowują na wizytę zeszyty z lekcji religii.

Ogłoszenia z 26 grudnia
Jutro św. Jana - Msza św. z poświęceniem wina w Piotrawinie o godzinie 9.30.

Spotkanie opłatkowe dla młodzieży studenckiej, szkół średnich i gimnazjum jutro o godzinie 16.00 na plebanii. Bardzo serdecznie zapraszamy i liczymy na obecność.

Wizytę duszpasterską rozpoczniemy:
29 grudnia - poniedziałek, odwiedzimy mieszkańców Kępy Piotrawińskiej i Kępy Soleckiej.
30 grudnia - wtorek, odwiedzimy mieszkańców Wojciechowa i Kopaniny Kamieńskiej.

Ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na ogrodzenie cmentarza od strony Wisły /zamówione przęsła/, na remont całego ogrodzenia cmentarza i pomalowania przęseł. Koniecznością jest także wymiana pokrycia dachu na starej plebanii.