Zdjęcie miesciąca Sierpień

II NIEDZIELA ADWENTU

07.12.2008

W poniedziałek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze św. w Piotrawinie o godzinie 9.30 i 16.00, w Zgodzie o godzinie 8.00, w Kępie Gosteckiej o godzinie 10.45. Ofiary jakie w tym dniu złożymy na tacę przeznaczone są na Fundusz Obrany Życia.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca grudnia, po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic dla Kółek Różańcowych - Intencja ogólna "Aby wobec coraz bardziej szerzącej się kultury przemocy i śmierci Kościół odważnie krzewił kulturę życia poprzez swoją działalność apostolską i misyjną" - Intencja misyjna "Aby chrześcijanie, przede wszystkim w krajach misyjnych, swoimi braterskimi czynami pokazali, że Dzieciątko narodzone w grocie betlejemskiej jest świetlaną Nadzieją świata".

Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w piątek 19 grudnia (kaplice), w sobotę 20 grudnia (dzień spowiedzi) i w niedzielę 21 grudnia w Uroczystość św. Tomasza Ap. zakończenie rekolekcji.

W przyszłą niedzielę będzie można nabyć świece wigilijne.

W okresie Adwentu w każdą niedzielę o godzinie 6.30 w Piotrawinie będzie odprawiana Msza św. roratnia.

I NIEDZIELA ADWENTU

30.11.2008

Rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa przy końcu dziejów. Z tych dwóch powodów okres Adwentu przeżywamy jako czas świętego i radosnego oczekiwania.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

23.11.2008

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - ostatnia niedziela w roku liturgicznym Kościoła.

W przyszłą niedzielę - I Niedziela Adwentu, będziemy czcić św. Andrzeja (zabawy andrzejkowe w sobotę ale tylko do północy). W okresie Adwentu w każdą niedzilę o godzinie 6.30 w Piotrawinie będzie odprawiana Msza św. roratnia.

Polecamy prasę katolicką "Niedziela" - 4zł. i "Gość Niedzielny" - 4 zł.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

16.11.2008

Spotkanie dla młodzieży naszej parafii odbędzie się 21 listopada - piątek o godzinie 18.00. Zapraszamy.

W przyszłą niedźielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy - w poniedzałek Św. Elżbiety Węgierskiej, w środę Bł. Salomei, w czwartek Św. Rafała Kalinowskiego, w piątek Ofiarowanie NMP, w sobotę Św. Cecylii dz.

W tym tygodniu będziemy modlić za zmarłych poleconych w wypominkach, Różaniec i Msza św. ogodzinie 16.30; poniedziałek - Kolonia Piotrawin, wtorek - Kępa Piotrawińska.
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
Uroczystość Poświęcenia Miejscowego Kościoła. Pamiętamy w modlitwach o fundatorach, budowniczych naszej świątyni, o ofiarodawcach, także o fundatorach Drogi Krzyżowej.
Spotkanie z młodzieżą
Zapraszamy młodzież z naszej parafi do plebani na spotkanie, które organizuje ksiądz Wojciech

PIĄTEK GODZINA 18.00

Wszystkich Świętych
W sobotę - 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. tylko w kościele w Piotrawinie o godzinie 9.30 i 12.00 po której odbędzie się procesja na cmentarz grzebalny i tam będziemy się modlić przy pięciu stacjach za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Będziemy także odmawiać różaniec za zmarłych.
W niedzielę 2 listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godzinie 9.30 i 12.00 w Piotrawinie, a po tej Mszy św. procesja wokół kościoła z modlitwami za zmarłych, także w tym dniu Msze św. w Kaplicach, na Zgodzie o godzinie 8.00, na Kępie Gosteckiej o godzinie 10.45.