Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Kwiecień

Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu -Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
II Niedziela Adwentu
4 grudnia 2011

Int. ogólna: Aby wszystkie ludy ziemi, poznając się wzajemnie i szanując, wzrastały w zgodzie i pokoju.
Int. misyjna: Aby dzieci i młodzież były zwiastunami Ewangelii i aby w swej godności były zawsze szanowane i chronione przed wszelką przeszkodą i wyzyskiem.
Nowy Rok liturgiczny Adwent
27 listopada 2011

Cały Kościół ma naśladować postawę radosnego czuwania i oczekiwania „na święta Narodzenia Zbawiciela, aby gdy przyjdzie, znalazł nas czuwających na modlitwie i pełnych wdzięczności, ze światłem wiary i miłości”. Tak jak uczyniły to roztropne panny. Zapalone lampy oznaczają czuwanie, ale także „dobre uczynki” Dążeniu na spotkanie z Panem towarzyszą liczne przeszkody, którymi są troski doczesne, złe skłonności, grzechy, znużenie, brak mądrości w ocenie dóbr doczesnych. Narodzonego mamy przyjąć z wielką miłością jak Maryja.
Jezusa Króla Wszechświata
20 listopada 2011

1. Podziękowanie mieszkańcom Kol. Piotrawin za posprzątanie kościoła: Jakubczyk Teresa, Marczuk Katarzyna, Ciosek Ewa, Łyjak Beata, Świder Krystyna, Osuch Ilona, Kwiatkowska Monika. Prosimy następujące osoby za tydzień Kol. Kamień:
Druhowie Strażacy
Zmiany
XXXIII Niedziela zw. - Strażackie zaduszki
13 listopada 2011

Zbiórka do puszki „ Dzień solidarności z prześladowanymi Kościołami „

1. Podziękowanie mieszkańcom Kol. Piotrawin za posprzątanie kościoła; Jarska Ewa, Mroczkowska Małgorzata, Ceglarski Bogusław, Kamińska Teresa i Sylwia. Prosimy następujące osoby za tydzień; Jakubczyk Teresa, Marczuk Katarzyna, Ciosek Ewa, Łyjak Beata, Świder Krystyna, Osuch Ilona, Kwiatkowska Monika.
XXXII Niedziela zwykła
6 listopada 2011

Intencja ogólna: Za wschodnie Kościoły katolickie, aby ich czcigodna tradycja znana była jako duchowe bogactwo, cenne dla całego Kościoła.
Intencja misyjna: Aby kontynent afrykański znalazł w Chrystusie siłę, by wejść na drogę pojednania i sprawiedliwości, wskazaną przez II Synod Biskupów poświęcony Afryce.