Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Maj

Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu -Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Narodzenie Pańskie
Dziękujemy za posprzątanie kościoła: Stępniak Grażyna, Nieróbca Andrzej, Kijak Agnieszka, Gawlik Mieczysława, Wolińska Grażyna, Piątek Teresa, Śpiewak Tomasz i Krzystof

Na przyszłą niedzielę w sobotę na godz. 9.00 prosimy z Kępy Piotrawińskiej; Bartosiak Adela, Bartosiak Agnieszka, Pawłowska Halina, Toczek Anna, Cybulak Lilla, Cybulak Beata, Nowomiejska Ewa, Szmit Aneta .
Boże Narodzenie 2011 - życzenia
Spowiedź adwentowa
Spowiedź adwentowa - chorych po operacjach - odwiedzimy w środę od godz. 10.00. Pozostałych odwiedzamy w pierwsze piątki (117 osób).
IV Niedziela adwentu-rekolekcje
18 grudnia 2011

1. Rekolekcje adwentowe. Nauki prowadzi ks. mgr Henryk Kozyra, proboszcz, kapelan strażaków i policjantów . W kościele 9.00, 15.00 i 16.00. Pół godziny przed Mszą spowiedź.

2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła; Głodzik Marta, Świerkosz Danuta, Świerkosz Małgorzata, Maryniowska Justyna, Jurak Barbara, Osiak Janina, Jaśkowska Mirosława, Flasiński Andrzej
Za tydzień z Kopaniny Kamieńskiej; Stępniak Grażyna, Tatiana Nieróbca, Kijak Agnieszka, Gawlik Mieczysława, Czajka Edyta, Czajka Jolanta, Wolińska Grażyna, Maruszczak Henryk, Piątek Teresa, Śpiewak Ewa.
III Niedziela Adwentu
11 grudnia 2011

1. Rekolekcje za tydzień . Nauki prowadzi ks. mgr Henryk Kozyra.

2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła; Samonek Krystyna, Witczak Barbara, Zyska Andrzej, Grzęda Karol, Wojciechowski Janusz, Lipa Jadwiga, Adamczyk Stanisława.

Za tydzień z Kopaniny Kamieńskiej; Głodzik Marta, Świerkosz Danuta, Świerkosz Małgorzata, Maryniowska Justyna, Jurak Barbara, Osiak Janina, Jaśkowska Mirosława, Flasiński Andrzej.
II Niedziela Adwentu
4 grudnia 2011

Int. ogólna: Aby wszystkie ludy ziemi, poznając się wzajemnie i szanując, wzrastały w zgodzie i pokoju.
Int. misyjna: Aby dzieci i młodzież były zwiastunami Ewangelii i aby w swej godności były zawsze szanowane i chronione przed wszelką przeszkodą i wyzyskiem.
Nowy Rok liturgiczny Adwent
27 listopada 2011

Cały Kościół ma naśladować postawę radosnego czuwania i oczekiwania „na święta Narodzenia Zbawiciela, aby gdy przyjdzie, znalazł nas czuwających na modlitwie i pełnych wdzięczności, ze światłem wiary i miłości”. Tak jak uczyniły to roztropne panny. Zapalone lampy oznaczają czuwanie, ale także „dobre uczynki” Dążeniu na spotkanie z Panem towarzyszą liczne przeszkody, którymi są troski doczesne, złe skłonności, grzechy, znużenie, brak mądrości w ocenie dóbr doczesnych. Narodzonego mamy przyjąć z wielką miłością jak Maryja.