Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Szopka 2008
Służba Liturgiczna
Szafarze
Cmentarz
Wspólnoty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Artykuły
Download
Forum
Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Autorzy Newsów
Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 49
Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesiąca
Zdjęcie miesciąca Marzec
Liczba ocen: 0
Średnia:
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu -Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony
XXX Niedziela zwykła, misyjna
23 października 2011


1. Pragniemy dziękować Opatrzności za tegoroczne urodzaje, owoce sadów, ogrodów. O coś słodkiego prosimy w tym roku mieszkańców Kol. Kaliszany i Piotrawina. Zaproszony jest zespół śpiewaczy z Domu Kultury.
XXIX Niedziela zwykła
16 października 2011


1. W najbliższą środę o godz. 13.00 narada koordynacyjna w Piotrawinie w sprawie remontu.

2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę Jaskot Helena, Jaskot Magdalena, Dyszczak Renata, Włodarczyk Małgorzata. Nie stawili się; Wiśniewski Zbigniew, Szymańska Alicja, Jaskot Helena, Wójtowicz Krystyna, Nader Stanisława.
Na przyszłą niedzielę sprzątanie kościoła na godz. 9.00 prosimy następujące osoby z Kaliszan Starych; Gazda Katarzyna, Roman Marianna, Ciostek Helena, Jakubowska Janina, Gawlak Joanna, Stola Wanda, Morgaś Żaneta, Jakubowska Danuta, Klocek Loretta, Ziemianek Piotr, Więcławska Barbara. Zbierzmy ofiarę na 3 chryzantemy.
XVIII Niedziela zwykła
9 października 2011


Zbiórka ofiar „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Kościołowi szkodzą nie jego przeciwnicy, ale „letni” chrześcijanie - stwierdził papież Benedykt XVI w przemówieniu do niemieckiej młodzieży podczas czuwania modlitewnego we Fryburgu. Jan Paweł II człowiek modlitwy. Wystarczy wziąć do ręki koronkę i dać się prowadzić medytacjom tajemnic życia Jezusa i Maryi. Cudowne jest to, że - pisze Jan Paweł II - w dziesiątki Różańca możemy „wprowadzać wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, o których się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim”.

Po sumie spotkanie z rodzicami w sprawie I Komunii św.
Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej
Komunikat Administratora Archidiecezji Lubelskiej ks. bpa Mieczysława Cisło
Biskup Stanisław Budzik. Fot. Wojciech Łączyński - fotoKAI

Drodzy Siostry i Bracia,
Ojciec Św. Benedykt XVI mianował nowym Metropolitą Lubelskim ks. bpa prof. dra hab. Stanisława Budzika, dotychczasowego Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski.
Spełniła się modlitwa wiernych naszej archidiecezji, zanoszona od wielu miesięcy, o nominację następcy Księdza Arcybiskupa Józefa Życińskiego. Oto przybywa biskup, który mocno jest związany ze swoim poprzednikiem, gdyż był kapłanem diecezji tarnowskiej, był rektorem seminarium tarnowskiego oraz rzecznikiem ówczesnego biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego, zanim przybył on do Lublina. Niezwykła to i symboliczna zbieżność faktów, że niegdyś biskup tarnowski w osobie księdza arcybiskupa Józefa Życińskiego przybył do Lublina i dzisiaj także przychodzi biskup Stanisław Budzik z Tarnowa do Lublina.
XXVII Niedziela zwykła
2 października 2011


1. Odpust z racji przeniesienia relikwii św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel. Na sumie ks. Abp Stanisław Wielgus udzieli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej grupie młodzieży. Możliwość nabycia homilii i przemówień „ Chrześcijaństwo zobowiązuje”. Chwała Panu Bogu, bez względu na wszystko garstka ludzi przeciwstawiła się machnie zła, zmagała się z nią, a nawet zwyciężyła. Chociaż w liczebności, skali i zasobach ludzie ci są nieporównywalnie słabsi, ale za to silniejsi duchem. I to jest najważniejsze. Po tylu latach nieustannej walki i przeciwstawiania się kłamstwom, podłości i niesprawiedliwości. Imperium Zła i więzienie narodów w runie i pójdzie w niepamięć, jak wszystkie imperia tyranii. Nie zdąży złamać ducha i woli, ich dążeniu do wolności i niepodległości, ich wiary we Wszechmogącego.
XXVI Niedziela zwykła
24 września 2011


1. Za tydzień odpust z racji przeniesienia relikwii św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel. Na sumie ks. Abp Stanisław Wielgus udzieli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej grupie młodzieży. Spowiedź dla kandydatów i świadków sobota godz. 11.00.
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Porządek Mszy Świętej w niedziele w:

PIOTRAWIN
8.00 i 12.00
Godzinki 7.40

ZGODA
9.30

KĘPA GOSTECKA
10.45
Droga krzyżowa w piątki
godz. 16.00
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail
Statystyki
statystyka