Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŝOWA
Małe fotografie
DuĹźe fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Szopka 2008
Służba Liturgiczna
Szafarze
Cmentarz
WspĂłlnoty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z krĂłlem
Męczeństwo
Los krĂłla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Artykuły
Download
Forum
Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Autorzy NewsĂłw
Katedra na Wawelu
Bazylika SzczepanĂłw
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 49
Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesiąca
Zdjęcie miesciąca Lipiec
Liczba ocen: 0
Średnia:
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśl

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XVIII Niedziela zwykła
1. Zapraszamy ministrantów w soboty na godz. 10.00. Dzień Papieski zbiórka do puszek na Fundusz "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

2. Papież Franciszek poświęci świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Z tej okazji w Watykanie przebywa figura Matki Bożej Różańcowej z kaplicy Objawień w sanktuarium maryjnym w Fatimie. Okazją jest Dzień Maryjny Roku Wiary, który obchodzony jest 12 i 13 października. Dzisiaj w 96 rocznicę objawień fatimskich, Ojciec Święty odmówi akt poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosiła o to w 1917 r. Matka Boża w Fatimie, a po raz pierwszy dokonał tego papież Pius XII w 1942 r.
XXVII Niedziela zwykła
Dramat, jaki przeżywa naród syryjski porusza serca. Okażmy solidarność składając ofiarę do puszki lub wysyłając SMS charytatywny z hasłem POMAGAM Syria, na numer 72052. Za tydzień Dzień Papieski

PAĹšDZIERNIK

Int. ogólna: Aby ci, dla których życie stało się tak wielkim ciężarem, że pragną jego końca, mogli odczuć bliskość Bożej miłości.

Int. misyjna: Aby obchody Światowego Dnia Misyjnego uświadomiły chrześcijanom, że są nie tylko adresatami, ale i głosicielami słowa Bożego.

1. Podziękowanie dla Metropolity Lubelskiego Stanisława Budzika, kapłanów, gości, wiernych za uroczystości z przed tygodnia. Nazywając św. Stanisława „patronem ładu moralnego” i świadkiem wiary, którą potwierdził męczeńską śmiercią”, dziękujemy za jego autentyzm, bycie człowiekiem i chrześcijaninem, biskupem i męczennikiem. Musimy z solidarnością i inteligencją stawić czoło wyzwaniu rozwijania naszego sanktuarium. Odwagi! By to słowo nakłoniło do działania.
Odpust z racji przeniesienia relikwi św Stanisława ze Skałk na
XXVI Niedziela zwykła 60 lat temu Ksiądz Prymas Stefan Kardynał Wyszyński z ambony kościoła św. Anny powiedział: „Oddajcie Cezarowi to, co należy do Cezara. Bogu to, co należy do Boga, ale kiedy Cezar siada na ołtarzu, my mówimy krótko - non possumus”. - Gdy będę w więzieniu, a powiedzą wam, że Prymas zdradził sprawy Boże – nie wierzcie. Gdyby mówili, że Prymas ma nieczyste ręce – nie wierzcie. Gdyby mówili, że Prymas stchórzył – nie wierzcie. Gdy będą mówili, że Prymas działa przeciwko narodowi i własnej Ojczyźnie – nie wierzcie. Ze względu na wielki szacunek do jego osoby, a przede wszystkim, ze względu na niecofające się przed niczym zmanipulowane ataki na Kościół, w którym przodują trzy stacje – jedna publiczna i dwie komercyjne. Trzeba powiedzieć – przywołując tak wielkiego człowieka – dość!

1. Suma z udziałem abp. Stanisława Budzika – metropolity lubelskiego. Podziękowanie ks. prof. Jerzy Misiurek, ks. dr Dionizy Pietrusiński, konserwatorzy Magdalena Gawłowska, Małgorzata Stankiewicz, Leonard Bartnik, Grzegorz Gołubiak, fotograf Piotr Maciuk. Redaktor wydania „Obrazy wotywne z Piotrawina” Renata Bartnik - nasza rodaczka. Słowa kard. Stefana Wyszyńskiego, który przed laty w Krakowie wołał: Nie bójcie się św. Stanisława. – Polska wyrosła na fundamencie wiary i świadectwa świętego. Od przeszło 900 lat czcimy tu św. Stanisława; chcemy za jego wstawiennictwem wpraszać łaski, aby osiągnąć najważniejszy cel życia: zbawienie wieczne.
– Zgodnie z kroniką klasztoru na Świętym Krzyżu, wiara chrześcijańska dotarła do tutejszych miejscowości w roku 1027, czyli już 30 lat po męczeńskiej śmierci św. Wojciecha.
– W Roku Wiary dziękujemy Bogu za świadectwo życia, wiary i miłości św. Stanisława, ale też zadajemy sobie pytanie o naszą wiarę w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego i Zbawiciela świata; o to, czy w naszym codziennym postępowaniu zauważalne są motywy wiary.
Nazywając św. Stanisława „patronem ładu moralnego” i świadkiem wiary, którą potwierdził męczeńską śmiercią”, dziękujemy za jego autentyzm, bycie człowiekiem i chrześcijaninem, biskupem i męczennikiem; za to, że jego życie i praca zrodziły przed tysiącem lat struktury administracyjne Kościoła w Polsce. Przesilenie społeczne. Kościół uniezależniał się od dziesięciny, łaski, czy nie łaski księcia, monarchy. Niezawisłość materialna, jest podstawą wszelkiej niezawisłości. – Św. Stanisław, obecny w relikwiach, przemawia do nas, napomina i zaprasza: nie wstydźcie się być sobą, nie wstydźcie się budować swojego człowieczeństwa na wartościach chrześcijańskich, bo tylko one stanowią trwały fundament bycia człowiekiem i ludzkości żyjącej w pokoju, solidarnie budującej dobro wspólne.
XXV Niedziela zwykła
„ Świat, w którym żyjemy, potrzebuje piękna, aby nie pogrążyć się w rozpaczy. Piękno podobnie jak prawda, budzi radość w ludzkich sercach i jest cennym owocem, który trwa mimo upływu czasu, tworzy więź miedzy pokoleniami i łączy je w jednomyślnym podziwie.”Gaudim et spes”

1. Za tydzień zaprośmy nasze rodziny, dzieci, krewnych - odpust z racji przeniesienia relikwii św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel. Sumę odprawi Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik.

W piątek przed odpustem droga krzyżowa po kalwarii piotrawińskiej o godz. 18.00 w intencji ubłagania pokoju na świecie.

Różaniec jest najpotężniejszą bronią, jaką możemy się bronić na polu walki - Siostra Łucja z Fatimy. W sobotę procesja różańcowa po Mszy o godz. 18.00. Podziękujmy Opatrzności za dary tego roku; ominęły nas przymrozki, nawałnice burz. Pomódlmy się o uświęcenie ludzkiej pracy - tej umysłowej i o błogosławieństwo dla pracy rolnika sadownika. Pięć stacji różańcowych wokół kościoła. Zapraszamy Koła Różańcowe. Pierwsza stacja Kol. i Stare Kaliszany druga Piotrawin, trzecia Zgoda i Kop. Kaliszańska, czwarta Łaziska i Janiszów, piąta Kępa Gostecka i Kępa Solecka. Zabierzmy lampiony, świece. Druhów strażaków prosimy w te dni o mundury galowe. Składajmy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności.
XXIV Niedziela zwykła
1. Na 29 września zaprośmy nasze rodziny, dzieci, krewnych - odpust z racji przeniesienia relikwii św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel. W piątek przed odpustem droga krzyżowa po kalwarii piotrawińskiej. W sobotę procesja różańcowa.
XXIII Niedziela zwykła
Przejmujące wołanie papieża Franciszka o pokój...

1. 12 września minie już 330 lat od chwili, gdy sprzymierzone wojska chrześcijańskiej Europy pod wodzą polskiego króla pokonały Turków pod Wiedniem. Obok chrztu Polski, grunwaldzkiego zwycięstwa należy do nich zapewne słynna wiedeńska wiktoria Jana III Sobieskiego.

2. W święto Narodzenia Matki Jezusa błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na spotkanie pielgrzymkowe w Piotrawinie.
XXII Niedziela zwykła
In. Ogólna: Aby ludzie naszych czasów, często pogrążeni w zgiełku, odkryli na nowo wartość ciszy i potrafili słuchać głosu Boga i braci.

Intencja misyjna: Aby chrześcijanie, którzy cierpią prześladowania w licznych regionach świata, mogli być dzięki swojemu świadectwu prorokami miłości Chrystusa.
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Muzeum
Nasza Droga KrzyĹźowa

Droga KrzyĹźowa
Nasza Droga KrzyĹźowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Msze Św. w niedzielę
Porządek Mszy Świętej w niedziele w:

PIOTRAWIN
8.00 i 12.00
Godzinki 7.40

ZGODA
9.30

KĘPA GOSTECKA
10.45
Droga krzyżowa w piątki
godz. 16.00
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail
Statystyki
statystyka