Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Listopad

IV Niedziela Adwentu
1. Ostatnia niedziela adwentu „Naszej drogi do Boga” jest szczytem oczekiwania na przyjście Jezusa. Powinna być także owocem podjętych przez nas działań. Drogi, którymi podążamy w życiu, muszą prowadzić do określonego miejsca i Osoby. Pytanie: „Czy zbudujesz mi dom na mieszkanie?” kieruje Pan do proroka Natana, ale nie tylko do niego. Adresatami jesteśmy i my, współcześnie żyjący.
III Niedziela Adwentu
III "Niedziela radości"- szaty liturgiczne koloru różowego, mające oznaczać radość z przyjścia Chrystusa i daru odkupienia

1. Zapraszamy na Rekolekcje jutro w poniedziałek i wtorek dzień spowiedzi. Prowadzi ks. dr Franciszek Kliza. W kościele 9.30, 15.00 dzieci i 16.30.
Rekolekcje
REKOLEKCJE – Adwent
W PARAFII św. Tomasza Ap. i św. Stanisława BM
W Piotrawinie
16-17. XII. 2013 r.

poniedziałek 16. XII. 2013 r.

godz. 9.30 - Msza św. w kościele
godz. 11.00 - Kępa
godz. 15.00 - dla dzieci
godz. 16.30 - w kościele
godz. 18.00 - Zgoda
II Niedziela Adwentu
„Zaprawdę powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie”. Jezus jakby zawiesza się na chwilę i przerywa dyskusję z faryzeuszami, oddaje się obserwacji chwili, zatrzymując wzrok na przypadkowych ludziach składających swoje datki na świątynię. Spojrzenie zatrzymuje na ubogiej wdowie, kobiecie która pewnie była w trudnej sytuacji materialnej, ale ofiarowała wszystko co posiadała, nie z tego co jej zbywało lub aby zaznaczyć swój wielkoduszny gest hojności. Jezus dokonuje egzegezy gestu skromnej kobiety, jej pokornego serca, te dwie monety wpadające do skarbony są wyrazem hojności wnętrza, człowiek jak kocha to rozdaje siebie dla innych. Sama biedna, nie pogardziła zapowiedzianą przez Boga zapłatą niebiańską i dlatego też nie zapomniał o niej Ten, który wszystkim rządzi, co więcej Sędzia świata wyprzedził swój wzrok i tę, którą miał uwieńczyć na sądzie, przepowiedział już w Ew
I Niedziela adwentu
Kolekta na Seminarium. Oprawa muzyczna na sumie – śpiew dzieci z Poniatowej z Domu Kultury. Zapraszamy na Mszę roratnią w sobotę na godz. 7.00. Mszy tej nie wolno celebrować w niedziele i uroczystości.
Chrystusa króla Wszechświata
W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata dobiegnie końca ogłoszony przez Benedykta XVI Rok Wiary. Matka Kościół przez swoich pasterzy uczy nas jak żyć w zgodzie z Bogiem, jak wypełniać codzienne obowiązki, jak się modlić. Człowiekowi z trudem przychodzi przyznanie się do słabości. Do prawdy, potępienia zła, poprawy i zadośćuczynienia. Wymaga tego Dobra Nowina. Żyjemy w kulturze przyzwalania na wszystko, odchodzenia od wartości chrześcijańskich. Niestety dzieje się to na całym świecie. To główna przyczyna ataku na prezbiterów. Polskojęzyczne media chętnie wykorzystują taktykę kuli śnieżnej.
XXXIII Niedziela zwykła
1. Podziękowanie wszystkim, którzy brali udział w modlitwie wypominkowej Kościoła.

2. Podziękowanie za sprzątanie kościoła: byli proszeni. Prosimy na sobotę na godz. 9.00: Rękas Jolanta, Włodarczyk Nina, Przepiórka Stanisław, Mroczkowska Katarzyna, Rosołowska Barbara, Grzebińska Ewa.

Bezimiennie na kościół 500 zł. Bóg zapłać.

3. Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość.