Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Kwiecień

XIX Niedziela Zwykła
1. Gości prosimy o wpisywanie się na wykaz osób odwiedzających naszą zabytkową świątynię. Lista znajduje się w przedsionku kościoła.

2. W tym tygodniu przypada wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego 14.08 w środę. Dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

3. W czwatrek uroczystość Wniebowzięcia NMP jedno z największych świąt maryjnych. Porządek Mszy św, niedzielny:
  • w kościele 8.00 i 12.00,

• w kaplicach: Zgoda 9.30, Kępa 10.45.

• Obrzęd błogosławieństwa zbóż, ziół i owoców. Także rocznica "Cudu nad Wisłą". Matce Bożej dziękujemy za dar wolności Ojczyzny.
    XVIII Niedziela zwykła
    SIERPIEŃ

Int. ogólna: Aby rodzice i wychowawcy pomagali nowym pokoleniom wzrastać mając prawe sumienie i zgodnie z nim żyjąc.

Int. misyjna: Aby Kościoły partykularne kontynentu afrykańskiego, wierne przesłaniu ewangelicznemu, przyczyniły się do budowania pokoju i sprawiedliwości.
    XVII niedziela zwykła
    Papież Franciszek od dawna wychodził z założenia, że duchowni muszą wyjść naprzeciw ludziom, którzy odeszli od Kościoła. I to w znaczeniu dosłownym - wyjść na ulice i spotykać się z ludźmi. Kościół nie może się zamykać, bo stanie się "paranoiczny, autystyczny". Sam także chodził: po ulicach, po domach.

1. Droga św. Jakuba, nazywana często także po hiszpańsku Camino de Santiago. W katedrze tej, według przekonań pielgrzymów, znajduje się ciało św. Jakuba Większego Apostoła. Nie ma jednej trasy pielgrzymki, a uczestnicy mogą dotrzeć do celu jednym z wielu szlaków. Droga oznaczona jest muszlą św. Jakuba, która jest także symbolem pielgrzymów, i żółtymi strzałkami. Istniejąca od ponad tysiąca lat Droga św. Jakuba jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych, obok szlaków do Rzymu i Jerozolimy. Charakter religijny. W wiekach średnich pielgrzymowano dla umocnienia wiary, odbycia pokuty, spełnienia ślubowania, z prośbą o uzdrowienie lub w celach dziękczynnych.

W parku w Kamieniu 5 sierpnia o godz. 12.00 będziemy przyjmować 5 grup pielgrzymkowych. O przygotowanie posiłku proszę mieszkańców Kamienia.
    XVI Niedziela zwykła
    1. W sobotnie popołudnie papież Franciszek wszedł do bazyliki ku zaskoczeniu wiernych i turystów. Zwracając się do obecnych poprosił ich, by towarzyszyli mu w podróży na spotkanie z młodymi świata "modlitwą, ufnością i w pokucie".

2. Jubileuszowa 35 Pielgrzymka Lubelska na Jasną Górę pod hasłem "Z wiarą przez życie." Koszt uczestnictwa 75 zł. Również i w tym roku będzie można wesprzeć Fundusz Idę z Tobą. Pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy, poniesie intencję ofiarodawcy. W parku w Kamieniu 5 sierpnia będziemy przyjmować 5 grup pielgrzymkowych. O przygotowanie posiłku proszę mieszkańców Kamienia. Prosimy o wykoszenie placu na odpoczynek pielgrzymki.
    XV Niedziela zwykła
    1. Polacy w kraju i zagranicą oddają hołd naszym rodakom zamordowanym w ludobójstwie na Wołyniu w 1943 r.

2. Jubileuszowa 35. Pielgrzymka Lubelska na Jasną Górę pod hasłem "Z wiarą przez życie". Koszt uczestnictwa 75 zł. Jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak ze względów finansowych. Również i w tym roku będzie można wesprzeć Fundusz Idę z Tobą. Pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy, poniesie intencję ofiarodawcy. W parku w Kamieniu 5 sierpnia będziemy przyjmować 5 grup pielgrzymkowych. O przygotowanie posiłku proszę mieszkańców Kamienia. W najbliższych dniach proszę o wykoszenie placu na odpoczynek pielgrzymki.
    XIV Niedziela zwykła
    1. Komisja kardynałów i biskupów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zaaprobowała w głosowaniu cud wybrany do kanonizacji Jana Pawła II.

2. W tym roku w sierpniu wyruszy na Jasną Górę 35 Pielgrzymka Lubelska pod hasłem "Z wiarą przez życie." Serdecznie zapraszam do licznego udziału w jubileuszowym wędrowaniu do Domu Matki. Będziemy się modlić w tym roku o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne w związku ze zbliżającym się jubileuszem 300-lecia naszego Seminarium Duchownego. Radość i trud wędrowania łączy się z okazją do przeżycia wspólnoty Kościoła w drodze oraz do modlitwy i ofiary w wielu osobistych i wspólnych intencjach. Zapisy na pielgrzymkę zaczynają się parafiach od dzisiaj. Również i w tym roku będzie można wesprzeć Fundusz Idę z Tobą oraz włączyć się w duchowe pielgrzymowanie - ważne dla tych, którzy z różnych względów nie mogą wyruszyć na pątniczy szlak.
    XIII Niedziela zwykła
    Duchowieństwo administrujące obiektami sztuki i kultury niech pamięta, że zarządza własnością nie swoją, ale najwyższymi wartościami Bożymi i narodowymi, których całości i nienaruszalności winno strzec z największą troską i odpowiedzialnością przed Bogiem i Narodem (Normy postępowania w sprawach sztuki kościelnej- Konf. Ep. Polski 25.01.1973 r.)
    Kościół niemal od początku był mecenasem sztuki, która wyrażała treści religijne. Sztuka romańska, gotyk, barok, klasycyzm, eklektyzm, secesja, czy funkcjonalizm. Te style cudownie zachowane od klęsk żywiołowych i wojen stanowi bezcenny skarb człowieka. Tak jak w dawnych czasach tak i teraz Kościół jest mecenasem szeroko pojętej sztuki i architektury, która dla potomnych będzie znakiem minionego czasu.
    Dlatego z bólem podaję, że w noc świętojańską dokonano dewastacji zabytku dzwonnicy w Piotrawinie. Specjalna grupa policjantów prowadzi śledztwo. Ktokolwiek ma informacje dotyczące tego zdarzenia proszony jest o kontakt z KPP w Opolu Lub.