Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Grudzien

IV Niedziela Wielkanocy

1. Dni kwartalne modlitw o powołania do służby w kościele.

2. Pielgrzymka młodzieży dekanatów nadwiślańskich w sobotę 4 maja. Zapraszamy. 11.30 - koncert. Godz. 12.00 Eucharystia.

3. „Dzień strażaka” rozpocznie się Mszą świętą w strażnicy OSP Trzciniec l, 4 maja o godz. 13.00.

4. Zachęcamy do odwiedzania obiektów dziedzictwa kulturowego objętych wsparciem nazwa platformy - www.zabytki-powisla.pl.
III Niedziela Wielkanocy
III Niedziela Wielkanocy psałterz III tyg.

1. Biskup Zawitkowski mówił; kto winien jest śmierci prezydenta? - Mgła, wąwóz, piloci, brzoza? Myśmy ich zabili. Zabiliśmy ich słowami, kłamstwem, chamstwem, słowami, szyderstwem. Zaklejaliście sobie usta krzyżem i tak fałszywie płakaliście - mówił do zgromadzonych.
też, że dla osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej "skończyły się rządy, kadencje i orientacje". - Nie ma dyskusji o aborcji, lesbijkach, gejach. Dla nich spełniła się nadzieja. Zaczęło się niebo, a piekło zaczęło się tu. Zostało nam jeszcze trochę Polski. Zostało niewiele. Wysprzedaliście wszystko. Polska wymiera - przekonywał.
Niedziela Miłosierdzia
7 kwietnia Niedziela Biała Miłosierdzia Bożego Puszka Caritas

1. Jutro uroczystość Zwiastowania - porządek świąteczny 9.30 i 17.00.

2. Pierwsze zabiegi o ustanowienie kultu Miłosierdzia Bożego w Kościele katolickim podjął ks. Michał Sopoćko, spowiednik i powiernik św. Faustyny Kowalskiej, propagując go od 1937 roku w wileńskich kościołach. Podczas kanonizacji św. Faustyny w 2000 roku Jan Paweł II ogłosił II Niedzielę wielkanocną jako Święto Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła. Uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu papież dokonał 17 sierpnia 2002 roku w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (mianowicie sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) jeżeli nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym.
Wielkanoc
31 marca
Świętujmy w ciągu tygodnia Niedzielę Zmartwychwstania. Zmartwychwstałem i Jestem z Tobą mówi Jezus. Przedziwna jest moja wiedza. Przyprowadźcie parafianie swoich gości, pokażcie chlubę naszych stron Powiśla, bo mamy się czym poszczycić. Gotycki kościół z 1437 r. kaplica 1400 r. Odzyskują dawny blask, aby tu serca piękniały, stawały się mądrzejsze. Budowa nowego mostu w Kamieniu inwestycja pokazuje, że na Lubelszczyźnie można coś zrobić. Bez wątpienia wpłynie ona na rozwój gospodarczy i turystyczny naszego regionu. Ognisko Światła i Miłości buduje nowy ośrodek rekolekcyjny. Grupa producentów Fruvitaland Rolnicy chcą chronić pracę własnych rąk i tę Ojczystą ziemię.
Niedziela Palmowa
24 marca - Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej chlebki Caritas - Święte Triduum Paschalne

1. Msza Wieczerzy Pańskiej godz. 17.00 - Komunia św. pod dwiema postaciami. Według katolickiej wiary przyjmuje się całego Chrystusa i prawdziwy Sakrament także pod jedną tylko postacią: dlatego ci, którzy przyjmują tylko jedną postać, nie są pozbawieni, gdy idzie o owoce Komunii, żadnej łaski koniecznej do zbawienia. (nr 241)
V Niedziela W. Postu
17 marca - V Niedziela Wielkiego Postu. Zwyczaj zasłaniania Krzyżów.

1. Pierwsze słowa Ojca świętego Franciszka to prośba i wezwanie do modlitwy. Pokój i dobro program biedaczyny z Asyżu. Prawdziwym skarbem Kościoła nie są drogie kamienie, ozdoby i pieniądze, lecz ludzie ubodzy, potrzebujący ludzkiego ciepła, zrozumienia, pomocnej dłoni. Ludzie szukający znaków wiary, pielgrzymi w drodze. Rozpoczyna się zaskakujący świat i Kościół pontyfikat.
IV Niedziela Postu - różowa
10 marca - IV Niedziela Wielkiego Postu

Różowa Ofiary na Seminarium
1. Dziękujemy za udział w rekolekcjach.

2. W dniu dzisiejszym dla TV polskiej będzie kontynuacja programu przedstawiającego nasze sanktuarium.