Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Szopka 2008
Służba Liturgiczna
Szafarze
Cmentarz
Wspólnoty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Artykuły
Download
Forum
Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Autorzy Newsów
Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 49
Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesiąca
Zdjęcie miesciąca Maj
Liczba ocen: 0
Średnia:
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśl

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XXIII Niedziela zwykła
Przejmujące wołanie papieża Franciszka o pokój...

1. 12 września minie już 330 lat od chwili, gdy sprzymierzone wojska chrześcijańskiej Europy pod wodzą polskiego króla pokonały Turków pod Wiedniem. Obok chrztu Polski, grunwaldzkiego zwycięstwa należy do nich zapewne słynna wiedeńska wiktoria Jana III Sobieskiego.

2. W święto Narodzenia Matki Jezusa błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na spotkanie pielgrzymkowe w Piotrawinie.
XXII Niedziela zwykła
In. Ogólna: Aby ludzie naszych czasów, często pogrążeni w zgiełku, odkryli na nowo wartość ciszy i potrafili słuchać głosu Boga i braci.

Intencja misyjna: Aby chrześcijanie, którzy cierpią prześladowania w licznych regionach świata, mogli być dzięki swojemu świadectwu prorokami miłości Chrystusa.
XXI Niedziela zwykła
1. Jutro Matki Bożej Częstochowskiej. W kościele o godz. 9.30 i 17.00. Zapraszamy 8 września na spotkanie pielgrzymkowe w Piotrawinie niedziela godz. 16.00. Po Mszy radosne śpiewanie przy grillu. Tych, którzy pielgrzymowali w tym roku, jaki również tych, którzy zamierzają wybrać się na pieszą pielgrzymkę w przyszłości.

2. Przygotowywany jest montaż profesjonalnych, podświetlanych gablot na rzemiosło artystyczne, sakralne z naszego kościoła. Szukamy sponsora na pokrycie części kosztów druku albumu o obrazach wotywnych z Piotrawina. Szacowany koszt druku 2 tyś sztuk to kwota 37 tyś zł. Myślę, że na kolędę każda rodzina z naszej Parafii otrzyma album. Można będzie go również zakupić.
XX Niedziela zwykła
1. W odpust 29 września z racji przeniesienia relikwii św. Stanisława ze Skałki na Wawel sumę odpustową celebrował będzie Metropolita Lubelski ks. Abp prof. dr hab. Stanisław Budzik. Po Mszy dokona otwarcia wystawy obrazów wotywnych i rzemiosła sakralnego. Niezwykłe wota w podziękowaniu za liczne uzdrowienia za wstawiennictwem św. Stanisława B.M.

2. W przyszłym roku nie ma Komunii dzieci klas II. Dzieci będą przyjmowały Jezusa Eucharystycznego w klasie III. Sakrament bierzmowania będzie udzielany w naszej Parafii w ostatnią niedzielę września 2014 r.
XIX Niedziela Zwykła
1. Gości prosimy o wpisywanie się na wykaz osób odwiedzających naszą zabytkową świątynię. Lista znajduje się w przedsionku kościoła.

2. W tym tygodniu przypada wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego 14.08 w środę. Dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

3. W czwatrek uroczystość Wniebowzięcia NMP jedno z największych świąt maryjnych. Porządek Mszy św, niedzielny:
 • w kościele 8.00 i 12.00,

 • w kaplicach: Zgoda 9.30, Kępa 10.45.

 • Obrzęd błogosławieństwa zbóż, ziół i owoców. Także rocznica "Cudu nad Wisłą". Matce Bożej dziękujemy za dar wolności Ojczyzny.
  XVIII Niedziela zwykła
  SIERPIEŃ


  Int. ogólna: Aby rodzice i wychowawcy pomagali nowym pokoleniom wzrastać mając prawe sumienie i zgodnie z nim żyjąc.

  Int. misyjna: Aby Kościoły partykularne kontynentu afrykańskiego, wierne przesłaniu ewangelicznemu, przyczyniły się do budowania pokoju i sprawiedliwości.
  XVII niedziela zwykła
  Papież Franciszek od dawna wychodził z założenia, że duchowni muszą wyjść naprzeciw ludziom, którzy odeszli od Kościoła. I to w znaczeniu dosłownym - wyjść na ulice i spotykać się z ludźmi. Kościół nie może się zamykać, bo stanie się "paranoiczny, autystyczny". Sam także chodził: po ulicach, po domach.

  1. Droga św. Jakuba, nazywana często także po hiszpańsku Camino de Santiago. W katedrze tej, według przekonań pielgrzymów, znajduje się ciało św. Jakuba Większego Apostoła. Nie ma jednej trasy pielgrzymki, a uczestnicy mogą dotrzeć do celu jednym z wielu szlaków. Droga oznaczona jest muszlą św. Jakuba, która jest także symbolem pielgrzymów, i żółtymi strzałkami. Istniejąca od ponad tysiąca lat Droga św. Jakuba jest jednym z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych, obok szlaków do Rzymu i Jerozolimy. Charakter religijny. W wiekach średnich pielgrzymowano dla umocnienia wiary, odbycia pokuty, spełnienia ślubowania, z prośbą o uzdrowienie lub w celach dziękczynnych.

  W parku w Kamieniu 5 sierpnia o godz. 12.00 będziemy przyjmować 5 grup pielgrzymkowych. O przygotowanie posiłku proszę mieszkańców Kamienia.
  św. Tomasz Ap.
  Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

  Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
  Muzeum
  Nasza Droga Krzyżowa

  Droga Krzyżowa
  Nasza Droga Krzyżowa

  Kaplica-grobowiec Piotra

  Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
  Herb Gminy
  Logowanie
  Nazwa użytkownika

  Hasło  Nie możesz się zalogować?
  Poproś o nowe hasło
  Msze Św. w niedzielę
  Porządek Mszy Świętej w niedziele w:

  PIOTRAWIN
  8.00 i 12.00
  Godzinki 7.40

  ZGODA
  9.30

  KĘPA GOSTECKA
  10.45
  Droga krzyżowa w piątki
  godz. 16.00
  Administracja strony
  Marek Jakoniuk
  Proszę o rzeczowe uwagi
  e - mail
  Statystyki
  statystyka