Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Luty

I Niedziela W. Postu
Wielkopostne Dzieło Pomocy - jałmużna wielkopostna.

1. Droga krzyżowa w piątki godz. 16.30.
Alumn Krzysztof Dzierżak w środę otrzyma święcenia akolitatu;
• niesienie krzyża i świec w procesji wejścia;
• podawanie ksiąg, w szczególności mszału;
• pomoc w przyjmowaniu darów (gdy jest procesja z darami) lub podaje je kapłanowi z kredensji;
• przygotowanie ołtarza (umieszczenie na nim korporału, puryfikaterza, palki, kielicha oraz mszału; gdy brak diakona – podanie celebransowi pateny z chlebem);
• asystowanie kapłanowi podczas okadzenia darów, krzyża i ołtarza (gdy nie asystują kapłanowi diakoni);
• okadzanie kapłana i wiernych (gdy brak diakona);
• rozdzielanie Komunii Świętej;
• puryfikowanie i porządkowanie naczyń liturgicznych po rozdzieleniu Komunii, albo też po zakończeniu mszy. Adoracja Najświętszego Sakramentu w parafii;
• przygotowanie uroczystości liturgicznych w parafii;
• posługa wobec chorych;
• pomoc potrzebującym;
• organizowanie wolontariatu.
VIII Niedziela zwykła
Naród polski nie wyklął „Żołnierzy Wyklętych”. Nie wyklęło ich niepodległe państwo polskie. Wojnę z nimi, a potem z pamięcią o nich, prowadziły władze ZSRS i PRL.

Int ogólna: Aby we wszystkich kulturach były szanowane prawa i godność kobiet.

Int. misyjna: Aby liczni młodzi ludzie odpowiedzieli na wezwanie Pana do poświęcenia życia i głoszenia Ewangelii.
VII Niedziela zwykła
Taca na Seminarium

Znane mi są liczne cierpienia i niesprawiedliwości, jakich doświadczyliście. Te fakty były i nadal są przedmiotem mojej wielkiej troski. Wiem także i o zmaganiach Ukraińskiej Cerkwi Katolickiej w ciągu stuleci o zachowanie wierności Ewangelii i jedności z następcą św. Piotra. Nie mogę zapomnieć niezliczonych ukraińskich, w większości bezimiennych męczenników w przeszłości i w czasach współczesnych, którzy woleli oddać swe życie, niż wyrzec się wiary. Pragnę również wspomnieć o tych wartościach, które przechowaliście jako Wasze duchowe dziedzictwo: słowiański język liturgii, muzykę cerkiewną oraz liczne formy pobożności, które rozwijały się na przestrzeni stuleci i nadal pozostają pokarmem Waszego życia.
JANA PAWŁA II NA UKRAINE 23-27 czerwca 2001
Dzisiaj chcą być wolni od dyktatury, chcą być wolni od polityków, którzy myślą tylko o sobie, którzy są gotowi strzelać, bić ludzi i ich ranić tylko po to, by ocalić swoje pieniądze, swoje domy i bogactwa.
VI Niedziela zwykła
Za tydzień taca na Seminarium

1. Msza św. w naszym sanktuarium w piątek o godz. 12.00 o błogosławieństwo dla polskiego rolnika - sadownika. Na otwarcie Centrum logistycznego w Piotrawinie.

2. Tak bardzo wszystkim Polakom potrzebny jest sukces i zwycięstwo nie tylko w sportach zimowych. Gratulujemy złotych medali. Mistrz świata i najlepszy polski skoczek narciarski na zimowych igrzyskach olimpijskich w Soczi wystartował w kasku ze znakiem lotniczej szachownicy. - Wierzę, że symbol polskiego lotnictwa wojskowego będzie dla mnie szczęśliwy – powiedział Kamil Stoch.
V niedziela zwykła
Ofiary do puszki na Fundusz wschodni.

1. XXII Światowy Dzień Chorego. Tak właśnie jest: obok, więcej, wewnątrz naszego cierpienia jest cierpienie Jezusa, który razem z nami niesie jego ciężar i wyjawia jego sens. Kiedy Syn Boży wstąpił na krzyż, położył kres samotności cierpienia i rozjaśnił jego mrok. Stajemy zatem w obliczu tajemnicy miłości Boga do nas, która napełnia nas nadzieją i odwagą: nadzieją, ponieważ w Bożym zamyśle miłości również noc boleści otwiera się na światło paschalne; i odwagą, by stawić czoło wszelkim przeciwnościom razem z Nim, w zjednoczeniu z Nim.
Wycieczka do Sandomierza

Link do galerii zdjęć
Ofiarowanie Pańskie
IV Niedziela zwykła Spotkanie Pańskie z ludem. M. Bożej Gromnicznej. Spowiedź w I-y piątek o godz. 15.30.

1. Jezus Chrystus jest Światłem, które "oświeca" ludzi i prowadzi ku życiu wiecznemu; jest spełnieniem nadziei na przyjaźń z Bogiem, jakie nosi w sobie pogrążona w grzechu ludzkość. Jest to dlatego święto radosne, Procesja z płonącymi świecami na początku liturgii jest znakiem nowego kroczenia przez życie w jedności z Jezusem i blaskach Jego ewangelii. Po powrocie do domu dawniej wypalano płomieniem gromnicy krzyż na belce sufitu. Zapalenia gromnicy i wkładanie jej w ręce umierającego oznacza, że na wzór „roztropnych panien” wychodzi on z płonącą lampą na spotkanie swego Oblubieńca.