Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Wrzesień

Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu -Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
III Niedziela W. Postu
11 marca 2012

Dzisiaj na sumie modlimy się za tych, którzy zginęli w katastrofie pod Szczekocinami, polecamy ich miłosierdziu Bożemu. Także za ich rodziny, przesyłając im słowa serdecznego współczucia.

1. Rekolekcje rozpoczną się w najbliższy piątek 16 marca. Prowadzi ks. kan., proboszcz mgr Waldemar Taracha. Porządek w kościele; 9.30, 15.00 dla dzieci, 16.00 droga krzyżowa, 17.00 dla dorosłych. W W. Piątek dawnym zwyczajem z udziałem strażaków. Spowiedź w sobotę.
II Niedziela W.Postu
4 marca 2012

II Niedziela W. Postu. Do puszki na misje

Int. ogólna: Aby był właściwie doceniony na całym świecie wkład kobiet w rozwój społeczeństwa.
Int. misyjna: Aby Duch Święty dał wytrwałość tym, którzy- zwłaszcza w Azji- są dyskryminowani, prześladowani i zabijani ze względu na imię Chrystusa.
I Niedziela W. Postu
26 lutego 2012

1. Nasze postanowienia na W. Post, które są lekarstwem na nałogi i uwolnienie od kary składamy u stóp krzyża. Dzień modlitwy o ducha pokuty. Jutro - jerycho w kościele od godz. 12.00 do 16.00.

2. Droga krzyżowa godz. 16.30.
VII Niedziela zwykła
19 lutego 2012

1. Środa popielcowa. W kościele 9.30 i 17.00. Post ścisły ilościowy i jakościowy. Nasze postanowienia na W. Post, które są lekarstwem na nałogi i uwolnienie od kary. Od 22-26 kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
VI Niedziela zwykła
12 lutego 2012

1. Zwróćmy uwagę, aby nie zaczadzić siebie i rodziny. Drożne przewody kominowe i wentylacyjne. Na tym nie oszczędzajmy. Odwiedźmy starszą osobę, która może jest w potrzebie w tak silne mrozy.

2. Taca na ogrzewanie kościoła z ubiegłej niedzieli 983 zł. Dzisiaj taca na Seminarium.

3. Podziękowanie za posprzątanie kościoła; Skorek Danuta, Ozimek Agnieszka, Frączek Elżbieta, Frączek Agnieszka, Tomala Danuta, Rękas Aneta
Na najbliższą sobotę prosimy z Kamienia: Piolichowska Halina, Ozimek Maria, Głazowska Agnieszka, Lasek Elżbieta, Stola Anna, Rudzka Danuta, Mroczkowska Grażyna, Skórska Anna.
V Niedziela zwykła
Int. ogólna: Aby wszyscy ludzie mieli pełny dostęp do wody i do zasobów potrzebnych do życia codziennego.

Int. misyjna: Aby Pan wspierał wysiłki pracowników służby zdrowia w najuboższych regionach, którzy służą chorym i osobom starszym.
IV Niedziela zwykła
W czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 9.30 i 16.00 Kępa 10.45, Zgoda 14.00. O godz. 9.00 godzinki ku czci Matki Bożej. Kolekta w tym dniu na Zakony kontemplacyjne.

1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek od godz. 9.00 objazd chorych i starszych wiekiem parafian.