Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Styczeń

IX Niedziela zwykła
CZERWIEC

Intencja ogólna: Aby przeważała wśród ludów kultura dialogu, słuchania i wzajemnego poszanowania.
Intencja misyjna: Aby tam, gdzie wpływ sekularyzacji jest silniejszy, wspólnoty chrześcijańskie potrafiły skutecznie prowadzić nową ewangelizację.
Dzień Matki

Trójcy Przenajświętszej. Dzień Matki
Matka – słowo jedyne, najdroższe. Natura jej wyposażona w mądrość serca i roztropność. Dzięki tym darom, jeśli nawet doznaje przykrości, odpowiada życzliwością, kiedy zostaje dotknięta w godności, oddaje szacunkiem i poważaniem. Jest słońcem rodziny przez swą naturalną i pogodną szczerość, szlachetną prostotę, chrześcijańską prawość i właściwą troską o ciało i ubiór oraz skromnymi i uprzejmymi obyczajami życia. Delikatność uczuć, pogodny wyraz twarzy, milczenie, uśmiech bez złośliwości, nadają jej wdzięk powabnego, ale prostego kwiatu, który rozchyla płatki, aby przyjąć i odbić ciepło słońca. Zanosząc dzisiaj modlitwę za Matki niech każdy ma głębokie uczucie i obraz miłości i wdzięczności.
Zesłanie Ducha Świętego
Dzień Pięćdziesiątnicy. Jutro Matki Kościoła w kościele 9.30 i 18.00.
I-a Komunia św. dzieci klas drugich. Dziękuję Rodzicom, nauczycielom, prowadzącemu grupę ks. Tomaszowi, organiście, kościelnemu. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu kościoła. Rodzicom za ofiarę 1 tyś zł na kościół.

1. Odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej jutro o godz. 12.00 w Kępie Gosteckiej.

Zachęcamy do odwiedzania obiektów dziedzictwa kulturowego objętych wsparciem nazwa platformy - www.zabytki-powisla.pl. Na stronie parafialnej proboszcz z serialu „Plebania” na wycieczce w Piotrawinie.
Wniebowstąpienie Pańskie
1. Za tydzień I-a Komunia św. w Piotrawinie. Odpust ku czci Matki Bożej fatimskiej 20 maja o godz. 12.00 w Kępie Gosteckiej.

2. Obrazy wotywne związane z piotrawińskim kultem po przeprowadzonej konserwacji zostały przekazane w nowym układzie ekspozycyjnym. Przygotowywany jest katalog. Trwają tłumaczenia z j. łacińskiego odnośnie treści przedstawień. Uroczyste otwarcie pełnej wystawy zabytków ruchomych z sesją naukową 29 września br. Już dzisiaj zapraszamy.
Bardzo dziękujemy wiernym, kapłanom, przedstawicielom służb konserwatorskich, druhom strażakom z Kamienia, biorącym udział w procesji. Przeżyliśmy wzruszający śpiew dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świeciechowie. Dziękuję Rodzicom, Dyrekcji, nauczycielom, prowadzącym zespół.
Obrazki wotywne w nowej odsłonie

VI Niedziela Wielkanocna
Za tydzień spotkanie po sumie z rodzicami dzieci klas III.

MAJ Intencja ogólna: Aby odpowiedzialni za wymiar sprawiedliwości kierowali się zawsze uczciwością i prawym sumieniem.
Int. misyjna: Aby Seminaria zwłaszcza Kościołów misyjnych formowały pasterzy według serca Chrystusa, całkowicie oddanych głoszeniu Ewangelii.

1. W środę doroczny odpust ku czci św. Stanisława BM. Niezwykłe obrazy wotywne związane a piotrawińskim kultem po przeprowadzonej konserwacji będą przekazane w nowym układzie ekspozycyjnym.
Sumę celebruje Ks. Prałat Andrzej Krupa Ekonom diecezji Drohiczyńskiej. Kazanie ekonom naszej Archidiecezji ks. dr Tadeusz Pajurek.
Zapraszamy już na godz. 11.15. Wysłuchamy referatu pani Renaty Bartnik kuratora wystawy z Zamku Lubelskiego.

Wcześniej przygotujmy procesję na św. Stanisława. Będą robione zdjęcia. Prosimy o udział w strojach regionalnych. Z Kol. Kaliszany druhny w mundurach strażackich.