Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Szopka 2008
Służba Liturgiczna
Szafarze
Cmentarz
Wspólnoty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Artykuły
Download
Forum
Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Autorzy Newsów
Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 49
Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesiąca
Zdjęcie miesciąca Grudzien
Liczba ocen: 0
Średnia:
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśl

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
IV Niedziela Wielkanocy
IV Niedziela Wielkanocy


1. Dni kwartalne modlitw o powołania do służby w kościele.

2. Pielgrzymka młodzieży dekanatów nadwiślańskich w sobotę 4 maja. Zapraszamy. 11.30 - koncert. Godz. 12.00 Eucharystia.

3. „Dzień strażaka” rozpocznie się Mszą świętą w strażnicy OSP Trzciniec l, 4 maja o godz. 13.00.

4. Zachęcamy do odwiedzania obiektów dziedzictwa kulturowego objętych wsparciem nazwa platformy - www.zabytki-powisla.pl.
III Niedziela Wielkanocy
III Niedziela Wielkanocy psałterz III tyg.

1. Biskup Zawitkowski mówił; kto winien jest śmierci prezydenta? - Mgła, wąwóz, piloci, brzoza? Myśmy ich zabili. Zabiliśmy ich słowami, kłamstwem, chamstwem, słowami, szyderstwem. Zaklejaliście sobie usta krzyżem i tak fałszywie płakaliście - mówił do zgromadzonych.
też, że dla osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej "skończyły się rządy, kadencje i orientacje". - Nie ma dyskusji o aborcji, lesbijkach, gejach. Dla nich spełniła się nadzieja. Zaczęło się niebo, a piekło zaczęło się tu. Zostało nam jeszcze trochę Polski. Zostało niewiele. Wysprzedaliście wszystko. Polska wymiera - przekonywał.
Niedziela Miłosierdzia
7 kwietnia Niedziela Biała Miłosierdzia Bożego Puszka Caritas

1. Jutro uroczystość Zwiastowania - porządek świąteczny 9.30 i 17.00.

2. Pierwsze zabiegi o ustanowienie kultu Miłosierdzia Bożego w Kościele katolickim podjął ks. Michał Sopoćko, spowiednik i powiernik św. Faustyny Kowalskiej, propagując go od 1937 roku w wileńskich kościołach. Podczas kanonizacji św. Faustyny w 2000 roku Jan Paweł II ogłosił II Niedzielę wielkanocną jako Święto Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła. Uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu papież dokonał 17 sierpnia 2002 roku w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (mianowicie sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego) udziela się w granicach Polski wiernemu, który z duszą całkowicie wolną od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. Wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) jeżeli nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym.
Wielkanoc
31 marca
Świętujmy w ciągu tygodnia Niedzielę Zmartwychwstania. Zmartwychwstałem i Jestem z Tobą mówi Jezus. Przedziwna jest moja wiedza. Przyprowadźcie parafianie swoich gości, pokażcie chlubę naszych stron Powiśla, bo mamy się czym poszczycić. Gotycki kościół z 1437 r. kaplica 1400 r. Odzyskują dawny blask, aby tu serca piękniały, stawały się mądrzejsze. Budowa nowego mostu w Kamieniu inwestycja pokazuje, że na Lubelszczyźnie można coś zrobić. Bez wątpienia wpłynie ona na rozwój gospodarczy i turystyczny naszego regionu. Ognisko Światła i Miłości buduje nowy ośrodek rekolekcyjny. Grupa producentów Fruvitaland Rolnicy chcą chronić pracę własnych rąk i tę Ojczystą ziemię.
Niedziela Palmowa
24 marca - Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej chlebki Caritas - Święte Triduum Paschalne

1. Msza Wieczerzy Pańskiej godz. 17.00 - Komunia św. pod dwiema postaciami. Według katolickiej wiary przyjmuje się całego Chrystusa i prawdziwy Sakrament także pod jedną tylko postacią: dlatego ci, którzy przyjmują tylko jedną postać, nie są pozbawieni, gdy idzie o owoce Komunii, żadnej łaski koniecznej do zbawienia. (nr 241)
V Niedziela W. Postu
17 marca - V Niedziela Wielkiego Postu. Zwyczaj zasłaniania Krzyżów.

1. Pierwsze słowa Ojca świętego Franciszka to prośba i wezwanie do modlitwy. Pokój i dobro program biedaczyny z Asyżu. Prawdziwym skarbem Kościoła nie są drogie kamienie, ozdoby i pieniądze, lecz ludzie ubodzy, potrzebujący ludzkiego ciepła, zrozumienia, pomocnej dłoni. Ludzie szukający znaków wiary, pielgrzymi w drodze. Rozpoczyna się zaskakujący świat i Kościół pontyfikat.
IV Niedziela Postu - różowa
10 marca - IV Niedziela Wielkiego Postu

Różowa Ofiary na Seminarium
1. Dziękujemy za udział w rekolekcjach.

2. W dniu dzisiejszym dla TV polskiej będzie kontynuacja programu przedstawiającego nasze sanktuarium.
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Msze Św. w niedzielę
Porządek Mszy Świętej w niedziele w:

PIOTRAWIN
8.00 i 12.00
Godzinki 7.40

ZGODA
9.30

KĘPA GOSTECKA
10.45
Droga krzyżowa w piątki
godz. 16.00
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail
Statystyki
statystyka