Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Szopka 2008
Służba Liturgiczna
Szafarze
Cmentarz
Wspólnoty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Artykuły
Download
Forum
Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Autorzy Newsów
Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 49
Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesiąca
Zdjęcie miesciąca Marzec
Liczba ocen: 0
Średnia:
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśl

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XV Niedziela zwykła
1. Polacy w kraju i zagranicą oddają hołd naszym rodakom zamordowanym w ludobójstwie na Wołyniu w 1943 r.

2. Jubileuszowa 35. Pielgrzymka Lubelska na Jasną Górę pod hasłem "Z wiarą przez życie". Koszt uczestnictwa 75 zł. Jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak ze względów finansowych. Również i w tym roku będzie można wesprzeć Fundusz Idę z Tobą. Pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy, poniesie intencję ofiarodawcy. W parku w Kamieniu 5 sierpnia będziemy przyjmować 5 grup pielgrzymkowych. O przygotowanie posiłku proszę mieszkańców Kamienia. W najbliższych dniach proszę o wykoszenie placu na odpoczynek pielgrzymki.
XIV Niedziela zwykła
1. Komisja kardynałów i biskupów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zaaprobowała w głosowaniu cud wybrany do kanonizacji Jana Pawła II.

2. W tym roku w sierpniu wyruszy na Jasną Górę 35 Pielgrzymka Lubelska pod hasłem "Z wiarą przez życie." Serdecznie zapraszam do licznego udziału w jubileuszowym wędrowaniu do Domu Matki. Będziemy się modlić w tym roku o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne w związku ze zbliżającym się jubileuszem 300-lecia naszego Seminarium Duchownego. Radość i trud wędrowania łączy się z okazją do przeżycia wspólnoty Kościoła w drodze oraz do modlitwy i ofiary w wielu osobistych i wspólnych intencjach. Zapisy na pielgrzymkę zaczynają się parafiach od dzisiaj. Również i w tym roku będzie można wesprzeć Fundusz Idę z Tobą oraz włączyć się w duchowe pielgrzymowanie - ważne dla tych, którzy z różnych względów nie mogą wyruszyć na pątniczy szlak.
XIII Niedziela zwykła
Duchowieństwo administrujące obiektami sztuki i kultury niech pamięta, że zarządza własnością nie swoją, ale najwyższymi wartościami Bożymi i narodowymi, których całości i nienaruszalności winno strzec z największą troską i odpowiedzialnością przed Bogiem i Narodem (Normy postępowania w sprawach sztuki kościelnej- Konf. Ep. Polski 25.01.1973 r.)
Kościół niemal od początku był mecenasem sztuki, która wyrażała treści religijne. Sztuka romańska, gotyk, barok, klasycyzm, eklektyzm, secesja, czy funkcjonalizm. Te style cudownie zachowane od klęsk żywiołowych i wojen stanowi bezcenny skarb człowieka. Tak jak w dawnych czasach tak i teraz Kościół jest mecenasem szeroko pojętej sztuki i architektury, która dla potomnych będzie znakiem minionego czasu.
Dlatego z bólem podaję, że w noc świętojańską dokonano dewastacji zabytku dzwonnicy w Piotrawinie. Specjalna grupa policjantów prowadzi śledztwo. Ktokolwiek ma informacje dotyczące tego zdarzenia proszony jest o kontakt z KPP w Opolu Lub.
XII niedziela zwykła
Cieszy nas liczniejszy ruch pielgrzymkowy i odwiedzin i osób prywatnych. Te okoliczności nasuwają potrzebę szczegółowego opracowania zabytków powstałych pod wpływem kultu św. Stanisława. Grupa naukowców pod kierunkiem prof. historii sztuki Jadwigi Kuczyńskiej z KUL prowadzi badania. Trwają prace związane z tłumaczeniem z łaciny i opisem obrazów i wydaniem albumu. W konserwacji jest rama i obraz „Zabójstwo św. Stanisława” z naszej świątyni. Dużo osób chciałoby nabyć pamiątkę z Piotrawina. Może ktoś z parafian zainwestowałby w mosiężne, czy gipsowe figurki ze św. Stanisławem i wskrzeszonym Piotrowinem. Zamierzenia są ciekawe. Proszę o modlitwę i współpracę.

1. Planowany jest wspólnie z miłośnikami ziemi Solca i Piotrawina koncert muzyki klasycznej artyści z Niemiec w naszym kościele 28 lipca o godz. 16.00.
Odpust ku czci Św. Stanisława


Zapraszamy do galerii zdjęć
XI Niedziela zwykła
XI Niedziela zwykła taca na Seminarium


1. Planowany jest wspólnie z miłośnikami ziemi Solca i Piotrawina koncert muzyki klasycznej artyści z Niemiec w naszym kościele 28 lipca o godz. 16.00.
X niedziela zwykła
1. Diecezjalna pielgrzymka nauczycieli 1 i 2 lipca na Jasną Górę. Wyjazd z Opola Lub.
Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu: "Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla..."

Piotrawin jest na szlaku perełką.

Link do strony
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Msze Św. w niedzielę
Porządek Mszy Świętej w niedziele w:

PIOTRAWIN
8.00 i 12.00
Godzinki 7.40

ZGODA
9.30

KĘPA GOSTECKA
10.45
Droga krzyżowa w piątki
godz. 16.00
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail
Statystyki
statystyka