Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Wrzesień

Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu -Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
I Niedziela W. Postu
17 lutego - I Niedziela W. Postu

1. W Roku Wiary niech Męka Pańska, Gorzkie Żale, pieśni pokutne, katechezy z Radia Maryja o tak wielkiej głębi zastąpią nam płytką rozrywkę płynącą z internetu i telewizji. Wytrwajmy w naszych postanowieniach wyrywania się ze złych przyzwyczajeń.

2. Zachęcamy do udziału w turnieju tenisa stołowego w czasie ferii zimowych - odbędzie się za tydzień o godz. 14.00. Regulamin na stronie parafialnej parafiapiotrawin.eu.
V niedziela zwykła
10 lutego

Niech ten ołtarz będzie dla nas znakiem Chrystusa, z którego boku wypłynęły Krew i Woda, źródło sakramentów Kościoła. Niech będzie stołem świątecznym dla wszystkich, których Chrystus zaprasza na ucztę: niech tutaj składają swoje troski i ciężary, a otrzymają nową moc ducha na dalszą drogę życia.
IV Niedziela zwykła
3 lutego

Int. ogólna: Aby rodziny migrantów, zwłaszcza matki były wspierane i otaczane opieką w trudnościach.
Int. misyjna: Aby ludność obszarów objętych wojnami i konfliktami mogła zacząć budować pokojową przyszłość.
I Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego

III Niedziela zwykła
27 stycznia

Tłumy ludzi przybyły do kościoła sióstr wizytek przy Krakowskim Przedmieściu, gdzie od rana wystawiono trumnę z ciałem zmarłego prymasa seniora kardynała Józefa Glempa. Przed kościołem - mimo siarczystego mrozu - oczekuje wiele osób, by oddać ostatni hołd.
"Z żalem przyjąłem wiadomość o śmierci kardynała Józefa Glempa, emerytowanego arcybiskupa gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski. Jednoczę się z duchowieństwem i wiernymi Kościoła w Polsce w modlitwie dziękczynienia za życie i pasterski trud tego zasłużonego Sługi Ewangelii".
Był apostołem jedności, a nie rozłamu, zgody, a nie konfrontacji, wspólnego budowania pomyślnej przyszłości w oparciu o przeszłe, podniosłe i bolesne doświadczenia Kościoła i Narodu" - zaznaczył papież.
Wyraził przekonanie, że kontynuując dzieło kardynała Stefana Wyszyńskiego, w stałej łączności i duchowej więzi z papieżem Janem Pawłem II, "z wielką rozwagą podchodził do rozwiązywania wielu spraw i problemów w życiu politycznym, społecznym i religijnym Polaków".
"W ostatnim etapie życia był doświadczony cierpieniem, które znosił z pogodą ducha" – przypomniał Benedykt XVI.
II Niedziela zwykła
20 stycznia

Zarażeniu katarem główną rolę odgrywają ręce - to za ich pośrednictwem najczęściej przenoszone są wirusy. Gdy ktoś zakatarzony kicha lub wyciera nos, przenosi zakażoną wydzielinę na swoje dłonie.
Godna polecenia jest nie tylko herbata z cytryną lub z sokiem z malin, lecz także mleko z miodem, napar z kwiatu lipy. Płyny te należy pić w dużych ilościach, gdyż zawierają naturalne substancje lecznicze oraz witaminy. Uważaj, aby nie "zaziębić" grypy.
Jasełka uczniów SP w Kamieniu