Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Marzec

Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu -Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
XXX Niedziela zwykła, misyjna
23 października 2011

1. Pragniemy dziękować Opatrzności za tegoroczne urodzaje, owoce sadów, ogrodów. O coś słodkiego prosimy w tym roku mieszkańców Kol. Kaliszany i Piotrawina. Zaproszony jest zespół śpiewaczy z Domu Kultury.
XXIX Niedziela zwykła
16 października 2011

1. W najbliższą środę o godz. 13.00 narada koordynacyjna w Piotrawinie w sprawie remontu.

2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę Jaskot Helena, Jaskot Magdalena, Dyszczak Renata, Włodarczyk Małgorzata. Nie stawili się; Wiśniewski Zbigniew, Szymańska Alicja, Jaskot Helena, Wójtowicz Krystyna, Nader Stanisława.
Na przyszłą niedzielę sprzątanie kościoła na godz. 9.00 prosimy następujące osoby z Kaliszan Starych; Gazda Katarzyna, Roman Marianna, Ciostek Helena, Jakubowska Janina, Gawlak Joanna, Stola Wanda, Morgaś Żaneta, Jakubowska Danuta, Klocek Loretta, Ziemianek Piotr, Więcławska Barbara. Zbierzmy ofiarę na 3 chryzantemy.
XVIII Niedziela zwykła
9 października 2011

Zbiórka ofiar „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Kościołowi szkodzą nie jego przeciwnicy, ale „letni” chrześcijanie - stwierdził papież Benedykt XVI w przemówieniu do niemieckiej młodzieży podczas czuwania modlitewnego we Fryburgu. Jan Paweł II człowiek modlitwy. Wystarczy wziąć do ręki koronkę i dać się prowadzić medytacjom tajemnic życia Jezusa i Maryi. Cudowne jest to, że - pisze Jan Paweł II - w dziesiątki Różańca możemy „wprowadzać wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny narodu, Kościoła, ludzkości. Sprawy osobiste, sprawy naszych bliźnich, zwłaszcza tych, o których się troszczymy. W ten sposób ta prosta modlitwa różańcowa pulsuje niejako życiem ludzkim”.

Po sumie spotkanie z rodzicami w sprawie I Komunii św.
Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej
Komunikat Administratora Archidiecezji Lubelskiej ks. bpa Mieczysława Cisło
Biskup Stanisław Budzik. Fot. Wojciech Łączyński - fotoKAI

Drodzy Siostry i Bracia,
Ojciec Św. Benedykt XVI mianował nowym Metropolitą Lubelskim ks. bpa prof. dra hab. Stanisława Budzika, dotychczasowego Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski.
Spełniła się modlitwa wiernych naszej archidiecezji, zanoszona od wielu miesięcy, o nominację następcy Księdza Arcybiskupa Józefa Życińskiego. Oto przybywa biskup, który mocno jest związany ze swoim poprzednikiem, gdyż był kapłanem diecezji tarnowskiej, był rektorem seminarium tarnowskiego oraz rzecznikiem ówczesnego biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego, zanim przybył on do Lublina. Niezwykła to i symboliczna zbieżność faktów, że niegdyś biskup tarnowski w osobie księdza arcybiskupa Józefa Życińskiego przybył do Lublina i dzisiaj także przychodzi biskup Stanisław Budzik z Tarnowa do Lublina.
XXVII Niedziela zwykła
2 października 2011

1. Odpust z racji przeniesienia relikwii św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel. Na sumie ks. Abp Stanisław Wielgus udzieli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej grupie młodzieży. Możliwość nabycia homilii i przemówień „ Chrześcijaństwo zobowiązuje”. Chwała Panu Bogu, bez względu na wszystko garstka ludzi przeciwstawiła się machnie zła, zmagała się z nią, a nawet zwyciężyła. Chociaż w liczebności, skali i zasobach ludzie ci są nieporównywalnie słabsi, ale za to silniejsi duchem. I to jest najważniejsze. Po tylu latach nieustannej walki i przeciwstawiania się kłamstwom, podłości i niesprawiedliwości. Imperium Zła i więzienie narodów w runie i pójdzie w niepamięć, jak wszystkie imperia tyranii. Nie zdąży złamać ducha i woli, ich dążeniu do wolności i niepodległości, ich wiary we Wszechmogącego.
XXVI Niedziela zwykła
24 września 2011

1. Za tydzień odpust z racji przeniesienia relikwii św. Stanisława BM ze Skałki na Wawel. Na sumie ks. Abp Stanisław Wielgus udzieli sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej grupie młodzieży. Spowiedź dla kandydatów i świadków sobota godz. 11.00.