Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Marzec

XV Niedziela zwykła
1. Polacy w kraju i zagranicą oddają hołd naszym rodakom zamordowanym w ludobójstwie na Wołyniu w 1943 r.

2. Jubileuszowa 35. Pielgrzymka Lubelska na Jasną Górę pod hasłem "Z wiarą przez życie". Koszt uczestnictwa 75 zł. Jest wiele osób, które nie mogą wybrać się na pątniczy szlak ze względów finansowych. Również i w tym roku będzie można wesprzeć Fundusz Idę z Tobą. Pielgrzym, który będzie korzystał z takiej pomocy, poniesie intencję ofiarodawcy. W parku w Kamieniu 5 sierpnia będziemy przyjmować 5 grup pielgrzymkowych. O przygotowanie posiłku proszę mieszkańców Kamienia. W najbliższych dniach proszę o wykoszenie placu na odpoczynek pielgrzymki.
XIV Niedziela zwykła
1. Komisja kardynałów i biskupów z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zaaprobowała w głosowaniu cud wybrany do kanonizacji Jana Pawła II.

2. W tym roku w sierpniu wyruszy na Jasną Górę 35 Pielgrzymka Lubelska pod hasłem "Z wiarą przez życie." Serdecznie zapraszam do licznego udziału w jubileuszowym wędrowaniu do Domu Matki. Będziemy się modlić w tym roku o liczne i dobre powołania kapłańskie i zakonne w związku ze zbliżającym się jubileuszem 300-lecia naszego Seminarium Duchownego. Radość i trud wędrowania łączy się z okazją do przeżycia wspólnoty Kościoła w drodze oraz do modlitwy i ofiary w wielu osobistych i wspólnych intencjach. Zapisy na pielgrzymkę zaczynają się parafiach od dzisiaj. Również i w tym roku będzie można wesprzeć Fundusz Idę z Tobą oraz włączyć się w duchowe pielgrzymowanie - ważne dla tych, którzy z różnych względów nie mogą wyruszyć na pątniczy szlak.
XIII Niedziela zwykła
Duchowieństwo administrujące obiektami sztuki i kultury niech pamięta, że zarządza własnością nie swoją, ale najwyższymi wartościami Bożymi i narodowymi, których całości i nienaruszalności winno strzec z największą troską i odpowiedzialnością przed Bogiem i Narodem (Normy postępowania w sprawach sztuki kościelnej- Konf. Ep. Polski 25.01.1973 r.)
Kościół niemal od początku był mecenasem sztuki, która wyrażała treści religijne. Sztuka romańska, gotyk, barok, klasycyzm, eklektyzm, secesja, czy funkcjonalizm. Te style cudownie zachowane od klęsk żywiołowych i wojen stanowi bezcenny skarb człowieka. Tak jak w dawnych czasach tak i teraz Kościół jest mecenasem szeroko pojętej sztuki i architektury, która dla potomnych będzie znakiem minionego czasu.
Dlatego z bólem podaję, że w noc świętojańską dokonano dewastacji zabytku dzwonnicy w Piotrawinie. Specjalna grupa policjantów prowadzi śledztwo. Ktokolwiek ma informacje dotyczące tego zdarzenia proszony jest o kontakt z KPP w Opolu Lub.
XII niedziela zwykła
Cieszy nas liczniejszy ruch pielgrzymkowy i odwiedzin i osób prywatnych. Te okoliczności nasuwają potrzebę szczegółowego opracowania zabytków powstałych pod wpływem kultu św. Stanisława. Grupa naukowców pod kierunkiem prof. historii sztuki Jadwigi Kuczyńskiej z KUL prowadzi badania. Trwają prace związane z tłumaczeniem z łaciny i opisem obrazów i wydaniem albumu. W konserwacji jest rama i obraz „Zabójstwo św. Stanisława” z naszej świątyni. Dużo osób chciałoby nabyć pamiątkę z Piotrawina. Może ktoś z parafian zainwestowałby w mosiężne, czy gipsowe figurki ze św. Stanisławem i wskrzeszonym Piotrowinem. Zamierzenia są ciekawe. Proszę o modlitwę i współpracę.

1. Planowany jest wspólnie z miłośnikami ziemi Solca i Piotrawina koncert muzyki klasycznej artyści z Niemiec w naszym kościele 28 lipca o godz. 16.00.
Odpust ku czci Św. Stanisława

XI Niedziela zwykła
XI Niedziela zwykła taca na Seminarium

X niedziela zwykła
1. Diecezjalna pielgrzymka nauczycieli 1 i 2 lipca na Jasną Górę. Wyjazd z Opola Lub.

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu: "Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla..."