Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Wrzesień

XXXI Niedziela zwykła
Ofiary na budownictwo sakralne.
LISTOPAD
Int. ogólna: Aby kapłani, którzy przeżywają trudności doznali pociechy w cierpieniach, wsparcia w wątpliwościach i utwierdzenia w wierności.
In. Misyjna: Aby kościoły w Ameryce Łacińskiej wysyłały misjonarzy do innych Kościołów jako owoc misji kontynentalnych.
Emisja filmu o Piotrawinie w TVP HISTORIA
XX Niedziela rocznica poświęcenia kościoła
Nasz parafianin alumn Krzysztof Dzierżak otrzyma strój duchowny -sutannę. Obłóczyny dzisiaj o godz. 16.00 w Sandomierzu

1. Dzisiaj podziękowanie za owocobranie. Chleb o smaku jabłek. Coraz więcej osób robi domowe przetwory, piecze chleb. Cenimy własną kuchnię. Doceniamy smak i witaminy. Za szarlotkę dziękujemy rodzinom z Kaliszany Kolonia i Starych Kaliszan, zespołowi „Powiśle”.
Konkurs "Mój najpiękniejszy różaniec"

XIX Niedziela zwykła - misyjna
Tydzień misyjny. Ofiary na „Papieskie Dzieła Rozkrzewiania Misji”

1. Kościół na świecie z radością przyjmuje decyzję o kanonizacji błogosławionych papieży Jana XXIII i Jana Pawła II 27 kwietnia 2014 r. w Rzymie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Papież Franciszek poświęcił świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Maryja jest jednym z cudów Pana. Stworzenie pokorne i słabe tak, jak my, a jednak wybranym, by „była Matką Boga, Matką swego Stworzyciela”. Pan Bóg nas zaskakuje. Rodzi się w ubóstwie, w słabości, w pokorze i daje nam swoją miłość, która nas uzdrawia, zbawia i daje siłę. Żąda jedynie zaufania i przyjęcia jego Słowa, objawienia.
XVIII Niedziela zwykła
1. Zapraszamy ministrantów w soboty na godz. 10.00. Dzień Papieski zbiórka do puszek na Fundusz "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

2. Papież Franciszek poświęci świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Z tej okazji w Watykanie przebywa figura Matki Bożej Różańcowej z kaplicy Objawień w sanktuarium maryjnym w Fatimie. Okazją jest Dzień Maryjny Roku Wiary, który obchodzony jest 12 i 13 października. Dzisiaj w 96 rocznicę objawień fatimskich, Ojciec Święty odmówi akt poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosiła o to w 1917 r. Matka Boża w Fatimie, a po raz pierwszy dokonał tego papież Pius XII w 1942 r.
XXVII Niedziela zwykła
Dramat, jaki przeżywa naród syryjski porusza serca. Okażmy solidarność składając ofiarę do puszki lub wysyłając SMS charytatywny z hasłem POMAGAM Syria, na numer 72052. Za tydzień Dzień Papieski

PAŹDZIERNIK

Int. ogólna: Aby ci, dla których życie stało się tak wielkim ciężarem, że pragną jego końca, mogli odczuć bliskość Bożej miłości.

Int. misyjna: Aby obchody Światowego Dnia Misyjnego uświadomiły chrześcijanom, że są nie tylko adresatami, ale i głosicielami słowa Bożego.

1. Podziękowanie dla Metropolity Lubelskiego Stanisława Budzika, kapłanów, gości, wiernych za uroczystości z przed tygodnia. Nazywając św. Stanisława „patronem ładu moralnego” i świadkiem wiary, którą potwierdził męczeńską śmiercią”, dziękujemy za jego autentyzm, bycie człowiekiem i chrześcijaninem, biskupem i męczennikiem. Musimy z solidarnością i inteligencją stawić czoło wyzwaniu rozwijania naszego sanktuarium. Odwagi! By to słowo nakłoniło do działania.