Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Sierpień

Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu -Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
III Niedziela zwykła
27 stycznia

Tłumy ludzi przybyły do kościoła sióstr wizytek przy Krakowskim Przedmieściu, gdzie od rana wystawiono trumnę z ciałem zmarłego prymasa seniora kardynała Józefa Glempa. Przed kościołem - mimo siarczystego mrozu - oczekuje wiele osób, by oddać ostatni hołd.
"Z żalem przyjąłem wiadomość o śmierci kardynała Józefa Glempa, emerytowanego arcybiskupa gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski. Jednoczę się z duchowieństwem i wiernymi Kościoła w Polsce w modlitwie dziękczynienia za życie i pasterski trud tego zasłużonego Sługi Ewangelii".
Był apostołem jedności, a nie rozłamu, zgody, a nie konfrontacji, wspólnego budowania pomyślnej przyszłości w oparciu o przeszłe, podniosłe i bolesne doświadczenia Kościoła i Narodu" - zaznaczył papież.
Wyraził przekonanie, że kontynuując dzieło kardynała Stefana Wyszyńskiego, w stałej łączności i duchowej więzi z papieżem Janem Pawłem II, "z wielką rozwagą podchodził do rozwiązywania wielu spraw i problemów w życiu politycznym, społecznym i religijnym Polaków".
"W ostatnim etapie życia był doświadczony cierpieniem, które znosił z pogodą ducha" – przypomniał Benedykt XVI.
II Niedziela zwykła
20 stycznia

Zarażeniu katarem główną rolę odgrywają ręce - to za ich pośrednictwem najczęściej przenoszone są wirusy. Gdy ktoś zakatarzony kicha lub wyciera nos, przenosi zakażoną wydzielinę na swoje dłonie.
Godna polecenia jest nie tylko herbata z cytryną lub z sokiem z malin, lecz także mleko z miodem, napar z kwiatu lipy. Płyny te należy pić w dużych ilościach, gdyż zawierają naturalne substancje lecznicze oraz witaminy. Uważaj, aby nie "zaziębić" grypy.
Jasełka uczniów SP w Kamieniu

Chrzest chrystusa
13 stycznia

Święto Chrztu Pańskiego z jednej strony objawia nam Jezusa jako umiłowanego Syna Bożego, posłanego przez Ojca w mocy Ducha Świętego dla zbawienia człowieka, z drugiej zaś strony kieruje uwagę na rzeczywistość naszego chrztu. W tym sakramencie bowiem doświadczamy mocy zbawczej Chrystusa, która wyzwala z niewoli grzechów. Zostajemy także napełnieni Duchem Świętym i w ten sposób każdy z nas staje się umiłowanym dzieckiem Bożym. Kościół obchodzi w ten sposób święto narodzin milionów swoich dzieci, którym dała nowe, Boże życie woda chrztu świętego.
Zespół "Powiśle"

Objawienie Pańskie
6 stycznia

Objawienie Pańskie - Trzech Króli. Ma swoją symbolikę: jest pokłonem zarówno części świata pogan, jak i ludzi z różnych warstw społecznych oraz narodowych w ogóle (stąd dużo późniejsze przedstawienie Mędrców (Magów), jako trzech osób, z których jedna jest czarna, druga młoda, a trzecia stara, przed Bogiem Wcielonym. Wśród takiej rodziny ludzkiej narodził się Chrystus ze swą zbawczą misją, a ona w swych przedstawicielach przybyła z różnych stron, aby złożyć mu hołd. Dlatego w tradycji chrześcijańskiej jeden z magów jest czarnoskóry (od XIV w.). Uniwersalność zbawienia, ponad wszelkimi podziałami, zaakcentowana jest poprzez samą nazwę święta i jego wysoką rangę w Kościele powszechnym.
Niedziela Św. Rodziny
30 grudnia

1. Zbliża się Nowy Rok. Pamiętajmy o noworocznych postanowieniach. To szansa duchowego postępu i większej troski o zdrowie.

2. Wizyta duszpasterska od godz. 9.00 31-go poniedziałek - Łaziska.
2 stycznia 2013 r. Wojciechów
5 stycznia - Janiszów

Podziękowanie za łaski mijającego roku w kościele o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, krótkie sprawozdanie i Eucharystia.