Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
XIII Niedziela Zwykła - 26.06.2022
1. W liturgii Kościoła: wtorek: Św. Ireneusza; środa: Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. w kościele o godz. 8 i 18, w kaplicach 9.30 i 10.45. KANCELARIA NIECZYNNA. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na Stolicę Apostolską; piątek – pierwszy miesiąca: od rana Komunia św. dla chorych, spowiedź o godz. 17.30; Sobota: pierwsza miesiąca – Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17, Msza św. wynagradzająca za grzechy świata o godz. 17.30.

2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty: P. Joannie Nowak i Państwu Agnieszce i Wojciechowi Pióro. W sobotę na godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła: P. Beatę Dajos, P. Wandę Gogół, P. Anitę Gogół, P. Danuta Pakuła, P. Leszka Łach.

3. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Mateusz Kuzioła kaw. z par. Wrzelowiec i Agata Szymańska panna z par. tut.; Adam Materek kaw. z par. Opole Lubelskie i Agnieszka Szast panna z par. tut.

4. W okresie wakacji (lipiec – sierpień) kancelaria parafialna będzie czynna w dniach: wtorek, czwartek i piątek w godz. 16 - 17. Pilne sprawy należy ustalać telefonicznie.

5. 29 czerwca o godz. 8 Msza św. zbiorowa z racji Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Intencje można zgłaszać w zakrystii i kancelarii.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Dobra Rodzina, Zdecydowany głos Kościoła; W Gościu Niedzielnym: Z dala od Bożego Ciała, Polski punkt widzenia.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy +Emilię Strachacką z Janiszowa. Rocznice śmierci: Genowefa Lasek, Wanda Biernacka, Agnieszka Frączek, Stefania Gozdur, Cecylia Cieślak, Monika Świrkosz, Anna Czaja, Władysław Turczyn, Andrzej Wójtowicz, Stanisław Dobosz, Jan Bardzel, Leszek Wilk, Stanisław Wrzochol, Zofia Dul, Stanisław Ciostek, Henryk Kutyna, Henryk Fota, Edward Mordel, Bronisława Mordel. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30