Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
Uroczystość Najświętszej Trójcy - 12.06.2022
1. W liturgii Kościoła: poniedziałek – Św. Antoniego z Padwy i jest to 13. dzień miesiąca – zapraszamy na Mszę św. przez wstawiennictwo MB Fatimskiej o godz. 18 (po Mszy św. procesja różańcowa) – można zgłaszać intencje; wtorek – bł. Michała Kozala; czwartek: Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – Msze św. o godz. 8 i 9.30 (procesja); piątek – Św. Brata Alberta;

2. Spowiedź dla dzieci z klas IV i próba we wtorek o godz. 18.30. Msza św. w rocznicę Pierwszej Komunii Św. – W uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca o godz. 9.30.

3. Msza św. na cmentarzu: w niedzielę 26 czerwca o godz. 12.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Jolancie i Karolinie Tomala, P. Robertowi Kupis, P. Waldemarowi Pakuła, P. Beacie i Fabianowi Maj, P. Anecie i Mariuszowi Mroczek, P. Urszuli Filipek. W przyszłą sobotę o godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła z Janiszowa: P. Anna Wnuk, P. Iwona Kosik, P. Agnieszka Rosły, P. Teresa Wójtowicz, P. Aneta Czyż, P. Barbara Dębicka, P. Agnieszka Jakubczyk, P. Elżbieta Chylińska.

5. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Olga Mroczkowska panna z par. tut. i Jakub Ślepaczuk kaw. ze Świdnika.

6. Prosimy Druhów Strażaków z Głodna o pomoc przy procesji w Dniu Bożego Ciała. Dziewczynki Komunijne – sypanie kwiatków podczas procesji.

7. Nowożeńcom Agacie i Patrykowi życzymy Bożego Błogosławieństwa i dziękujemy za kwiaty do kościoła.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: U Pana Boga na służbie; Pasterz na trudne czasy; W Gościu Niedzielnym: Zagubiony Bóg; Chrześcijaństwo zobowiązuje.

9. Rocznice śmierci: Henryk Podsiadły, Marianna Pająk, Władysław Czerwonka, Czesław Sowiński, Julia Frączek, Marian Stępniak, Grzegorz Woś, Józef Jakubowski, Ewa Cybula, Adam Lasota, Paweł Skrzyński, Sławomir Ostrowski, Ryszard Majak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30