Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
P A R A F I A
Historia
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Kult

STRONA GŁÓWNA

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 05.06.2022
1. Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. tak jak w każdą niedzielę 8,12 (w kaplicach 9.30; 10.45). – kancelaria nieczynna; środa: Św. Jadwigi Królowej; czwartek: Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; sobota: Św. Barnaby Apostoła; niedziela: Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne.

3. Msza św. w rocznicę Pierwszej Komunii Św. dla uczniów kl. IV – W uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca o godz. 9.30.

4. Msza św. na cmentarzu: w niedzielę 26 czerwca o godz. 12.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: Panu Józefowi Kobiałce, P. Oldze Śpiewak, P. Beacie Grzebińskiej, P. Małgorzacie Książek, P. Iwonie Książek, P. Oldze Filipek – Mosińskiej. W przyszłą sobotę o godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła z Janiszowa: P. Urszula Filipek, P. Waldemar Pakuła, P. Beata Maj, P. Aneta Mroczek, P. Jan Bidziński, P. Janina Komorowska, P. Karolina Tomala, P. Robert Kupis, P. Jolanta Tomala.

6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Mateusz Włodarczyk kaw. z par. tut., i Monika Wiącek panna z par. w Domosławiu. Olga Mroczkowska panna z par. tut. i Jakub Ślepaczuk kaw. ze Świdnika.

7. Prosimy Mieszkańców Głodna o pomoc w tym roku przy uroczystościach kościelnych. Dziękujemy za dostarczenie brzózek.

8. Dziś przy Szkole Podstawowej w Kamieniu organizowany jest Piknik. Będzie promocja Szlaku Edukacyjnego Tropiciele Natury, występy uczniów, zabawy i konkursy z nagrodami. Wstęp wolny. Początek o godz. 14. Więcej informacji na plakacie przy głównej bramie kościoła.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Artykuły nt. Ducha Świętego; Jedyny taki hołd. W Gościu Niedzielnym: Przesłanie od Królowej, Opowieść o Kościele.

10. Rocznice śmierci: Zbigniew Cybulak, Marianna Zima, Józef Jakubczyk, Marian Osuch, Aniela Sodziak, Stefan Morawski, Maria Piłat, Zofia Markiewicz, Barbara Samonek, Danuta Czajczyk, Renisława Dyszczak, Irena Kania. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30