Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: ks Krzysztof Lichota
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
II Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego 11.04.2021
1. Obchodzimy dziś Święto Bożego Miłosierdzia. Po raz pierwszy o ustanowieniu tego Święta Pan Jezus mówił w Płocku w 1931 r., gdy przekazywał swą wolę S. Faustynie: Ja pragnę, aby było święto Miłosierdzia. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy – ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia (Dz. 49).
Święto jest nie tylko dniem szczególnego uwielbienia Boga w tajemnicy miłosierdzia, ale czasem łaski dla wszystkich ludzi. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). Odpust zupełny może uzyskać każdy kto jest w stanie Łaski Uświęcającej, przyjmie Komunię św., odmówi pobożnie Ojcze nasz i Wierzę w Boga dodając pobożne wezwanie: Jezu Miłosierny, ufam Tobie.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12 spotkanie z Rodzicami w sprawie I Komunii św. (na zewnątrz przy kościele).

3. Ofiary składane do puszki przeznaczone są na Caritas z racji Tygodnia Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę ofiary z tacy przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Lublinie.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 spotkanie z Rodzicami oraz Młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie na zewnątrz kościoła.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła na godz. 9 zapraszamy z Kępy Soleckiej: P. Maria Banaś, P. Bogusława Zając, P. Monika Przytarska, P. Krystyna Kozioł, P. Irena Sochaj. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli kilkanaście ciekawych artykuły nt. Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny; W Gościu Niedzielnym: Życie papieża Benedykta; Świadectwo na czas pandemii.

7. W kościele mogą przebywać tylko 23 osoby. Bardzo prosimy o dostosowanie się do tych wytycznych. Otrzymaliśmy w tej sprawie pismo z Sanepidu oraz informacje z Policji. W kościele zajmujemy co drugą ławkę w celu zachowania dystansu. Zasłaniamy nos i usta.

8. Pomódlmy się za zmarłych, których rocznice śmierci będziemy przeżywać w tym tygodniu: ++ Mieczysław Górski, Kazimierz Gawlak, Władysław Piątek, Halina Mroczkowska, Henryk Tutak, Zdzisław Kalita, Zofia Walczak, Leokadia Kupis, Regina Krzak, Marian Marosz, Stanisław Głodzik, Stanisław Świrkosz, Władysław Spyt, Krystyna Wieczorek, Aleksandra Cybulak, Ryszard Cholewiński, Eugeniusz Książek, Janina Jackowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail