Najnowszy użytkownik: ks Krzysztof Lichota

INTENCJE MSZALNE 13 - 20 czerwca 2021
NIEDZIELA – 13.06.2021
8.00 + Stanisław (greg.)
8.00 + Irena Kania 1r. śm.
11.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, Nabożeństwo Czerwcowe
12.00 Msza św. wspólna przez wstawiennictwo MB Fatimskiej: (Sakrament Chrztu św.: Małgorzata)
1) Za Parafian
2) O zdrowie dla Martynki
3) O zdrowie dla Bogusława (m)
4) O nowe powołania do wspólnoty Legionu Maryi
5) + Władysław Krzak 30r. śm., Danuta 9r. śm.
6) + Aniela, Jan Sodziak; Marianna i Władysław Matuska
7) + Bożena Nieróbca – od Rodz. Kupisów i Goliszków
8) + Władysław, Weronika, Irena Kutyna; Feliks, Zofia, Krystyna Górniak
9) + Jan Baran – od Rodz. Maciągów
10) + Józef Banaś 11r. śm., Apolonia 7r. śm.
11) + Marianna i Jan Szczerba r. śm.
12) + Andrzej Gozdur (z okazji Dnia Ojca)
13) + Barbara Samonek 10r. śm., Zenon 36r. śm., Henryk Tutak 5r. śm.
Zgoda: 9.30 + Natalia Skorek 9 mies. po śm. - od Córki Ewy z Rodz.
Kępa G.:10.45 Bożena Nieróbca od Koła Różańcowego

XI Niedziela Zwykła - 13.06.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: czwartek – Św. Brata Alberta.

2. Dziś o godz. 12 Msza św. wspólna przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej, a po Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie i procesja różańcowa.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 11.30.

X Niedziela Zwykła - 6 czerwca 2021
1. W tym tygodniu w liturgii: wtorek – Św. Jadwigi Królowej; czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała o godz. 18.30 (procesja do 4 ołtarzy na Kalwarii); piątek – Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa; sobota – Niepokalanego Seca NMP. Ofiary składane dziś do puszki – przeznaczone są na Świątynię Opatrzności Bożej.

2. Poświęcenie pól: środa – godz. 19.15 Kępa Piotrawińska; czwartek - godz. 18.00 Piotrawin i Kol. Piotrawin (w kościele).

Uroczystość Najświętszej Trójcy - 30.05.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek: Nawiedzenie NMP; czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – Msze św. o godz. 8 i 9.30; procesja do 4 ołtarzy po Mszy św. o godz. 9.30. (Procesja bez sypania kwiatków, obrazów, asysty strażaków). Bardzo prosimy mieszkańców o przygotowanie ołtarzy. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Centrum Jana Pawła II. W czwartek kancelaria nieczynna. Piątek – pierwszy miesiąca – od rana odwiedziny chorych, spowiedź o godz. 17.30. Sobota - pierwsza miesiąca: adoracja o godz. 17. Niedziela - pierwsza miesiąca – po sumie zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary składane do puszki w przyszłą niedzielę – przeznaczone są na Świątynię Opatrzności Bożej.

2. Poświęcenie pól: wtorek godz. 18.00: Kępa Gostecka, godz. 19 Kępa Solecka; Środa: godz. 19.30 – Wojciechów; piątek: godz. 19 – Kopanina Kamieńska, godz. 19.30 –Kaliszany Kolonia i Stare Kaliszany.

4. Dziękujemy Rodzicom młodzieży przygotowującej się do Sakr. Bierzmowania oraz Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ofiarę na kościół.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 23.05.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek: Święto Matki Kościoła - Msze św. w kościele o godz. 8 i 18; Zgoda: godz. 9.30; Kępa Gostecka godz. 10.45, kancelaria nieczynna; czwartek: Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; sobota: Św. Urszuli Ledóchowskiej; niedziela: Uroczystość Trójcy Świętej.

2. Podczas Mszy św. o godz. 12 Dzieci z klas 3 przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa.

3. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 12 – Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci klas 4. Spowiedź dla Dzieci i Rodziców: czwartek godz. 16.45.

4. Poświęcenie pól: wtorek godz. 19.15: Łaziska i godz. 19.15 Janiszów; Czwartek godz. 19 – Kamień; 19.15 – Głodno; piątek: 19 – Zgoda, 19.15 – Kopanina Kaliszańska.

VII NIedziela Wielkanocy - Wniebowstąpienie Pańskie - 16.05.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: sobota – Św. Rity. Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 12 - Pierwsza Komunia Święta.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu prosimy Rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakr. Bierzmowania (środa godz. 9) oraz Rodziców dzieci pierwszokomunijnych (piątek godz. 9) o sprzątanie kościoła i otoczenia wokół kościoła.

VI Niedziela Wielkanocy - 09.05.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: czwartek - NMP Fatimskiej. Od maja do października każdego 13-go dnia miesiąca zapraszamy na Mszę św. wspólną (można zgłaszać intencje) i procesję różańcową dookoła kościoła. W piątek Święto Św. Macieja Apostoła. Przyszła niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12 spotkanie organizacyjne związane z Pierwszą Komunią Św.

3. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12 spotkanie organizacyjne z Młodzieżą przygotowującą się do Sakr. Bierzmowania.

4. Dziękujemy przedstawicielom poszczególnych miejscowości za pomoc przy porządkowaniu terenu wokół kościoła i Kalwarii przed uroczystością odpustową. Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Odpustu Parafialnego.

Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45