Oficjalna Strona Parafii Rzymskokataolickej w Piotrawinie
św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, Biskup, nieustannie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.
Nawigacja
STARTOWA
STRONA GŁÓWNA
M U Z E U M
Muzeum
Turystyka
KALWARIA PIOTRAWIŃSKA DROGA KRZYŻOWA
Małe fotografie
Duże fotografie
PIOTRAWIŃSKI DZIEŃ MŁODYCH
PDM 2007
PDM 2008
PDM 2009
P A R A F I A
Historia
Położenie
Kaplice
Msze św. i nabożeństwa
Duszpasterze
Odpusty
Ciekawe miejsca
P A T R O N I
Św. Tomasz Apostoł
Św. Tomasz Apostoł
Św. Stanisław B. M.
Św. Stanisław B. M.
Dzieciństwo
Studia
Biskupstwo - I część
Biskupstwo - II część
Kroniki
Wskrzeszenie Piotrawina
Konflikt z królem
Męczeństwo
Los króla
Kult
Fałszywe oskarżenia
Ocena

Kontakt
STRONA GŁÓWNA

Katedra na Wawelu
Bazylika Szczepanów
Zabytki Powiśla
Czytaj i słuchaj
Pismo Święte
Katechizm Kościoła
Psalmy
Stolica Apostolska
Episkopat
Katecheza
Miłosierdzie Boże
Spowiedź Święta
Internetowy Słownik Liturgiczny
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 3
Najnowszy użytkownik: ks Krzysztof Lichota
Powitanie


OBRAZ ZNAJDUJE SIĘ W NASZYM KOŚCIELE
(PO PRZEPROWADZONEJ KONSERWACJI) OD 30 LIPCA 2013.

SANKTUARIUM ŚW. STANISŁAWA B. M.
Najstarsza parafia w Diecezji Lubelskiej

Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla

Oficjalna strona szlaku turystycznego projektu - Kazimierz Dolny oraz wybrane zabytki Powiśla...
Piotrawin jest na szlaku perełką.
Link do strony


Odbywała się kontrola trwałości projektu ”Kazimierz Dolny oraz wybrane zespoły zabytkowe Powiśla - renowacja, ochrona dziedzictwa”. Zespół kontrolujący w uwagach zwraca uwagę na dokumentację rezultatów potwierdzających osiągane wskaźniki zakładane w umowie o dofinansowanie. Promocja projektu o charakterze ponadlokalnym. Prosimy o wejścia na projekt „Sakralnym Szlakiem Powiśla - Kazimierz Dolny”. Aby wejście było zaliczone należy przeglądać przez 15 minut.
INTENCJE MSZALNE 26.09 - 03.10.2021
NIEDZIELA – 26.09.2021
8.00 + Tadeusz 1r. śm., Renisława Dyszczak
11.30 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
12.00 Suma Odpustowa w intencji Parafian, Gości, Dobroczyńców

Zgoda: 9.30 + Zbigniew Piłat
Kępa G.:10.45 + Józef Rybak, Bronisław, Marian, Władysław, Zofia, Jerzy Mroczkowscy, Józef, Józefa (k) z Rodz. Mizaków

XXVI Niedziela Zwykła - 26.09.2021
1. Świętujemy uroczystość Odpustową w naszej parafii - przeniesienie relikwii Św. Stanisława ze Skałki na Wawel. Sumie odpustowej o godz. 12 będzie przewodniczył oraz wygłosi kazanie nasz Rodak ks. Krzysztof Dzierżak. Prosimy o przygotowanie feretronów i obrazów, a o prowadzenie procesji prosimy Druhny i Druhów Strażaków z Kaliszan Kolonii.

2. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek: Św. Wincentego a Paulo; wtorek – Św. Wacława; środa: Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała; piątek: Św. Teresy od Dzieciątka Jezus i jest to pierwszy piątek miesiąca. Od rana odwiedzamy chorych. Spowiedź o godz. 16.30; sobota: Św. Aniołów Stróżów i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. wynagradzająca za grzechy świata o godz. 16. Niedziela (pierwsza miesiąca) – poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12.

3. We wtorek o godz. 15 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W rocznicę beatyfikacji ks. Sopoćki – spowiednika Św. Siostry Faustyny – od kilkunastu lat na całym świecie w tym dniu odmawia się Koronkę na ulicach miast i miasteczek. My spotykamy się przy naszym kościele przy figurze Pana Jezusa.

4. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony w szczególny sposób modlitwie różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 11.30. O prowadzenie różańca prosimy: poniedziałek: Koła Różańcowe i mieszkańców Piotrawina; wtorek: KR i mieszkańców Kamienia; środa KR i mieszkańców Głodna, Janiszowa i Łazisk; czwartek: KR i mieszkańców Kaliszan; piątek: dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. i ich Rodziców; sobota: KR i mieszkańców Kopaniny Kamieńskiej, Wojciechowa, Kępy Soleckiej i Kępy Piotrawińskiej; niedziela: Legion Maryi.
XXV Niedziela Zwykła - 19.09.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: wtorek – Święto Św. Mateusza Ap. i Ew.; czwartek: Św. O. Pio; niedziela: Odpust parafialny – przeniesienie relikwii Św. Stanisława ze Skałki na Wawel. Sumie odpustowej o godz. 12 będzie przewodniczył oraz wygłosi kazanie nasz Rodak ks. Krzysztof Dzierżak. Prosimy o przygotowanie feretronów i obrazów, a o prowadzenie procesji prosimy Druhny i Druhów Strażaków z Kaliszan Kolonii.

2. W piątek na godz. 9 zapraszamy Mieszkańców Kaliszan Kolonii do pomocy przy sprzątaniu kościoła i terenu przy kościele oraz na Kalwarii.

3. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone są na bieżące remonty i utrzymanie parafii.XXIV Niedziela Zwykła - 12.09.2021
1. Przeżywamy dziś beatyfikację Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Duchowo łączymy się ze Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. W tym tygodniu w liturgii: poniedziałek św. Jana Chryzostoma i jest to 13 dzień miesiąca: zapraszamy na Mszę św. przez wstawiennictwo MB Fatimskiej o godz. 18.30, a po niej na procesję różańcową. (Można jeszcze zgłaszać intencje na tę Mszę św.); wtorek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, środa: NMP Bolesnej, sobota: Św. Stanisława Kostki.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12 spotkanie formacyjne dla Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii: 29 maja 2022 o godz. 12.

3. Nowożeńcom: Marlenie i Patrykowi oraz Aleksandrze i Michałowi życzymy Bożego błogosławieństwa i dziękujemy za dekorację kościoła.


XXIII Niedziela Zwykła - 05.09.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: Środa: Święto Narodzenia NMP – Msze św. w kościele o godz. 8 i 18. W kaplicach godz. 9.30 i 10.45. (błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion).

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. na Mszę św. o godz. 12, a po Mszy św. na spotkanie formacyjne. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii: 29 maja 2022 o godz. 12.

XXII Niedziela Zwykła - 29.08.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: piątek – Św. Grzegorza Wielkiego i Pierwszy piątek miesiąca – od rana odwiedziny chorych. Spowiedź od godz. 17.30; Pierwsza sobota miesiąca: adoracja Najśw. Sakramentu od godz.17. Msza św. wynagradzająca za grzechy świata o godz. 17.30.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy św. wspólnej o godz. 12 modlimy się w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli rozpoczynających nowy rok szkolny (poświęcenie przyborów szkolnych).


3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

XXI Niedziela Zwykła - 22.08.2021
1. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek - Św. Bartłomieja Apostoła; czwartek – NMP Częstochowskiej; piątek – Św. Moniki; sobota – Św. Augustyna.

2. Ofiary składane do puszki w przyszłą niedzielę przeznaczone są na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej.

3. Nowożeńcom: Ewelinie i Michałowi oraz Annie i Grzegorzowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MB. Dziękujemy za dekorację kościoła.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę zapraszamy na godz. 9 z Kolonii Kamień: P. Krystyna Kosior; P. Agnieszka; P. Grażyna Kundel; P. Andrzej Cybula; P. Zofia Wójcicka; Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Cuda nad Wisłą – obszerny artykuł o Piotrawinie; Wiara łączy ludzi; Komu zaufamy; W Gościu Niedzielnym: Bóg wymyślił rodzinę; Nawrócić miasto; Doświadczenie cudu.

6. Rocznice śmierci: ++ Aleksandra Lidacka, Stanisław Harosz, Marian Wodecki, Zofia Kwiatkowska, Mirosław Mroczkowski, Andrzej Zyska, Piotr Jakubowski, Wiesława Giza, Grzegorz Chyliński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

św. Tomasz Ap.
Św. Stanisław - obraz w ołtarzu głównym

Wszechmogący Boże, z radością oddajemy cześć świętemu Tomaszowi, Apostołowi, przez jego wstawiennictwo zachowaj naszą wiarę, abyśmy jak on uznali Twojego Syna za naszego Pana i mieli życie w imię Jezusa Chrystusa. Który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Muzeum
Nasza Droga Krzyżowa

Droga Krzyżowa
Nasza Droga Krzyżowa

Kaplica-grobowiec Piotra

Biskup zerwał gałązkę lipy i wsadził ją wierzchołkiem w ziemię w pobliżu grobu, rzekł: Rośnij na pamiątkę! Lipa, która robiła wrażenie drzewa rosnącego korzeniami do góry, dotrwała do 1930 roku. Zniszczyła ją burza.
Herb Gminy
Msze Św. w niedzielę
Msze św. w niedzielę
Piotrawin: 8.00, 12.00
Zgoda: 9.30
Kępa Gostecka: 10.45

Różaniec:
16.30 (w niedzielę 11.30)

Msza św. do Miłosierdzia Bożego:
I niedziela miesiąca godz. 12.00
Msza św. przez wstawiennictwo św. Stanisława:
II sobota miesiąca godz. 17.00

Godzina Miłosierdzia:
Niedziela godz. 11.30
Administracja strony
Marek Jakoniuk
Proszę o rzeczowe uwagi
e - mail