Niedziela Palmowa Męki Pańskiej - 02.04.2023
Dodane przez ks Krzysztof Lichota dnia Kwiecień 01 2023 21:59:27
1. Zapraszamy do udziału w Triduum Paschalnym. Porządek Mszy św. i Nabożeństw:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej - godz. 17.

Wielki Piątek – obowiązuje post ścisły - od rana odwiedzamy chorych (można zgłaszać chorych w zakrystii);

16.30 Droga Krzyżowa
17.00 Liturgia Męki Pańskiej, Gorzkie Żale i Adoracja do godz. 21.

Wielka Sobota – błogosławieństwo pokarmów w kościele: godz. 8.30 i 11.30; W innych miejscowościach przy krzyżach od godz. 9 (szczegóły w gablocie). Prosimy przyjechać po Księży, a później do kolejnych miejscowości zawieźć Księdza. Ofiary składane na tacę przy poświęceniu pokarmów będą przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii.

Adoracja: w godz. 17 – 18 Koła Różańcowe, Legion Maryi, Ministranci.

Liturgia Paschalna rozpocznie się o godz. 18. Adoracja indywidualna do godz. 21.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Msze św. o godz. 6 i 12; w kaplicach 9.30 i 10.45; W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8 i 12; w kaplicach 9.30 i 10.45 (taca na KUL).

2. Prosimy Druhów Strażaków z OSP Piotrawin o wartę honorową przy Grobie Pańskim i o pomoc przy procesji rezurekcyjnej.

3. Mieszkańcy Piotrawina podjęli inicjatywę sprzątania otoczenia kościoła. Zapraszamy wszystkich chętnych we wtorek na godz. 14.

4. Prasa katolicka: Niedziela – Jak przekazać dzieciom wiarę? Jan Paweł II do Rodaków; W Gościu Niedzielnym – Sekrety Ostatniej Wieczerzy; Nocna spowiedź.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Grażynie Osuch, P. Barbarze Stępień, P. Hannie Jakoniuk, P. Agnieszce Różalskiej, P. Małgorzacie Osuch. W następną sobotę prosimy o sprzątanie o godz. 12 z Kaliszan Kolonii: P. Joanna Grzywa, P. Zofia Zarębska, P. Iwona Góralska, P. Ilona Góralska, P. Beata Pawlińska, P. Hanna Jastrzębska, P. Zofia Jastrzębska.

6. W zakrystii można nabyć czekoladowe ,,Baranki Wielkanocne” z których dochód przeznaczony jest na Caritas. Cena: 10 zł.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty Janusza Solisa z Kępy Gosteckiej. Rocznice śmierci: ++ Stanisław Konopa, Halina Kutyna, Marian Mordel, Krystyna Jakubowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…