I Niedziela Wielkiego Postu - 26.02.2023
Dodane przez ks Krzysztof Lichota dnia Luty 25 2023 22:09:21
1. W liturgii: piątek – pierwszy miesiąca (odwiedzamy chorych), Droga Krzyżowa o godz. 16.30; spowiedź - podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Sobota – Św. Kazimierza i jest to pierwsza sobota miesiąca (Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 16, Msza św. wynagradzająca o godz. 16.30). W każdą niedzielę Wielkiego Postu: Gorzkie Żale o godz. 11.30.

2. Gościmy ks. kan. dr hab. Krzysztofa Grzesiaka - Dyrektora Studium Organistowskiego w Lublinie, który głosi Słowo Boże a po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszki na potrzeby Studium.

3. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszki – na Krajowy Fundusz Misyjny.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

5. Nauki przedmałżeńskie: w sobotę o godz. 15.30 (w kościele).

6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Jakub Kułaga i Agnieszka Szmidt; Jakub Borkowski i Weronika Wachowiec.

7. Prasa katolicka: Niedziela: Realny post; Świadectwo Miłosierdzia; W Gościu Niedzielnym: Jak upominać? Paciorki w męskich dłoniach.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Joannie Smyrgała, P. Barbarze Kozłowskiej, P. Marlenie Kozłowskiej, P. Annie Gąsior, P. Agnieszce Bonieckiej. W przyszłą sobotę prosimy na godz. 9: P. Janinę Sak, P. Małgorzatę Kowalską, P. Marlenę Skrzyńską, P. Annę Skrzyńską, P. Jana Stolę, P. Władysława Króla, P. Ewę Cielepę, P. Ewelinę Maruchę.

9. Na cmentarzu zostały wycięte drzewa. Koszt 6 tys. zł. Dziękujemy Państwu Annie i Antoniemu Piłatom ze Zgody za ofiarę 2500 zł na ten cel.

10. Prosimy Państwa Radnych o przeprowadzenie zbiórki ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

11. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej ,,Razem dla Rodaków ze Wschodu”. Zbierane są produkty spożywcze o długim okresie przechowywania, książki z polską literaturą piękną i książki dla dzieci, zabawki (wyłącznie miękkie – przytulanki). Akcja trwa do 17 marca. Dary można składać w Szkole Podstawowej w Kamieniu. Honorowy patronat nad akcją objęli m.in.: Abp Lubelski Stanisław Budzik, Marszałek Województwa, Lubelski Kurator Oświaty. Więcej szczegółów w gablocie przy kościele.

12. Rocznice śmierci: ++ Mieczysław Skorek, Beata Żywarska, Jan Kosior, Jadwiga Spyt, Helena Sochalska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…