XXXII Niedziela Zwykła - 06.11.2022
Dodane przez ks Krzysztof Lichota dnia Listopad 05 2022 18:21:09
1. W liturgii: środa – Święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, czwartek – Św. Leona Wielkiego, piątek – 11 listopada Święto Niepodległości: Msze św.o godz. 8 i 9.30. O godz. 14 Msza św. w intencji Ojczyzny przy Urzędzie Gminy w Łaziskach. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych (dyspensa Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego).

2. Zapraszamy na różaniec wypominkowy i Mszę św. za dusze czyśćcowe (godz. 16.30) Harmonogram jest wywieszony w gablocie.

3. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na budownictwo sakralne w naszej Archidiecezji. Taca w przyszłą niedzielę – na Seminarium Duchowne w Lublinie.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy Dzieci z klas III i Rodziców na Mszę św. o godz, 12, a po niej na spotkanie formacyjne.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Halinie Sójka, P. Andrzejowi Wrzocholowi, P. Michałowi Dedek. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Piotra Biskupa, P. Jana Szczerbę, P. Dorotę Gębalę, P. Anetę Kwiatkowską, P. Elżbietę Mendak. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

6. W zakrystii dostępne są kalendarze Maryjne na 2023 r.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Kochamy Cię Polsko; Polskie drogi do wolności. W Gościu Niedzielnym: Jak przetrwać żałobę; Czerwony Cesarz.

8. W związku z upływającą pięcioletnią kadencją parafialnych rad duszpasterskich Metropolita Lubelski Abp Stanisław Budzik ustalił następujący kalendarz wyborczy:
26 listopada – ostateczny termin składania kandydatur do proboszcza
27 listopada – ogłoszenie listy kandydatów i poinformowanie wiernych o sposobie i miejscu głosowania
4 grudnia – głosowanie
11 grudnia – ogłoszenie wyników wyborów
27 grudnia – ostatni dzień składania odwołań do Kurii Metropolitalnej
8 stycznia – zaprzysiężenie rad parafialnych
31 stycznia – termin przekazania list członków rad do kancelarii Kurii Metropolitalnej i dziekana.


9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Śp. +Zofię Jagiełło z Kępy Gosteckiej. Rocznice śmierci: ++ Marianna Zygan, Zofia Łyjak, Danuta Jabłońska. Janusz Szkutnik, Stanisław Piątek, Mariusz Ciostek, Jan Tumala, Lucjan Nosek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…