XXXI Niedziela Zwykła - 30.10.2022
Dodane przez ks Krzysztof Lichota dnia Październik 29 2022 19:29:06
1. W liturgii: wtorek - Uroczystość Wszystkich Świętych – Msze św. w kościele: godz. 8, 9.30; 11.30 różaniec na cmentarzu, godz. 12 – Msza św. na cmentarzu i procesja. Środa – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msza św. w kościele o godz. 8; 11.30 – różaniec na cmentarzu i o godz. 12 Msza św. na cmentarzu. W dniach od 1 – 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować za dusze czyśćcowe. Należy być w stanie Łaski uświęcającej i pobożnie pomodlić się za zmarłych.

2. Pierwszy piątek miesiąca – od rana Komunia Św. dla chorych; spowiedź w kościele o godz. 16.30 (kandydaci do Sakr. Bierzmowania), Msza św. o godz. 17.

3. Pierwsza sobota miesiąca – Adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 15.30; Msza św. wynagradzająca o godz. 16.

4. Zapraszamy na różaniec wypominkowy i Mszę św. za dusze czyśćcowe (godz. 16.30) Harmonogram jest wywieszony w gablocie.

5. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na bieżące utrzymanie parafii. Natomiast ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na budownictwo sakralne w naszej Archidiecezji.

6. W poprzednią niedzielę Fundacja zbierała fundusze na operację Neli. Zebrano: 5182,46. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

7. Zapowiedzi: Mateusz Góralski kaw. i Ilona Jezierska panna (obydwoje z Parafii tutejszej).

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Annie i Władysławowi Lichotom, P. Agnieszce Sałasińskiej, P. Małgorzacie Słoninie, P. Rafałowi Banasiowi. W przyszłą sobotę prosimy na godz. 9 z Kamienia (Wierzby): P. Wiesław Tomala, P. Tomasz Stolarski, P. Andrzej Wrzochol, P. Krzysztof Nieróbca, P. Anna Sójka, P. Michał Dedek. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

9. Dziękujemy Mieszkańcom Głodna za pomoc przy sprzątaniu liści.

10. W zakrystii dostępne są kalendarze Maryjne na 2023 r.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Pytania o życie wieczne; Komu przeszkadza różaniec? W Gościu Niedzielnym: Wszyscy Święci; Rzeczy ostateczne.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Śp. +Stanisława Czaję z Kolonii Piotrawin i Alinę Rutkowską z Piotrawina. Rocznice śmierci: ++ Jan Szmit, Bolesław Rakowski, Bronisława Kwiatkowska, Anna Świder, Zofia Sochalska, Czesława Osuch, Janina Mroczkowska, Zofia Łyjak, Danuta Jabłońska, Zofia Sochaj, Stanisław Piątek, Ks. Władysław Osuch, Mieczysław Jabłoński, Wanda Jaśkowska, Tomasz Walkiewicz, Jan Tumala. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…