XXVIII Niedziela Zwykła - 09.10.2022
Dodane przez ks Krzysztof Lichota dnia Październik 08 2022 19:25:23
1. W liturgii: czwartek - 13 dzień miesiąca – zapraszamy na Mszę św. przez wstaw. MB Fatimskiejo godz. 17, a po niej na procesję różańcową. W tym dniu nie odmawiamy różańca o godz. 16.30, ale po Mszy św. o godz. 17; sobota – Św. Teresy od Jezusa.

2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe (dni powszednie o godz. 16.30; niedziela o godz. 11.30). Prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej- poniedziałek: mieszkańcy Piotrawina, wtorek: Kamień, środa: Kaliszany, czwartek: Głodno, Janiszów, Łaziska; piątek: Dzieci z kl. III z Rodzicami, sobota: młodzież przygotowująca się do Sakr. Bierzmowania, niedziela: Legion Maryi i Koła Różańcowe.

3. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Papieskie Dzieło Krzewienia Wiary. Natomiast w przyszła niedzielę z racji Dnia Papieskiego ofiary do puszki na Fundusz Papieski Dzieło Nowego Tysiąclecia.

4. Z okazji zbliżającej się rocznicy wybrania kard. Karola Wojtyły na Papieża rozprowadzamy Kremówki Papieskie z materiałami formacyjnymi, które będą cegiełką wsparcia finansowego wakacyjnego Spotkania dla Młodzieży w Garbowie (które odbywa się już od kilku lat w wakacje). Kremówki w niedzielę nad ranem zostały przywiezione z Wadowic do Lublina, a stąd do wybranych parafii naszej Archidiecezji. Koszt 7 zł.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież z kl. VII i VIII na Mszę św. o godz. 12, a po niej na spotkanie formacyjne przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Grażynie Mroczkowskiej, Państwu Annie i Henrykowi Stola oraz za kwiaty Państwu, którzy sprzątali i P. Katarzynie Jarskiej. W przyszłą sobotę prosimy na godz. 9: P. Mirosława Skórskiego, P. Iwonę Pucicką, P. Elżbietę Pik, P. Agnieszkę Pik, P. Hannę Szuba, P. Ryszarda Kanię, P. Irenę Mroczkowską. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Kogo wychowuje szkoła? Między pobożnością a dewocją. W Gościu Niedzielnym: Jezus jako okup; Ludzki ksiądz.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty +Piotra Gizę z Głodna. W poniedziałek będzie pogrzeb Śp. Zofii Szczygieł, we wtorek Śp. Danuty Świerkosz, i Śp. Krystyny Rybak. Rocznice śmierci: ++ Zofia Mroczkowska, Rozalia Jabłońska, Antoni Osuch, Kazimiera Maruszczak, Jan Stępień, Stanisława Gazda, Marianna Stola, Julian Lenartowicz, Zenon Kowalski, Stanisław Wiśniewski, Piotr Węgrzyn, Krystyna Grądziel, Zofia Fota, Henryk Pawłowski, Anna Skwarek, Wanda Głodzik, Marek Korgul, Danuta Kwiatkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…