XXVII Niedziela Zwykła - 02.10.2022
Dodane przez ks Krzysztof Lichota dnia Październik 01 2022 18:57:06
1. W liturgii: wtorek: Św. Franciszka z Asyżu; środa: Św. Siostry Faustyny; piątek: NMP Różańcowej i pierwszy piątek miesiąca (od rana Komunia chorych, spowiedź podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30).

2. Dziś na Mszy św. o godz. 12 poświęcenie różańców dla Dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe (dni powszednie o godz. 16.30; niedziela o godz. 11.30). Prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej: poniedziałek: mieszkańcy Piotrawina, wtorek: Kamień, środa: Kaliszany, czwartek: Głodno, Janiszów, Łaziska; piątek: Dzieci z kl. III z Rodzicami, sobota: młodzież przygotowująca się do Sakr. Bierzmowania, niedziela: Legion Maryi i Koła Różańcowe.

4. W piątek zapraszamy młodzież z kl. VII i VIII z Rodzicami: spowiedź o godz. 16.30; o godz. 17 Msza św. a po niej spotkanie formacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

5. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Papieskie Dzieło Krzewienia Wiary.

6. W przyszłą niedzielę 9 października z okazji zbliżającej się rocznicy wybrania kard. Karola Wojtyły na Papieża będą rozprowadzane Kremówki Papieskie z materiałami formacyjnymi, które będą cegiełką wsparcia finansowego wakacyjnego Spotkania dla Młodzieży w Garbowie (które odbywa się już od kilku lat w wakacje). Kremówki w niedzielę nad ranem zostaną przywiezione z Wadowic do Lublina, a stąd trafią do wybranych parafii naszej Archidiecezji. Koszt 7 zł.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Elżbiecie Lasek, P. Agnieszce Głazowskiej, P. Grażynie Pastwa, P. Halinie Pilichowskiej. W przyszłą sobotę prosimy na godz. 9: P. Anna Stola, P. Danuta Rudzka, P. Grażyna Mroczkowska, P. Anna Skórska, P. Katarzyna Jarska, P. Teresa Lipowska. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Gdzie twój różaniec? Pusty kościół. W Gościu Niedzielnym: Brakuje słów i łez. Przejście do Nieba.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty +Jana Króla z Piotrawina. Rocznice śmierci: ++ Zdzisław Szczygieł, Marianna Frączek, Genowefa Sobka, Henryk Jadczak, Mirosława Gruchała, Stanisław Smagieł, Leonard Rosołowski, Marian Kosiak, Stanisław Raźnik, Maria Cholewińska, Helena Stalka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…