XXVI Niedziela Zwykła - 25.09.2022
Dodane przez ks Krzysztof Lichota dnia Wrzesień 24 2022 13:09:12
1. W liturgii: wtorek: Św. Wincentego a Paulo; środa: Św. Wacława; czwartek: Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała; piątek: Św. Hieronima. Sobota: rozpoczyna się miesiąc październik – zapraszamy na nabożeństwa różańcowe (dni powszednie o godz. 16.30; niedziela o godz. 11.30). W najbliższą sobotę prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej przez koła różańcowe, a w niedzielę: Legion Maryi. W tygodniu: poniedziałek: mieszkańcy Piotrawina, wtorek: Kamień, środa: Kaliszany, czwartek: Głodno, Janiszów, Łaziska; piątek: Dzieci z kl. III z Rodzicami, sobota: młodzież przygotowująca się do Sakr. Bierzmowania, niedziela: Legion Maryi i Koła Różańcowe.

2. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na bieżące utrzymanie parafii.

3. Przeżywamy Uroczystość Odpustową w naszej Parafii. Uroczysta Suma o godz. 12. Prosimy Druhów Strażaków z OSP z Głodna o pomoc przy zorganizowaniu procesji.

4. Młodzież z kl. VII i VIII zapraszamy z jednym z Rodziców do kancelarii parafialnej w terminie do 30 września w sprawie złożenia deklaracji dotyczącej Sakr. Bierzmowania. Przypominamy, że Młodzież przyjmuje Sakr. Bierzmowania w swojej rodzinnej parafii. Pierwsze spotkanie dla młodzieży i rodziców będzie w pierwszy piątek miesiąca października.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z kl. III z Rodzicami na Mszę św. o godz. 12. (poświęcenie różańców).

6. Nowożeńcom Agnieszce i Adamowi życzymy Bożego błog. i opieki MB na nowej drodze życia i dziękujemy za kwiaty do kościoła.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Anecie Rękas i P. Katarzynie Smagieł. W przyszłą sobotę prosimy na godz. 9: P. Barbara Lipa, P. Halina Pilichowska, P. Grażyna Pastwa, P. Maria Ozimek, P. Agnieszka Głazowska, P. Elżbieta Lasek. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Czy dzisiejszy człowiek wierzy Bogu? Zbrodnia i Miłosierdzie. W Gościu Niedzielnym: Błąd i niewierność; Jak nie dać się oszukać.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty +Łucję Owczarz z Piotrawina. Rocznice śmierci: ++Stanisław Osuch, Stanisław Szmit, Stanisław Nieróbca, Dariusz Kułaga, Piotr Śpiewak, Apolonia Banaś, Władysław Stola, Wiesław Maruszczak, Jan Sawicki, Tadeusz Dyszczak, Ryszard Kalisz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…