XXII Niedziela Zwykła - 28.08.2022
Dodane przez ks Krzysztof Lichota dnia Sierpień 28 2022 08:01:14
1. W poniedziałek: Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela, piątek: Pierwszy Miesiąca (od rana Komunia dla chorych, spowiedź o godz. 17.30 - zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z Sakr. Pokuty i Pojednania z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego; sobota: Św. Grzegorza Wielkiego i jest to pierwsza sobota miesiąca: godz. 17 – Adoracja Najśw. Sakramentu, godz. 17.30 – Msza św. wynagradzająca za grzechy świata. W niedzielę na Mszy św. o godz. 12 będziemy modlić się w intencji Dzieci, Młodzieży i Nauczycieli z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego (poświęcenie przyborów szkolnych).

2. Metropolita Lubelski zaprasza do wspólnej modlitwy i udziału w Uroczystościach Maryjnych: 4 września o godz. 12 w Wąwolnicy; 8 września o godz. 11.30 w Sanktuarium Matki Bożej w Chełmie i 11 września w Chełmie: spotkanie dla młodzieży. Więcej informacji będzie można znaleźć na plakatach w gablocie.

3. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na bieżące utrzymanie parafii. Natomiast ofiary do puszki: przeznaczone na Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszki będą przeznaczone na programy edukacyjne prowadzone przez Caritas.

4. Zapowiedzi: Dawid Figura kaw. z par. Ciepielów i Agata Skórska panna z par. tut.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Marzenie Chodoła, P. Bożenie Czech i P. Barbarze Czech. W sobotę na godz. 9 prosimy z Kępy Soleckiej: P. Bogumiłę Czaja, P. Krystynę Jastrzębską, P. Agnieszkę Stępniak, P. Janusza Banaś, P. Małgorzatę Mroczkowską.

6. Zapraszamy do śpiewania w scholi parafialnej. Próba w najbliższą sobotę o godz. 18.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Tajemnicza obecność, Przyznać się do Jezusa. W Gościu Niedzielnym: Niepotrzebny Bóg? Kult obrazów czy obraza boska?

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. + Jana Skrzyńskiego z Piotrawina i +Marcina Rosiaka. Rocznice śmierci: ++ Marian Wodecki, Zofia Kwiatkowska, Mirosław Mroczkowski, Andrzej Zyska, Piotr Jakubowski, Wiesława Giza, Grzegorz Chyliński, Marianna Skórska, Adam Mroczkowski, Piotr Morek, Bronisław Hetman, Adam Cieślak, Stanisław Giza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…