XIX Niedziela Zwykła - 07.08.2022
Dodane przez ks Krzysztof Lichota dnia Sierpień 06 2022 22:50:44
1. W poniedziałek: Św. Dominika; wtorek: Św. Teresy Benedykty od Krzyża; środa: Św. Wawrzyńca; czwartek: Św. Klary. W sobotę 13 sierpnia o godz. 19 zapraszamy na Mszę Św. zbiorową przez wstaw. MB Fatimskiej, a po Mszy św. na procesję różańcową dookoła kościoła (lampiony). Można zgłaszać intencje.

2. Wczoraj gościliśmy Pielgrzymów wędrujących z Lublina na Jasną Górę. Przy szkole w Kamieniu był posiłek. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły w Kamieniu i Pracownikom za udostępnienie miejsca na odpoczynek. Bóg zapłać Mieszkańcom Głodna za przygotowanie obiadu dla Pielgrzymów oraz obsługę kuchni polowej.

3. W dniach 18 – 21 sierpnia odbędzie się X edycja SMALu – Spotkania Młodych Arch. Lubelskiej. Jest to cykliczne wydarzenie w Garbowie, podczas którego młodzież może dzielić się swoją wiarą, nawiązywać nowe znajomości, uczestniczyć w konferencjach duchowych i koncertach. Szczegóły w Internecie i na plakacie w gablocie.

4. Zapowiedzi: Bartłomiej Rukasz kaw. z Par. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie i Magdalena Michalik panna z par. tut.; Adrian Gębala kaw. ze Stalowej Woli i Dorota Klucznik panna z par. tut.

5. Nowożeńcom Weronice i Pawłowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MB oraz dziękujemy za kwiaty do kościoła.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Grażynie Stępniak, P. Joannie Czajka, P. Edycie Czajka, P. Mirosławie Jaśkowskiej, P. Małgorzacie Osiak, P. Andrzejowi Flasińskiemu. W sobotę na godz. 9 prosimy: P. Danutę Świerkosz, P. Małgorzatę Świerkosz, P. Justynę Maryniowską, P. Martę Głodzik, P. Krystynę Świder, P. Barbarę Jurak, P. Stanisławę Adamczyk.

7. Dziękujemy za wniesienie ekogroszku przeznaczonego na ogrzewanie kościoła z palet na starą plebanię: P. Ryszardowi Pawlińskiemu, P. Mieczysławowi Rosołowskiemu, P. Krzysztofowi Jastrzębskiemu, P. Piotrowi Rosołowskiemu.

8. W okresie wakacji (lipiec – sierpień) kancelaria parafialna będzie czynna w dniach: wtorek, czwartek i piątek w godz. 16 - 17. Pilne sprawy należy ustalać telefonicznie.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Czysta Ewangelia, Polski Mojżesz, W Gościu Niedzielnym: Tydzień Męczenników, Krzyżyk w uchu.

10. Rocznice śmierci: ++ Emilia Smagieł, Marian Owcarz, Genowefa Dobroń, Bolesław Kozak, Stanisław Lasota, Marianna Szczerba, Stanisław Kwiatkowski, Janina Lasota, Aleksander Stola, Stanisław Szkutnik, Helena Lasek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…