XVII Niedziela Zwykła - 24.07.2022
Dodane przez ks Krzysztof Lichota dnia Lipiec 23 2022 20:56:10
1. Dzisiejsza niedziela z ustanowienia Ojca Św. Franciszka jest Światowym Dniem Modlitwy w intencji Babć, Dziadków i Osób Starszych. W poniedziałek: Św. Jakuba Ap. i Św. Krzysztofa; Wtorek: Św. Joachima i Anny – Rodziców NMP; W piątek od rana Ks. Proboszcz będzie odwiedzał chorych.

2. Dziś po każdej Mszy św. - poświęcenie pojazdów i zbiórka ofiar na MIVA Polska (środki lokomocji dla misjonarzy).

3. Ognisko Światła i Miłości zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Spotkaniu Małżeństw w dn. 28-31 lipca 2022r., które odbędzie się w nowym domu rekolekcyjnym w Łopocznie oraz w naszej parafii. W Piotrawinie będziemy gościć Ks. Abp Stanisława Budzika, który będzie sprawował Mszę św. w dn. 30 lipca o godz. 18.

4. Zapowiedzi: Łukasz Jaśkowski kawaler z par. tut. i Antonina Czachór panna z par. Stróża Kolonia.

5. Nowożeńcom Agacie i Mateuszowi życzymy Bożego błogosławieństwa na Nowej Drodze Życia i dziękujemy za kwiaty do kościoła.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Marii Gralec, P. Ewie Fiuk. W sobotę na godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła z Kopaniny Kamieńskiej: P. Ewa Śpiewak, P. Teresa Piątek, P. Ilona Piątek, P. Grażyna Wolińska, P. Anna Wolińska, P. Anna Nowak, P. Mieczysława Gawlik, P. Agnieszka Kijak, P. Tatiana Nieróbca. (Dziękujemy P. Łukaszowi Owczarzowi za wykoszenie trawy przy kaplicy w Kępie Gosteckiej).

7. Zachęcamy do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę i w funduszu Idę z Tobą. W sierpniu będziemy gościć Pielgrzymkę na Jasną Górę. Posiłek – przy szkole w Kamieniu. Prosimy mieszkańców Głodna o przygotowanie posiłku (ok. 500 osób).

8. W okresie wakacji (lipiec – sierpień) kancelaria parafialna będzie czynna w dniach: wtorek, czwartek i piątek w godz. 16 - 17. Pilne sprawy należy ustalać telefonicznie.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli: Usłyszeć mądrość, Oddech duszy; W Gościu Niedzielnym: Obietnice Matki Bożej, Cena wiary.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. +Teresę Lidacką z Kępy Soleckiej i +Cecylię Skrzyńską z Piotrawina. Rocznice śmierci: ++ Helena Sajnóg, Władysława Pik, Stanisław Stolarski, Henryk Olender, Danuta Krzak, Cecylia Wnuk, Elżbieta Fluda, Teresa Ciostek, Cecylia Głodzik, Janina Buczek, Władysława Mikołajczyk, Henryk Piątek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…