II Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego 11.04.2021
Dodane przez ks Krzysztof Lichota dnia Kwiecień 10 2021 21:04:07
1. Obchodzimy dziś Święto Bożego Miłosierdzia. Po raz pierwszy o ustanowieniu tego Święta Pan Jezus mówił w Płocku w 1931 r., gdy przekazywał swą wolę S. Faustynie: Ja pragnę, aby było święto Miłosierdzia. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy – ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia (Dz. 49). Odpust zupełny może uzyskać każdy kto jest w stanie Łaski Uświęcającej, przyjmie Komunię św., odmówi pobożnie Ojcze nasz i Wierzę w Boga dodając pobożne wezwanie: Jezu Miłosierny, ufam Tobie.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12 spotkanie z Rodzicami w sprawie I Komunii św. (na zewnątrz przy kościele).

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 spotkanie z Rodzicami oraz Młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie na zewnątrz kościoła.


Treść rozszerzona
1. Obchodzimy dziś Święto Bożego Miłosierdzia. Po raz pierwszy o ustanowieniu tego Święta Pan Jezus mówił w Płocku w 1931 r., gdy przekazywał swą wolę S. Faustynie: Ja pragnę, aby było święto Miłosierdzia. Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy – ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia (Dz. 49).
Święto jest nie tylko dniem szczególnego uwielbienia Boga w tajemnicy miłosierdzia, ale czasem łaski dla wszystkich ludzi. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). Odpust zupełny może uzyskać każdy kto jest w stanie Łaski Uświęcającej, przyjmie Komunię św., odmówi pobożnie Ojcze nasz i Wierzę w Boga dodając pobożne wezwanie: Jezu Miłosierny, ufam Tobie.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12 spotkanie z Rodzicami w sprawie I Komunii św. (na zewnątrz przy kościele).

3. Ofiary składane do puszki przeznaczone są na Caritas z racji Tygodnia Miłosierdzia. W przyszłą niedzielę ofiary z tacy przeznaczone będą na Seminarium Duchowne w Lublinie.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 spotkanie z Rodzicami oraz Młodzieżą przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie na zewnątrz kościoła.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła na godz. 9 zapraszamy z Kępy Soleckiej: P. Maria Banaś, P. Bogusława Zając, P. Monika Przytarska, P. Krystyna Kozioł, P. Irena Sochaj. Prosimy o grzecznościowe poinformowanie.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli kilkanaście ciekawych artykuły nt. Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny; W Gościu Niedzielnym: Życie papieża Benedykta; Świadectwo na czas pandemii.

7. W kościele mogą przebywać tylko 23 osoby. Bardzo prosimy o dostosowanie się do tych wytycznych. Otrzymaliśmy w tej sprawie pismo z Sanepidu oraz informacje z Policji. W kościele zajmujemy co drugą ławkę w celu zachowania dystansu. Zasłaniamy nos i usta.

8. Pomódlmy się za zmarłych, których rocznice śmierci będziemy przeżywać w tym tygodniu: ++ Mieczysław Górski, Kazimierz Gawlak, Władysław Piątek, Halina Mroczkowska, Henryk Tutak, Zdzisław Kalita, Zofia Walczak, Leokadia Kupis, Regina Krzak, Marian Marosz, Stanisław Głodzik, Stanisław Świrkosz, Władysław Spyt, Krystyna Wieczorek, Aleksandra Cybulak, Ryszard Cholewiński, Eugeniusz Książek, Janina Jackowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…