Uroczystość Najświętszej Trójcy - 26.05.2024
Dodane przez ks Krzysztof Lichota dnia Maj 25 2024 19:34:00
1. Dziś w naszej Parafii na Mszy św. o godz. 12 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej (26 dzieci). Dzieci zapraszamy do uczestnictwa w ,,białym tygodniu” (17.30).

2. W liturgii: środa – Św. Urszuli Ledóchowskiej; czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz. 8 i 9.30, a po niej procesja eucharystyczna – prosimy Druhów Strażaków z Kamienia o pomoc przy zorganizowaniu procesji, dziewczynki do sypania kwiatków, Mieszkańców Piotrawina o przygotowanie czterech ołtarzy. Zapraszamy dzieci z klas IV na rocznicę Pierwszej Komunii Św. o godz. 9.30; piątek – Nawiedzenie NMP; sobota – pierwsza miesiąca: adoracja o godz. 17.30, Msza św. o godz. 18; niedziela – pierwsza miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe po Mszy św. o godz. 18.

3. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na bieżące utrzymanie Parafii. Natomiast taca w przyszłą niedzielę – na Seminarium Duchowne.

4. W środę o godz. 18.30 próba sypania kwiatków.

5. Dziękujemy wszystkim Parafianom za udział w Mszach św. o uświęcenie pracy i dobre urodzaje oraz za ofiary złożone na potrzeby Parafii.

6. Dziękujemy Rodzicom dzieci z klas III za przygotowanie kościoła i otoczenia na Uroczystość Pierwszej Komunii Św.

7. Prasa katolicka - Niedziela: Nasze Boże Ciało; Cud czy oszustwo? Gość Niedzielny: Cuda i objawienia; Skąd wiemy o Bogu Trójjedynym?

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Ewie Jarskiej i P. Bogusławowi Ceglarskiemu. W przyszłą sobotę prosimy o sprzątanie kościoła o godz. 9 z Kol. Piotrawin: P. Teresę Jakubczyk, P. Ewę Kamińską, P. Teresę Kamińską, P. Beatę Łyjak, P. Ilonę Osuch.

9. Związek Sadowników RP zaprasza na doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę 9 VI. Koszt 100 – 120 zł w zależności od ilości chętnych (płatne przy zapisie). Zapisy u przedstawicieli Zarządu w poszczególnych miejscowościach lub u Prezesa P. Krzysztofa Cybulaka do 30 maja. Wyjazd w niedzielę 9 VI o godz. 3.30 z Łazisk.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty śp. Janusza Długosza z Kolonii Piotrawin. Rocznice śmierci: ++ Helena Hetman, Krystyna Dziwisz, Zbigniew Piłat, Andrzej Gruchała, Andrzej Jadach, Kazimierz Pakuła, Robert Mroczkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…