XXIII Niedziela Zwykła - 10.09.2023
Dodane przez ks Krzysztof Lichota dnia Wrzesień 11 2023 23:56:37
1. W liturgii: środa – 13 dzień miesiąca: o godz. 18 Msza św. wspólna przez wstaw. MB Fatimskiej, a po niej procesja różańcowa (można zgłaszać intencje); czwartek – Podwyższenie Krzyża Św., piątek – NMP Bolesnej.

2. Dziś w kaplicy w Łaziskach o godz. 13 będzie sprawowana Msza św. z racji 50 – lecia powstania Gminy Łaziska.

3. Od września kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 15.30 – 16.30.

4. Ofiary składane do puszki są przeznaczone na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci z klas III i ich Rodziców na Mszę św. o godz. 12, a po niej na spotkanie organizacyjne w sprawie Pierwszej Komunii Św.

6. W nawiązaniu do Dekretu na temat przygotowania młodzieży do Sakramentu Bierzmowania informujemy, że młodzież z klas VI i VII z naszej Parafii otrzyma indeksy i rozpocznie dwuletnie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Sakrament Bierzmowania będzie w przyszłym roku szkolnym. Spotkanie Młodzieży i Rodziców planujemy na początek października.


7. We wrześniu można będzie skorzystać z badania wzroku w poszczególnych miejscowościach naszej Parafii. Zapisy u Sołtysów. Więcej informacji znajduje się w gablocie.

8. Prasa katolicka. Niedziela: Świętość z sąsiedztwa; Rozum nie dusi wiary; W szkole Maryi; W Gościu Niedzielnym: Wyproszone Łaski; Strumień Miłosierdzia.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła P. Małgorzacie Piłat i P. Justynie Spyt. W przyszłą sobotę o godz. 9 prosimy o sprzątanie kościoła Mieszkańców Łazisk: P. Marię Cisowską, P. Edytę Spyt, P. Marię Superson, P. Jolantę Majak, P. Ewę Kwiatkowską, P. Hannę Bińczyk, P. Elżbietę Jakubczyk.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Kołodziejczyk z Głodna. Rocznice śmierci: + Stefania Stępień, Helena Jarska, Natalia Skorek, Bogumiła Mroczkowska, Łucja Owczarz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…