XVIII Niedziela Zwykła - 06.08.2023 - Przemienienie Pańskie
Dodane przez ks Krzysztof Lichota dnia Sierpień 05 2023 20:35:13
1. W liturgii: poniedziałek – Bł. Edmunda Bojanowskiego; wtorek – Św. Dominika; środa – Św. Teresy Benedykty od Krzyża; czwartek – Św. Wawrzyńca; piątek – Św. Klary; niedziela – 13 dz. miesiąca o godz. 12 Msza św. wspólna przez wstawiennictwo MB Fatimskiej.

2. Wczoraj gościliśmy pieszą pielgrzymkę (Lublin – Jasna Góra). Dyrektor Pielgrzymki, Pielgrzymi i miejscowi Duszpasterze serdecznie dziękują Mieszkańcom Piotrawina i Kolonii Piotrawin, którzy przygotowali posiłek dla ponad 200 Pielgrzymów; Podziękowania także dla Władz Gminy, Dyrekcji i Pracowników Szkoły Podstawowej w Kamieniu, którzy przygotowali miejsce na odpoczynek i P. Krzysztofowi Osuchowi za wykoszenie trawy przy szkole. Ze względu na pogodę odpoczynek był w remizie OSP w Kamieniu. Dziękujemy OSP z Kamienia za życzliwość i udostępnienie remizy. Dziękujemy także Druhom Strażakom z Łazisk za okazaną pomoc. Serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich, którzy się zaangażowali, aby dobrze przyjąć Pielgrzymów.

3. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Caritas.

4. Nowożeńcom Monice i Mateuszowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki MB oraz dziękujemy za kwiaty do kościoła.

5. Prasa katolicka. Niedziela: Sierpniowa abstynencja; Współczesne sekty; Kardynał z Łodzi. W Gościu Niedzielnym: Sam na sam z Bogiem; Błogosławieństwo – to działa; Kto zgrzeszył?

6. Apel Policji w sprawie oszustw ,,na wnuczka”, ,,pracownika banku” itp. (z kartki).

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła: P. Danucie Chechlińskiej, P. Joannie Wydra, P. Aleksandrze Gruchała, P. Adamowi Krzakowi.

8. W przyszłą sobotę inicjatywę sprzątania kościoła podejmuje Rodzina Państwa Młodych.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej Wspólnoty Parafialnej: +Krystynę Jackowską z Janiszowa, +Janinę Rękas z Kaliszan Kolonii, +Annę Kutynę
z Wojciechowa. Rocznice śmierci: ++ Władysław Kozak, Marianna Szczerba, Stanisław Kwiatkowski, Janina Lasota, Aleksander Stola, Stanisław Szkutnik, Zofia Sobka. W poniedziałek o godz. 15.30 Msza św. pogrzebowa +Zbigniewa Rybaka z Kępy Gosteckiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…