Zdjęcie miesciąca Sierpień

Kolędowanie Jezusowi

Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

28.12.2008

W środę 31 grudnia zakończenie roku - Msza św. w Piotrawinie o godzinie 16.00, na zakończenie Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, śpiew "Święty Boże" oraz hymn "Ciebie Boga wysławiamy".

W czwartek 1 stycznia - Nowy Rok, Uroczystość Świetej Bożej Rodzicielki, Msze jak w niedzielę.

W piątek 2 stycznia - I piątek miesiąca, spowiedź dla uczniów klas II i III gimnazjum przed bierzmowaniem od godziny 16.00 i msza św. o Najświętszym Sercu Jezusa o godzinie 17.00.

W sobotę 3 stycznia - I sobota miesiąca, Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godzinie 7.30.

Wizyta duszpasterska:
29 grudnia 2008 r. - Kępa Piotrawińska i Kępa Solecka,
30 grudnia 2008 r. - Wojciechów i Kopanina Kamieńska,
2 stycznia 2009 r. - Kaliszany Stare i Łaziska,
3 stycznia 2009 r. - Kolonia Kaliszany.

Wizytę duszpasterską rozpoczynamy od godziny 9.00, prosimy o pojazdy i obiad. Uczniowie przygotowują na wizytę zeszyty z lekcji religii.

Ogłoszenia z 26 grudnia
Jutro św. Jana - Msza św. z poświęceniem wina w Piotrawinie o godzinie 9.30.

Spotkanie opłatkowe dla młodzieży studenckiej, szkół średnich i gimnazjum jutro o godzinie 16.00 na plebanii. Bardzo serdecznie zapraszamy i liczymy na obecność.

Wizytę duszpasterską rozpoczniemy:
29 grudnia - poniedziałek, odwiedzimy mieszkańców Kępy Piotrawińskiej i Kępy Soleckiej.
30 grudnia - wtorek, odwiedzimy mieszkańców Wojciechowa i Kopaniny Kamieńskiej.

Ofiary składane w czasie wizyty duszpasterskiej będą przeznaczone na ogrodzenie cmentarza od strony Wisły /zamówione przęsła/, na remont całego ogrodzenia cmentarza i pomalowania przęseł. Koniecznością jest także wymiana pokrycia dachu na starej plebanii.

Boże Narodzenie 2008

IV Niedziela Adwentu

21.12.2008

W środę - 24 grudnia - Wigilia - według tradycji zachowajmy post . Zadbajmy też o to, aby w ten dzień tak bardzo szczególny nikt nie czuł się opuszczony i samotny. W czasie Wieczerzy Wigilijnej czytamy fragment Pisma św. z Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Chrystusa, odmawiamy „Ojcze nasz”, śpiewamy kolędę i łamiemy się opłatkiem.

Msza św. Pasterka w Piotrawinie zostanie odprawiona o godz. 24.00. W Kaplicach Pasterkę odprawiamy o godz. 22.00 . Ofiary z Pasterki przeznaczone są na „Fundusz obrony życia”.

W Boże Narodzenie jak i w II dzień Świąt Msze św. o godz. 9.30 i 12.00, w Kaplicach o godz 8.00 i 10.45, w II dzień Świąt - św. Szczepana taca na KUL .

W sobotę św. Jana, Msza św. z poświęceniem wina w Piotrawinie o godz. 9.30 .

Spotkanie opłatkowe dla młodzieży studenckiej, szkół średnich i Gimnazjum w sobotę o godz. 16.00 na plebani. Bardzo serdecznie zapraszamy i liczymy na obecność młodzieży .

Odwiedziny i spowiedz chorych w poniedziałek (jutro) 22 grudnia od godz. 9.00

Chrzest dzieci odbędzie się w drugi dzień świąt – 26 grudnia o godz. 12.00. Przygotowanie i spisanie aktu przed chrztem odbędzie się w Wigilię o godz. 9.00.

III Niedziela Adwentu

14.12.2008

W tym tygodniu Rekolekcje Adwentowe, które przygotują nas na Święta Bożego Narodzenia. Rozpoczynamy w piątek - 19 grudnia, rekolekcje i dzień spowiedzi w kaplicach. Msze św. z nauką - w Kępie Gosteckiej o godzinie 9.30 i 15.30, w Zgodzie o godzinie 11.00 i 17.00. Spowiedź na pół godziny przed Mszami.

W sobotę 20 grudnia, dzień rekolekcji w Piotrawinie - Msze św. z naukami dla dorosłych o godzinie 9.30 i 17.00, dla uczniów Szkoły Podstawowej i ich rodziców o godzinie 12.00, dla młodzieży o godzinie 15.00. Na spowiedź zapraszamy pół godziny przed każdą Mszą św.

Zakończenie rekolekcji 21 grudnia w niedzielę, czcąc św. Tomasza Ap. - patrona parafii. Porządek Mszy św. - niedzielny.

Odwiedziny i spowiedź chorych w poniedziałek 22 grudnia od godziny 9.00.

Dzisiaj będzie można nabyć świece wigilijne.

Chrzest dzieci odbędzie się w drugi dzień świąt - 26 grudnia o godzinie 12.00. Prosimy o zgłoszenia.