Zdjęcie miesciąca Styczeń

Gaudete, radujcie się. II Niedziela adwentu
III Niedziela Adwentu Różowa, gaudete, radujcie się!

1. Aby wejść głębiej w sens Narodzenia Pańskiego, aby przemienić nasze życie trzeba rozpocząć od reformy dusz ludzkich. Rekolekcje adwentowe 18 i 19 grudnia środa i czwartek. Prowadzi ks. mgr Mirosław Barański ze Świdnika.

W Kościele godz. 9.30, 16.00 i 17.00. Kępa G. godz. 11.00 Zgoda 18.30. Godziny spotkań bez zmian. W wigilię 24-go grudnia Msza poranna za tych, którzy zakończyli ziemskie życie, stają na sąd Boży. Przed nimi wybranie lub wieczne potępienie. Możemy na wiele sposobów pomóc naszym zmarłym, aby osiągnęli zbawienie.

2. W imieniu Matki Generalnej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z radością informuję o pozytywnym rozpatrzeniu prośby, dotyczącej przekazania relikwii św. Siostry Faustyny do kultu publicznego w Parafii p.w. Św. Tomasza Ap. i Św. Stanisława BM w Piotrawinie. Niech zatem św. Siostra Faustyna stanie się dla mieszkańców tej Parafii przewodniczką prowadzącą do Boga bogatego w miłosierdzie i pośredniczką w wypraszaniu łask. Niech oczekiwanie na jej relikwie będzie czasem głębszego poznania jej osoby i orędzia Miłosierdzia przekazanego za jej pośrednictwem współczesnemu światu. Dlatego bardzo prosimy o duchowe przygotowanie Parafian na dzień uroczystego przyjęcia św. Siostry Faustyny w znaku relikwii. W sobotę w Krakowie uzgodnimy dzień uroczystego przekazania.

3. Zapraszamy uzdolnioną młodzież; dziewczęta i chłopców do śpiewania kolęd. Jest kilka osób grających na instrumentach muzycznych.
Własnoręczne ozdoby choinkowe wykonane rękami dzieci szkolnych z Łazisk można będzie nabyć w najbliższą niedzielę. Szkolne Koło „Caritas”.

4. Podziękowanie bezimienne za wywiezienie części organicznych z cmentarza. Były dwa ciągniki z przyczepami. Są oznaczone kontenery, aby segregować śmieci.

5. Podziękowanie za sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz. 9.00 prosimy z Kamienia; Lipa Agnieszka, Pastwa Marek, Ozimek Małgorzata, Głazowska Agnieszka. Prosimy rodziców dzieci komunijnych o pomoc przy świątecznej dekoracji kościoła w poniedziałek 23 grudnia od godz. 15.00.

6. Zachęcamy do mądrej lektury prasy. Niedziela i Gość Niedzielny. Mały Gość.

7. Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach. Reqiescant in pace.