Zdjęcie miesciąca Grudzien

XXVIII Niedziela zwykła
XXVIII Niedziela zwykła. Psał. IV tygodnia

div style='text-align: justify'>1.Na prośbę radnych i wiernych przed dwoma tygodniami zamówiliśmy nowe nagłośnienie do kościoła. Poprzednie, pomimo kilku napraw pod koniec Mszy przestawało działać. Nowy wzmacniacz, mikrofony, obniżone kolumny nagłośnieniowe. Wykonawcą jest firma Rduch polecana przez Metropolitę, który był odpowiedzialny za nagłośnienie pielgrzymek papieskich. Od dwóch tygodni korzystamy ze wzmacniacza serwisowego firmy Rduch. W związku z kosztami, jakie, będziemy musieli ponieść ogłaszamy zbiórkę. Księża pomogą w piątek Kol. Kaliszany, sobota - Piotrawin od godz. 13.00. Za tydzień w niedzielę Kamień przy szosie. Radnym dostarczone zostaną wypominki. Do domów księżą i radni przyniosą karty wypominkowe.

2. Jezu Ufam Tobie. Zamówiony jest obraz Jezusa Miłosiernego z Warszawy od malarki polecanej przez siostry Miłosierdzia Bożego. Byłoby wielkim darem i łaską w sanktuarium posiadać relikwie św. Faustyny. Procedura otrzymania jest wymagająca i bardzo trudna. Za tydzień chcę zawieźć pismo do Matki Generalnej. Przez kilka miesięcy jest przekonywanie, że jest kult Miłosierdzia. Gdyby udało się przebrnąć tą konieczną drogę relikwie św. Faustyny mielibyśmy już na Święto Miłosierdzia Bożego 2020r. Byłyby umiejscowione w klęczniku za osłoną z szyby pancernej. Relikwie najpopularniejszej świętej udostępniane byłyby wiernym i pielgrzymom. Od I-j niedzieli listopada przed sumą byłoby nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

3.Odpust zupełny może uzyskać wierny, który pobożnie odmówi różaniec maryjny w kościele, w kaplicy, w rodzinie. Kiedy wielu gromadzi się dla godziwego celu.

4. Na sobotę na godz. 9.00 prosimy z Kępy Soleckiej: Stępniak Agnieszka vel Paweł, Banaś Janusz, Mroczkowska Małgorzata, Gozdur Bożena vel Mirosław.

5. Zachęcamy do mądrej lektury prasy. Niedziela i Gość Niedzielny. Mały Gość.

Z Parafii Solec n. Wisłą organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej w styczniu 2020 r.

6. Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach. Reqiescant in pace