Zdjęcie miesciąca Lipiec

XIII Niedziela zwykła

1. Idziemy na cmentarz odwiedzić zmarłych, a przecież tam ich nie ma! Czyż nie jest to dziwne? „Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych?” pytają aniołowie kobiet, które przyszły do grobu Jezusa. Nie ma go tutaj zmartwychwstał. Mądrość mówi „ nie wiemy gdzie są zmarli. W grobowcu są szczątki ubrania, niszczejące szczątki bliskich. Ich tam nie ma! Bóg sam wie, gdzie są. Idę na cmentarz, aby być bliżej moich świętych. Idę, by zadawać wiele pytań.. gdzie oni są? Nie wszystko kończy się wraz ze śmiercią! Idziemy na cmentarz, ale spotykamy tych, którzy jeszcze żyją. Zmarli nasi bliscy chcą, byśmy byli bliżej siebie i docenili ten dar drugiego człowieka.

2. Dzisiaj o godz. 17.00 Msza na cmentarzu. Przed Eucharystią różaniec, możliwość spowiedzi. Pamiętajmy o duchowej pomocy tym, którzy pokutują się w czyśćcu.

3. Podziękowanie za sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz. 9.00 prosimy z Janiszowa; Madejek Małgorzata, Kwiatkowski Krzysztof, Śpiewak Marzena, Sochaj Monika vel Angelika.

4. Zachęcamy do lektury prasy.

5. Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach. Reqiescant in pace.

Lilka ma półtora roczku, a przed sobą wizję życia na wózku inwalidzkim. Jej nóżka jest zdeformowana, kość w każdej chwili może pęknąć. Córeczka jeszcze niewiele rozumie, ale kwestią czasu są pierwsze pytania o to, dlaczego nie chodzi. Boimy się – z każdym dniem coraz mocniej. Uderzyliśmy w mur, bo cena, jaką trzeba zapłacić za zdrowie Lilki jest olbrzymia. Nie zostało nam dużo czasu, bo termin operacji wyznaczono na 21 września! Zbiórkę przed wejściem na cmentarz prowadzi sołtys Kaliszany Kol.