Zdjęcie miesciąca Maj

Poniedziałek Wielkanocny
Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy
Dzisiejsze ofiary składane na tacę, są przeznaczone na KUL i katolickie uczelnie w naszej ojczyźnie

1. Okres Wielkanocny w Kościele katolickim trwa 50 dni, od Niedzieli Zmartwychwstania do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Bywa określany jako jeden dzień świąteczny, a nawet jako „Jedna Wielka Niedziela”. Jest to czas, w którym Kościół raduje się ze zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Najbliższa niedziela – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej Siostrze Faustynie, to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus obiecał siostrze Faustynie, że kto w tym dniu przystąpi do Źródła Życia –– ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Odmawiajmy o godz. 15.00 Koronkę do Miłosierdzia.

2. Najbliższa sobota w Poniatowej od godz. 10.00 - 13.00 Warsztaty Ewangelizacyjne „od drzwi do drzwi”. Przedstawiciele naszej parafii mają spotkanie przed rekolekcjami i nawiedzeniem relikwii Krzyża św. w Piotrawinie.

3. Radnym i rodzinom Parafii Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do Grobu i dekorację na Wielkanoc. Młodzieży, służbie liturgicznej, Kołom Różańcowym, Legionowi Maryi. Podziękowanie za dyżur strażakom, druhom z Kamienia.

4. Msza Piotrawińska St. Moniuszki w wykonaniu chóru i orkiestry Zespołu, „Śląsk” w Piotrawinie 12 maja br. o godz. 12.00. To duże wyróżnienie i wydarzenie.

5. Wszystkim Parafianom, Rodakom i Gościom, życzymy; pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego! Niech spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym, stanie się dla nas źródłem prawdziwego pokoju i radości, abyśmy byli świadkami Zmartwychwstałego w świecie pełnym lęku i niepewności. Niech też Zmartwychwstały Pan, obdarzy wszystkich zdrowiem duszy i ciała, i udziela wszelkich potrzebnych darów! A wszystkim podtrzymującym dawne tradycje, i zwyczaje świąteczne, życzymy mokrego dyngusa.

6. Podziękowanie za sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz. 9.00 z Głodna
Kołodziejczyk Maria, Mosiński Grzegorz, Bień Małgorzata, Kania Anna vel Piotr, Wit Barbara.

7. Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach. Reqiescant in pace.