Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Kwiecień

V Niedziela W. Postu
1.Dzień rekolekcji, spowiedzi przed Wielkanocą w naszej Parafii 10 kwietnia w najbliższą środę. Godziny spotkań bez zmian od lat. W kościele 9.30 i 17.00. Dla dzieci godz. 16.00, Kępa Gostecka godz. 11.00, Zgoda 18.30. Spowiedź pół godziny przed Eucharystią. Przed spowiedzią zróbmy rachunek sumienia.

2. Śląsk” już kilka lat temu postanowił przybliżyć melomanom twórczość Moniuszki. W swoim repertuarze Zespół ma koncerty na solistów, chór i orkiestrę z mszami łacińskimi Des-dur i Es-dur, „Mszę Piotrowińską” oraz „Litanie Ostrobramskie”. Wszystkie te dzieła w marcu zostały nagrane, by wkrótce pojawić się na nowej płycie Zespołu. Koncerty moniuszkowskie w wykonaniu chóru i orkiestry Zespołu, „Śląsk” w 2019 roku zaplanowano w wielu miastach, m.in. w Łodzi, Kudowie Zdroju, w częstochowskiej Bazylice Jasnogórskiej, Piotrawinie 12 maja br. czy w Zielonej Górze (we współpracy z Filharmonią Zielonogórską), a nawet w Wilnie.
Rok Stanisława Moniuszki ustanowiono uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 20 lipca 2018 roku. Został także ogłoszony przez UNESCO na wniosek Polski, Litwy i Białorusi. Koordynacją działań Roku Stanisława Moniuszki zajmuje się powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pełnomocnik ds. organizacji obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki – Waldemar Dąbrowski, Dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej oraz powołany przez Ministra Kultury Komitet Honorowy obchodów. Dla nas parafian to wielki zaszczyt.

3. Radnych gorąco prosimy o przeprowadzenie zbiórki na kwiaty do Grobu i dekorację na Wielkanoc. W tym roku strażacy ochotnicy z Kamienia prowadzą czuwanie przy Grobie, prowadzą procesję.

4. Podziękowanie za sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz. 9.00 z Głodna: Witczak Krzysztof, Szmit Danuta vel Dawid, Biernacka Irena, Górecka Maria, Kanar Magdalena.

5.Zapowiedzi: Damian Burek kaw. z par. Solec n.Wisłą - Ilona Rękas panna z par. tut; Adam Rymarz kaw. z par. Bystrzyca Stara - Monika Kamińska z par tut.
Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach. Reqiescant in pace.