Zdjęcie miesciąca Czerwiec

II Niedziela W. Postu
II Niedziela Wielkiego Postu

1. Czy Bóg ma w tobie upodobanie, czy cieszy się, że ciebie ma? Droga człowieka do Boga obecnie, po Odkupieniu, odbywa się już śladem tajemnicy Przemienienia Pańskiego z tą wszakże różnicą, że teraz droga prowadzi przez osobisty, mozolny nasz wysiłek stałego przemieniania siebie, póki tkwimy w doczesności. Czeka więc nas nieustanna walka aby z sędziego, gawiedzi, która cieszy się z upadków, zamienić się w oskarżonego. Módl się za swojego prześladowcę, aby cię przeprosił, jeśli tego nie uczyni, tylko sobie zaszkodzi.(św. Augustyn) Finał przemiany – to będzie coś znacznie większego niż proste podsumowanie ludzkich wysiłków całego życia. Będzie to rzeczywistość, która przekracza zawsze wszystkie ludzkie możliwości, a wówczas przekroczy najśmielsze nawet przewidywania.

2. Solenizantom dnia i dni najbliższych życzymy mocnej wiary, aby ona była mocą, uświęceniem i radością i balsamem serca dziecka Bożego. Odpust w Kraczewicach we wtorek godz. 12.00.
Droga krzyżowa po kalwarii 16.30.
Gorzkie żale przed sumą.
Nauki przedmałżeńskie w soboty o godz. 15.00.

3. Podziękowanie za sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz. 9.00 z Kaliszany Kol; Nosek Aneta, Jaskot Anna, Samonek Justyna, Jaskot Magdalena
Prosimy o utrzymanie czystości przy stacjach kalwarii parafian, ofiarodawców stacji.

4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką u ministrantów. Zachęcamy do jej lektury.

5. Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach. W czwartek był pogrzeb o Stanisława Jąder z Kępy Piotrawińskiej. Reqiescant in pace.

Ofiary do puszki na Krajowy Fundusz Misyjny.