Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Styczeń

OBJAWIENIE PAŃSKIE
Objawienie Pańskie Kolekta na misje.

Intencja papieska: Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, ab za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.

1. Prawidłowy zapis na naszych drzwiach powinien wyglądać tak: C + M + B 2019. Znaczy to "Christus Mansionem Benedicat" - czyli "Niech Chrystus błogosławi ten dom (mieszkanie)" (niektórzy tłumaczą to: "Chryste błogosław temu domowi/mieszkaniu"). W związku z powyższym trzeba też powiedzieć, że dwukrotne pojawiające się "+", to nie "plusiki", tylko "krzyżyki" - znak błogosławieństwa. W przeszłości ludzie zaczęli coraz bardziej utożsamiać owe "K M B" z inicjałami imion trzech mędrców.

Księga liturgiczna "Obrzędy błogosławieństw" tom II, str. 244 - podaje, że można stosować zapis: C M B, albo: J M J - czyli inicjały Jezusa Maryi Józefa - świętej rodziny. Nie ma zaś czegoś takiego jak K M B!

2. Podziękowanie dzieciom ze szkoły w Kamieniu , rodzicom, nauczycielom, katechetom za jasełka.

3. Wizyta pasterska - kolęda od godz. 9.00 poniedziałek. – Kępa Gostecka, wtorek - Stare Kaliszany od godz. 14.00, środa - Kępa G. „opas” od godz. 9.00, czwartek. – Kamień – park od godz. 14.00, piątek – Kamień przy szosie, sobota Kamień „W” .

4. Podziękowanie za sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz. 9.00 z Piotrawina; Piątek Hanna vel Krzysztof, Sawicki Tadeusz, Bochra Grażyna vel Gracjan, Świątkowski Radosław.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką u ministrantów. Zachęcamy do jej lektury.

6. Za tych, których rocznica śmierci w najbliższych dniach. Wczoraj był pogrzeb + Reginy Banaś z Kępy Soleckiej. Reqiescant in pace.
Spotkanie opłatkowe dla rady parafialnej po sumie na plebanii.