Najnowszy użytkownik: agata
Zdjęcie miesciąca Listopad

NMP Częstochowskiej
XXI Niedziela zwykła. Dzisiaj odpust w Parafii Wrzelowiec.

1. Dziś uroczystość NMP Częstochowskiej.
Koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej dokonano 7 września 1717 r. Nałożenie koron było także potwierdzeniem tytułu “Królowej Polski i Polaków”, przypisywanego od wieków Maryi.
Jednocześnie koronacja ta była niejako zwieńczeniem trwającego od wieków nabożeństwa maryjnego, charakteryzującego nie tylko niższe warstwy społeczeństwa polskiego, ale też jego elity z kręgów intelektualnych i politycznych. Ukoronowaniem były śluby lwowskie króla Jana Kazimierza złożone 1 kwietnia 1656 r. w katedrze lwowskiej według roty autorstwa późniejszego świętego Andrzeja Boboli. Poprzez te śluby, złożone w czasie potopu szwedzkiego przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, w obecności nuncjusza apostolskiego, królewskiego dworu i rycerzy, król Polski powierzył Rzeczpospolitą, wszystkich rodaków i trwającą wojnę opiece Maryi.
“Ciebie za Patronkę moją i państwa mego Królową dzisiaj obieram”.

2. Nowożeńcom; Małkowski Paweł - Makowiecka Katarzyna składamy wraz z modlitwą życzenia wytrwania w miłości, dziękujemy za wybranie naszej świątyni na ślub i jej dekorację.

3. Podziękowanie za sprzątanie kościoła. Na sobotę na godz. 9.00 z Kol. Kamień Kosiak Anna vel Adam, Zając Jerzy, Czarnota Danuta, Kotowski Waldemar. Podziękowanie za ofiarę 100 zł na kościół z Kopaniny Kaliszańskiej.

4. Prasa katolicka. Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość. Zachęcamy do czytania.

5. Za tych, których rocznica śmierci w tym tygodniu. Wczoraj był pogrzeb Czesława Witczaka z Kamienia. Przed rokiem jadąc do pożaru na łuku drogi w Sadkowicach zginął ratownik medyczny, strażak Paweł Górka z Opola L. Requiescant in pace.